Srbin - građanin

De ti Junace . Ako je
Srbin- Srbijanac , kako je

Hrvat-??????
Slovenac -?????
Bugarin-?????
Madjar-???????

Ако могу браћа Руси можемо и ми.
Они кажу Русјанин- Чечени су Русјани.

А сада имаш Србе- Војвођане.
Објасни ти памети моја, како то да мопжеш да имаш Војвођане а не можеш Србијанце? А?

Зато што Србија никад неће да постане држава а Војводина хоће.
Захваљујући такима то што си ти.
 
Ако могу браћа Руси можемо и ми.
Они кажу Русјанин- Чечени су Русјани.

А сада имаш Србе- Војвођане.
Објасни ти памети моја, како то да мопжеш да имаш Војвођане а не можеш Србијанце? А?

Зато што Србија никад неће да постане држава а Војводина хоће.
Захваљујући такима то што си ти.
Za sve druge narode na zemljinoj kugli postoji samo po jedan etnik i jedan pridev.Čini mi se kao da neko hoće time da nas odvoji od ostalih Srba ili čak da nam uzme naše nacionalno ime i da ga zameni geografskim, teritorijalnim.
 
Ако могу браћа Руси можемо и ми.
Они кажу Русјанин- Чечени су Русјани.

А сада имаш Србе- Војвођане.
Објасни ти памети моја, како то да мопжеш да имаш Војвођане а не можеш Србијанце? А?

Зато што Србија никад неће да постане држава а Војводина хоће.
Захваљујући такима то што си ти.

Vojvodjanin - Sumadinac .

Zagorac , - Dalmarinac .


A sto se tice ovog sto si napisao za Ruse i Rusjane ... vidis , Svi Rusi su Rusi , a oni koji ziive u Rusiji , a nisu Rusi , za njih kazu Rusjani . . Analogno tome , kod nas bi Srbinaci mogli biti Madjari , koji zive u Srbiji , Rumuni , kao i ovi Mlimani sto su sad Bosnjaci.
Daklem , nii tih Vojvodjana ne bi bilo , da se nismo delili na Srbe i Srbijance ..

Ja sam iz Banata , al sam Srbin , a ne vojvodjanin . Ako ce mo geografski , onda sam Lala . A eto , Vojvodjanin bas nisam ..

Jadno nase srpsko Vojvodstvo i tamiski Banat , negdasnji pijemonti srpstva .

Ovo na kraju je krajnje glupo .
 
U čemu je kvaka?
Zašto je teško, neugodno, odvratno Suzani Grubješić, Nadi Kolundžiji, Nenadu Čanku ili Slavici Djukić- Dejanović kazati , da ja sam Srbin ili Srpkinja,

Zato što je nacionalnost privatna stvar.
Srbija treba da bude građansko društvo = da je svi vole, a ne etnički tor Srpskog naroda.
A Čanak je rekao da se na popisu izjasnio kao Vojvođanin. tako da nema potrebe da se nazove Srbinom.

zašto su oni koje sebe vole zvati građanima (većina njih) glasali za postojeći
Ustav Republike Srbije
Taj Ustav je donet na jedan divljački i varvarski način, krađom glasova (gde je jedva nagurana izlaznost) i obmanjivanjem građana Srbije.

P.S. Da, i mene je sramota što sam Srbin, ali mi je još sramotnije što sam građanin Srbije i što živim u ovoj stravičnoj zemlji :D.
 
Zato što je nacionalnost privatna stvar.
Srbija treba da bude građansko društvo = da je svi vole, a ne etnički tor Srpskog naroda.
A Čanak je rekao da se na popisu izjasnio kao Vojvođanin. tako da nema potrebe da se nazove Srbinom.


Taj Ustav je donet na jedan divljački i varvarski način, krađom glasova (gde je jedva nagurana izlaznost) i obmanjivanjem građana Srbije.

P.S. Da, i mene je sramota što sam Srbin, ali mi je još sramotnije što sam građanin Srbije i što živim u ovoj stravičnoj zemlji :D.

El si video ti negde drugde tako nesto ? ima li toga kod nasih komsija ..

Sto ne predjes u Hrvatsku , ako ti ovde ne odgovara?

Canak je jedna svinja i hrvatwski agent , ciji je otac bio Titov oficir .

da li ti u opste znas , koja je razlika izmedju Grfradanske drazave i gradjanski uredjenog drustva ? Ne cudi me da tone znas , neznaju ni nasi politicarti
 
Za sve druge narode na zemljinoj kugli postoji samo po jedan etnik i jedan pridev.Čini mi se kao da neko hoće time da nas odvoji od ostalih Srba ili čak da nam uzme naše nacionalno ime i da ga zameni geografskim, teritorijalnim.

radi se o staroj zaveri , koju je napravila AU carevina protiv Srba , koristeci se jednom rupom u nasem pravopisu .
 
Poslednja izmena:
Video sam, naravno. A kakve to veze ima?


Hrvatska je bolja od Srbije, za nekoliko nijansi, ali i Hrvatska je katastrofa.


:worth:
aha, baš lepo

Чанков тат није био официр , него професорако се неварам и академик а једно време је био вршилац дужности председника Новог Сада,
Увек је говорио да има једног сина(мислећи на Николу старијег)и једну барабу
 
Чанков тат није био официр , него професорако се неварам и академик а једно време је био вршилац дужности председника Новог Сада,
Увек је говорио да има једног сина(мислећи на Николу старијег)и једну барабу

A kakve ove neistine imaju veze sa temom ili mojim postom?
 
Члан 2.


Сувереност потиче од грађана који је врше референдумом, народном иницијативом и преко својих слободно изабраних представника.
Ниједан државни орган, политичка организација, група или појединац не може присвојити сувереност од грађана, нити успоставити власт мимо слободно изражене воље грађана.




Znaci, u drugom clanu Ustava, lepo pise kome pripada suverenost u Republici Srbiji- gradjanima.


A evo i sta kaze hrvatski Ustav, posto neko i njih pominje:




Članak 1.

Republika Hrvatska jedinstvena je i nedjeljiva demokratska i socijalna država.

U Republici Hrvatskoj vlast proizlazi iz naroda i pripada narodu kao zajednici slobodnih i ravnopravnih državljana.

Narod ostvaruje vlast izborom svojih predstavnika i neposrednim odlučivanjem.


Znaci, vlast pripada narodu, a pod pojmom 'narod' se podrazumeva zajednica slobodnih i ravnopravnih drzavljana.
Onaj deo o drzavi hrvatskog naroda se nalazi u preambuli, i tacnije, glasi ovako :

Republika Hrvatska ustanovljuje se kao nacionalna država hrvatskog naroda i država pripadnika autohtonih nacionalnih manjina: Srba, Čeha, Slovaka, Talijana, Madžara, Židova, Nijemaca, Austrijanaca, Ukrajinaca, Rusina i drugih, koji su njezini državljani, kojima se jamči ravnopravnost s građanima hrvatske narodnosti i ostvarivanje nacionalnih prava u skladu s demokratskim normama OUN i zemalja slobodnoga svijeta.
 
Poslednja izmena:
Sta cemo sa ljudima ciji su preci razlicitog nacionalnog porekla,ponekada je to vrlo komplikovana mesavina?Licno znam neke takve ljude.

Pa nista . Oni ce lepo da izaberu ciji su drzavljani , pa ce tamo i da zive . A jos mogu i da biraju sta su po nacionalnosti . tako da verujem da su u prednosti a ne u problemu . Ako su Srbi , ok , ovo je i njihova zemlja , ako nisu Srbi , opet ok , ovo je i njihova zemlja , kao i svake nacionalne manjine , koja sa Srbima zivi .

Ne mozemo da budemo gradjanska drzava , jedina uz Francusku u Evropi .
\
Jednostavno , Nacionalni oblik se namece sam po sebi . Daklem , verujem , da mi treba da buudmo nacionalna drzava , sa gradjanski uredjenim drustvom , bas kao i svaka Evropska drzava .
 
Pa nista . Oni ce lepo da izaberu ciji su drzavljani , pa ce tamo i da zive . A jos mogu i da biraju sta su po nacionalnosti . tako da verujem da su u prednosti a ne u problemu . Ako su Srbi , ok , ovo je i njihova zemlja , ako nisu Srbi , opet ok , ovo je i njihova zemlja , kao i svake nacionalne manjine , koja sa Srbima zivi .

Ne mozemo da budemo gradjanska drzava , jedina uz Francusku u Evropi .
\
Jednostavno , Nacionalni oblik se namece sam po sebi . Daklem , verujem , da mi treba da buudmo nacionalna drzava , sa gradjanski uredjenim drustvom , bas kao i svaka Evropska drzava .

Ја бих само додала да онима који нису Срби, Србија може и треба да буде и њихова земља под условом да су јој лојални.
Мислим да нам је доста и Срба који нису лојални Србији а камоли још да се бакћемо са нелојалним националним мањинама. Видели смо докле је једна нелојална национална мањина догурала у случају Косова и Метохије.
 
Poslednja izmena:
Данас је један посланик ДССа у Скупштини одлично дефинисао све оно што нам се догађа,
у две речи: РАСРБЉАВАЊЕ СРБИЈЕ.

Иако је то било речено у контексту расправе о статуту Војводине, верујем да је ово прави одговор и на ову тему, јер РАСРБЉАВАЊЕ Србије се дешава на свим нивоима!
 
Данас је један посланик ДССа у Скупштини одлично дефинисао све оно што нам се догађа,
у две речи: РАСРБЉАВАЊЕ СРБИЈЕ.

Иако је то било речено у контексту расправе о статуту Војводине, верујем да је ово прави одговор и на ову тему, јер РАСРБЉАВАЊЕ Србије се дешава на свим нивоима!

A znas odakle taj termin ... evo sad ce drugar da ti objasni . Kad je hrvatski kler pravio planove za unistenje Srba u Lici , Baniji i Kordunu , uvek su od toga polazili . Uvek su govorili da je Srbe lakse pobiti ako se prvo rasrbe ... ma sta to znacilo . Nesto kasnije , rezultati tog rasrbljavana su bili vidljivi .
Dodju Partizani , pokupe najsnaznije muskarce i odvedu ih na neke njihove partiske sastanke , a preko noci dodju ustase , pa pobiju sve zene i decu .. ovi nemaju kud , pa hajd u partizane da se svete ,,.. E sad to rasrbljavanje se videlo kad su se posle po Sumadiji svetili srpskim domacinima , za ustaske zlocine nad svojom decom . Njih su ucili da je Srpski domacin kulak , sto je isto sto i ustasa .
A eto , oni rasrbljeni , verovali . I jos nesto ... za njih tada , u Srbiji nisu ziveli Srbi ,negoneki duginarod , koji se zove SRBIJANCI .
A inace , ta podela na Srbe i Srbijance i danas tome sluzi .
 
Kako se to deseterac nosi u genima?:confused:

Ruso je, ma koliki majmun bio, verovatno glavni ideolog Francuske Revolucije, dogadjaja koji je jednostavno mnooooogo vazan za razvitak moderne civilizacije, tako da bas i nisam siguran da je danasnjem Srbinu bitniji deseterac od Rusoa... Tj. znajuci Rusoa i na sta je sve on uticao, sigurno nije, ali cak i da se zadrzimo samo na Francuskoj Revoluciji...

Можда не знаш, али према истраживањима које воде просветне и неке социолошке структуре у Србији, највећи број људи памти и зна на памет народну пезију и то највише предкосовски и покосовски циклус.Дакле десетерац.
 
Можда не знаш, али према истраживањима које воде просветне и неке социолошке структуре у Србији, највећи број људи памти и зна на памет народну пезију и то највише предкосовски и покосовски циклус.Дакле десетерац.

Vecina zna napamet 50 stihova.
I ti mislis da je tih 50 napamet naucenih stihova bitnije za neciji identitet od svih tekovina Francuske revolucije?

Ionako mislim da ljudi koji stalno govore o srpstvu najvise grese kada govore o licnom identitetu, primera ima mnogo, ali to je druga tema.
 
Vecina zna napamet 50 stihova.
I ti mislis da je tih 50 napamet naucenih stihova bitnije za neciji identitet od svih tekovina Francuske revolucije?

Ionako mislim da ljudi koji stalno govore o srpstvu najvise grese kada govore o licnom identitetu, primera ima mnogo, ali to je druga tema.

Па свакако да је битније јер је једно од детаља које формирају идентитет.
Твоја одредница идентитета се разлике дијаметрално супротно од моје.За тебе је лични идентитет - грађанин, за мене - националност.

И сама вокација -грађанин - грађанка, без обзира што ја мислим да је то бесмислена и недефинисана одредница, носи у себи дискриминативни елемент.

Годинама слушамо јавне личности и државнике који се јавности обраћају тим речима, што је недопустиво у односу на руралне средине и становнике сеоских општина.

Погодније би било обраћати се у том контексту ; становништу или држављанима Републике Србије, а не грађанима.
 

Back
Top