Izjava Žorža Crnogorca zapalila mreže: Ako ste Srbin, vi ste šovinista za njih!

Dakle svesno iznosiš laži, pa ako prođe - prođe. Kako se to beše naziva?

Rubrika:
CRNA GORA

Slobodan Milošević o Srbima u akciji Oluja: “Utekli su k'o ZEČEVI!” (VIDEO)​


''Monolog Slobodana Miloševića i optužujuće reči upućene Milanu Martiću izrečeni su na sastanku sa krajinskim vodstvom na sednici Vrhovnog saveta obrane Jugoslavije 14. avgusta 1995. nakon operacije Oluja'', izvijestio je B92
Aktuelno
Aktuelno

04.08.2022-07:06
https://qlql.io/revive/www/delivery...ni+baner&utm_campaign=EYKA&utm_content=728x90
 
Nadjete i najmanje okupljanje u nekakvom tamo budzaku, nekakvog festivala koji organizuje par intelektualaca, a koji se zove valjda "Rebedu festival" i ima pobunjenicki karakter svake godine na razne teme valjda...Okupi se tu par desetina ljudi...I iz toga izvlacite citate opet tek sada poznate Ane Lalic...Onda krece opstenarodno ludilo po youtubu, tik toku i svim tim mrezama generalno, takodje i po svim medijima i svim vodecim emisijama, po dnevnicima i vestima...Onda ti ljudi pocinu da dobijaju pretnje sa svih strana(standardno vecina tih pretnji se nece ostvariti, ali nije to lako)....Dakle sa jedne strane imamo potpuno anonimne stavove, na jednom tasu, a sa druge strane i na drugom tasu jednu javnost koja napada, krvozedna, besna, puna mrznje i brojcano neuporedivo veca....
Da se razumemo posle ovoga crkvi kao instituciji nece faliti nista, niko joj nista nece uciniti, niti joj ko sta moze, ni vlasti nece biti nista, ni nosiocima kapitala, ni srpskom nacionalizmu, ni Srbima u Vojvodini....Samo ce biti tim ljudima koji su rekli svoje misljenje na do tada anonimnom festivalu, medj par desetina ljudi....
Takodje sam primetio nameran i zlonameran potez nasih medija, ali to je standard...Ana Lalic je u jednom trenutku rekla nakon komentarisanja trenutnog stanja vlasti, drustva i kriminala u Srbiji kao i nacionalizma, rekla je "Ja ne dolazim iz takve Srbije", misleci da je ona iz onog gradjanskog dela koji postuje ljude i ljudska prava...Medjutim mediji su istrgli taj kontekst isekli i pustaju samo od "Ja ne dolazim iz takve Srbije"... Sto je postalo i jedna od osnovnih recenica zbog koje je napadaju....Takodje je pomenula da ne vidi resenje za njih od posrbljavanja, te da je jedino resenje izgleda da i oni stvore vojvodjansku naciju (to je provukla uz salu i kao osmeh na licu, zeleci da to predstavi kao salu), ali jeste rekla, nema sta...Mada i to kad se stavi na tas nije toliko strasno u odnosu na harangu koja se potom digla...Digao se citav narod, pravo ludilo....
Jeftina dnevnica za srpske Sluzba novinare, pa moraju da se hvataju za fore i fazone 'Drugosrbijanaca', da bi izazvali reakciju pomahnitalih patriota, i da se u javnosti rasparavlja o glupostima, umesto o bitnim ekonomskim stvarima.

Da makar malo imaju skuplje ulaznice svi ti sto rade po Sluzba medijima, smisli bi nesto makar malo inteligentnije da zamlacuju narod.

Al' jbga, ulaznice jeftine, pa jeftine.
 
Opet imaš napad vređanja, nije to loše. Jesi li nekada imao prilike da jasnije sebi obrazložiš pojam ''istina'' ?
Opet ne razumes.
Covek je hteo da ti objasni da je tipicno za drugosrbijanace da imaju krizu identiteta konbinovanu sa arogantnim kompleksom
superiornosti*** sto ih sprecava da upotrebljavaju zdrav razum i sagledaju realan svet oko njih.

***"Alfreda Adlera da je kompleks superiornosti u suštini proizašao iz potrebe da se prevaziđu osnovna osećanja inferiornosti ili kompleksa inferiornosti. Kroz svoja dela Adler prepliće pojavu kompleksa inferiornosti i kompleksa superiornosti kao uzroka i posledice".
https://www.google.com/search?q=Wha...AZAGCZIHBjEuMjQuN6AH_awB&sclient=gws-wiz-serp
:D
 
Ima li i jedna tema na Krsti koja se ne zavrsi na RS i RSK?

Znaš kako prijatelju,

ne prođe tema a da ekipa ne nađe povod da Srbe sa desne strane Drine ne naziva ustašama, izdajnicima, drugosrbijancima, bez obizra da li je tema Ukrajina, EU, Kina, NATO ...

Ekipa će nas da dovodi u red, da nam bira vlast na izborima, da nas postrojava, proziva,

Zašto onda da se ne prisetimo kako su svoje kuće branili i odbranili.
Muka mi malo više od tog radikalskog patriotizma, slušam ga 35 godina i sve što su oni branili nije više naše.
 
Znaš kako prijatelju,

ne prođe tema a da ekipa ne nađe povod da Srbe sa desne strane Drine ne naziva ustašama, izdajnicima, drugosrbijancima, bez obizra da li je tema Ukrajina, EU, Kina, NATO ...

Ekipa će nas da dovodi u red, da nam bira vlast na izborima, da nas postrojava, proziva,

Zašto onda da se ne prisetimo kako su svoje kuće branili i odbranili.
Muka mi malo više od tog radikalskog patriotizma, slušam ga 35 godina i sve što su oni branili nije više naše.
Iskreno, ranije sam navodio primere da su Albanci na Kosovu 99-e isterani tako sto su morali da im dodju direkt na kucni prag, i kazu im-pakuj se; a ovi iz RSK otisli 95-e odmah; ali to je sve u sustini isto, i rat je najuzasnija moguca stvar, gde obican narod nema opciju, i samo se nadas da nekako prodjes i prezivis dok ludaci koji vode te price rese da se uz viski negde dogovore o kraju. Tako da ih i razumem, to je njima danas i terapija, narocito ovima koji su proziveli direktno sve to. Razumem cak i potpuno odsustvo empatije za bilo cije zrtve koje nisu njihove nacionalnoosti, to su kolektivisticke indoktrinacije pomesane sa nesposobnoscu da se gleda ljudski i dublje; mada je to vise u narativima i blebetanjima, mislim da vecina njih u realnom zivotu u susretu sa realnim ljudima razume koliko je rat sranje za sve ljude. Samo sto tako truju ove mladje svojim pomahnitalim kolektivistickim narativima, pa i ti balavci koji nisu nista od toga doziveli, lupetaju neke nacionalisticke i kolektivisticke ratnohuskacke gluposti.

Ako placaju porez i zive u Srbiji, i treba da glasaju za koga god hoce, ako makar ne salju pare i ne placaju porez ovde, ja i ne znam sta trose uopste i energiju na Srbiju, koji ce im to?
 

Slobodan Milošević o Srbima u akciji Oluja: “Utekli su k'o ZEČEVI!” (VIDEO)​

"Криво седи, право беседи," каже наша Србијанска народна пословица. То је потпуно тачно шта је Смрдљошевић казао поводом "Олује." У том иначе бесмисленом рату Хрватски Срби су показали невероватну дозу кукавичлука и јесу побегли ко` зечеви чим је кренула озбиљна акција хрватских снага. Верујем да би и Хрвати у потаји волели да су им Хрватски Срби током војно-полицијске "Олуја" убили бар једног војника или полицајца чисто да би могли да му подигну велелепни споменик и да ту буде окупљање сваке године за тај дан :kafa:
 
Poslednja izmena:
Босански муслимати су иза себе, превасходно, имали УСА.
Нису. Иначе Република БиХ не би имала ембарго на увоз оружја и не би се са НАТО интервенцијом чекало до касног лета 1995 :kafa:
 
ne prođe tema a da ekipa ne nađe povod da Srbe sa desne strane Drine ne naziva ustašama, izdajnicima, drugosrbijancima, bez obizra da li je tema Ukrajina, EU, Kina, NATO ...
То је добро јер то овде подстиче здраву мржњу према њима као нашим непријатељима шта они реално јесу.
 
Sam sebe dovodiš u ovakvu situaciju, i sam znaš.

О чему пишеш?

У какву ситуацију?

Тема су београцке усташе, а онај морончић са јефтиним улазницама у одговору на неки мој пост ставља рандом слику усташке деце (само слику, јер се бојао да напише пар речи). А ти се качиш са причом о усташкој деци у усташији, а цела поента ове теме је да у Београду има више усташа него у Хрватској. Дакле, сликом усташа по усташији оповргавате основни пост на теми.
 
Prvo i prvo uopšte nije bio toliki odnos snaga u korist Hrvata a drugo podseti me kakav je odnos bio recimo na Košarama, koliko je trajala bitka i koliko su napredovali neprijatelji.

Knin je mogao da brani dobro organizovani bataljon protiv cele divizije a ne da padne do ručka.

Da ponovim, tako u Ukrajini ni jedna šupa nije pala a Rusi su svakako nešto ozbiljnija vojna sila od skrpljene hrvatske armade.
Вјеруј ми да причаш о нечему о чему благе везе немаш.
 
Znaš kako prijatelju,

ne prođe tema a da ekipa ne nađe povod da Srbe sa desne strane Drine ne naziva ustašama, izdajnicima, drugosrbijancima, bez obizra da li je tema Ukrajina, EU, Kina, NATO ...

Ekipa će nas da dovodi u red, da nam bira vlast na izborima, da nas postrojava, proziva,

Zašto onda da se ne prisetimo kako su svoje kuće branili i odbranili.
Muka mi malo više od tog radikalskog patriotizma, slušam ga 35 godina i sve što su oni branili nije više naše.

A da li je tebi jasno da su vlastodršci u Srbiji (kakvi god da su) oni koje je birao narod u Srbiji, ne oni s one strane Drine bez obzira šta ti sebi uvrteo u tu svoju ostrašćenu tintaru. Teške su podele i mržnje među politički ostrašćenim ljudima. Oni su za vas govna, vi ste za njih izdajnici. Normalan narod vas gleda, čudi se i nastavlja da se bavi svojim poslom.
 
Било је договора Обзерверу.
Не очекујем ја од тебе да ти о томе знаш нешто, ти документи још дуго неће бити објављени. Просто је, прихвати као чињеницу.

Није ни смела да реагује.
И који фронт према Хрватима?
Био би то мачији кашаљ да претходно није договорена предаја.
Јесте ли икад причали с народом бар, који је на својој кожи осетио то, како је било пар дана пре тог 5. августа, како су им се коцкице накнадно уклопиле?
Занимљиво је и то што у том периду постоји сукоб на релацији генералштаб ВРС и Предсједништво РС.
 

Back
Top