Србијанци и дођоши

Али управо ово што говориш показује да баш не знаш све детаље, ти мислиш на ону причу коју су представили комунисти о устанцима у јулу 41 широм државе, евентуално о Херцеговини у јуну 41, да ли сам у праву?
четници су држалиу Тромеђу Лике, Босне и Далмације готово цијели рат
с ким су се комунисти клали 3 године са духовима можда?:mrgreen:
или су антикомунисти србијанци полетили помоћи браћи?

не сјећам се личке републике и комуно револоуције, али се сјећам неки други крајева ђе су комунисти дигли револуцију па се ко прољрев разлили на све стране
 
Ауторска. Велика већина Срба у Србији који су иоле св(ј)есни свог српства, и знају ишта о свом пор(иј)еклу, итекако ц(иј)ене и воле све Србе одакле год да су.

Сви су однекуда дошли. Нико није старос(ј)ед(и)лачко становништво свог краја.

Сви су дођоши. Не постоји глупља под(ј)ела за Србе, на србијанце и оне друге сељаке. Тога има само код другосрбијанаца. Важно је да то знају наши форумаши и људи ван Србије, зато то и пишем.

Поззз из Србије од Србина рођеног у Војводини припадника племена бањског из Старе Херцеговине данашње Црне Горе, досељене у Бањане са Цетиња, а на Цетиње са Златибора и Ниша!

Кога брига, све је то пола неког града у Кини.
 
четници су држалиу Тромеђу Лике, Босне и Далмације готово цијели рат
с ким су се комунисти клали 3 године са духовима можда?:mrgreen:
или су антикомунисти србијанци полетили помоћи браћи?

не сјећам се личке републике и комуно револоуције, али се сјећам неки други крајева ђе су комунисти дигли револуцију па се ко прољрев разлили на све стране
А ко су били ти комунисти са којима су се четници клали? Марсовци? Или можда исти ти Личани, Крајишници и Босанци?? Или хоћеш да кажеш да су Србијанци из Ужица прешли у Крајину и Босну и ти силни босансло-личански четници нису могли да победе ту шаку јада из Ужица? Толико су ти зли Ужичани били јаки да су Ђујић и остали његови команданти, морали да усташама да се удружује да би их победили, јел тако било?

Добро, није било Личке Републике, али било је Бихаћке Републике, и АВНОЈ, све то није било у Србији. Цело тежиште партизанског рата било је у Босни, немогуће да су цео тај терен држали Ужичани.

Видиш Лички, колко си нереалан.
 
А ко су били ти комунисти са којима су се четници клали? Марсовци? Или можда исти ти Личани, Крајишници и Босанци?? Или хоћеш да кажеш да су Србијанци из Ужица прешли у Крајину и Босну и ти силни босансло-личански четници нису могли да победе ту шаку јада из Ужица? Толико су ти зли Ужичани били јаки да су Ђујић и остали његови команданти, морали да усташама да се удружује да би их победили, јел тако било?

Добро, није било Личке Републике, али било је Бихаћке Републике, и АВНОЈ, све то није било у Србији. Цело тежиште партизанског рата било је у Босни, немогуће да су цео тај терен држали Ужичани.

Видиш Лички, колко си нереалан.
Ма било је свега свагдје Дуле немој да се жестиш, наравно да је било и партизана и четника, уосталом није никаква тајна да су партизане преко 80 посто чинили Срби. Ја само кажем да су по свему судећи Срби из Србије били за ту прву Југославију, за разлику од прекодринских Срба из простог разлога што нису имали искуства ових других и нису били свјесни у шта се упуштају. Што се тиче друге Југославије, Срби из Србије и Срби из Босне и Хрватске су били већински против ње, поготово у саставу са Хрватском, та нова комунистичка Југославија је одговарала само Муслиманима и Хрватима као пораженим савезницима Њемачке. Тито је имао подршку савезника и Совјета, имао је наоружану војску, организовао "фер и коректне изборе" гдје опозиција није изашла, а људи су присиљавани да дођу на гласање, имали су избор једне ћораве или да не гласају уопште, ако не гласају зна се. Тако је завршен посао, а у наредном периоду је вршена индоктринација како смо то сами изабрали и како ми волимо комунизам и љубичицу белу.
 
Ма било је свега свагдје Дуле немој да се жестиш
Не жестим се, лепо причам. :)

наравно да је било и партизана и четника, уосталом није никаква тајна да су партизане преко 80 посто чинили Срби. Ја само кажем да су по свему судећи Срби из Србије били за ту прву Југославију, за разлику од прекодринских Срба из простог разлога што нису имали искуства ових других и нису били свјесни у шта се упуштају.
Који доказ имаш да су прекодрински Себи били против Југославије?
Што се тиче друге Југославије, Срби из Србије и Срби из Босне и Хрватске су били већински против ње, поготово у саставу са Хрватском, та нова комунистичка Југославија је одговарала само Муслиманима и Хрватима као пораженим савезницима Њемачке. Тито је имао подршку савезника и Совјета, имао је наоружану војску, организовао "фер и коректне изборе" гдје опозиција није изашла, а људи су присиљавани да дођу на гласање, имали су избор једне ћораве или да не гласају уопште, ако не гласају зна се. Тако је завршен посао, а у наредном периоду је вршена индоктринација како смо то сами изабрали и како ми волимо комунизам и љубичицу белу.
Волео бих да је тако,али нажалост није. Већина Срба, и из Србије и ван Србије, била је за Југославију. Сад ваљало би добро размотрити зашто је то тако било, али тако је било.
 
Који доказ имаш да су прекодрински Себи били против Југославије?
Већ сам ти рекао каква је атмосфера била у народу, да они су хтјели да буду у истој држави са браћом са друге стране дрине и у тој заједничкој држави, међутим да су могли бирати, то би били само крајеви Хрватске гдје су Срби били већина. Рецимо била је иницијатива неких општина да се територије припоје Србији, дакле да као Војводина уђу у састав Србије и још много тога.

Волео бих да је тако,али нажалост није. Већина Срба, и из Србије и ван Србије, била је за Југославију. Сад ваљало би добро размотрити зашто је то тако било, али тако је било.
Немој да се завараваш и судиш по ономе што смо учили и што нам је пласирано кроз медије. Зар стварно мислиш да су Крајишници и Личани послије тог рата жељели да живе у истој држави са Хрватима, или да су Срби из Србије са одушевљењем дочекали Тита и партију. Знаш ли ти каква је била послијератна атмосфера, поготово у крајевима гдје су Срби били већина?
 
А ко су били ти комунисти са којима су се четници клали? Марсовци? Или можда исти ти Личани, Крајишници и Босанци?? Или хоћеш да кажеш да су Србијанци из Ужица прешли у Крајину и Босну и ти силни босансло-личански четници нису могли да победе ту шаку јада из Ужица? Толико су ти зли Ужичани били јаки да су Ђујић и остали његови команданти, морали да усташама да се удружује да би их победили, јел тако било?

Добро, није било Личке Републике, али било је Бихаћке Републике, и АВНОЈ, све то није било у Србији. Цело тежиште партизанског рата било је у Босни, немогуће да су цео тај терен држали Ужичани.

Видиш Лички, колко си нереалан.
да, да, исти ти, па поврх њих још Србијанци, Црногорци и Хрвати и остали..

Како Ђујић (исто тешки комуниста и југословн :rotf:) пише Дражи... крајм 1942.

Лако би ми са овим нашим домаћим говнима, да није ових са стране.. Тражи помоћ од Драже, јер и они имају огромну помоћ. Дража послао 5 људи, и то Југословена (кој замало нијсу за муда повјшали):rotf:
 
Колико знам, а знам боље и више од тебе јер сам докторирао на Стварању Прве Југославије, Срби су о њој мислили исто што мисле и данас. Значи гроб за Србе. То су комунисти усавршили по ослобођењу 1945. јер су метафоричну масонску поруку при стварању Прве, разумели својим тупавим сеоским дијелктом из како кажете осталих ”српских земаља”.


Једва чекам дан свођења тих рачуна. Многи ће прогледати у Србији ко им се издавао за брата.
к. си мој ти боље доктрорирао од мене
сумњам да би тако танке и непаметне закључке изводио

Солунски фронт је пробила Прва СРПСКА добровољачка дивизија, којој сте ви дали име "југословенска" :rotf: иако је у њој било 98% Срба. Све да би сте се угузили хрватима као праве пришипетље.
Замисли коклико сте јадни да су вам хрвати то набијали на нос 23 године као су "они" пробили Солунски форнт:mrgreen:
 
Ма било је свега свагдје Дуле немој да се жестиш, наравно да је било и партизана и четника, уосталом није никаква тајна да су партизане преко 80 посто чинили Срби. Ја само кажем да су по свему судећи Срби из Србије били за ту прву Југославију, за разлику од прекодринских Срба из простог разлога што нису имали искуства ових других и нису били свјесни у шта се упуштају. Што се тиче друге Југославије, Срби из Србије и Срби из Босне и Хрватске су били већински против ње, поготово у саставу са Хрватском, та нова комунистичка Југославија је одговарала само Муслиманима и Хрватима као пораженим савезницима Њемачке. Тито је имао подршку савезника и Совјета, имао је наоружану војску, организовао "фер и коректне изборе" гдје опозиција није изашла, а људи су присиљавани да дођу на гласање, имали су избор једне ћораве или да не гласају уопште, ако не гласају зна се. Тако је завршен посао, а у наредном периоду је вршена индоктринација како смо то сами изабрали и како ми волимо комунизам и љубичицу белу.
да није било прве не би било ни друге ни свега што иде са њом
ндх је створио југоројалистички режим 1939. године као такозвану "бановину хрв."
није је сигурно павелић донио у џепу јер је дошао испараног пркна

иначе је све 100% тачно што су нас учили у школи и преко медија :mrgreen:
 
не знам како сам нереалан јер сви Срби су дали велики дорпинос побједи југокомунизма
6. личка је завршила рат готово без Личана
читај како је било кад се 6. личка вратила у Лику, колико су своји момака мајке нашле живе на крају рата

Дуле Србендо, рециде ми зашто је 6.личка 1943. отјерана из Лике у Босну?
ако ми одговориш на ово питање, можемо причати даље а ако не, све је јасно :mrgreen:
 
не знам како сам нереалан јер сви Срби су дали велики дорпинос побједи југокомунизма
6. личка је завршила рат готово без Личана
читај како је било кад се 6. личка вратила у Лику, колико су своји момака мајке нашле живе на крају рата

Дуле Србендо, рециде ми зашто је 6.личка 1943. отјерана из Лике у Босну?
ако ми одговориш на ово питање, можемо причати даље а ако не, све је јасно :mrgreen:
од друге половине 43 партизанска копилад прелази у херцеговину и одлази почетком 44 искључиво у битку за србију.
док са немцима имају договор о ненападању.

приоритет је било убијати србе у србији четнике и то партизанском војском у којој је гле чуда 80 % срба...србе на србе... баш те личане па из крјаине босне...
 
од друге половине 43 партизанска копилад прелази у херцеговину и одлази почетком 44 искључиво у битку за србију.
док са немцима имају договор о ненападању.

приоритет је било убијати србе у србији четнике и то партизанском војском у којој је гле чуда 80 % срба...србе на србе... баш те личане па из крјаине босне...
није тачно
али добро...

шта су срби из србије радили 4 године, шта су чекали да се комунисти размавају без сметње
да ли би можда било боље да су прешли у Босну крајем 1942. или 1943. него 1944.?
колко србијански батаљона је учествовало у битци на Неретви? :mrgreen:
то се њих не тиче?
е онда се мене не тиче ни шта је било посље тога
 
да, да, исти ти, па поврх њих још Србијанци, Црногорци и Хрвати и остали..

Како Ђујић (исто тешки комуниста и југословн :rotf:) пише Дражи... крајм 1942.

Лако би ми са овим нашим домаћим говнима, да није ових са стране.. Тражи помоћ од Драже, јер и они имају огромну помоћ. Дража послао 5 људи, и то Југословена (кој замало нијсу за муда повјшали):rotf:
Јес бре, Ужичани и Црногорци отераше Ђујића иначе да није њих, он би суверено владао Крајином. Толико су га ,,волели" да није ни хтео а ни смео да дође у Крајину деведесетих, иако су га неки звали.

Имаш типичан српски синдром, да је неко други крив за све, код тебе је то само у тој малој, личкој варијанти ,,сви криви, само ми Личани нисмо".
 
не знам како сам нереалан јер сви Срби су дали велики дорпинос побједи југокомунизма
6. личка је завршила рат готово без Личана
читај како је било кад се 6. личка вратила у Лику, колико су своји момака мајке нашле живе на крају рата
Сви Срби, сем Личана. Они једини били на исправној страни. :mrgreen:
Дуле Србендо, рециде ми зашто је 6.личка 1943. отјерана из Лике у Босну?
ако ми одговориш на ово питање, можемо причати даље а ако не, све је јасно
Тамо је било највеће тежиште борбе. Све највеће битке биле су тамо.

Или због тога што нијесу могли да Ђујићем да се изборе, што је очигледно, пошто су Личани чистом били за Ђујића и заправо никада није постојао ниједан Личанин који је био партизан. :D
 
Ok Drugari, recu cu vam glavni razlog zasto mi Moravci mrzimo vas prekoDrince.

Kada Moravac dodje u Beograd, on mora da menja svoj izgovor/akcenat.

Kada prekoDrinac dodje u Beograd, on to ne radi.

To u nama izaziva zavist, jer ste vi tako fenomenalno-slobodarsko-dinarsko savrseni tip licnosti, a mi smo podanicki mentalitet.

Dobro, i to sto u Hercegovini ima procentualno vise Edipovaca nego cak i kod Arapa, i to je; zavisni smo sto tako dobro drzite svoje hercegovaceke mame za suknju.
 
Јес бре, Ужичани и Црногорци отераше Ђујића иначе да није њих, он би суверено владао Крајином. Толико су га ,,волели" да није ни хтео а ни смео да дође у Крајину деведесетих, иако су га неки звали.

Имаш типичан српски синдром, да је неко други крив за све, код тебе је то само у тој малој, личкој варијанти ,,сви криви, само ми Личани нисмо".
није мого да дође зато је народу послао војводу Бору Чорбу :per:
 
naziv "Srbijanac" su vam smislili u Vienni
Лажеш. Термин *Србијанац* је настао у устаничкој односно Карађорђевој Србији. Касније се усталио као назив за становнике Кнежевине Србије, а након Берлинског конгреса за становнике Краљевине Србије. У „Српском рјечнику” Вука Караџића из 1852. године налазе се термини "Србијанац" и "србијански". Спев Симе Милутиновића Сарајлије (1791–1847) насловљен је "Сербијанка". У "Ђачком растанку" Бранко Радичевић (1824–1853) пева "Србијанче, огњу живи, ко се тебе још не диви". Најпознатије дело књижевника Сретена Стојковића (1854–1928) зове се "Нова Србијанка".
 
Лажеш. Термин *Србијанац* је настао у устаничкој односно Карађорђевој Србији. Касније се усталио као назив за становнике Кнежевине Србије, а након Берлинског конгреса за становнике Краљевине Србије. У „Српском рјечнику” Вука Караџића из 1852. године налазе се термини "Србијанац" и "србијански". Спев Симе Милутиновића Сарајлије (1791–1847) насловљен је "Сербијанка". У "Ђачком растанку" Бранко Радичевић (1824–1853) пева "Србијанче, огњу живи, ко се тебе још не диви". Најпознатије дело књижевника Сретена Стојковића (1854–1928) зове се "Нова Србијанка".
Imas dokaz da je termin "Srbijanac" nastao u vreme 1.srp.ustanka? Naravno da nemas, jer to nije ni istina bosahero. Znaci, na 2 knjizevna dela i jednoj pesmi vi bosancherosi gradite vasu "teoriju".
Iz 1.srp.ustanka su sacuvani govori srpskih ustanickih vodja i niko od njih ne koristi rec "Srbijanac", ni Karadjordje, knjaz Milosevi govori u srpskoj skupstini u 40tim godinama 19.veka su sacuvani i nigde se ne spominju "Srbijanci", u srpskim ustavima iz 18tog veka se ne spominju pojmovi "Srbijanci" i "srbijanska", knezevi i kraljevi su bili vladari Srbima a ne "Srbijancima" itd.

Pa koji idiot mora biti covek koji tvrdi da se taj izraz koristio sem u KundK i u samoj Srbiji. Zato ustase, malo manje vasih dozivljaja na opijatima.
 
Poslednja izmena:
Imas dokaz da je termin "Srbijanac" nastau u vreme 1.srp.ustanka
Наравно. Нисам ја црногорски митоман као ти па да само ад-хок измишљавам, лажем и лупетам безвезе. Прота Матија Ненадовић, војвода и председник Правитељствујушчег совјета који је са стрицем Јаковом покренуо Први српски устанак у ваљевској и шабачкој нахији, у својим Мемоарима официре у устаничкој Србији описује искључиво као србијанске официре.

А већ сам написао да је Вук Караџић у свој Рјечник увео реч "србијански", и ту дословно стоји да је Србијанац "човјек из Србије", а да србијански значи, "који је из Србије". Вук Караџић је грађу за свој Рјечник почео да прикупља 1815. године, значи непосредно након Првог српског устанка, а штампао га је 1818. године.

Узгред да додам да се у Летопису Матице српске из 1832. године појављује реч "Сербіянцы", према тадашњем правопису, а која одговара речи "Србијанци".

Дакле, назив Србијанци смислили су сами Срби и то је историјска чињеница. Србијанци је историјски термин настао у 19. веку. То је термин који су сами Срби са подручја Србије још тада употребљавали. И нико тај израз не користи као погрдан назив за Србе; то је будалаштина. Израз који као погрдан за Србе користе Бошњаци и понекад Хрвати јесте Власи, а не Србијанци.
 

Back
Top