SRBIJA SE SAGINJATI NECE........

Ale djubre:
Hajmo,sad malo o Luvru.. ako ne bude leba,jescemo kolace ko ga ebe..

Овде још дуго ЉУДИ НЕЋЕ УМИРАТИ ОД ГЛАДИ у оном проценту у коме се то догађа у вашој развијеној Јевропи и Јамерици.......... 8-)

... зато нас оволико и спопадају........скотови.........
 
Ale djubre:
Opusti se kumicu..mi smo tako mali i nebitni za svet..to je samo jedan od eksperimenata u nizu..,ma ebo i jevropu i jameriku,doci ce njima pare, glave

Је л'? А извини, да ли се ми однекуд познајемо када ме ословљаваш са "кумићу", КУМ је у Србији веома значајна личност, а нешто те се не сећам.......








А да ти ниси неки лик из "Ивкове славе" или из Нушићеве "Ожалошћене породице"?
 
Ale djubre:
Problem je u tome kumicu,,sto nije da mi necemo kako oni hoce...vec mi necemo ni kako mi hocemo...razumes?

c008.gif
 
Obersturmfuehrer:
patologija koja je prouzrokovana i podgrevana pametnom politikom u prethodnih 9 godina...da da, onih svetlih godina kada je srbija bila u punom usponu...
Можда је патологија и настала претходних 9 година, али је кулминирала после "5.октобарске револуције"! Шта ћеш, РЕВОЛУЦИЈА ЈЕДЕ СВОЈУ ДЕЦУ!
 
paola:
Можда је патологија и настала претходних 9 година, али је кулминирала после "5.октобарске револуције"! Шта ћеш, РЕВОЛУЦИЈА ЈЕДЕ СВОЈУ ДЕЦУ!
Ма, патолошко стање (не патологија, то је наука), траје не претходних 9, него најмање 60 (у ствари, 88, од 1918. год). А ово после 5. окт... Ипак, никако не могу сматрати горим, од претходних 15-наестак, у неком смислу. Али, у неком другом доиста јесам итекако разочарана, морам признати. Мада, кад дубље размислим, увек закључим: од пресвучених комуњара, да ли се другачије и могло очекивати?
 
jomini:
Па није овде Мишковић главни лик.Идигивидиги је конципирао тему тако да се исмејао и наругао нашем сиромашном народу који је једва дочекао да купи нешто по нормалним ценама(које би требало да буду сваки дан).

Али,тешко је то њему да схвати.Он није у ситуацији да мора да гледа на сваки динар.Буржоазија никад није схватала сиротињу,већ је искоришћавала и спрдала јој се.
 
jedite_kod_Joa:
Па није овде Мишковић главни лик.Идигивидиги је конципирао тему тако да се исмејао и наругао нашем сиромашном народу који је једва дочекао да купи нешто по нормалним ценама(које би требало да буду сваки дан).

Али,тешко је то њему да схвати.Он није у ситуацији да мора да гледа на сваки динар.Буржоазија никад није схватала сиротињу,већ је искоришћавала и спрдала јој се.
Pa zar nije za ismevanje neko ko ne shvata da ušteda od 2000 dinara na pazar od 10000 dinara nije vredna stajanja napolju 10 ili 15 sati? I one gužve i cirkusa?
 
jomini:
Pa zar nije za ismevanje neko ko ne shvata da ušteda od 2000 dinara na pazar od 10000 dinara nije vredna stajanja napolju 10 ili 15 sati? I one gužve i cirkusa?
Па нормално да није за исмевање!
Неком је битан сваки динар!Нема довољно за храну,лекове,комуналије,децу(ако има)...и онда је уштеда од 2000 дин. веома велика.Ја не видим шта је ту толико неразумљиво,осим ако ниси милионер?
 
jedite_kod_Joa:
Па нормално да није за исмевање!
Неком је битан сваки динар!Нема довољно за храну,лекове,комуналије,децу(ако има)...и онда је уштеда од 2000 дин. веома велика.Ја не видим шта је ту толико неразумљиво,осим ако ниси милионер?
Ne vidiš nerazumljivo da sirotinja(!) potroši 10000 da bi uštedela 2000?
 
jedite_kod_Joa:
Па нормално да није за исмевање!
Неком је битан сваки динар!Нема довољно за храну,лекове,комуналије,децу(ако има)...и онда је уштеда од 2000 дин. веома велика.Ја не видим шта је ту толико неразумљиво,осим ако ниси милионер?
Nerazumljivo je da neko ko nema za hranu i lekove kupuje nov televizor.Nije bre ovo nikakva sirotinja koja nema za leba,sta se primate na gluposti.Svako kupuje jeftinije ako moze,potpuno normalna stvar.Da nepominjem sto ce dobar deo juce kupljene robe barem prehrambene i textilne da osvane na pijacama i str-ima vec sutra.
 
fortes:
Nerazumljivo je da neko ko nema za hranu i lekove kupuje nov televizor.Nije bre ovo nikakva sirotinja koja nema za leba,sta se primate na gluposti.Svako kupuje jeftinije ako moze,potpuno normalna stvar.Da nepominjem sto ce dobar deo juce kupljene robe barem prehrambene i textilne da osvane na pijacama i str-ima vec sutra.
Tačno! I da bi napravili šatro uštedu, kupuje se i šta treba i šta ne treba...
 
jedite_kod_Joa:
Па накупује за целу годину.Боље да купи 100 литара уља по 35 него по 80 динара.
Исто важи и за све остале намирнице.Баш кад се узима на велико приметна је разлика.
Ništa tu nije kupovano na veliko, bar ne od strane ovih o kojima pričamo (sirotinja). Samo je kupovano hiljadu nepotrebnih stvari samo zato što su na popustu... A ne zato što se ima potreba...
 
fortes:
Nerazumljivo je da neko ko nema za hranu i lekove kupuje nov televizor.Nije bre ovo nikakva sirotinja koja nema za leba,sta se primate na gluposti.Svako kupuje jeftinije ako moze,potpuno normalna stvar.Da nepominjem sto ce dobar deo juce kupljene robe barem prehrambene i textilne da osvane na pijacama i str-ima vec sutra.
Има и тога,не сумњам.
Али има и сиротиње раје,која саставља крај с крајем.Буди убеђен да су у већини.
 

Back
Top