Srbija potpuno spremna za ulazak u EU

Srbija ima deficit u budžetu verovatno od 3 do 5 milijarde evra...
To nadoknađuje prodajom imovine i donacijama...

Šta će biti ako donacije prestanu, kada sve prodamo ili privatizacija stane?:|

Pa Hrvati su krenuli tim putem, pa danas uprkos prevelikom zaduženju ipak uspevaju da se malo-po malo vrate na pravi put i zarade nekoliko milijardi godišnje od recimo turizma.
Znači, prodamo fabriku nekome i taj neko za par godina počne da u toj fabrici ostvaruje profit.
Tako se radi u razvijenim zemljama, ali kod nas je pitanje...
 
Učinilo mi se da sam bio dovoljno jasan i da su me neki forumaši ispravno shvatili.
Ne razumem ja tebe zato što ti ne razumeš da ja ne tvrdim eksplicitno ni:
1. Da će nam sam čin ulaska u EU (npr. prečicom kao što su ušli Bugari i Rumuni) rešiti sve probleme...
2. Da nam je budućnost van EU.

Ili u prevodu na srpski, smatram da mi treba sami da krenemo da sređujemo situaciju kod kuće što se tiče ljudskih prava, ekonomije, zakonodavstva, školstva, pravosuđa itd. itd. i da nam uzor za to treba da budu zemlje u kojima je to bolje rešeno nego kod nas, svejedno da li su iz EU ili je to npr. Švajcarska, Island, Japan ili Singapur...
Znači, ako je nešto opšteprihvatljivo i bolje nego kod nas (recimo pravosuđe) onda treba da ga usvojimo i prihvatimo...
Kada rešimo te stvari (uz one ostale koje se od nas traže kao što je slučaj sa haškim optuženicima), tada će nam biti apsolutno svejedno da li smo u EU ili nismo, kao što je svejedno jednoj Švajcarskoj...

Da li sam sada bio jasniji???

:) Da, cak bi se i slozio sa tvojim stavovima. E, a sto se tice pitanja da li si za nase clanstvo u EU koliko sam shvatio tu si za "nereseno" (sto bi rekli kladionicari stavio bi X). :)
 
:) Da, cak bi se i slozio sa tvojim stavovima. E, a sto se tice pitanja da li si za nase clanstvo u EU koliko sam shvatio tu si za "nereseno" (sto bi rekli kladionicari stavio bi X). :)

:) pa šta sada da ti kažem...
Ja nisam tako gledao na to, tj. da si ti mene pitao ne bih umeo bolje da to okarakterišem od tebe, ali kada malo bolje razmislim, mislim da si pogodio pravu suštinu.
:)
 
Predsednik B. Tadic bi trebao pod hitno cim mu se ukaze prilika da potpise Sporazum o pridruzivanju sa EU.
Po Beckoj konvenciji na to ima apsolutno pravo i bez konsultovanja vlede ili parlamenta.
To ce se i najverovatnije desiti jos pre majskog prevrata.

Potpisace sigurno

99-serbcroat_2.jpg
 

Back
Top