Srbija je homofobna zemlja ?

Da li je homoseksualizam bolest ?

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
e da.. to da, ne bi ih se smjelo maltretirati to sigurno.
i politička aktivnost ih čini jačim, sigurnijim i to je ok ali nekako..
promjene prodičnih zakona. istospolni brakovi, usvajanje djece i sl.

zapravo, ja bih dozvolila i te brakove, hajde... hoće živjeti zajedno, rješiti pitanje imovine, dobro razumijem to i mislim da ni društveno nije štetno.
ali kod usvajanja djece....mislim da se to mora dobro prethodno razmotriti.

medjutim vracam se na to da je npr. kod nas zakon o porijeklu imovine (jesam nasla primjer :D) samo pomenut, ali nikada nije ušao u proceduru... ali ce ove promjene porodicnog zakona biti progurane, samo malo vremena jos treba.

ili ih ima više nego što bi se reklo ovako ''odoka'' :) ili su preglasni

Stvarno..sto se tice pitanja "majchinstva" u takvim brakovima to se ne moze na valjan nachin definisati, zaista. Ne mogu da pojmim, kako osoba - rodjena kao mushkarac moze da ima tako razvijen majchincki instikt. To mislim da nikako i niti jednom metodom ne moze biti rijesheno. Isto, kao sto ni maceha ne moze biti djetetu prava majka. Usvojeno dijete je - usvojeno. Nema mijenjanja pelena, neprospavanih noci... a sve to cini nase emocije.
 
Ti znash da je to stecheno ?!?!?

Znam ono shto sam prochitala o tome!
Zigmund Frojd je puno posvetio toj temi, izmedju ostalog;

"Veoma je bitna, kod dechaka, identifikacija sa mushkom osobom, u vreme, prvih spoznaja, znachi negde oko trece godine!

Uticaj majke, na razvoj mushkog deteta,je od presudnog znachaja, narochito se bazirao na mocne autoritativne zene, koje svojom "snagom" stvaraju osecaj nesigurnosti kod dechaka!

Poznat je termin,u psihologiji, " vagina dentate" koji upucuje na osobe mushkog pola koji imaju patoloshki strah od ..:confused:zena, da ne kazem od "zuba" shto je opet posledica uticaja majke!!!


Bolest, u svakom sluchaju!!!
 
Znam ono shto sam prochitala o tome!
Zigmund Frojd je puno posvetio toj temi, izmedju ostalog;

"Veoma je bitna, kod dechaka, identifikacija sa mushkom osobom, u vreme, prvih spoznaja, znachi negde oko trece godine!

Uticaj majke, na razvoj mushkog deteta,je od presudnog znachaja, narochito se bazirao na mocne autoritativne zene, koje svojom "snagom" stvaraju osecaj nesigurnosti kod dechaka!

Poznat je termin,u psihologiji, " vagina dentate" koji upucuje na osobe mushkog pola koji imaju patoloshki strah od ..:confused:zena, da ne kazem od "zuba" shto je opet posledica uticaja majke!!!


Bolest, u svakom sluchaju!!!
Citah i ja i Frojda i Adlera i Junga...
znam da su djeca do 1 godine potpuno neiskvarena - bez interesa. Slazem se u i u dijelu posljedica koje djeca imaju od strane roditelja tokom djetinjstva, ali ipak ne mogu da tvrdim da je sve to bolest... Znash vec kako je i u ljubavi...volish decka/curu i nakon izvjesnog vremena ukapirash da on/ona nije za tebe, a u pocetku sve bijashe fino. Nego tesko je i uporedjivati ovakve kategorije, kada se radi o istospolnoj ljubavi - vezi.
 
lepo je citati, ali na kraju ipak moras doci do nekog resenja koje je ipak "tvoje", sto ne znaci da ono sto si procitao ne utice na to.
pricao mi jedan drug [zivi u nemackoj], da je imao kolegu homica, na pocetku mu je bilo "strano", ali kasnije se navikao, upoznao i i druge, tvrdi da su sasvim normalne osobe, i dodao je da se pre mozes pouzdati u takve nego u "normalne" za mnoge stvari. ne kazem da je to pravilo, ali...
 
Da ali Srbija nije zapad!:think:
Ko sta voli i sta radi to ne treba da nas zanima ,ako nas ne ugrozava.
Protivnik sam gej parade,zasto neko mora da se pokazuje to je njegova stvar.
Ajmo sad svaki dan da pravimo parade,zene u crnom,plavom,sivo,kandicka,biserko i ostali,parade cveca,ptica,trave,da ne nabrajam svakojakih gluposti.
Zar moramo sve da kopiramo sto doge sa zapada.:!::whistling:

zar nije bilo dosta

OKO MI SUZI NATO ME GUZI:heart:
 
Imam poznanike koji su Homosexualci,ali ih nisam posmatrala dasu bolesni ili da su jadni.
Navikla sam na takve stvari ,pa nije izmisljno ovo juce nego mnogo,mnogo ranije
Evo samo malo.
Homoseksualnost i Budizam

Budističko učenje kao i sve religije od svojih vernika zahtevaju neke norme etičkog ponašanja. Minimum koji budistički vernik mora da poštuje opisano je u pet pravila (panca sila), od kojih je treće vezano za seksualno ponašanje. Želimo saznati da li bi homoseksualni odnos kršio treće pravilo i samim tim bio zabranjen.

Homoseksualnost je bila poznata u staroj Indiji, eksplicitno je navedena u Vinaya spisima (monaška disciplina) i zabranjena. Homoseksualnost nije specijalno navedena i kao takva zabranjena, već je u sklopu ostalih seksualnih praksi jer se od monaha i monahinja zahteva celibat. Seksualno opštenje, bez obzira da li je ono istopolno ili između pripadnika suprotnog pola gde polni organ penetrira u vaginu, usta ili anus je bilo kažnjavano izbacivanjem iz monaških redova. Mastrubacija je bila takođe smatrana velikim prekršajem ali se nije kažnjavala izbacivanjem iz monaških redova već se morala ispovediti pred monaškom zajednicom.
 
"Na primer, ikona 'Prepodobnog-nisam-ja-*****-ZeljkaJoksimovica' jeste stvarno nešto što je srpskoj gej sceni potrebno, nešto kao super ego, kao identifikacioni model..." "Zašto postavljati ovakvo pitanje, kada se zna da su kod nas strejt ikone i gej ikone iste osobe: Jelena Karleuša, Ceca Ražnatović, Daniel Đokić, Čeda Jovanović, Zeljko Joksimović, Boško Siti... Isti su nam ukusi, a razlikujemo se samo u nekim sitnicama."
SVET NE VOLI SRBE, A SRBI HOMOSEKSUALCE?
 
Da ali Srbija nije zapad!:think:


truli dekadentni.
pu daleko bilo
Ko sta voli i sta radi to ne treba da nas zanima ,ako nas ne ugrozava.

ugrozavaju te gejevi?
Protivnik sam gej parade,zasto neko mora da se pokazuje to je njegova stvar.

pa valjda je i njegova stvar ako hoce da se pokaze
Ajmo sad svaki dan da pravimo parade,zene u crnom,plavom,sivo,kandicka,biserko i ostali,parade cveca,ptica,trave,da ne nabrajam svakojakih gluposti.

ajmo! ta parada ptica i trave mi deluje kul

zar nije bilo dosta

cega?

OKO MI SUZI NATO ME GUZI:heart:

i kako je? vidim stavio si srce...:)
 
Meni se cini da je sve to cista HEMIJA.
Ko zna sto se sve luchi u nashim organizmima i izaziva takve emotivne reakcije.
Pa zar Ameriku nije otkrio Amerigo Vespuchi 1492. godine misleci da je pronasao Indiju...
u ostalom i zemlja je bila ravna plocha.
Ko zna mozda se ispostavi da i ovi "normalni" lubavni odnosi nisu "normalni" nego "nenormalni"
 
Večno dominantni homofobi su u nepatvorenoj mržnji tretirali kao bolesnike sve one koji su neke stvari drugačije osećali želeli. Tek 1978. godine homoseksualnost je skinuta sa Međunarodne liste psihijatrijskih dijagnoza, ali je na tradicionalno "brdovitom" svetskom predgrađu Balkanu termin muškost oduvek imao drugaciju konotaciju. Muški je bilo poginuti na bojnom polju, prebiti zenu ili onog ko ima drugačije mišljenje o bilo kojoj "važnijoj" temi.

Bilo kako bilo, s jedne strane su homofobi svih profila, Obraz, otac Žarko i čuvena priča o "maestralnom organu", s druge profesor Žarko i njegova SDP, razne Borke, Biserke, Arsenijevići i ini širokogrudi nevladini aktivisti. S treće ili možda jedine trebalo bi da se nalazi Bog, kao jedini stvaralac i sudija. Ipak, poremećeni sud javnosti odavno je na ovim prostorima, u zavisnosti od potrebe, bio iznad onoga što se smatralo poremećenim. Jer, biti ***** po seksualnom opredeljenju nije toliko strašno koliko je biti to po karakteru, a upravo takvih je najviše oko nas.

Srpske gej-ikone su Ceca, Karleuša, Daniel Đokić, Čeda Jovanović, Zeljko Joksimović, Boško Siti
 
Balkanac

"Ne stidim se što sam,
kako vi velite,
varvarin sa Balkana,
tla prljavštine i bure.
Čućete sad,
i kod nas ima neke
vama nepoznate kulture.

Vi prvo ispitujete i sumnjate,
daleki ste i od rođenih sinova,
za trpezu svoju
ne posadite svakog tuđina;
vi možete da pijete
a da svakom ne pružite čaše vina.

A kod nas su još stari običaji grubi:
mi puštamo svakoga pod svoje sleme,
kod nas se još sa namernikom ljubi,
kod nas se podvizi zbog gostoljublja čine;
kod nas svaki čovek ima čitavo pleme prijatelja i rodbine.

Vi, doista, imate
nekoliko miliona Hristovih kipova,
na svakog čoveka po jednoga.
imaju ga drumovi i polja, apsane i škole;
a kod nas, kad ljudi veruju u Boga,
u sebi ga nose,
i tiho mu se,
skoro u snu, mole.

Vi, istina, za svaki kut života
imate sprava i mašina,
sve ste sračunali i sve znate,
izumi vaši su za divljenje;
a mi još imamo starinske alate,
ali sve je kod nas još zdravo
i prirodno kao glina:
i umiranje, i rađanje, i življenje.

Vi imate čitave zbirke
pravila i nauka o slobodi,
o svemu se kod vas piše i pripoveda;
ali mi i po nepisanim zakonima
slobodno živimo
i nekog se prirodnog držimo reda,
slično Ognju, Vetru, i Vodi.

Kod vas je, zbilja, sve tačno propisano,
kako se jede, govori, oblači;
a mi, kad govorimo, vičemo
i mašemo rukama,
i čorbu glasno srčemo,
i u rukavicama smo kao na mukama.

Sve je kod nas zaista prosto:
obuću nosimo od svinjske kože,
puno je kod nas seljačkih navika i stvari;
i kraljevski preci naši,
doista su bili govedari.

Narod naš, zbilja, u gnevu može da kolje,
ruši i pali;
ali mi nismo oni što smišljeno tlače,
mi ne smatramo da je svet celi naše polje;
mi ne bismo podneli
ni urođenik prašumski da zbog nas plače;
duša je naša prostrana,
iako smo brojem mali."
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top