Srbi u Hrvatskoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Dakle da zakljucimo:
U HR je veoma bezbedno otici kako god zelimo:

- kao turista (nema ostecenih kola, vredjanja po nacionalnoj osnovi, mozes slobodno reci ko si i odakle si, docekuju te sa smeskom, pravim ili tvorenim ali smeskom, milina jedna i atmosfera odlicna za Srbe)
- Kao obican postilac (slobodno vozi po Zagrebu, parkiraj gde hoces, ne treba da brines za soferku ili kako ces govoriti prilikom narucivanja u restoranu...)
- Kao sportista (nema problema da te neko u sred Zagreba napadne a sve uz prisustvo zapenjenih gradjana)
- Putnik u autobusu (nije tacno da ce te na parkingu grupa ljudi napasti bejzbolkama itd samo zbog toga sto su Srbi putnici, to zli jezici sire dezinformaciji, zapravo se radilo o dobrodoslici sa maslinovim grancicama..)
itd,itd....

Pitam se sta mi bi pa u trenucima pomracenja uma napisah tolike lazi o HR. A mozda sam i bio u pravu, ko zna? Nije mi jasno.
No posto ne zelim svadje, evo ja cu reci da nisam u pravu a svi koji tvrde suprotno od mene su u pravu. Ako im je tako lakse.

Ok, zakljucak je, sve sto sam pisao nije tacno, tacno je da je u HR sve ok i da ja i svi koje znam jednostavno izmisljamo zbog toga sto mrzimo Hrvate. Ja zapravo zelim da sirim ovde medjunacionalnu mrznju, provociram mozda ne daj Boze neki novi rat, i svakako lazem na kvadrat.

I krajnji zakljucak je da je madam macos potpuno u pravu, ja sam zlobni Srbin sa nozem u zubima koji zakrvavljenim ocima gleda gde po Srbiji da scepa prvog jadnog Hrvata i prekolje ga sa satanskim smeskom na usnama.
Ona je samo pravedna osoba koja bi mogla i da skrati jezicinu, mada u poredjenju samnom je prava mackica. I mogla bi da jos razmislim pre nego bilo sta napise, jer jedno pise, drugo misli a trece saopstava gde stigne. To je problem za nju i nece joj u zivotu biti lako.

Sto se mene tice ja sam se eto posuo pepelom i ne nameravam sa doticnom macom da vise diskutujem jer ona nije neko sa kim se moze diskutovati. Ako pokazem beo list papira i kazem da je beo, ona ce ipak reci da to nije belo i da ja preterujem i ne vidim pravo stanje stvari, taj papir je u najmanju ruku tamno siv.
Molim dakle gorepomenutu individuu da mi se vise ne obraca, jer mi je oduzela sve argumente pa zaista nemamo sta vise razmenjivati od misli.

Srbi, navalite kao turisti u HR, codemaker laze!
 
cicos - macos:
I agree. Mada, predrasude, stereotipi i, pre svega, bolna skorasnja proslost, cine svoje. Jako je tuzno sto ljudi nisu spremni da makar pocnu da razmisljaju pozitivno i sto, najvaznije od svega, nipodostavaju iskustva drugih zato sto se ne slazu sa njihovim stavovima.
Tesko je razmisljati hladne glave kad sa jedne strane imas odnos prema srpskim posetiocima kakav je u HR a sa druge strane kakav je prema hrvatskim u Srbiji. No, ipak ima ljudi koji to cine, ali sa ukazivanjem na stvarne cinjenice.
Ti bi da kazes (e to nece moci) "pa svuda ima baraba, tako i u HR i Srbiji i to je realnost" To nece proci kao podmetanje. VELIKA je razlika izmedju naseg i HR odnosa prema posetiocima iz HR ili Srbije tamo, VELIKA. Da ne pominjem da u drugim drzavama, cinjenica da sam Srbin ne prouzrokuje nikakvu losu reakciju, naprotiv!

I to je zapravo sva sustina sukoba misljenja ovde. Ti jednostano TO ne vidis niti hoces da priznas. Ja sam SAMO to i tvrdio, nista vise niti manje. Nikada nisam rekao da su svi Hrvati losi, nikada nisam tvrdio da SVAKI Srbin koji poseti HR ima problema, nikada nisam tvrdio da u Srbiji nikada ni jedan Hrvat nije imao problema.
Tvrdio sam i tvrdim da je odnos toliko na stetu HR da je to ono sto je razlog da mislim da Srbima tamo nema dobrodoslice, za razliku od Srbije.
Mozes li ti to razumeti ili da ti crtam?


cicos - macos:
Neko rece da je ovde izneta istina... Pa prema toj istini, moji roditelji, bake i deke (i ja, na kraju krajeva), kao i prijatelji koji u Zadar, Split, Rijeku i ostala velika letovalista idu svake godine (i ne samo tokom leta, vec i zimi) bi bili izvredjani, popljuvani, kola bi im bila izlupana i sta jos ne. A nista od toga se ne desava, niti se desilo ikada.
Drago mi je zbog tvojih kad nemaju problema. Ali, ja ne govorim samo o tvojima, govorim o drugim slucajevima koji su se desili precesto, koji se desavaju i nazalost desavace se u HR. Mozes li to shvatiti? Tvoji su izgleda razvili visok stepen prilagodjavanja i mimikrije pa lepo promene tablice, ugase radio, uvezbaju par ijekavskih recenica i - eto njima srece i radosti a i mira u HR! verovatno je to i jedini nacin da mirno zive tamo, dok se ne sete da su Srbi, sve je ok, u suprotnom...
Nikad se nisi zapitala (a o tome pricam sve vreme), zasto ne smeju da slusaju Bajagu, zasto ne smeju piti "kafu", zasto zaboga bi menjali tablice, zasto kriju da su Srbi (uzas sramote). To te ne zanima, sve dok uspesno izigravaju kameleone (bez namere da ih vredjam), sve je ok? Tebi je to prirodno stanje stvari?
E BAS o tome sam pisao i pisacu jos, dok se to ne promeni, smatracu HR nepodobnom destinacijom za srpske turiste.

cicos - macos:
S druge strane, Dalmacija, tj. nekadasnji deo Republike Srpske Krajine je kritican (i one price o neslusanju srpske muzike, menjanju tablica na kolima se odnosio iskljucivo na taj deo Hr!).
Ajde? Znaci ima nesto "kriticno"? Kako to, pa i to je HR? Ili tamo vladaju neki drugi zakoni, neki drugi ljudi se deklarisu kao Hrvati? Znaci u ZG su neki fini Hrvati a u Dalmaciji neki "nefini"? O cemu se radi?
A kad sam govorio o turizmu, svakako sam 99% mislio na Dalmaciju, pa na more nece ici u Varazdin! Tamo se i desavaju problemi, jer ako Srbin ide na more u Hrvatsku, nece zavrsiti u Karlovcu?


cicos - macos:
Malo manje generalizacije, malo vise tolerancije i, iznad svega, BEZ VREDJANJA. Ako ne mozete da prihvatite necije misljenje i da diskutujete kulturno, nemojte da vredjate (kao sto, npr, jedna osoba sa ovog topic-a to radi na hrvatskom forumu).

Pre svega mogla bi da u recniku pronadjes sta znaci rec generalizacija. Shvatices tada da TI generalizujes a ja pokusavam da ukazem na RAZLIKU u odnosu jednog naroda prema turistima/posetiocima drugog naroda!
TI generalizujes kada uporedujes stanje u HR sa onim u Turskoj ili Srbij, znaci maltene isto, sa malim razlikama, jer eto svuda eto "ima budala"? Nece biti, nikako nece biti i o tome pisem a ne pricam napamet kao ti!

Trazis da prihvatim tvoje misljenje, ne mogu prihvatiti tvoje misljenje o necemu za sta postoje suprotne CINJENICE! Ne mogu samo tako da prihvatim tvoje misljenje da je zemlja pljosnata kad NIJE, samo zbog toga da budem kulturan. Ako si toliko ubedjena, molim te da to resimo CINJENICAMA, vec sam ti to predlozio, pa na osnovu toga da diskutujemo.
Ne ocekujes valjda da cu cisto kurtoazije radi, prihvatiti tvoje misljenje, koje se dijametralno razlikuje od moga, samo zbog "mira u kuci"
E zbog tog "mira u kuci" i jeste situacija kakva jeste. Polako ali sigurno Srbija i Srbi se optuzuje za sve i svasta, pa i za ono sto drugi cine (netrpeljivost prema gostima)

Molim te dakle, ili barataj cinjenicama ili ucuti i predji na podforum gajenje cveca na primer, imaces vise istomisljenika, mada ces i tamo da pricas svasta kad budes pocela na primer da ubedjujes clanove da je marihuana zapravo sobna ukrasna biljka.

Svasta!
 
Eh, codemaker, treba da se stidis svojih reci. Odrastao covek, sa takvim obrazovanjem i porodicom pride (ako su te informacije autenticne uopste, mada za ono da si zavrsio psihologiju cisto sumnjam), pa vredja! Jos cu jednom ponoviti; ako nisi u stanju da diskutujes civilizovano, nemoj ni da diskutujes. Ovako spustas sebe pred drugima i spustas Srbe pred Hrvatima koji ovo citaju. Nisam ni procitala tvoja pisanija u potpunosti; smatram ih bezvrednim (i preterano dugackim za elektronske postove), a tebe sazaljevam. Zbog takvih kao ti se na trenutke stidim svog porekla, pogotovo kad u inostranstvu predstavljam Srbiju.

P.S. Cudim se samo kako moderator ne reaguje, ako nista drugo, bar na nacin komunikacije (ili ceka da se svi pokoljemo).
 
Kojih reci da se stidim? Moze li CINJENICE, stvarno mi je vec dosta tvojih pausala!
Navedi mi recenicu koje treba da se stidim!
Za razliku od tebe koja LAZES i sebe i druge, ja nemam cega da se stidim, sve sto kazem ne krijem nigde. I mogu da dokumentujem.

Jesi li ti svesna sta pises?
Sta sam napisao necivilizovano?
Kako spustam sebe pred ikome?
Kako spustam Srbe pred Hrvatima?
Sta sam napisao neistinito.
Sta sam slagao?

Pitanje je - zasto ti LAZES?

Koji to nacin komunikacije da se sankcionise? Ne citas sta pisem ali znas da pisem kako kazes. Pa onda LAZES za svaki slucaj?

Da, moderator bi trebao da reaguje da takve kao ti ne prosipaju gluposti po forumu, ne obracaju paznju na cinjenice a onda iznose pausalne ocene i kvalifikacije!


Ako TI predstavljas Srbiju u inistranstvu, jadna nam majka....
Tvojim bezobrazlucima kao da nema kraja?
 
codemaker:
Kojih reci da se stidim? Moze li CINJENICE, stvarno mi je vec dosta tvojih pausala!
Navedi mi recenicu koje treba da se stidim!
Za razliku od tebe koja LAZES i sebe i druge, ja nemam cega da se stidim, sve sto kazem ne krijem nigde. I mogu da dokumentujem.

Jesi li ti svesna sta pises?
Sta sam napisao necivilizovano?
Kako spustam sebe pred ikome?
Kako spustam Srbe pred Hrvatima?
Sta sam napisao neistinito.
Sta sam slagao?

Pitanje je - zasto ti LAZES?

Koji to nacin komunikacije da se sankcionise? Ne citas sta pisem ali znas da pisem kako kazes. Pa onda LAZES za svaki slucaj?

Da, moderator bi trebao da reaguje da takve kao ti ne prosipaju gluposti po forumu, ne obracaju paznju na cinjenice a onda iznose pausalne ocene i kvalifikacije!


Ako TI predstavljas Srbiju u inistranstvu, jadna nam majka....
Tvojim bezobrazlucima kao da nema kraja?

Code...
Ne sekiraj se...
Ko je procitao sve postove jasno vidi o cemu se radi..
I meni je cudan nastup ove devojcice...jer kao da citamo razlicite postove...
Ali dobro....nemaju svi jasnu percepciju...

Pozdrav
 
codemaker:
Kojih reci da se stidim? Moze li CINJENICE, stvarno mi je vec dosta tvojih pausala!
Navedi mi recenicu koje treba da se stidim!
Za razliku od tebe koja LAZES i sebe i druge, ja nemam cega da se stidim, sve sto kazem ne krijem nigde. I mogu da dokumentujem.

Jesi li ti svesna sta pises?
Sta sam napisao necivilizovano?
Kako spustam sebe pred ikome?
Kako spustam Srbe pred Hrvatima?
Sta sam napisao neistinito.
Sta sam slagao?

Pitanje je - zasto ti LAZES?

Koji to nacin komunikacije da se sankcionise? Ne citas sta pisem ali znas da pisem kako kazes. Pa onda LAZES za svaki slucaj?

Da, moderator bi trebao da reaguje da takve kao ti ne prosipaju gluposti po forumu, ne obracaju paznju na cinjenice a onda iznose pausalne ocene i kvalifikacije!


Ako TI predstavljas Srbiju u inistranstvu, jadna nam majka....
Tvojim bezobrazlucima kao da nema kraja?
Code ti si redak `zver` ovde na forumu cije komentare pazljivo citam,i koji mi se uvek dopadaju.Sve je stvar shvatanja,ne opaziri se na bzv komentare,provokatori su uvek medju nama.
 
DjuraMornar:
Code...
Ne sekiraj se...
Ko je procitao sve postove jasno vidi o cemu se radi..
I meni je cudan nastup ove devojcice...jer kao da citamo razlicite postove...
Ali dobro....nemaju svi jasnu percepciju...


Pozdrav
eto. hvala Đuro:)

a ostali..da ne čekam da se pokoljete.
imam utisak da što ste mlađi to ste bezobrazniji,
valjda vam ta naivnost i neznanje, a želja da se dokažete
muti pogled u realnost...
valjda vam odgovara taj akvarel koji živite..
o "branjenju" nečega o čemu svi znamo šta je..nemam reči.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top