Srbi u Hrvatskoj

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
cicos - macos:
Ocigledno si pun gneva, pa to ispoljavas na pogresnoj, LEPOJ temi (misleci na letovanje u Hr i na sam podforum, a ti odmah krenuo da tumacis u najgorem svetlu).
Ne znam kakva iskustva imas, ali da si ziveo tamo, da imas toliko bliskih ljudi koji tamo idu, da putujes toliko po samoj Hr kao moji i ja, 100% ne bi imao takva odvratna, izvini na izrazu, misljenja. Cvrsto stojim iza toga. Jedino ako ces Amerikancu da objasnjavas kako je u Americi, cemu si ocigledno sklon.
Nemam vremena da sad komentarisem neke tvoje recenice, jer bi onda ovo bio esej, a ne post.
Jako mi je zao sto si pun gorcine, predrasuda i, ako se ne varam, cak i mrznje prema Hrvatima. Zao mi je sto ne shvatas da to steti SAMO TEBI i nikom drugom.
Btw, ti rece da su Srbi tolerantan narod; ne dao bog da tebe neko uzme kao predstavnika Srba; mislice ljudi da su Srbi zaista 'butchers', kao sto inostrani mediji godinama prenose.
Mislis da toliko toga znas, a nisi svestan mnogih stvari.
I sto ja gubim vreme sa tobom, nemam pojma. 'Ajd' uzdravlje!

P.S. A to da zivim u romantizmu... :lol:

P.P.S. A ono za statistiku, nisam pogresno procitala, samo za tvoju informaciju. :wink:
Izgleda da je doslo vreme za CINJENICE.... To sto ti potujes tamo cesto, sto mnogo tvojih zivi tamo, ne znaci da je sve med i mleko i ti to znas jako dobro. Tvoji sigurno piju "kavu" a pitam se zbog cege ne piju "kafu". Mozda se stide sto su Srbi ili strahuju za bezbednost?
Ne objasnjavam ja Amerikancima nista, ja pisem o odnosu HR gradjana prema posetiocima (svake vrste) iz Srbije.
I ne tumacim ja nista, samo podsecam da postoje CINJENICE koje ni tvoj cyber-romantizam ne moze pobiti. To sto su CINJENICE takve kakve jesu, nisam ja stvorio, vec ljudi u HR
Ne mrzim ja Hrvate, ja samo ne zelim da dopustim da se lagodno siri misljenje da su oni prema srpskim posetiocima sasvim ok, treba samo da pazimo sta radimo, gde idemo, kojim jezikom govorimo i da li dobro podnosimo pljuvanja i provokacije. Nece moci, kod nas toga nema ni u malom procentu u odnosu kako je tamo, o tome govorim, o CINJENICAMA. A ne o tome da li ti setas po celoj HR i ne smes popiti "kafu".
Sve vreme ne zelis da se suocis sa CINJENICAMA. To sto tvoji zive tamo sto ti tamo putujes, ne znaci da je stanje kakvo zelis da predstavis.
I kakvo stanje zapravo zelis da predstavis, ovo je tema "Srbi u Hrvatskoj" zar ne, o tome pisemo? Za tebe je sve ok? Samo fale CINJENICE.
Najbolje bi bilo da TEBE uzmu za predstavnika Hrvata u Srbiji, postace oni ovcice za par nedelja. Ponavljam, ne moze se mrzeti narod ali se moze snagom CINJENICA pokazati kakvo je generalno ponasanje tog naroda prema drugima. A to je katastrofa u najvecem procentu.
Sta god pomenem a nudim CINJENICE ti romanticno izbegavas da odgovoris a glavni dokaz ti je zivot tvoje rodbine tamo i tvoji cesti odlasci tamo - a CINJENICE nemaju veze sa tobom, pa ti rece da zivis u romantizmu.

U vezi poslovice, nisi u pravu, slucajno sam iz te struke pa znam jako dobro sve moguce poslovice vezane za struku. No, to nije tema, da ti sad opet ne nudim CINJENICE.

Dakle, Srbi u HR nisu bezbedni, ne moze se lagodno i bez stresa

BTW: bila si na Tompsonovom koncertu?

BTW1: Kako da protumacim tvoje pisanje:
"Sto se Dalmacije tice, tu treba pripaziti. Mislim, moji rodjaci koji ceo zivot zive u Hr, kad idu kod bake i deke u Dalmaciju, moraju da ugase Cecu, Bajagu (ili sta drugo srpsko slusaju) kada naidju kolima na neko mesto (cak i seoce), da ne spominjem da ne smeju javno da se izjasnjavaju kao Srbi kad pricaju sa mestanima Hrvatima. Takodje, moj ujak, kad ide tamo, obavezno promeni tablice na kolima.
Sto se kamenovanja tice, jos uvek se to desava. Licno sam se zaprepastila kada mi je mama ispricala sta se desavalo sa busevima koji su isli do Banja Luke proslog leta. Ima tu jos mnogo stvari. Sve to je najveci razlog zasto ne volim da idem u Hr cesto, tj. vrlo retko, iako mi tu zivi oko 70% moje ukupne rodbine. Neke stvari se menjaju vrlo tesko.
"
Ko tu koga pravi blesavim?
Navedi mi primer koje gradove ili delove Srbije treba izbegavati, gde to Hrvati ne smeju da se izjasnjavaju kao takvi, gde HR drzavljani menjaju tablice na kolima? Gde to u Srbiji HR posetioci gase pesme HR pevaca?
Dok putujem putevima Srbije, vidjam buseve sa HR tablicama koji putuju prema Grckoj ili sta god, nijedan nema polomljeno staklo. Hioces CINJENICE za nase buseve?

Nemoj se zaplitati u nesto sto ocigledno ne mozes otplesti. Drago mi je sto se tebi nista nezgodno ne desava u njinoj, zelim ti da tako i ostane i tvojima koji tamo zive. Ali, ovde pokusavam reci "popu-pop i bobu-bob"
 
Znam da je lepo u Grckoj,ali bio sm tamo dosta puta!Hocu malo da obidjem i druge zemlje,a i cuo sam i da HR ima divno primorje!I ne samo to,nego i Plitvicke jezera i slapovi Krka...Kazu da im je priroda lepa.
 
Slapovi Krke su jedno od najlepših delova prirode koja sam u životu video.
I cela Hrvatska je predivna. To NIJE diskutabilno...
Ovde se radi o tome da li ići tamo ili ne.
 
Idemo još malo o toleranciji.....
Kod nas je PREDSEDNIK parlamenta Hrvat, i jedna ministarka.
A kod njih ???

A koliko ima Hrvata u Srbiji, odnosno Srba u Hrvatskoj ?

Da li Srbin u Hrvatskoj može da bude šef prodavnice cipela npr. ???
 
cicos - macos:
Uf, sad zbog toga 'verovatno' da ne ide uopste na letovanje u Hr, po meni je malo preterano. Mislim, i u Turskoj postoji verovatnoca da ces se zadesiti u mestu gde ce PKK da izvrsi napad, i kad ides za USA postoji verovatnoca da ce teroristi nesto da smuckaju u avionu, pa ljudi idu.
Velika mesta, sto dalje od Dalmacije i bez izrazavanja rodoljublja javno. To je moja preporuka.

Poredjenje ne stoji,uvreda u Hrvatskoj bi bila upucena LICNO meni,ona bi LICNO meni pokvarila odmor,a kad bi se nasao u avionu koji bi se zakucao u neki americki neboder,bio bih samo kolateralna steta,jer ti isti teroristi nemaju nista licno protiv mene!
Nisam rekao da se ne ide,rekao sam da za sad jos nema potrebe ici,postoji Grcka,Turska,CG...u kojoj mi niko nece nista reci na nacionalnoj osnovi,ponavljam VEROVATNO nece ni u Hrvatskoj,ali postoji sansa da naletim na jednog od onih 60.000 ljudi sa tomsonovog koncerta,i da mi sve pokvare!

Mislim da je Hrvatska daleko od savremene demokratske drzave,kad na koncerte takvih idiota dodje 60.000 ljudi...kod nas su takvi poput njega potpuno iscezli(raznoraze baje,knindze i slicni)
 
Jeste ovaj podforum o turizmu i to je odlicno. Sto se Srba tice (a tema nosi naslov "Srbi u Hrvatskoj") tu je jedino u Hrvatskoj problem, gde god sam ikada putovao, ponosno sam glasno i jasno govorio odakle sam, nikad sakrivao tablice, krio svoj jezik i svakome rado objasnio kako je u Srbiji. Postujem ljude drzave u koju odlazim. Tamo gde nisam siguran u to kako cu se provesti, gde moram da pazim gde cu ici i gde cu sta reci, gde cu vise gledati iza sebe nego u prirodne lepote, sta tamo Srbin da trazi?

E sad, ako govorimo o onome sto Hrvatska ima da ponudi turistima, tu je bez imalo dvoumljenja jedna od najlepsih destinacija. TO nikada niko nece moci da ospori. I svi ljudi koji su pre onih suludih godina rado odlazili u Hrvatsku na more, i dalje cuvaju uspomene lepe, da lepse ne mogu biti.

A onda se pojavise neki ljudi u Hrvatskoj, kojima je Srbin kriv za sva zala ovog sveta, koji bi da to stanje potraje sto duze, a ne osvrcu se u svoju istoriju i kulturu.... I to svoje misljenje i stanje svesti naturaju i Srbima, pa smo kao "egal" sto se mrznje tice. E pa nismo egal, ovde se ne mrzi ali se ne zaboravlja! Tamo se mrzi i ne zaboravlja i dalje se trazi neka osveta. To je razlog sto pisem o tome sto se tice turizma u HR.
Ili su to onaj isti stari Sime sa Peljesca sto nam je pekao ribu na gradele svake veceri a mi bez para mladi i ludi, uzivali kao bubrezi u loju... ili mario iz Splita koji mi je pomogao da popravim kola i 3 dana sam kod njega bio gost za to vreme a zamalo da ga uvredim kad sam hteo da mu nadoknadim to, ili je mozda to ona mala plava iz Karlobaga sto smo se zaklinjali jendo drugom da se sledece godine sigurno vidimo u Beogradu, a zivot ode dalje...?
 
Daj ljudi dokle ta nostalgija lepa je hrvatska i to je sve! Ili mozda hocete da kazete da jedan Tasos ili Krf nije lep ili mozda Kotor i Herceg Novi?!? Naravno da su extra mesta i nema brige nikakve i naravno pored svega bar 30% jeftinije.
 
cene u Hr su da se smrznes,i za mnogo manje love kao sto kaze vecina ovde moze da se letuje na mnogo lepsim mestima.
Boze zdravlja,sledece godine idem(free :D ) na otok Pasman kod poznanika (hrvati)....verujem da cu proci bez problema...valjda :?
Cula sam od par njih da su letovali po hrvatskom primorju,i niko nije imao problema.
 
Ovo nije mesto gde treba da se svadjamo,i zbg toga ce tema biti zakljucana!Ja sam lepo pitao da li tamo treba da ocekujem probleme!I nista vise...Ne interesuje me da li za manje pare mogu videti lepsa mesta,da li Srbin moze u HR da radi kao prodavac cipela,i da li su neki politicari Hrvati ili ne!LAKSE MALO!!! :x :x :x :x
 
Axonn:
Ovo nije mesto gde treba da se svadjamo,i zbg toga ce tema biti zakljucana!Ja sam lepo pitao da li tamo treba da ocekujem probleme!I nista vise...Ne interesuje me da li za manje pare mogu videti lepsa mesta,da li Srbin moze u HR da radi kao prodavac cipela,i da li su neki politicari Hrvati ili ne!LAKSE MALO!!! :x :x :x :x

Pa što si onda dao tako glup naslov ?
 
Primeri su primeri i ne treba ih bukvalni shvatiti. I sad hoces da kazes da je Hr jedina zemlja gde bi tebe LICNO uvredili? Daj, molim te. Pogotovo uzmi primer Tursku. Ako malo zadjes u ne bas turisticke predele. Mislim, koga mi zavaravamo? Mi smo tamo predstavljeni kao koljaci zbog Bosanaca, a Hrvati se glorifikuju, jer, eto, Tudjman bio pametan, pa utvrdio dobre odnose sa ondasnjim Demirelom. Nego, Turci su pametni i nece otvoreno da kazu sto misle. ;)

Mislim da je Hrvatska daleko od savremene demokratske drzave,kad na koncerte takvih idiota dodje 60.000 ljudi...kod nas su takvi poput njega potpuno iscezli(raznoraze baje,knindze i slicni

Niko nije ni rekao da je Hr demokratska drzava. I u Srbiji se moze zadesiti da naidjes na nekog majmuna i da Hrvatu kaze/uradi svasta. Da se ne lazemo.

@codmaker

Ono za statistiku je tacno. Btw, zar ti nisi programer, a ne psiholog? I opet btw, slucajno sam dosta edukovana iz psihologije (ukljucujuci Petnicu).
A sto se tice citiranja mojih postova, jel' treba jos jednom da kazem svoj zakljucak? Niko nije rekao da je Hr super bezbedna, ali i vi preterujete, i to dosta vala.
Toliko od mene.
 
cicos - macos:
Hrvati se glorifikuju, jer, eto, Tudjman bio pametan, pa utvrdio dobre odnose sa ondasnjim Demirelom.

Ali zato nije stigao da se slihtuje sa Jordancima.....

Elem, bio ja u Jordanu, dole u Aqabi na moru. I jedno jutro me probudi pucnjava.
Provorim kroz prozor bungalova onako oprezno, kad ono Jordanci slave ulazak Srba u Vukovar. Ne vole katolike, pa to ti je....Recepcioner hotela je studirao u Makedoniji, i rekao svima da su samo pravoslavci dobri, a da su svi katolički sveštenici pedofili.
Posle sam pričao sa osobljem hotela, znali su sastav Crvene Zvezde napamet !
A jedan je u magacinu imao Arkanovu sliku na zidu.....
 
cicos - macos:
Primeri su primeri i ne treba ih bukvalni shvatiti. I sad hoces da kazes da je Hr jedina zemlja gde bi tebe LICNO uvredili? Daj, molim te. Pogotovo uzmi primer Tursku. Ako malo zadjes u ne bas turisticke predele. Mislim, koga mi zavaravamo? Mi smo tamo predstavljeni kao koljaci zbog Bosanaca, a Hrvati se glorifikuju, jer, eto, Tudjman bio pametan, pa utvrdio dobre odnose sa ondasnjim Demirelom. Nego, Turci su pametni i nece otvoreno da kazu sto misle. ;)
Zasao, bio, video, bez neprijatnosti, ti? Nemoj ponovo poceti minimizirati probleme o kojima sam ja govorio. Odnos Hrvata prema srpskim turistima, ne mozes NIKAKO uporedjivati sa odnosom ljudi BILO koje drzave prema ssrpskim turistima. Da se ne lazemo...
I da, HR je jedina zamlja gde ce mene LICNO uvrediti zato sto sam Srbin i gde moram da skrivam da sam Srbin, da se ne ponavljam, ti bi stalno da poredis HR sa drugima, Moze ali na debelu stetu gradjana HR, kao sto ti kazes - da se ne lazemo!

cicos - macos:
Mislim da je Hrvatska daleko od savremene demokratske drzave,kad na koncerte takvih idiota dodje 60.000 ljudi...kod nas su takvi poput njega potpuno iscezli(raznoraze baje,knindze i slicni

Niko nije ni rekao da je Hr demokratska drzava. I u Srbiji se moze zadesiti da naidjes na nekog majmuna i da Hrvatu kaze/uradi svasta. Da se ne lazemo.
Hajde molim te nacrtaj mi kako tio mislis da uporedis koncert ustase, sa ustaskom ikonografijom, gde svi (oko 60,000 ljudi kazu), pene od ustastva i anti-Srpstva, ukljucujuci i zvanicnike, sa tamo nekim (mozda nadjenim) jednim majmunom. Nemoj se brukati i pricati budalastine! Jedan, dva ekscesa (mozda) prema 60,000 i ko zna koliko pred "malim ekranima njinih TV prijemnika", da se ne lazemo? I da ne pricamo gluposti?

cicos - macos:
@codmaker

Ono za statistiku je tacno. Btw, zar ti nisi programer, a ne psiholog? I opet btw, slucajno sam dosta edukovana iz psihologije (ukljucujuci Petnicu).
E ako si Petnicu posecivala, onda se stvarno razumes u psihologiju, edukovana si kako kaqzes iz psihologije, kapa dole!
Tek radi tvoje informacije, diplomirani sam psiholog, srecom zasao u programerske vode, kad sam shvatio da ne zelim da radim za platu od 300evra.
A to floskula o statistici i psihologiji, ipak nece biti da je tacna, veruj meni, a ne kolumnama u nedeljnicima. Nikada nijedan ozbiljni psiholog tako nesto nikada nece izjaviti. Prosto iz razloga sto jedna od stvari na kojima pociva psihologija je statistika. bez toga je nema. I jedan od najtezih predmeta prilikom studiranja. Tako da psiholog o statistici nece tako zovijalno da se odnosi.

cicos - macos:
A sto se tice citiranja mojih postova, jel' treba jos jednom da kazem svoj zakljucak? Niko nije rekao da je Hr super bezbedna, ali i vi preterujete, i to dosta vala.
Toliko od mene.

Iz tvojih postova prozilazi da u HR doduse treba paziti kuda se ide, treba paziti kako govoris, ne treba reci da si Srbin, gasiti radio kad god naidje domorodac, pokusati govoriti sto tise, izbegavati da pijes "kafu", zonglirati sa tablicama na kolima (ako si dovoljno blesav da ko,ima podjes u HR), ne odgovarati na uvrede, platit sta traze i tutanj kuci cim prezivisi 10 dana prekrasnog odmora? Medjutim osim tih malih neprijatnosti, sve u svemu nema brate problema, slobodno se moze letovati u HR
O cemu ti pricas?
Toga svega NEMA drugde i ti to znas!

BTW: zasto imam osecaj da razgovaram sa tinejdzerkom, koja ne vidi dalje od pegavog nosica...
 
codemaker:
Zasao, bio, video, bez neprijatnosti, ti? Nemoj ponovo poceti minimizirati probleme o kojima sam ja govorio. Odnos Hrvata prema srpskim turistima, ne mozes NIKAKO uporedjivati sa odnosom ljudi BILO koje drzave prema ssrpskim turistima. Da se ne lazemo...
I da, HR je jedina zamlja gde ce mene LICNO uvrediti zato sto sam Srbin i gde moram da skrivam da sam Srbin, da se ne ponavljam, ti bi stalno da poredis HR sa drugima, Moze ali na debelu stetu gradjana HR, kao sto ti kazes - da se ne lazemo!


Hajde molim te nacrtaj mi kako tio mislis da uporedis koncert ustase, sa ustaskom ikonografijom, gde svi (oko 60,000 ljudi kazu), pene od ustastva i anti-Srpstva, ukljucujuci i zvanicnike, sa tamo nekim (mozda nadjenim) jednim majmunom. Nemoj se brukati i pricati budalastine! Jedan, dva ekscesa (mozda) prema 60,000 i ko zna koliko pred "malim ekranima njinih TV prijemnika", da se ne lazemo? I da ne pricamo gluposti?


E ako si Petnicu posecivala, onda se stvarno razumes u psihologiju, edukovana si kako kaqzes iz psihologije, kapa dole!
Tek radi tvoje informacije, diplomirani sam psiholog, srecom zasao u programerske vode, kad sam shvatio da ne zelim da radim za platu od 300evra.
A to floskula o statistici i psihologiji, ipak nece biti da je tacna, veruj meni, a ne kolumnama u nedeljnicima. Nikada nijedan ozbiljni psiholog tako nesto nikada nece izjaviti. Prosto iz razloga sto jedna od stvari na kojima pociva psihologija je statistika. bez toga je nema. I jedan od najtezih predmeta prilikom studiranja. Tako da psiholog o statistici nece tako zovijalno da se odnosi.



Iz tvojih postova prozilazi da u HR doduse treba paziti kuda se ide, treba paziti kako govoris, ne treba reci da si Srbin, gasiti radio kad god naidje domorodac, pokusati govoriti sto tise, izbegavati da pijes "kafu", zonglirati sa tablicama na kolima (ako si dovoljno blesav da ko,ima podjes u HR), ne odgovarati na uvrede, platit sta traze i tutanj kuci cim prezivisi 10 dana prekrasnog odmora? Medjutim osim tih malih neprijatnosti, sve u svemu nema brate problema, slobodno se moze letovati u HR
O cemu ti pricas?
Toga svega NEMA drugde i ti to znas!

BTW: zasto imam osecaj da razgovaram sa tinejdzerkom, koja ne vidi dalje od pegavog nosica...

ovo je stvarno prešlo svaku mjeru "dobrog" ukusa :shock: :shock: :shock:

pretjeruješ na kvadrat

to što tvoja kćer nije imala lijep odmor s jedne strane mi je žao nje, al tebe upće nije
jer toliko bljuvotina o Hrvatima koje si ti iznio i tvoj sch (što me uopće ne bi čudilo da se radi o istoj personi) je krajnje bezobrazno da ne kažem uvredljivo


al rekoh ja jednom već:
"nije važno šta piše već tko piše"
:roll:

tako da se uopće ne osjećam uvrijeđen :D

samo kažem zbog onih koji čitaju ovaj forum: jedan velik dio mog naroda nisu takvi kakvima ih dotični prikazuje :!: :!: :!:
 
Ja samo ne znam zasto Tokyo ne zeli da prihvati cinjenicno stanje.
Ne moramo se ovde " rasplinjavati" dokazivajuci jedni drugima ovo ili ono...
Cinjenica je da nas Hrvati ne vole...i ako ne volim da generalizujem ipak generalno gledano to je tako...i zaista je tako.
Dakle nema ...jeste - nije....ne vole nas. To se oseti kako se granica predje. Ne mora nista ruzno da ti se desi...i ne znaci da ce ti se desiti...kao sto neko rece lova je sada presudna u svemu, ali prosto osetis da nisi dobro dosao, a to smeta.
Tokyo, Hrvatska je prelepa...i sama cesto idem, ali veruj mi, cim mi cuju naglasak,osmeh sa lica prodavacica N E S T A J E....
Zao mi je sto je tako, ali tako je...

Dakle, nema potrebe za raspravom...svugde ima normalnih ljudi koji ne razmisljaju na taj nacin, pa i u Hrvatskoj...na zalost oni su manjina.
 
tokyo:
ovo je stvarno prešlo svaku mjeru "dobrog" ukusa :shock: :shock: :shock:

pretjeruješ na kvadrat

to što tvoja kćer nije imala lijep odmor s jedne strane mi je žao nje, al tebe upće nije
jer toliko bljuvotina o Hrvatima koje si ti iznio i tvoj sch (što me uopće ne bi čudilo da se radi o istoj personi) je krajnje bezobrazno da ne kažem uvredljivo


al rekoh ja jednom već:
"nije važno šta piše već tko piše"
:roll:

tako da se uopće ne osjećam uvrijeđen :D

samo kažem zbog onih koji čitaju ovaj forum: jedan velik dio mog naroda nisu takvi kakvima ih dotični prikazuje :!: :!: :!:
Da li bi mogao ti da ukazes na neke konkretne delove sta to preterujem ili pises tek da zadovoljis svoju dusu? Dosta mi je takvih domoljuba kao ti, koji samo generalno izvale "preterujes" a to zacine nekim glupavim sentencama i misle da su time nesto rekli.

Dakle, ili napisi sta sam to preterao, sta sam to neistinito napisao (ali taksativno a ne lupetanjem u smislu "ma neeee"), ili prekini da lupetas ovde! Ja nista nisam ni pisao da bi ti bio uvredjen, jer me ne zanimas, pisao sam o necemu sto je u "tvojoj lijepoj" cinjenica zsto se tice turista ili posetilaca Srba, samo sto to tebe boli i onda koristis stereotipne odgovore.
CINJENICE prijane, CINJENICE a ne prazne price.
Ako cemo tako da razgovaramo pausalno, mozemo i tako, samo reci da li to zelis ili ne.

Sve ovo nije ni bilo pisano sa namerom da se vredja neki narod, iznose se samo CINJENICE zbog cega sam recimo ubedjen da Srbima jos dugo nece biti lagodno i lep posetiti Hrvatsku.
I na kraju, NARAVNO da ne mislim da su SVI Hrvati takvi i spremni da zagorcaju posetiocu Srbinu zivot kad dodje. Ono sto me brinu su preceste CINJENICE i brine me onih 60,000 ljudi na koncertu jednog ustase (plus oni koji su sa odobravanjem gledali prenos zvanicne HR televizije).

Kazes, bio si u Beogradu? Jesi li menjao tablice na kolima? jesi li imao problema kad si naruci "kavu" ili kad su ljudi ovde saznali da si Hrvat? Jesi ili nisi? Ili da ti ja odgovorim?

Molim te da budes mnogo realniji kad odgovaras ovde, ostavi licne animozitete po strani pa barataj CINJENICAMA
 
@Codemaker,
све честитке на овоме, што си на ову тему рекао, а пре свега на огромном стрпљењу да људима (или тинејџерима) објасниш неке елементарне ствари везане за српско-хрватске односе и летовање Срба у "лијепој њиховој".
Све што си рекао је на месту и апсолутно тачно! Твоји аргументи чврсти су као стена.
 
Ma nemam ja nikakve razloge da pisem protiv Hrvata, sve dok ne pocnu da se pojavljuju likovi koji sve sto ima navedes kao CINJENICE pokusavaju da anuliraju pausalnim "ti si onakav","nece biti, izmisljas" itd...
Posto stvarno ne zelim da se svadjam oko necega sto su notorne CINJENICE, pokusavam samo od onih koji ne vide realnost da dobijem odgovor sta da se radi sa CINJENICAMA.

Oma jedna kratka Nusiceva pricica.
Dosao muz sa puta ranije i zatekao zenu u krevetu sa postarem. Sav unisten, okrene se i pravac kafana. Sedeo tamo 5 dana ne trezneci se i sestog dana stize po kuriru ceduljica od njegove zene.
Covek otvori i procita:
"Dragi, ono sto si video, nije istina..."

Nalazim poredjenje sa onima koji nikako da prihvate CINJENICE, bilo da su hrvatski ili srpski clanovi.

Nazalost, za srpske turiste nevolje u HR su dosta izvesne i ne mogu se nikada potpuno opustiti i zaista uzivati i nesporno prelepoj Dalmatinskoj obali. Osim ako budu "dobri' i paze sta rade itd - vec ispricana prica....
 
Tokyo, ja se potpuno slazem sa tobom. Problem je samo sto tih malo kretena, sto ih svuda fakat ima, pa i u Hrvatskoj, isprovocira to sto sam ja to sto jesam - Srbin. Za kretene u Hrvatskoj je dovoljno da govorim svojim jezikom ili da vozim svoja kola. Kretenima u Grckoj, Turskoj i na drugim mestima je ipak potrebno malo vise od toga da bi meni napravili neku neprijatnost i to je sustina...
 
pretjeruješ na kvadrat

to što tvoja kćer nije imala lijep odmor s jedne strane mi je žao nje, al tebe upće nije
jer toliko bljuvotina o Hrvatima koje si ti iznio i tvoj sch (što me uopće ne bi čudilo da se radi o istoj personi) je krajnje bezobrazno da ne kažem uvredljivo


al rekoh ja jednom već:
"nije važno šta piše već tko piše" :roll:

tako da se uopće ne osjećam uvrijeđen :D

samo kažem zbog onih koji čitaju ovaj forum: jedan velik dio mog naroda nisu takvi kakvima ih dotični prikazuje :!: :!: :!:



I agree. Mada, predrasude, stereotipi i, pre svega, bolna skorasnja proslost, cine svoje. Jako je tuzno sto ljudi nisu spremni da makar pocnu da razmisljaju pozitivno i sto, najvaznije od svega, nipodostavaju iskustva drugih zato sto se ne slazu sa njihovim stavovima.

Neko rece da je ovde izneta istina... Pa prema toj istini, moji roditelji, bake i deke (i ja, na kraju krajeva), kao i prijatelji koji u Zadar, Split, Rijeku i ostala velika letovalista idu svake godine (i ne samo tokom leta, vec i zimi) bi bili izvredjani, popljuvani, kola bi im bila izlupana i sta jos ne. A nista od toga se ne desava, niti se desilo ikada.

S druge strane, Dalmacija, tj. nekadasnji deo Republike Srpske Krajine je kritican (i one price o neslusanju srpske muzike, menjanju tablica na kolima se odnosio iskljucivo na taj deo Hr!).

Malo manje generalizacije, malo vise tolerancije i, iznad svega, BEZ VREDJANJA. Ako ne mozete da prihvatite necije misljenje i da diskutujete kulturno, nemojte da vredjate (kao sto, npr, jedna osoba sa ovog topic-a to radi na hrvatskom forumu).
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top