SRBI-NAROD NAJSTARIJI

serb_pagan:
Konacno se i ova krilatica ostvarila...ali ne u smislu u kome su je propagirali razni shovinisticki intelektualci...vec,stanovnistvo srbije je medju najstarijim populacijama na svetu..Preti opasnost da u buducnosti cetvrtina stanovnistva bude starija od 80 godina,pokazala su istrazivanja Instituta drustvenih nauka. Danas ima 1,2 miliona stanovnika starijih od 65 godina...treba napomenuti da ovo nije rezultat fantasticnog sistema zdravstene zastite,vec smanjenja prirodnog prirastaja stanovnistva...dakle,bioloski sunovrat srpskog naroda,zapocet devedesetih godina proslog veka se nastavlja...ima da izumremo ko skiti za pedesetak godina...ko nam je kriv?

Kosovo - kolevka Srba
A šta će najstarijem narodu kolevka?
(karikatura u časopisu "Bre")

Danas sam imao plodan razgovor sa koleginicama.
Zaključili smo da tek sa trećim detetom imamo napredak tj priraštaj.
Ne valja kada imate dva deteta ili tri.
Znate, potućiće se kad-tad oko imovine i nikada tu neće biti bratskog i sestrinskog odnosa.
Treba napraviti bar 8 (osmoro) dece i više.
Kada zaključe da deobom imovine niko neće dobiti ništa, voleće se uvek a sami će se truditi da steknu

Hvala, nemojte me ljubiti...
:-D
 
veKsla:
da li ste vi stvarno tako dlakavi ili se samo pretvarate?

Znam šta sam rekao!
Moja prababa je rodila 12 dece i živela 96 godina!
Sigurno je da nisu živeli "modernim životom" sa svim ugodnostima kojih se samoljubivi pojedinac ne bi odrekao.
Da, bilo je teško ali se dan danas njena deca a moje "babe" i "dede" poštuju i sreću.
Ima nas!

Dopuna: u famili nas ima od seljaka do generala.
Spadam u umereniju struju familije....

Što se Dlaka tiče, imam ih tamo gde treba...
Još znatiželjna?


;-)
 

Back
Top