SRBI NAROD NAJSTARIJI

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li ovaj Igracina uopste pomislja da je Ljetopis popa Dukljanina totalno nesiguran kao izvor i da se na njega ne vredi bas toliko oslanjati. Ja vidim da bi Igracina i sad izbrisao nas Srbe kao narod, pa sto bismo onda toliko znacili nekom popu Dukljaninu? Imam utisak da ga je bolelo uvo da nas pomene...hehehe... :lol: ...
 
ancika:
Da li ovaj Igracina uopste pomislja da je Ljetopis popa Dukljanina totalno nesiguran kao izvor i da se na njega ne vredi bas toliko oslanjati. Ja vidim da bi Igracina i sad izbrisao nas Srbe kao narod, pa sto bismo onda toliko znacili nekom popu Dukljaninu? Imam utisak da ga je bolelo uvo da nas pomene...hehehe... :lol: ...

Када су главне перјанице "дукљанске академије" они са трогодишњом средњом школом, тешко је очекивати од обичних интернет-пропагатора да имају завршену основну, а у случају играчића сам то одавно провалио на форуму "Гласа јавности" - тамо се потписивао као ГРАД и пејстовао теме са овог форума. А аватар му је био Ајнштајн, што савршено доказује моју тврдњу да што је човек глупљи то је надувенији.

Најпаметније би било да нашег ГРАДског играчића игноришемо - то ће га највише заболети, а и свако има право да нас сматра лудацима ако се прегањамо са лудаком. Ако неко провали његово име и адресу, јављам се као донатор да му се купи удобна и по моди кошуља са копчањем на леђима.

И на крају, да одговорим на тему: Срби јесу народ најстарији, јер су Адам и Ева били Срби - ко би још ишао го и бос, за ручак делио једну јабуку на целу породицу, и веровао да је небески народ?
 
Barone dobrodosao na ovaj kabare nasega splacine, prava je divota citati njegove postove, kao sto vidis bolji je od Laneta Gutovica.

To si u pravu sto se tice ignorisanja, ja sam isprva mislio da je onako samo sasnut i blesnut, mada sam video da je medicinski slucaj, kome nema pomoci... kosulje koje si naveo ne pomazu pocepao ih je za par sekundi, znaci ni to vise nije za njega... u zadnje vreme sam video da stvarno ne vredi sa njim ni na: dobar dan.

Samo ispravka, na "glasu javnosti" on je GAD a pomocni nik mu je SMRAD tj. sinonim.
 
Istoriju pisu pobednici ali ja sam pitao neke ljude i oni kazu kao da mozda jeste to tacno da su srbi najstariji ali ima koji kazu da su najstariji al, makedonci neki od ta 2 . Ali to nikada nece biti sigurno .PS: i kao sto je jedan decko tu rekao kako mi da budemo najstariji a ima nas saka jada hmm pa ima nas jer nema rata gde mi ne ucestvujemo hmm valjda vise necemo morati da ratujemo , nadam se . :wink:
 
nama nikakve mitomanske priče.pa iako se pokažu da su tačne,u šta sumljam.UBILA NAS JE NAŠA MITOMANIJA, braćo oslobodimo se nje,jer je zvanična istoriografija još jedna u nizu podvala.Treba čitati M.Milojevića,ali da bi na naučan način,tj.istorijski,zanemarujući germansku istoriografiju,ravnopravno MOGLI da pariramo,treba nam vreme i rad,stručan,eksperata za 10 nauka, SLEDEĐIH 20 GODIMA,A KO JE TO SPREMAN ILI KO ĆE TO DA PODRŽI?
 
Mi volimo da kažemo da smo prvi...zasluga je uvek naša, jer smo mi najboji.
(naravno da ne verujem)

Što se tiče autora knjige "Srpsko-srpski rečnik", imao je emisiju na "Artu", zanimljiv jeste, ali ja svarno sumnjam da u to da je Srpski jezik mogao biti "koren" drugih jezika.
 
Ja ne znam koji vam je qurac svima?Zasto se upinjete da igracini dokazete da su crnogorci srbi?Da li izgarate od zelje da takvi kao igracina budu deo naroda kome i vi pripadate?Igracina je dovoljan razlog da coveku bude milo sto Srbi i Crnogorci nisu isti narod.
 
ancika:
Da li ovaj Igracina uopste pomislja da je Ljetopis popa Dukljanina totalno nesiguran kao izvor i da se na njega ne vredi bas toliko oslanjati. Ja vidim da bi Igracina i sad izbrisao nas Srbe kao narod, pa sto bismo onda toliko znacili nekom popu Dukljaninu? Imam utisak da ga je bolelo uvo da nas pomene...hehehe... :lol: ...


Na "Ljetopis Popa Dukljanina", se s vremena na vrijeme pozivaju svi istoričari, koji se bave tim periodom !!!
Slažem se da "LjPD" nije pretjerano pouzdan, ali je ipak - istorijski spis !

Isuviše je mnogo u njemu podataka, koji se poklapaju sa istorijskim činjenicama,
da se "LjPD" ne bi uzimao u obzir.
 
snoshaj efendija:
Ja ne znam koji vam je qurac svima?Zasto se upinjete da igracini dokazete da su crnogorci srbi?Da li izgarate od zelje da takvi kao igracina budu deo naroda kome i vi pripadate?Igracina je dovoljan razlog da coveku bude milo sto Srbi i Crnogorci nisu isti narod.

E ja sam Srbin poreklom iz Crne Gore!
Sta treba sad ja da radim?
Da dopustim da me vredjaju najgnusnije i najstrasnije ove danasnje montenegrinsko-crvenohrvatske poturice?
E pa ne moze!
Ni ja, niti moji preci, nismo ovo zasluzili!

S VEROM U BOGA
ZA KRALJA I OTADZBINU!

SRPSKI CETNICI - CRNA GORA
 


Najbolji odgovor se moze naci u knjizi "Poreklo Slovena i razvoj njihovog carstva" -Mauro Orbini ..
ovo je jedan mali dokaz iz te knjige : "Sloveni, kao potomci Jafata, starijeg Nojevog sina, obitavaju najpre u Kilikiji i odatle se shire prema severnim i severozapadnim oblastima, dopiruci do Britanije. Ta njihova ekspanzija nagoveshtavana je vec u imenu pretka Jafata
koje znachi "shirenje" (allargamento). Rodjeni ratnici Sloveni ce pokoriti mnoge zemlje i narode.
Iz Skandinavije, oko 1460. godine pre Hristovog rodjenja Sloveni se naseljavaju i shire po beskrajnoj Sarmitiji, pojavljuju se pod raznim imenima: Venedi, Sloveni, Anti, Verli, Alani, Hiri, Skiri, Sirbi, Daki, Svedi, Fini, Prusi, Vandali, Burgundi, Goti, Ostrogoti, Vizagoti, Geti, Gepidi, Markomani, Kvadi, Poloni, Boemi, Slezi i Bugari.
Neshto kasnije, iz sarmatskih ravnica Sloveni se raseljavaju u raznim pravcima. Ove strashne ratnike sa divljenjem opisuje, na crnomorsku obalu prognani, pesnik Ovidije. Od mnoshtva njihovih naziva vremenom se izdvajaju tri najglavnija - Venedi, Anti i Sloveni, da bi na kraje preovladalo ime Sloveni kao opshti naziv.
Iz Sarmatije jedan ogranak prelazi u oblasti Baltika, a drugi se spushta u Podunavlje. O tim podunavskim Slovenima prvi je izvestilac Prokopije iz Ezarije, koji pripoveda o slovenskim placenicima u romejskoj vojsci i prikazuje ih kao odvazne ratnike opisuje njihove obichaje, govori o njihovim upadima u Trakiju i Ilirik. Malo kasnije Sloveni zauzimaju Dalmaciju, Makedoniju,
oblasti Venecije, Korushku, Istru, Norik. Oni pomazu Langobardima pri osvajanju Padove i Rima. Pobedjuju Avare. Njihov kralj Samo
vodi borbe protiv Franaka...
Sorabi - ogranak onih koji stanuju u Gornjoj Meziji i koje Halkokondil naziva Tribalima - upadaju chesto u Turungiju i Saksoniju.
Prapostojbina prvih i drugih Soraba, prema Pliniju, jeste oblast oko Azovskog mora. Odatle jedni predjoshe u Meziju, a drugi u Luzaciju. Glavni gradovi ilirskih (Srba ) Soraba su Samandrija na Dunavu, Nisa, Prizren (mesto Justinijana), Novo Brdo i drugi.
Sa luzichkim Sorabima Karlo Veliki vodio je teshke borbe, u kojima su izginuli Sorapski kralj Ljubidrag i trideset hiljada franachkih ratnika. Posle sklopljenog mira sa Karlom Velikim Sorabu, predvodjeni kraljom Drashkom, prodiru u Dansku. Godine 934. oni ratuju sa Henrikom prvim..
Slavna proshlost Slovena, najmocnijeg naroda na svetu, slabo je poznata iz dva razloga: nedostatak domacih istorichara i njihova nesloga..
Od najstarijih vremena slovenski Goti poznati su kao ratnici. Podelivshi se, jedni odsele na jug i zauzmu Egipat (pominje ih Herodot),
drugi krenu na zapad, a ostali na istok i zauzumu Skitiju. Prema osvojenoj zemlji, dobishe ime Skiti. To se desilo josh pre trojanskog rata,
poshto u tom ratu neki Goti uchestvuju i to na strani Trojanaca..
U stvari i Amazonke su slovenskog roda. Chuvena je Margisia, kraljica Amazonki...
Posle mnogih pobednichkih pohoda, Amazonke stizu na Kavkaz, tu se neko vreme zadrzavaju i potom svojoj vlasti podramljuju Jermeniju, Galatiju, Siriju, Kilikiju, Persiju i mnoge druge zemlje...
Rimski carevi Klaudije, Prob i Kar bili su Iliri, Dioklecije je bio Dalmatinac, Decije, Jovinijan, Valentijan, Valens i Gratije bili su poreklom panonci, car Aurelije potiche iz Mezije, carevi Galerije, Maksimin i Licenije bili su Dachani, car Maksimin je iz Trakije, sveti Jeronim je Sloven iz Dalamcijem remejski car Bes (Bosanac)
je Sloven, Justinijan je takodje Sloven iz Prizrena, pape Gaj i Ivan chetvrti potichu od slovenskih Dalmatinaca ...."
 
Све је то лепо, али Срби НИСУ Словени, и прича о томе како су се Срби, тобоже, доселили на Балкан у 7. веку јесте још једна у низу измишљотина које нам пласира официјелна наука, у овом случају историја.
 
Pobunjenik:
Све је то лепо, али Срби НИСУ Словени, и прича о томе како су се Срби, тобоже, доселили на Балкан у 7. веку јесте још једна у низу измишљотина које нам пласира официјелна наука, у овом случају историја.

Ej,kako Srbi nisu Sloveni? :roll:
 
ma Srbi su Crnogorci :lol: ,yebote znao sam da ima bolida koje je lako zaludeti ideologijom i politikom,ali ovaj majstor me je odusevio kolicinom gluposti koje je prihvatio i napisao.
Dosije X: Molder pokusava da raskrinka zaveru i zabludu koja tvrdi da su Crnogorci Srbi vec 12 vekova unazad,ma sve je to zakuvao Smoker...i Vuk Karadzic :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:
 
VeseliPlamichak:
ma Srbi su Crnogorci :lol: ,yebote znao sam da ima bolida koje je lako zaludeti ideologijom i politikom,ali ovaj majstor me je odusevio kolicinom gluposti koje je prihvatio i napisao.
Dosije X: Molder pokusava da raskrinka zaveru i zabludu koja tvrdi da su Crnogorci Srbi vec 12 vekova unazad,ma sve je to zakuvao Smoker...i Vuk Karadzic :shock: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ocigledno se "razumijes" u istoriju, narocitu srpsku !

Srbi su jedini narod na svijetu,
koji je svoje bajke ubačio u zvaničnu istoriju !

Srbi svoje bajke uče kao zvanicnu istoriju !
 
Ti si brate Crnogorac, a ja sam Beogradjanin. Postoje i
Makedonci,Sremci,Sumadinci,Hercegovci itd. Ako imas elementarno znanje iz geografije shvatices da ta imena za osnovu imaju geografske pojmove.

Ali...

U Srbiji zive Srbi,Shiptari,Rumuni,Hrvati itd. Sve su to imena NARODA.
Dakle,postoje Crnogorci koji su Srbi ili Shiptari ili Hrvati ili...
Ako ti i tvoji istomisljenici ne pripadate nekom od navedenih naroda nije mi jasno sta ste vi.

Da li su tzv. Bosnjaci iz Bosne narod? Da li su Licani narod? Da li su Beogradjani narod?

Ti porices svoje pretke i svoju krv blateci ih. Ti se
odrices cara Dusana, Svetog Save i svih Nemanjica,Milosa Obilica, Jugovica, Lazara, Petrovica
iz Crne gore i svih srpskih zemalja, zbog cega brate?
 
ArionZeleni:
Ti si brate Crnogorac, a ja sam Beogradjanin. Postoje i
Makedonci,Sremci,Sumadinci,Hercegovci itd. Ako imas elementarno znanje iz geografije shvatices da ta imena za osnovu imaju geografske pojmove.

Samo je srpska "istoriografska nauka" kadra i sposobna da kaze za narod koji ima hiljadugodisnju drzavnost da nije samobitan narod !

No srpska "istoriografska nauka" je odavno navikla da bajke predstavlja kao pravu istoriju !


ArionZeleni:
Ali...

U Srbiji zive Srbi,Shiptari,Rumuni,Hrvati itd. Sve su to imena NARODA.
Dakle,postoje Crnogorci koji su Srbi ili Shiptari ili Hrvati ili...
Ako ti i tvoji istomisljenici ne pripadate nekom od navedenih naroda nije mi jasno sta ste vi.

Da li su tzv. Bosnjaci iz Bosne narod? Da li su Licani narod? Da li su Beogradjani narod?

Ti porices svoje pretke i svoju krv blateci ih. Ti se
odrices cara Dusana, Svetog Save i svih Nemanjica,Milosa Obilica, Jugovica, Lazara, Petrovica
iz Crne gore i svih srpskih zemalja, zbog cega brate?



Preci Srba i Crnogoraca su iz razlicitih pravaca i u razlicitim vremenima dosli na Balkan.

Posto su Nemanjici macem osvojili Duklju i porusili sve gradove u njoj, uveli su pravoslavlje u Duklji/Zeti za vrijeme njihove 180 godisnje vladavine u Zeti.

Ne postoje nikakva dokumenta o Srbima u Crnoj Gori prije 18/19 vijeka, tj. prije teokratske (crkvene) dinastije Petrovica.

:arrow: Mletacki
:arrow: Austrijski
:arrow: Turski
:arrow: Ruski

dokumenti, ne navode nikakve Srbe u Crnoj Gori prije 19 vijeka, a ima hiljade dokumenata.
Prema tome jasno je da su Petrovici po vjerskom principu "srbovali" i posrbljavali Crnogorce, jer je njima naravno jedino bilo vazno da naprave sto vecu pravoslavnu drzavu.
Spomenuo si krvno srodstvo pod uticajem bajkovite srpske "istoriografije".

Po krvi, Srbi su mnogo blizi sa Makedoncima i Bugarima nego sa Crnogorcima.
Pod ovim podrazumijevam da su sa Makedoncima i Bugarima mnogo blizi po krvi i etnickom porijeklu pravi Srbi-Rasani, potomci srednjevjekovnih Srba, ne racunam naravno Crnogorce odseljene u Srbiju, kojih je naravno mnogo.

Mnogo su blizi Holandjani i Njemci nego Crnogorci i Lale.
Mnogo su blizi Danci i Svedi nego Crnogorci i Nislije/Pirocanci.
Mnogo, mnogo blizi.

Nacitaj se ti mojih postova na ovom podforumu i sve ce ti biti jasno.

Diplomirani srpski istoricari, po raznim forumima, su se davno predali i kapitulirali pred faktima koja sam iznio, uz moj veliki trud.

Mnogo je naroda u istoriji nestalo i asimilirano putem vjere, ali to se sa Crnogorcima nece desiti.

:arrow: Srbi i Crnogorci su govorili razlicitim jezicima dok Vuk Karadzic nije jezik Crnogoraca proglasio za srpski jezik !

:arrow: Crnogorci su mediteranski, a Srbi kontinentalni narod !

Crnogorci i Srbi imaju razlicitu:

:arrow: Kulturu

:arrow: Obicaje

:arrow: tradiciju

:arrow: mentalitet

:arrow: nacionalne simbole

:arrow: folklor

:arrow: istoriju

:arrow: Plemensku (Crnogorci) i neplemensku (Srbi) organizaciju drustva

:arrow: crkve

:arrow: Srbi imaju svoje, a Crnogorci svoje svece

:arrow: drzavnu tradiciju

:arrow: drasticno razlicita prezimena itd, itd,

a prije svega,

:arrow: RAZLICITE PRAPOSTOJBINE tj razlicite korijene


Crnogorci nisu "nebeski" narod i nemaju izmisljenu istoriju i izmisljene heroje, za razliku od Srba !

SVI SRBI ZNAJU DA SU SRBI I CRNOGORCI DVA NARODA, ALI SRBI POD UTICAJEM VELIKOSRPSKE PROPAGANDE I LAZLjIVIH (VELIKO)SRPSKIH "NAUCNIKA" I "ISTORICARA" NE MOGU DA DISU I OCI DA OTVORE, OD TE OLUJE, ORKANA LAZI !!!

Nemam prilike da gledam medije u Srbiji, ali cujem i citam da se formira nov tornado lazi, kome zamah daju "objektivni" srpski mediji, koji ugoscuju do besvijesti supersarlatane, superlazljivce, koji tvrde - da su svi narodi potekli od Srba i da je vecina svjetske istorije u stvari srpska istorija !

Zapamti sad ovo.
Samo je u Srbiji moguce da takvi superhostapleri, supersarlatani, gostuju stotinama puta po raznih medija, koji ih cak sa uvazavanjem primaju !

To je moguce samo u Srbiji i nidje vise na planeti !!!.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top