Срби могу да изгубе Косово и Метохију само ако их забораве!

Да ли је Косово и Метохија у Уставу Републике Србије

  • ДА

  • НЕ


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ja sam (pretpostavljam) jedan od najmladjih clanova koji postuje ovde. Mislim da je Kosovo vec izgubljeno. Imam osecaj kao da "neko" zeli da nam rasturi drzavu. Prvo Kosovo, a sada se sve cesce govori i o Vojvodini. Na kraju ce ostati samo Beogradski pasaluk.

Није изгубљено

А ти си провокатор, којег би одмах бановали да су доследни. Као и AKAZIA-у
 
Није изгубљено

А ти си провокатор, којег би одмах бановали да су доследни. Као и AKAZIA-у

Svako ima pravo na misljenje. Ja se u politiku i ne razumem, ali cini mi se da je Kosovu priznata nezavisnost. Inace, ja licno bih voleo da ostane u sastavu Srbije.
 
Milosevic je imao vise od 10 godina da resi problem Kosova. Medjutim on se opredelio da ratuje po ex YU.

Slažem se sa svim, osim sa tim da je išta bilo moguće rešiti u bilo kom drugačijem smislu, sem da se Kosovo podeli (to je najviše što je moglo biti urađeno, ali je izgleda sada i za to kasno).
 
Ko je potpisao Kumanovski sporazum?
Вијно-технички споразум у Куманову је потписао генерал ВЈ Светозар Марјановић и полицијски генерал Обрад Стевановић док са стране агресора британски генерал Мајл Џексон.
Ни један међународни споразум се неможе важити који је потписан под употребом силе или стављање у изглед употребе силе ради остваривања политичких циљева.
Повеља УН је предвидела такву могућност због Минхенског споразума и Судетске кризе 1938. када су нацисти отели део територије Чехословачке.
Ово поређење су изнели и други међународни фактори а тичу се признавања квазидржавности Косова и Метохије.
 
Poslednja izmena:
Slažem se sa svim, osim sa tim da je išta bilo moguće rešiti u bilo kom drugačijem smislu, sem da se Kosovo podeli (to je najviše što je moglo biti urađeno, ali je izgleda sada i za to kasno).

Pa mogao je da protera sve one Albance bez srpskog drzavljanstva nazad u Albaniju. Pa je onda mogao da plati lobiranje. I tako...
 
Milosevic je imao vise od 10 godina da resi problem Kosova. Medjutim on se opredelio da ratuje po ex YU.



Imala si i ti toliko vremena pa sto ga nisi resila?

Pa mogao je da protera sve one Albance bez srpskog drzavljanstva nazad u Albaniju. Pa je onda mogao da plati lobiranje. I tako...

Nisu za njegovo vreme dosli.........axa a posle cete da kazete kako je on kriv zbog svoje ludacke politike i blablabla.

Nije mogao.
 
Poslednja izmena od moderatora:
Pa mogao je da protera sve one Albance bez srpskog drzavljanstva nazad u Albaniju. Pa je onda mogao da plati lobiranje. I tako...

Ovo prvo je pokušavao, ako se ne varam, a ovo drugo nije stvar samo lobiranja, već i preklapanja interesa. Amere (danas Evropu) nisu interesovale naše pare, već teritorija Kosova. Ako nije bio spreman da pusti strane snage, nije ni mogao da lobira.
S druge strane, Albancima je "lobiranje" uspelo, jer rade u njihovom interesu, a ne zato što imaju love od gudre, nije to dovoljno...
 
Ovo prvo je pokušavao, ako se ne varam, a ovo drugo nije stvar samo lobiranja, već i preklapanja interesa. Amere (danas Evropu) nisu interesovale naše pare, već teritorija Kosova. Ako nije bio spreman da pusti strane snage, nije ni mogao da lobira.
S druge strane, Albancima je "lobiranje" uspelo, jer rade u njihovom interesu, a ne zato što imaju love od gudre, nije to dovoljno...

Tacno tako,samo veoma naivni ljudi misle da moze da se lobira oko takvih stvari.......:ok:
 
Помирити се са отимачином Косова и Метохије Србија ће сама себи навући низ других проблема на себе и свој напаћени народ, од захтева националних мањина до аспирација експанзионистичких тежњи своји комшија тако да би Косово и Метохија били само увод, а епилог би био да Срби постану Курди на Балкану.
 
Pa je onda mogao da plati lobiranje. I tako...

Какве глупости :rotf:

Као да би те паре биле једини фактор који би утицао на акције запада. Ту су много веће паре и интереси били у оптицају, него неко "лобирање"

Прави кривци и злочинци су југо-комунисти, односне не они, него они који су их поставили на власт , енглези зна се ко држи конце у енглеској и целом западу. Ционисти
 

Back
Top