Da li ce biti rata na Kosovu i da li ce Srbija uspeti da vrati Kosovo ili će ako bude to pokušala NATO opet napasti Srbiju?

Da li ce biti rata na Kosovu i da li će Srbija vrati svoje teritorije

  • Da

    glasova: 5 27,8%
  • Ne

    glasova: 2 11,1%
  • Moguće

    glasova: 4 22,2%
  • Nije moguće (Nato bi opet bombardovao Srbiju)

    glasova: 1 5,6%
  • Ne znam

    glasova: 0 0,0%
  • Ne interesuje me

    glasova: 0 0,0%
  • Kosovo je odavno gotovo

    glasova: 6 33,3%

  • Ukupno glasova
    18
Ja mislim ako Srbija krene da vraća svoje izgubljene teritoriji znam da Nato i Eu to neće dozvoliti i mislim da bi nas Nato opet bombardovao
I znajući to, čeka se da se NATO rasturi, da Rusi počnu da vode glavnu reč u orkuženju.
Šiptari će sami da se pripoje jer realno nemaju šanse za samostalni opstanak. Pripajanje Albaniji ne dolazi u obzir.
 
no-flip-cards-xvjconrmdue1tm9j.gif
 
biće nekog malog rata za pet do deset godina....kad svet bude multipolarni i otkloni se opasnost da NATO interveniše...srpske trupe, ako ih bude bilo, će se samo ušetati slamajući mestimične džepove otpora...naravno sve to pod uslovom da se sad ne poklekne pod pritiskom EU i Amerike i ne da nezavisnost Kosovu...
 
Azerbejdžan je čekao preko 30 godina i dočekao povoljne geopolitičke okolnosti da oslobodi privremeno okupirani deo teritorije...nebitno što sam navijao za Jermene...poenta je da dok god ne priznamo Kosovo i držimo ga izvan UN imamo šanse da ga vratimo pod svoju kontrolu...nijedna zemlja se ne odriče svoje teritorije..bili bi glupi da budemo prvi koji će to uraditi....
 
Azerbejdžan je čekao preko 30 godina i dočekao povoljne geopolitičke okolnosti da oslobodi privremeno okupirani deo teritorije...nebitno što sam navijao za Jermene...poenta je da dok god ne priznamo Kosovo i držimo ga izvan UN imamo šanse da ga vratimo pod svoju kontrolu...nijedna zemlja se ne odriče svoje teritorije..bili bi glupi da budemo prvi koji će to uraditi....
apsolutno saglasan, nikad ALI nikad ga ne treba priznati !
 
Azerbejdžan je čekao preko 30 godina i dočekao povoljne geopolitičke okolnosti da oslobodi privremeno okupirani deo teritorije...nebitno što sam navijao za Jermene...poenta je da dok god ne priznamo Kosovo i držimo ga izvan UN imamo šanse da ga vratimo pod svoju kontrolu...nijedna zemlja se ne odriče svoje teritorije..bili bi glupi da budemo prvi koji će to uraditi....
azerbejdžan ima godišnji prirast stanovnika od 0,9% godišnje, srbija ima opadanje stanovništva od 0,4% godišnje, azerbedžajn ima procentualno duplo više mladih stanovnika od srbije... budućnost nam nije tako svetla
 
Azerbejdžan je čekao preko 30 godina i dočekao povoljne geopolitičke okolnosti da oslobodi privremeno okupirani deo teritorije...nebitno što sam navijao za Jermene...poenta je da dok god ne priznamo Kosovo i držimo ga izvan UN imamo šanse da ga vratimo pod svoju kontrolu...nijedna zemlja se ne odriče svoje teritorije..bili bi glupi da budemo prvi koji će to uraditi....
nije bas za poredjenje...prvo treba osloboditi Srbiju...kako resiti gangrenu, od koje boluje Srbija...samo hirurski zahvat, gde ce tim hirurga odstraniti bolesno tkivo...da li ce to biti srpski HAMAS, gde pravi HAMAS izgleda kontrolise neko, ko ne misli dobro Palestincima...srpski ISIL, koji opet kontrolise neko drugi...afganistanski talibani, koje opet neko kontrolise...tesko pitanje, mozda se iznedri srpski Pol Pot
 
Ja mislim ako Srbija krene da vraća svoje izgubljene teritoriji znam da Nato i Eu to neće dozvoliti i mislim da bi nas Nato opet bombardovao

Kako da vratiš teritoriju na kojoj nemaš svoj narod? Srbi odande beže decenijama. Teritorije se ne čuvaju inatom, već pametnom politikom.
 
isto kao sto su hrvati vratili krajinu gde ih nije bilo 1% tako isto ce srbi vratiti i kosmet i krajinu

Razlika između tog slučaja i našeg slučaja je u podršci. Hrvati su imali "dozvolu" zapada da proteraju Srbe. Srbi nisu imali dozvolu da proteraju Albance. To je zapravo najbitnija razlika i pokazuje koliko je važno da neka zemlja ima ugled i saveznike tamo gde treba. Onog momementa kad smo se mi okrenuli Rusiji, mi smo se pretplatili na raznorazna sranja koja će nam se desiti. I umesto da izvučemo pouku iz svega, da se unormalimo i krenemo da sarađujemo sa zapadom, ovde nema mnogo pameti pa ljudi kažu "ne, ajde još više da se inatimo". Tako da se u našem slučaju istorija ponavlja. Dodik podršku za otcepljenje (koje inače podržavam) traži od Lukašenka i Putina umesto da je traži na zapadu. Što znači, katastrofa u najavi. Pa kad (opet) izvučemo deblji kraj, ima da kukamo "nije do nas, mrze nas". Ne, ne mrze nas, nego se ponašamo neuračunjivo. Ako si na kontinentu gde zapad ima uticaj, onda moraš da sarađuješ sa zapadom, i to je to, nema dalje. Ali jbg, balkanska pamet je uvek bila naopaka, zato uvek prođemo loše.
 
Kako da vratiš teritoriju na kojoj nemaš svoj narod?
Зашто је онда Хрватска уз помоћ ЕУ и Нато напала и окупирала Републику Српску Крајину и западне делове Босне 1995 територије које су углавном биле насељене Србима
Ево например општина Книн од 40 000 становника можда је било само 1000 Хрвата или например у западној Босни општине Грахово које је имало 10 000 становника или Дрвар 18 000 становника које су биле 100% етнички чисте српске општине без хрватских и муслиманских села и насеља

Пола данашње Хрватске и Федерације БИХ је на српској етничкој територији
Поставићу етничке карте пописа по насељеним мјестима 1991 како би имао бољи увид о овом о чему говорим

etnicka_struktura_jugoslavije_po_opstinama.jpg
 
Кад упордиш ову карту територија које су држале војске РС и РСК са етничком картом СФРЈ по попису 1991 може да се види ко је водио агресивни освајачки рат а ко се само бранио

72 Territories_controlled_by_the_Republic_of_Srpska_and_Republic_of_Serbian_Krajina_in_1993.jpg
 
Зашто је онда Хрватска уз помоћ ЕУ и Нато напала и окупирала Републику Српску Крајину и западне делове Босне 1995 територије које су углавном биле насељене Србима

Napisao sam odgovor u prethodnoj poruci, pogledaj tamo.

Plus, da se nadovežem, Hrvati su tu imali jednostavniju situaciju. Srbi su bili okruženi i to je dosta nezgodno.
 

Back
Top