Srbi dosta je bilo, u redovnu vojsku se mora, rasparčava nam se zemlja a neprijatelji se množe

Da li podržavate vraćanje vojnog roka?

  • DA

    glasova: 23 37,7%
  • NE

    glasova: 38 62,3%

  • Ukupno glasova
    61

nesko101

Elita
Poruka
18.170
AUTORSKA
Napokon je došlo vreme da i ona Vučićeva laž više nije istina.A to je da Srbija neće više ratovati i to kako je profesionalna vojska dovoljna.
Šta ste mislili da date Kosovo i posle da nakrivite kapu.E pa neće da može..
Neprijatelja ima i u Samoj Srbiji i sve ih je više a o ovoj temi evo i dokaza da ovo nije šala
Generalštab Vojske Srbije i Ministarstvo odbrane danas će zvanično pokrenuti inicijativu da se ukine odluka o suspenziji vojnog roka, kazao je Miloš Vučević.
Tačnije, pokrenuće inicijativu da se opet reaktivira zakon koji definiše obavezno služenje vojnog ro
ka.
https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2024&mm=01&dd=04&nav_category=11&nav_id=2459997
 
Glupost.
Ako nesto iz ovih ratova mozemo nauciti to je da treba imati tehniku- artiljeriju, dronove, avione, satelite.
Ljudstvo ne znaci nista bez tih stvari.
Tek kad imas sve to trebas obuciti 50-ak hilj specijalaca i 10-ak hilj rukovaoca te tehnike.
To je sila koja bi mogla osvojiti bilo koju zemlju u okolini, samu.
ALI posto su sve u natou i skocile bi sve na nas onda bi nas spljeskali, jer se ne bi mogli odbraniti
ni da imamo celokupnu rusku tehniku.
 
Glupost.
Ako nesto iz ovih ratova mozemo nauciti to je da treba imati tehniku- artiljeriju, dronove, avione, satelite.
Ljudstvo ne znaci nista bez tih stvari.
Tek kad imas sve to trebas obuciti 50-ak hilj specijalaca i 10-ak hilj rukovaoca te tehnike.
To je sila koja bi mogla osvojiti bilo koju zemlju u okolini, samu.
ALI posto su sve u natou i skocile bi sve na nas onda bi nas spljeskali, jer se ne bi mogli odbraniti
ni da imamo celokupnu rusku tehniku.
U vojsku druže moraš da očvrsneš da ne budeš mlitavko i da se ulenjiš.Druže ustaneš u pet i usred mraza go do pojasa kilometar oko kasarne pa onda sklekovi pa tek onda na doručak.I ponovo dolazi vreme da se devojke ne udaju za one koji su nesposobni za vojni rok.
 
U vojsku druže moraš da očvrsneš da ne budeš mlitavko i da se ulenjiš.Druže ustaneš u pet i usred mraza go do pojasa kilometar oko kasarne pa onda sklekovi pa tek onda na doručak.I ponovo dolazi vreme da se devojke ne udaju za one koji su nesposobni za vojni rok.
Gde si isao u vojsku?
 
U vojsku druže moraš da očvrsneš da ne budeš mlitavko i da se ulenjiš.Druže ustaneš u pet i usred mraza go do pojasa kilometar oko kasarne pa onda sklekovi pa tek onda na doručak.I ponovo dolazi vreme da se devojke ne udaju za one koji su nesposobni za vojni rok.
Ono sto ja ne razumem je:
1. Pises to ovde gde je pretpostavljam vecinom stariji koji JESU SLUZILI vojsku!
2. Kakva rezerva pricas o vojnom roku a onda o rezervnom sastavu?
3. ne, nismo glasali za Vucka!
4. Da, jesam bio u vojsci a nisam trcao go do pojasa-pogotovo ne u 5 ujutro...
5. Ima nas koji nismo za rat. Ko voli-nek izvoli! 'ajte Vi prvi ja cu iza Vas :)
 
Glupost.
Ako nesto iz ovih ratova mozemo nauciti to je da treba imati tehniku- artiljeriju, dronove, avione, satelite.
Ljudstvo ne znaci nista bez tih stvari.
Tek kad imas sve to trebas obuciti 50-ak hilj specijalaca i 10-ak hilj rukovaoca te tehnike.
To je sila koja bi mogla osvojiti bilo koju zemlju u okolini, samu.
ALI posto su sve u natou i skocile bi sve na nas onda bi nas spljeskali, jer se ne bi mogli odbraniti
ni da imamo celokupnu rusku tehniku.
Kako onda objasnjavas da Rusi, koji imaju desetine hiljada specijalaca i svu mogucu ratnu tehniku, nisu uspeli da osvoje Ukrajinu ni posle 2 godine?
 
Ono sto ja ne razumem je:
1. Pises to ovde gde je pretpostavljam vecinom stariji koji JESU SLUZILI vojsku!
2. Kakva rezerva pricas o vojnom roku a onda o rezervnom sastavu?
3. ne, nismo glasali za Vucka!
4. Da, jesam bio u vojsci a nisam trcao go do pojasa-pogotovo ne u 5 ujutro...
5. Ima nas koji nismo za rat. Ko voli-nek izvoli! 'ajte Vi prvi ja cu iza Vas :)
Nije go do pojasa ali u majici i to posle dorucka oko kilometar i po se trci a pre toga vezbe.
Nijes tvar u ratovanju vec o nesposobnim generacijama.
 
Kako onda objasnjavas da Rusi, koji imaju desetine hiljada specijalaca i svu mogucu ratnu tehniku, nisu uspeli da osvoje Ukrajinu ni posle 2 godine?
Imaju i ovi drugi, zar ne vidis koliko dobijaju od nato zemalja.
Rusi jesu jaci i pobedjuju zato sto imaju vise bolje tehnike.
Da je samo protiv ukrajine bilo bi gotovo jos kad su hteli primirje nakon par dana ili najkasnije kad im je dzonson
rekao da nastave borbu.
Secas se da im je taj brit pokvario mir?
 
Imaju i ovi drugi, zar ne vidis koliko dobijaju od nato zemalja.
Rusi jesu jaci i pobedjuju zato sto imaju vise bolje tehnike.
Da je samo protiv ukrajine bilo bi gotovo jos kad su hteli primirje nakon par dana ili najkasnije kad im je dzonson
rekao da nastave borbu.
Secas se da im je taj brit pokvario mir?

Sreca pa nikada neces biti neko ko vodi vojsku u rat :D
 
Ono sto ja ne razumem je:
1. Pises to ovde gde je pretpostavljam vecinom stariji koji JESU SLUZILI vojsku!
2. Kakva rezerva pricas o vojnom roku a onda o rezervnom sastavu?
3. ne, nismo glasali za Vucka!
4. Da, jesam bio u vojsci a nisam trcao go do pojasa-pogotovo ne u 5 ujutro...
5. Ima nas koji nismo za rat. Ko voli-nek izvoli! 'ajte Vi prvi ja cu iza Vas :)
1.Vojska je upravo za takve poput tebe.Ti bi druže pošto mnogo razmišljaš i trošiš pamet kod mene kao vodnika čistio wc mesec dana.
2.Kada započne redovna vojska onda je normalno da se povremeno aktiviraju i rezervni sastavi do 55 god života.
3.Jeste glasali za Vučića jer je pobedio na izborima.A kako bi pobedio da niste?
4.Ti druže onda nisi bio u vojsci već u nekom vojnom orkestru pri vojsci.Zato se i raspala posle takvog služenja.
5.A ko je od Srpskih neprijatelja pitao hoćete li da ratujete, nego su prvo počeli da pucaju na Srbe.
 
Ti se druže nešto mnogo kuurčiš e takvi kada mi dođu u kasarnu propišaju majčino mleko.
Jeste, treba da dokazes kolika si sirovina nad pametnijima.
Znam, takvi su mi u vojsci najvise smetali, tikve koje su sisle sa planine pa im dala neka stoka da budu desetari.
a 2 ciste u glavi nemaju.

Zbog takvih i jesam najvise protiv vojske, nije tu da te stvarno necemu nauci nego je tu da
ti pokaze da mogu da te zatvore u obor i teraju da radis stvari koje su glupe i koje ne zelis da radis.
 
Jeste, treba da dokazes kolika si sirovina nad pametnijima.
Znam, takvi su mi u vojsci najvise smetali, tikve koje su sisle sa planine pa im dala neka stoka da budu desetari.
a 2 ciste u glavi nemaju.
Ti koliko si pametan vidi se.
Vojsku si ti video u zološkom vrtu možda jer tvoje ponašanje govori da si neka nezrela i neformirana ličnost.
Da si stvarno bio u pravu vojsku prvo vi poštovao starije.
 
Kako onda objasnjavas da Rusi, koji imaju desetine hiljada specijalaca i svu mogucu ratnu tehniku, nisu uspeli da osvoje Ukrajinu ni posle 2 godine?
Руси су почетно ударили само са професионалном војском, уговорцима. Њих нема превише. Редовно служећи нису уопште учествовали.
Наивно су помислили да нико није толико луд да се сукоби са нуклеарном силом... и погрешили су.

Углавном, Руси су променили приступ, одлучили да се добро спреме, да добро обуче велики број људи, да вишеструко увећају производњу муниције и опреме... Почињемо да видимо резултат тих темељних припрема.

Руси су заузели Бахмут у мају 2023. у операцији буквално названој "машина за месо". Потом, Украјинци у летњо-јесењој офанзиви нису направили ништа вредно помена, тек пар километара ту и тамо. Па и то мало је сада практично поништено општим руским напредовањем. То што Руси иду споро значи да имају план и да га дисциплиновано изводе.
Пришли су Купјанску (уништили мостове у граду и тиме поделили га на два дела), чисте околину Доњецка.
Растурили су украјинску артиљерију, авијацију, сада докусуравају пво.
Стварају се услови да пролеће донесе већа померања линије фронта ка западу.

Почетно, Руси су били у заостатку и у квалитету и у бројности дронова. Сада је стање сасвим супротно. Имају предност 7:1.
Савладали су све што је запад послао Украјинцима.

У међувремену, Украјинци почињу гласно да гунђају да западна опрема захтева превише одржавања и да се пребрзо квари у суровим ратним условима.

Тренутно стање је да запад више нема шта да пошаље, а руска индустрија постиже рекорде производње.
Рат ће бити добијен индустријом, као што је био и Други светски.
 
Kako onda objasnjavas da Rusi, koji imaju desetine hiljada specijalaca i svu mogucu ratnu tehniku, nisu uspeli da osvoje Ukrajinu ni posle 2 godine?
tako što im nije cilj da osvoje Ukrajinu a i da im je to clj verovatno ne bi mogli zato što Ukrajina ima ozbiljnu vojsku u 10 najjačih na svetu i milijarde pomoći i NATO naoružanje koje pristiže već dve godine..
 

Back
Top