Srbi budite Srbi

Da da sigurno....Hajde kad si tako pametan navedi mi ko to iz dijaspore drži kurs evra na 200 dinara? Ovo je jedna od najvećih gluposti koje sam pročitao na forumu. Naterala ih je želja da se nafatiraju parama i da žive lagodno. Ne mrzim ih, samo kažem da ih ne treba veličati zato što su tamo gde jesu, i da ni u kom slučaju ne treba da odlučuju o tome šta će se dešavati u Srbiji.

Koliko para ostave kad dodju u rodni kraj? Da li vise para u marketu ostavi gastabajter u supermarketu ili ti? Koliko love udje na raznoprazne nacine u nasu zemlju? Koliko ljudi zivi od familije iz dijaspore? Ma nisam duzan nista da ti objasnjavam, a ne smatram sebe pametnim uopste. Samo sam ti rekao realnost, sad sikter ti.
 
Sigurno ce velika vecina uciniti onako kako sam ja predlozio na ovoj temi, ovo nije moj predlog vec inijacitiva kongresa srpskog ujedinjenja.
Nemoj molim te da postujes vise, em ispadas smesan - em gusis ozbiljnu temu. Ne osecaj se duznim da mi odgovaras, ako ti je do dopisivanja sa mnom mozemo razmeniti brojeve telefona.

dobro ti rece bandy na onoj temi da ti nije ovo gay forum pa da razmenjujes brojeve ovde :mrgreen:
 
Poslednja izmena:
Koliko para ostave kad dodju u rodni kraj? Da li vise para u marketu ostavi gastabajter u supermarketu ili ti? Koliko love udje na raznoprazne nacine u nasu zemlju? Koliko ljudi zivi od familije iz dijaspore? Ma nisam duzan nista da ti objasnjavam, a ne smatram sebe pametnim uopste. Samo sam ti rekao realnost, sad sikter ti.

Hahaaaa. Sigurno su oni presudni na srpsku ekonomiju. On će potrošiti 12000 dinara u marketu a ja 6000 :D Sve ovo što si napisao je kap u okeanu, u odnosu na milijarde evra koliko se vrti u budžetu Srbije. Ima i stranih kompanija koje drže naši ljudi, uglavnom lopovi iz devedesetih. Za njih mi je baš drago što sarađuju sa nama i uzimaju pare ovoj sirotinji u Srbiji. Nemoj više da objašnjavaš dečače, jer sam video da ti fali životnog iskustva da bismo razumno razgovarali. :bye:
 
Hahaaaa. Sigurno su oni presudni na srpsku ekonomiju. On će potrošiti 12000 dinara u marketu a ja 6000 :D Sve ovo što si napisao je kap u okeanu, u odnosu na milijarde evra koliko se vrti u budžetu Srbije. Ima i stranih kompanija koje drže naši ljudi, uglavnom lopovi iz devedesetih. Za njih mi je baš drago što sarađuju sa nama i uzimaju pare ovoj sirotinji u Srbiji. Nemoj više da objašnjavaš dečače, jer sam video da ti fali životnog iskustva da bismo razumno razgovarali. :bye:

Cale svaka cast, skidam kapu!

Ti se vratio??? :think:

ma malo kombinujem, politika-seks-politika-seks-politika :)
 
Svakom od njih je jedino njihova ****** na prvom mestu. NIKO od njih nije u inostranstvu da bi pomogao Srbiji, već prvenstveno da bi bolje živeo, tj. imao bolji standard. Samo da razjasnim, mislio sam na patriote koje su nas podržavale iz inostranstva u vreme bombardovanja i ratova, a istovremeno se vozili u Mečkama i živeli u Parizu, Beču ili Londonu. Njima mogu da kažem samo: sikter!

Naravno da nije neko otišao napolje da bi pomagao Srbiji,već da bi bolje živeo. Ali postoje oni koji su stekli i onda pokušavaju ili stvarno i upsevaju da pomažu. Drugo, šta bi bilo promenjeno da su oni došli u vreme bombardovanja ovde? Zašto bi? Čemu bi doprineli? Ne treba da vas bes zbog toga što vi ne možete da živite kao oni zaslepi i da budete bezobrazni bez potrebe. Drugo je kada neko radi protiv zemlje. Ali ne mora čovek da bude u zemlji da bi joj želeo dobro i činio dobro za nju. Mnogi su ovde pa čine protiv zemlje. Draži su mi oni u inostranstvu koji pokušavaju iz udobnih fotelja u kućama da nešto prmene na bolje nego ovi što iz Srbije seku granu na kojoj sede.
 
Pa normalno je da ce da se izjasne kao Srbi, mislim ako se Afro-Amerikanci izjasnjavaju kao Afro-Amerikanci, ako se Latinosi izjasnjavaju kao Latinosi, ako se Italijani izjasnjavaju kao Italijani zasto se onda Srbi ne bi izjasnjavali kao Srbi.

Uostalom kad neko kaze pojam "belci" uglavnom se misli na ljude anglo-saksonskog porekla a ne misli se na sve ljude svetlije puti (Italijane,Ruse, Grke, Srbe, Turke, Jevreje, Alzirce, Egipcane..........itd), takodje je poznato da smo i jedna od najizmesanijih nacija na svetu.

A kao druga stvar poznato je da su belci tamo istrebili skoro celu jednu rasu, zatim da su drzali kolonije po celom svetu, da su trgovali robljem, a poznato je da ni jedan jedini Srbin nije ucestvovao u tim zlocinima, tako da se od toga treba distancirati i napraviti jasnu razliku izmedju nas i njih.

Tako da svi Srbi treba da se izjasnjavaju iskljucivo kao Srbi, ne ni kao Evropejci, ne ni kao belci vec iskljucivo kao Srbi.
 
Ja persiram svima koje ne poznajem ili nemam blisku vrstu odnosa (rod, prijatelji, drugari, uzajamni dogovor da ne persiramo), bilo da su mlađi bilo stariji od mene.
Upravo zato što znam šta želite da postignete ovom idejom, podsećam vas na činjenice. Borba za naciju nije ispravna ako se nacija izvrgava ruglu glupostima. Tada se radi protiv nje. Mada, biće da ste vi poput dobro poznatih patriota koji zapravo rade u korist onih koje obeležavaju kao neprijatelje.

fenomenalno. :mrgreen:
 
Ako bi se svi u Americi izjasnili po tome odakle poticu njihovi preci, nebi bilo Amerikanaca.

page9.gif
 
Kad neko kaže belci ne mislim na angloamerikance, kako kažete, već na sve narode bele kože. E koliko gluosti se ovde može prolitati! Bela rasa nije politički termin. Dajte, opasuljite se.
 
Naravno da nije neko otišao napolje da bi pomagao Srbiji,već da bi bolje živeo. Ali postoje oni koji su stekli i onda pokušavaju ili stvarno i upsevaju da pomažu. Drugo, šta bi bilo promenjeno da su oni došli u vreme bombardovanja ovde? Zašto bi? Čemu bi doprineli? Ne treba da vas bes zbog toga što vi ne možete da živite kao oni zaslepi i da budete bezobrazni bez potrebe. Drugo je kada neko radi protiv zemlje. Ali ne mora čovek da bude u zemlji da bi joj želeo dobro i činio dobro za nju. Mnogi su ovde pa čine protiv zemlje. Draži su mi oni u inostranstvu koji pokušavaju iz udobnih fotelja u kućama da nešto prmene na bolje nego ovi što iz Srbije seku granu na kojoj sede.

Navedi mi jednog koji je stekao i pomogao narodu, a da nije Divac :mrgreen:
 
Oni jesu možda ludi ali blesavi sigurno nisu. :lol:

Pametni ljudi ce upisivati pod "neka druga rasa" SRPSKA, ne zato sto su to osobe koje misle da su Srbi nebeski narod i ne zato sto se zalazu za Veliku Srbiju vec zato da bi smo mozda mogli naterali u buducnosti americku administraciju da razmislja drugacije o nama, mozda bi mogli uticati na americku spoljnu politiku, makar kada je rec o Balkanu, izjasnjavanje na tom popisu je prilika da se prebroji koliko nas ima u SAD, sledeca prilika je kroz 10 godina. Ne gubimo vreme.
 
- Svake godine savezna(USA)vlada daje preko 300 milijardi dolara drzavama i zajednicama zahvaljujuci informacijama iz cenzusa.
- Podaci iz cenzusa uticu na skolske budzete, ukljucujuci podelu "Title I" finansiranja, stipendija za univerzitete i programa za zajmove.
- Podaci iz cenzusa se koriste za planiranje izgradnje zajednica, za odluke gde zidati nove skole, gde razviti javni prevoz i napraviti nove puteve.
- Podaci iz cenzusa uticu na glas Srba u kongresu, kao i na menjanje drzavnih zakonodavstava, opstinskih i gradskih uprava i birackih okruga.
 

Back
Top