СОФА СПОРАЗУМ

..I tako, malo po malo, SFRJ postade veeeelika NATO baza,
a glupavi čede, ujke,balije,šipci itd...se usput napuštaše krvi
jedni drugima...i napuniše džepove odabranima...:klap::klap::klap::klap:
Pametni i žestoki Balkanci....eeeee jesmo indijanci....
 
Ti time pokusavas da kazes da je ovo dobra stvar?!?!?!?

Nikakvo americko prisustvo nije dobro,ali na stranu oni ti pokusavas da je ovako nesto dobro bilo sa kojom zemljom da smo potpisali:think:

pa suština je da li će taj sporazum da se sprovodi u praksi, tj hoće li ameri ovde da koriste ta skladišta, magacine, da nadletaju i sve ostalo
dobro je da je potpisan, jer daje bar neke garancije, makar i fiktivne
ali je suština....da ako nećeš milom, daćeš silom..

ovo je Koštunica dobro odradio...tada je vojni ministar bio Stanković koji je to isto podržao
 
Da je Lazar bio malo pametniji a malo manje qrcevitiji, Turci bi samo prosli kroz Srbiju na putu za Bec.
I ne bi bilo ni danka u krvi, ni 500 godina zuluma...ali, ni prvi ni poslednji put da Srbske glavesine izaberu najgluplju mogucu soluciju.

gde si ti uchio istriju da mi je znati...da nije BEJRUTSKI univerzitet?:hahaha::hahaha:
ako je lazar bio glup pa "ljutio turke"po tvojoj ligici shto su to radili i svi ostali"pametniji" narodi?:think:
ili su Turci gazili i yebali samo Srbe na putu ka Bechu a preko ostalih hrishcanskih drzava koje su pokorili samo preshli:lol:
 
pa suština je da li će taj sporazum da se sprovodi u praksi, tj hoće li ameri ovde da koriste ta skladišta, magacine, da nadletaju i sve ostalo
dobro je da je potpisan, jer daje bar neke garancije, makar i fiktivne
ali je suština....da ako nećeš milom, daćeš silom..

ovo je Koštunica dobro odradio...tada je vojni ministar bio Stanković koji je to isto podržao

shta dobijamo,ne kapiram shta je tu dobro?
kakve garancije dobijamo?
za shta?
da nece da nas bombarduju ponovo:lol:
e super i mudar potez stvarno:lol:
ovo je ugovor o okupaciji i to okupaciji kojoj po svemu sudeci gradjani srbije snose udeo u troshkovima:lol:
 
pa suština je da li će taj sporazum da se sprovodi u praksi, tj hoće li ameri ovde da koriste ta skladišta, magacine, da nadletaju i sve ostalo
dobro je da je potpisan, jer daje bar neke garancije, makar i fiktivne
ali je suština....da ako nećeš milom, daćeš silom..

ovo je Koštunica dobro odradio...tada je vojni ministar bio Stanković koji je to isto podržao

Sustinu cemo posle.

Ti izgleda nisi pri cistoj svesti i zdravom razumu.......pricas da je dobro da bilo kome ista damo bez nadoknade......a kukali ste ko ranjenici za NIS,koji usput i nije jeftinije prodat........i to su nam rusi nudili a ne ameri.

Da li mi mozemo da dzabe da koristimo pentagon,ili da se shetkamo po njemu?

Kakve bre garancije??????????????????????

Silom vec nismo dali,pa zato nem razloga da dajemo milom,a i nemaju vise oni toliku silu.;)

Yebote,ladno podrzavate okupaciju drzave :dash:
 
Poslednja izmena od moderatora:
Lažeš kao pas. Prvo, Šormaz to tako nije rekao, niti u tom kontekstu.
Drugo,Koštunica i članovi njegove Vlade su podržali taj sporazum, možda se sada kaje, ali ga je podržao.
Treće, nije lepo da iznosiš laži, pogotovo ne tako što ćeš na predhodnoj strani ispravljati tekst.

:bye:

Немој да си безобразан и да вређаш јер ћу те пријавити...

Уопште не лажем - а ти ако си седео на ушима када је Шормаз говорио то је твој проблем, ја сам га пажљиво слушао.
 
hehehe
taj sporazum je pre svega odobrila Vlada Republike Srbije na čelu sa Koštunica dr Vojislavom
tako da kolege, DSS-ovci što se zgražavte...nemojte previše ;)

i jedina zemlja u Evropi koja nema potpisan taj sporazum je Belorusija...sve ostale imaju
tako da je to potpuno normalno i već viđeno u okruženju


Da ti se malo smeh ne okrene na-kukuleleeeeeeeeee,sam se malko zabrojao i permutovao.Potpis na sunce i vlada sa clanovima vlade-spisak,KO I STA POTPISAO-link sta god sa ostalim tvojim tvrdnjama i na kraju KO SU POTPISNICI-ako ti tvrdis da je KOSTUNICA potpisao-sta sad rade?Da ne budem prosta-potpisavaju ga-a ko???????:roll:
 
shta dobijamo,ne kapiram shta je tu dobro?
kakve garancije dobijamo?
za shta?
da nece da nas bombarduju ponovo:lol:
e super i mudar potez stvarno:lol:
ovo je ugovor o okupaciji i to okupaciji kojoj po svemu sudeci gradjani srbije snose udeo u troshkovima:lol:

ako su svi potpisali SOFA, potpisaće i Srbija
ako nije niko, neće ni Srbija
ako je to tipski sporazum i isti za sve, isti je i za Srbiju
ako je okupirana Srbija, okupirane su sve zemlje Evrope

a za detalje, obrati se u centralu kod Voje pa vidi sa njim
 
Da ti se malo smeh ne okrene na-kukuleleeeeeeeeee,sam se malko zabrojao i permutovao.Potpis na sunce i vlada sa clanovima vlade-spisak,KO I STA POTPISAO-link sta god sa ostalim tvojim tvrdnjama i na kraju KO SU POTPISNICI-ako ti tvrdis da je KOSTUNICA potpisao-sta sad rade?Da ne budem prosta-potpisavaju ga-a ko???????:roll:

srećo, uzmi sama pa traži
uzmeš Ustav u šake pa pročitaš koje su nadležnosti Vlade, pa koje su nadležnosti Predsednika, pa onda malo guglaj pa gledaj sastav Vlade Republike Srbije 2006. godine
pa onda malo traži vesti na tu temu...
pa ćeš kako to i priliči "tvrdom jezgru" DSS-a doći do odgovora da Koštunica dr Vojislav ništa nije znao i da su mu to podmetnuli ;)
 
Tadić NIŠTA nije potpisivao bez dozvole Vlade i skupštine!

Koštuničina Vlada je na sednici Vlade ODOBRILA SOFA sporazum, po kome gubimo suverenitet! DSS je glasao za to!

A što je najgore, isti taj Koštunica je laprdao o uverenitetu kad je Kosovo odlazilo, ahaha.

E moja Srbijo, al te tucaju ovi političari - samo tako.


Које "СКУПШТИНЕ" дилејо једна - ПА ЗАШТО ЈЕ ОНДА САДА ТАЈ СПОРАЗУМ У ПАРЛАМЕНТУ... тај Споразум не важи све док га ПАРЛАМЕНТ НЕ РАТИФИКУЈЕ - а САД ЈЕ ПРЕКРШИЛА СУВЕРЕНИТЕТ СРБИЈЕ, УТУВИ ТО У СВОЈУ ТИНТАРУ...
 
Poslednja izmena od moderatora:
ako su svi potpisali SOFA, potpisaće i Srbija
ako nije niko, neće ni Srbija
ako je to tipski sporazum i isti za sve, isti je i za Srbiju
ako je okupirana Srbija, okupirane su sve zemlje Evrope

a za detalje, obrati se u centralu kod Voje pa vidi sa njim

ma jashta bre kriv je samo voja a botin potpis je tu reda radi
logika malog djokice
ako su svi pristali mora da je dobro
ja i dalje ne chu ni jedan argument shta je tu dobro?
ti reche neke garancije lol
pa ajde genije il da priupitam nekog drugog divan mudraca tipa veelikog pravnika del boja da mi malo izmigerenishe te komparativne prednosti u odnosu na nemanje ovako obostrano korisnog ugovora sa amerima
 
ma jashta bre kriv je samo voja a botin potpis je tu reda radi
logika malog djokice
ako su svi pristali mora da je dobro
ja i dalje ne chu ni jedan argument shta je tu dobro?
ti reche neke garancije lol
pa ajde genije il da priupitam nekog drugog divan mudraca tipa veelikog pravnika del boja da mi malo izmigerenishe te komparativne prednosti u odnosu na nemanje ovako obostrano korisnog ugovora sa amerima

pa da ponovim, ako su potpisali svi, potpisuje i Srbija
nema dalje...
to se zove ostani na površini u moru g*vana znanog kao svetski policajac broj 1

kao što rekoh, za bliže detalje se obrati Voji u centralu, nije potpisao on, ali je poslao Borišu umesto njega
bez odluke vlade RS ne bi bilo ni sporazuma
 
srećo, uzmi sama pa traži
uzmeš Ustav u šake pa pročitaš koje su nadležnosti Vlade, pa koje su nadležnosti Predsednika, pa onda malo guglaj pa gledaj sastav Vlade Republike Srbije 2006. godine
pa onda malo traži vesti na tu temu...
pa ćeš kako to i priliči "tvrdom jezgru" DSS-a doći do odgovora da Koštunica dr Vojislav ništa nije znao i da su mu to podmetnuli ;)

А ти стварно више прекини да се правиш блесав! :evil:
 
Које "СКУПШТИНЕ" дилејо једна - ПА ЗАШТО ЈЕ ОНДА САДА ТАЈ СПОРАЗУМ У ПАРЛАМЕНТУ... тај Споразум не важи све док га ПАРЛАМЕНТ НЕ РАТИФИКУЈЕ - а САД ЈЕ ПРЕКРШИЛА СУВЕРЕНИТЕТ СРБИЈЕ, УТУВИ ТО У СВОЈУ ПРАЗНУ ТИНТАРУ...

A cime su to USA prekrsile suverenitet Srbije?
 
ako su svi potpisali SOFA, potpisaće i Srbija
ako nije niko, neće ni Srbija
ako je to tipski sporazum i isti za sve, isti je i za Srbiju
ako je okupirana Srbija, okupirane su sve zemlje Evrope

a za detalje, obrati se u centralu kod Voje pa vidi sa njim

Sve zemlje evrope ovo nisu placali krvlju i otimanjem 15% teritorije,dok mi jesmo i nismo ustuknuli,ali nasa sadasnja vlast potpisuje ono sto Milosevic nije potpisao i po cenu nastavka sukoba.

I druge zemlje me uopste ne interesuju,interesuje me :arrow:

flag-of-serbia.png
 
Poslednja izmena:
Sve zemlje evrope ovo nisu placali krvlju i otimanjem 15% teritorije,dok mi jesmo i nismo ustuknuli,ali nasa sadasnja vlast potpisuje ono sto Milosevic nije potpisao i po cenu nastavka sukoba.

I druge zemlje me uopste ne interesuju,interesuje me SRBIJA!

stvarno je super odigrao...nije dao magacin i da prođu preko Srbije, ali je dao KiM :roll:
vala baš dobro odigrano :dash:
 
srećo, uzmi sama pa traži
uzmeš Ustav u šake pa pročitaš koje su nadležnosti Vlade, pa koje su nadležnosti Predsednika, pa onda malo guglaj pa gledaj sastav Vlade Republike Srbije 2006. godine
pa onda malo traži vesti na tu temu...
pa ćeš kako to i priliči "tvrdom jezgru" DSS-a doći do odgovora da Koštunica dr Vojislav ništa nije znao i da su mu to podmetnuli ;)


BOZE CIJE LI JE IME NA POTURANJU-zivo me zanima.:D
 
2. Србија је сагласна са могућношћу потребе да Оружане снаге Сједињених Држава
користе радио-фреквенцијски спектар. Оружане снаге Сједињених Држава су
овлашћене да управљају сопственим системима за телекомуникацију (на начин на који
су телекомуникације дефинисане Уставом Међународне уније за телекомуникације из
1992. године). Овај начин подразумева право на коришћење захтеваних средстава и
услуга ради обезбеђења свих услова за управљање телекомуникационим системима и
право на коришћење неопходног радио-фреквенцијског спектра у наведену сврху.
Надлежни орган Сједињених Држава ће координирати са надлежним органом Србије
употребу фреквенција од стране Оружаних снага Сједињених Држава. Оружане снаге
Сједињених Држава имају право на бесплатно коришћење радио-фреквенцијског
спектра.


Члан 11.

Технички аранжмани
Стране и њихови надлежни органи могу да закључе детаљније техничке аранжмане ради спровођења овог споразума.
Члан 12.

Измене
Овај споразум може бити измењен уз обострану писану сагласност Страна.

Члан 13.
Тумачење
1. Стране ће консултацијама или, уколико је потребно дипломатским путем, решити било који спор у вези са применом или спровођењем овог споразума или техничких
аранжмана и неће спорове уступати суду или трећим странама на решавање.

2. У случају да обе Стране у будућности постану чланице сличних споразума који садрже одредбе које су у супротности са одредбама овог споразума, примењиваће се одредбе овог споразума.

Члан 14.
Ступање на снагу, трајање и престанак
Овај споразум ће се привремено примењивати од датума потписивања и ступиће на снагу даном пријема обавештења којим Србија дипломатским каналима обавештава Сједињене Државе да је у складу са својим националним законодавством спровела поступак који је неопходан за ступање на снагу Споразума. Овај споразум са закључује на почетни период од годину дана. Након истека наведеног периода, овај споразум ће наставити да се примењује, осим ако га Стране не откажу дипломатским путем, у року од 180 дана од пријема писаног обавештења о намери отказивања.

Потврђујући ово, доле потписани са овлашћењима својих влада потписали су овај
споразум.

Потписано у Вашингтону, 7. септембра 2006, у два истоветна примерка на српском и
енглеском језику, при чему су оба текста подједнако аутентична.




За Владу Републике Србије За Владу Сједињених Америчких Држава
Председник државни секретар

Борис Тадић, с.р. Condoleeza Rice,s.r.

******************************************************************************



Ево, једва сам некако ископирао помоћу штапа и канапа... ИЗВОЛИТЕ ПОШТОВАНИ КОРИСНИЦИ ПА САМИ ПРОСУЂУЈТЕ ШТА ТО РАДИ БОРИС ТАДИЋ И ВЛАДА СРБИЈЕ.

Ma trebalo je Tadić da podeli Amerima po šamarčinu i zapreti kukama i motikama... Ne bi se tad ovi Ameri toliko qrčili...

Al, neće Tadić, izdajnik... On voli Amere i ne želi da ih povredi. Imaju oni sreće što nam je on predsednik, inače...
 
Филателиста, ко је шта потписао?

Кад ДС није био у власти од 2000. године?

Мислим, како је Тадић могао да потпише папир ако ДС тад није био у власти?
 
pa suština je da li će taj sporazum da se sprovodi u praksi, tj hoće li ameri ovde da koriste ta skladišta, magacine, da nadletaju i sve ostalo
dobro je da je potpisan, jer daje bar neke garancije, makar i fiktivne
ali je suština....da ako nećeš milom, daćeš silom..

ovo je Koštunica dobro odradio...tada je vojni ministar bio Stanković koji je to isto podržao

Koja je tvoja uloga_KO Postavi Stankovica????????
 

Back
Top