sočiva u boji?

Mislim da nema crnih, nego samo tamno sivih...Ja sam nosila zelena i delovala su kao prirodna...Pocepalo mi se jedno socivo jer ga nisam skinula uvece, nego sam otisla u grad do jutra...U principu ne vidi se jednako dobro kao sa obicnim.
 
ljudi...ne znam...kako funkcionisu sociva u boji...ja nosim obicna i sve je ok...ne znam neka devojka je spominjala da joj suse oci...pa to je normalno..jer sociva bila da su u boji ili ne ne mogu da se nose po ceo dan...a i ako se nose od jutra do mraka prestanu da funkionisu zbog predugog drzanja u ocima...i takodje je spominjao neko da moze da se kupa sa socivima! NE MOZE....ne znam ko je to rekao ali...VELIKA greska....ne sme da se kupa, spava... i da spominjali su da se uvece rasire zenice....e za to nisam sigurna ako nemate dioptriju...ali oni koji imaju njima su kako stave sociva rasirene zenice...tako da....to znate...ne znam sta jos...:)))) to je to...:)
 
hteo bih da vas pitam ako znate neki link da pogledan sociva i kakve vrste imaju da bih narucio,posto preko pretrazivaca ne moze da se nadje lako neki sajt u te svrhe. odlicno sam upoznat sa posledicama i uslovima koriscenja tako da mi ne replyujete nesto nepotrebno.samo ako imate to sto trazim ili bar znate neku opticku radnju negde sa crazy sociva ili sociva u boji. pozz xD
 
Ja nosim vec nekoliko meseci Freshlook sociva bez dioptrije....
Imam plavo-zelene oci, ali sam htela bas tamno plave oci.
Tacno je da uvece nije tako ostar vid, jer se zenice rasire, pa je malo mutno sa strane.....ali nije nepodnosljivo.
Inace, grozno je kada neko izabere neku drecavu boju, pa se vidi da je nije prirodno.
Ja sam jako zadovoljna, inace platila sam 2400 dinara jednomesecna sociva.
 
Poslednja izmena:
Kao klinka sam zelela da imam zelene oci i mastala sam da cu sebi jednoga dana kupiti sociva u boji.
Ali kada je dosao taj dan shvatila sam da su moje ocu braon boje oivicene zelenom i da u zavisnosti od mog raspolozenja budu ili braon ili zelene...pa sam odustala jer mi se vise svidja moja prirodna boja ociju,zanimljivija je.
 
Ja sam koristila Freshlook sociva (u boji, bez dioptrije, stosa radi)i nisu mi odgovarala. Nekako su me zuljala. Onda sam kupila Frequency i ta su mi bila super. Kostala su oko 1500 din. pre nekih godinu dana ili vise - dobijes dva pakovanja, a svako traje mesec dana.
Od drugarice koja stalno nosi sociva sa dioptrijom a povremeno u boji, sam cula da je dobro kupiti vestacke suze, ali to nisam probala. Tada, navodno, sociva bolje 'legnu'.

E cao!! Gde si nabavila ta sociva? Ta Frequency? Jel imaju sve boje?
 
Cena sociva u boji se krece od 1800-2400 din. Naravno, govorim o mesecnim socivima sa dioptrijom. Moje iskustvo sa gore pomenutim je extra pozitivno, nesto manje od godinu dana nosim misty gray(siva:) i uopste nisu upadljiva, treba samo voditi racuna da se boja koliko-toliko uklapa sa bojom tena i kose...Poz.
Ambasadorka-gde mogu da se kupe ili naruce ta misty gruy sociva u boji?
I koja je cena tih godisnjih sociva sa i bez dioptrije?
 
Ja sam koristila Freshlook sociva (u boji, bez dioptrije, stosa radi)i nisu mi odgovarala. Nekako su me zuljala. Onda sam kupila Frequency i ta su mi bila super. Kostala su oko 1500 din. pre nekih godinu dana ili vise - dobijes dva pakovanja, a svako traje mesec dana.
Od drugarice koja stalno nosi sociva sa dioptrijom a povremeno u boji, sam cula da je dobro kupiti vestacke suze, ali to nisam probala. Tada, navodno, sociva bolje 'legnu'.

Miss J.,gde se mogu pronaci ta Frequency sociva?
Ili da li se mogu nekako naruciti?
 
Nosila sam ih pre 10-tak godina,plava naravno,i samo se meni svidelo,ostali su primecivali da nisu prave,jer boja nije verodostojna a ni zenica ne bude prave boje,ali ja sam ih nosila po svaku cenu i ne kajem se.:hahaha:Potrebno je privikavanje ,ne secam se tacno sad kako ide ali se nose na pocetku po sat vremena a kasnije i duze. Obavezno odmah kupi sredstvo za odrzavanje,jako je bitno da i kad stavljas i kad skidas sociva budu adekvatno ociscena da ne bi doslo do neke infekcije. E da,o kupi i vestacke suze,jer one pomazu da manje zulja posto se socivo zalepi pa ometa malo prirodan rad oka.:cao:
 
Nosila sam ih pre 10-tak godina,plava naravno,i samo se meni svidelo,ostali su primecivali da nisu prave,jer boja nije verodostojna a ni zenica ne bude prave boje,ali ja sam ih nosila po svaku cenu i ne kajem se.:hahaha:Potrebno je privikavanje ,ne secam se tacno sad kako ide ali se nose na pocetku po sat vremena a kasnije i duze. Obavezno odmah kupi sredstvo za odrzavanje,jako je bitno da i kad stavljas i kad skidas sociva budu adekvatno ociscena da ne bi doslo do neke infekcije. E da,o kupi i vestacke suze,jer one pomazu da manje zulja posto se socivo zalepi pa ometa malo prirodan rad oka.:cao:

Ti govoriš o davno prevaziđenim polutvrdim ili tvrdi sočivima.
Nova meka sočiva uopšte ne osećaš i nema privikavanja na njih.Staviš ih i nosiš 10 dana bez skidanja, pa na dezinfekciju.
Meka sočica odavno postoje i sa cilindrima pa tema razloga za ovim zastarelim.
 
Ti govoriš o davno prevaziđenim polutvrdim ili tvrdi sočivima.
Nova meka sočiva uopšte ne osećaš i nema privikavanja na njih.Staviš ih i nosiš 10 dana bez skidanja, pa na dezinfekciju.
Meka sočica odavno postoje i sa cilindrima pa tema razloga za ovim zastarelim.

...meka i sa cilindrom- ali do jedinice, ako je cilindar veći-šipak sočiva u boji...:confused:
 
Pricam o mekim socivima,sociva u boji bez dioptrije nisu ni proizvodili polutvrda i tvrda,i da ,meni je trebalo privikavanje,uopste mi nije prijalo da ih nosim od prvog dana duze.
OK. Meni nije trbalo privikavanje na meka sočiva. Ja, bre, meka nisam skidao (uprkos savetima oftamologa da se skinu bar jednom nedeljno radi dezinfekcije) po 3 nedelje i nikada (godinama) nisam popasao infekciju.
 

Back
Top