Šmit "nametnuo" izmjene Izbornog zakona BiH

A je li? Znači to da ostavimo po strani jer se zna da onda samo Srbima zabranjuješ da se kandiduju a drugima ne? Je li ti sada jasnije čemu to služi?

Da recimo zabrani srpskom generalu koji je osuđen na 20 godina po komandnoj jer je neka granata pala u Tuzli a da Šefik koji je osumnjičen da je lično naredio ratne zločine može hladno biti član predsjedništva?

srpski general je osuđen ovaj drugi nije, šta ti tu nije jasno

Ne reče mi koliko godina ima taj general za kojim toliko kukaš kako ne može da se kandiduje.
 
Ne, ni to nije tačno. Ti pravo uopšte ne razumiješ. Niko nikada i nigdje ne može dati pravo, niti je bar u istoriji zabilježeno, modernoj istoriji, da jedan čovjek mjenja međunarodni sporazum po svom nahođenju.
Jer to onda nije sporazum, zašto bi to iko potpisao? To su obligacije, osnove prava.

Ajdeeee, ti ćeš da mi držiš lekcije iz prava.

Uostalom lepo sam ti rekao, postoji pravo a postoji i pravda i oni često poistovećuju a to nije baš tako kako mislimo.

Kad kršiš neka prava često ne misliš da se sve to može okenuti i protiv tebe
 
srpski general je osuđen ovaj drugi nije, šta ti tu nije jasno

Ne reče mi koliko godina ima taj general za kojim toliko kukaš kako ne može da se kandiduje.
Za šta je osuđen? Prema presudi, iako ne postoji nikakav trag niti dokaz naredbe, on je "najvjerovatnije" naredio da se ispali granata na Tuzlu, tj. Tuzlansku kapiju. Iako je međunaroda komisija utvrdila da je to nemoguće on je osuđen.

"Svi eksperti koji su učestvovali u rekonstrukciji događaja na Tuzlanskoj kapiji, a među njima i stručnjaci za balistiku iz Francuske, Izraela i Češke, došli su do istog zaključka, a to je da ispaljeni projektil nije mogao doći sa položaja Vojske Republike Srpske", podsjetio je Kojić.
 
Ajdeeee, ti ćeš da mi držiš lekcije iz prava.

Uostalom lepo sam ti rekao, postoji pravo a postoji i pravda i oni često poistovećuju a to nije baš tako kako mislimo.

Kad kršiš neka prava često ne misliš da se sve to može okenuti i protiv tebe
Naravno da ću da ti držim lekcije. Eto navedi mi jedan slučaj takve uprave bilo gdje na svijetu, u bilo kom državnom uređenju, gdje jedan čovjek donosi sam i proglašava zakone u stranoj državi? Može?
 
Za šta je osuđen? Prema presudi, iako ne postoji nikakav trag niti dokaz naredbe, on je "najvjerovatnije" naredio da se ispali granata na Tuzlu, tj. Tuzlansku kapiju. Iako je međunaroda komisija utvrdila da je to nemoguće on je osuđen.

"Svi eksperti koji su učestvovali u rekonstrukciji događaja na Tuzlanskoj kapiji, a među njima i stručnjaci za balistiku iz Francuske, Izraela i Češke, došli su do istog zaključka, a to je da ispaljeni projektil nije mogao doći sa položaja Vojske Republike Srpske", podsjetio je Kojić.

Pa dobro, taj general je osuđen i odležeo je svoje,
da li je tako bilo ili ...
 
Ajdeeee, ti ćeš da mi držiš lekcije iz prava.

Uostalom lepo sam ti rekao, postoji pravo a postoji i pravda i oni često poistovećuju a to nije baš tako kako mislimo.

Kad kršiš neka prava često ne misliš da se sve to može okenuti i protiv tebe
Ono što si nadam se shvatio je to da presude za ratne zločine teško da mogu biti neko mjerilo istine, vječito su isprepletene političkim motivima, pa ne samo u slučaju ICTY.

Pored toga što, generalno, ti onda izričeš i drugu presudu čovjeku koji je osuđen za djelo koje je već odležao i time ga stigmatiziraš a stigmatizacija se protivi osnovnim ljudskim pravima.
 
Švajcarska i BiH pa ono jeste, to ti je skoro pa isto, kako se ja nisam toga setio :hahaha: :hahaha: :hahaha:
Sva državna uređenja u svijetu se dijele na tri sistema, parlamentarni, predsjednički i mješoviti. Nijedna država na svijetu osim BiH nema uređenje u kojem jedan čovjek, koji još pri tome nije državljanin te zemlje, donosi sam i sam proglašava zakone te krivično progoni one koji se ne povinuju tim zakonima.

Nijedna na svijetu osim BiH, čak ni Sjeverna Koreja nema takvu diktaturu.
 
Osuđen je ali nije odležao kaznu jer je u drugoj državi sa drugim državljanstvom. BiH ga potražuja ali sa druge strane ta ista BiH ne želi da isporuči osumnjičene koje traži ta druga država.

Osuđen je, nije odležao kaznu, BiH ga potražuje preko Interpola ali bi ti da ga biraju na funkciju u istoj toj BiH i da ga plaćaju iz budžeta

Zanimljivo viđenje, zaista
 
Sva državna uređenja u svijetu se dijele na tri sistema, parlamentarni, predsjednički i mješoviti. Nijedna država na svijetu osim BiH nema uređenje u kojem jedan čovjek, koji još pri tome nije državljanin te zemlje, donosi sam i sam proglašava zakone te krivično progoni one koji se ne povinuju tim zakonima.

Nijedna na svijetu osim BiH, čak ni Sjeverna Koreja nema takvu diktaturu.

Ne brini, promeniće se to

ubrzo

i ne na način koji će nam se svideti
 
Osuđen je, nije odležao kaznu, BiH ga potražuje preko Interpola ali bi ti da ga biraju na funkciju u istoj toj BiH i da ga plaćaju iz budžeta

Zanimljivo viđenje, zaista
Ne, radi se o onima koji su odležali kazne. Da je recimo odležao mimo toga što je međunarodna komisija utvrdila da nije odgovoran zašto bi mu se branilo da bude odbornik u skupštini grada?
 
Šmit je u tuđoj državi,
Шмит је као Високи представник врховни тумач Дејтонског споразума по истом, а Дејтонски споразум није шведски сто па да се са истог узима шта ти се свиђа, а оно шта ти се не свиђа оставиш за друге.
 
Шмит је као Високи представник врховни тумач Дејтонског споразума по истом, а Дејтонски споразум није шведски сто па да се са истог узима шта ти се свиђа, а оно шта ти се не свиђа оставиш за друге.
Tumač nema ovlaštenja da mjenja sporazum već, da tumači. Zato je TUMAČ!!
 
Ne sumnjam ali to nije demokratija već okupacija a Šmit je okupator.
Zašto onda da njegovo mjerilo bude zabrana nekom da radi i kandiduje se na izborima?

Znaš, sama ta činjenica koliko je srpskih oficira i političara osuđeno u Hagu a koliko onih drugih trebala je da nam bude dovoljna da shvatimo kako smo prošli u tom ratu i da izvučemo pouke.

Mi to normalno nismo uradili i zato će uslediti revizija u kojoj ćemo svakako dodatno izgubiti i tako dalje i tako redom, dok jednog dana nešto ne shvatimo mada iskreno sumnjam da ćemo ikada
 
Znaš, sama ta činjenica koliko je srpskih oficira i političara osuđeno u Hagu a koliko onih drugih trebala je da nam bude dovoljna da shvatimo kako smo prošli u tom ratu i da izvučemo pouke.

Mi to normalno nismo uradili i zato će uslediti revizija u kojoj ćemo svakako dodatno izgubiti i tako dalje i tako redom, dok jednog dana nešto ne shvatimo mada iskreno sumnjam da ćemo ikada
Nikada ne dopusti bar sebi. da ti apsolutno i jedino presude budu neko mjerilo nečeg. Ne mislim da ideš sada u bilo kakvu krajnost, normalno da ima i istinitih ali ne treba ići u krajnost nikada.
 
Znaš, sama ta činjenica koliko je srpskih oficira i političara osuđeno u Hagu a koliko onih drugih trebala je da nam bude dovoljna da shvatimo kako smo prošli u tom ratu i da izvučemo pouke.

Mi to normalno nismo uradili i zato će uslediti revizija u kojoj ćemo svakako dodatno izgubiti i tako dalje i tako redom, dok jednog dana nešto ne shvatimo mada iskreno sumnjam da ćemo ikada
Pouka ti je da pobjednici sude pobjeđenima i da presude za ratne zločine nisu mjerilo istine.
Zato sam ja protivnik zabrane pasivnog prava.
 
Па ништа сада није ни променио у Дејтонском споразуму, само га је тумачио:per:

Ne, donio je izborni zakon i to na način da je donio ODLUKU o proglašenu zakona, pazi - odluku jer on može da donosi neke odluke ali ne i da proglašava zakone. Zato on donosi odluku o proglašenju zakona.

To nema nigdje u svijetu a ti nisi legalista ako to podržavaš. Onda bi ista prava trebalo dati i Putinu u vezi Ukrajine. On da donosi zakone tamo a?
 

Back
Top