Smisao

Jos uvek ne zelim da se udajem niti da imam decu.......ne smatram da su ona smisao zivota. Osim toga, zelim da se prvo sama u potpunosti ostvarim a posto ce to moje samoostvarivanje potrajati do moje 35, mozda nikada i ne postanem mama. Moje samoostvarivanje podrazumeva da zelim da zavrsim magistarske, da vidim neka mesta na svetu koja bih zelela, a nisam imala priliku, da priustim sebi sve sto zelim.....tek tada cu, a mozda i necu, pozeleti da imam dete. Prirodno je da zene radjaju decu, ali kao sto je prirodno i da neke od njih ne mogu da ih imaju, tako je prirodno i da neke ne zele da ih imaju.
 
Mani je majcinstvo jako bitno, ali ne mislim da nedostatak deteta nuzno ne obesmisljava zivot.
Sa druge strane, mislim da materinstvo ili ocinstvo mogu da unesu jedini smisao u besmislen zivot.

Dakle-zivot moze da bude besmislen sa detetom ili bez, smislen sa detetom i bez, smislen samo zbog deteta. Sa ogradom da je smisao zivota apstraktan termin i da ga sigurno svi ovde ne shvatamo na isti nacin.

Stoprocentno sam sigurna da cu imati dete - svoje, usvojeno ili bar na hraniteljstvu. Drugacija mogucnost u mojoj glavi jednostavno ne postoji.
 
sinnke:
Zene da li bi vam zivot bio bez smisla ako ne bi imale dete? Ili zelite dete po svaku cenu.

vidi, ja cu (verovatno) imati dete jednog dana, i ne sumnjam da je to jedinstveno iskustvo..
ali ne vidim kakve to veze ima sa smislom zivota ili individualnim ostvarivanjem??
sa detetom ili bez, ti si formirana individua i vec imas neki svoj zivot.. dete te menja, ali te ne stvara....
a radjati dete iz tako sebicnog razloga nije normalno... a jos manje je fer prema pomenutom...
 
livija
u pravu si da je greska radjati dete sa ciljem da zivotu da smisao
ali svejedno, ono moze dati smisao zivotu koji ga nema, ili zivotu koji ga u dobroj meri izgubi
ja bar mislim da je jedina sreca i smisao zivota nekih ljudi ljubav koju osecaju prema deci
 
luckastalutkica:
Zelecu dete po svaku cenu kad budem imala 35 godina,ako do tada ne budem imala dete po lepoj ceni.Zivot ima smisla bez dece ali ja zelim decu,troje dece.

moraces mnogo gusto da ih pakujes ako je prvo sa 35, drugo sa 37.5 a trece sa 39. a do tada nisi navikla na tu zbrku i na to da moras da se ravnas prema njima.
 
sinnke:
Zene da li bi vam zivot bio bez smisla ako ne bi imale dete? Ili zelite dete po svaku cenu.

a ti trayis majku

ja sam razapeta izmedju odluka pa me zabolelo telo i raspascu se. eto sama sam sebe pojela idem sad da vidim sta mi kazu
 
етотако:
Da bih se ostvarila kao licnost, moram se ostvariti i kao zena... u potpunosti to je nemoguce bez ostvarivanja uloge majke.
Sto znaci da nije jedino bitno, ali je svakako bitno i deo bez kojeg se ne moze.

znaci odradila bi dete da budesh ok
 
HeBePoBaTaH_:
A zašto samo žene? Očinstvo je manje važno? E, pa meni nije...
Mmmmm male bebe, male ruke i male noge..
Ti si smis'o mog ćivota :)))

brate to je ko mache..dok je malo slatko a kad poraste dosadno je
s tim shto dete moras da gajish u kuci i da trpis pubertet a macku mozes da izbacis lakse. eto obozhavaoche, ne mislim sexualno nego ti si moj fan
 
Milena26:
Jos uvek ne zelim da se udajem niti da imam decu.......ne smatram da su ona smisao zivota. Osim toga, zelim da se prvo sama u potpunosti ostvarim a posto ce to moje samoostvarivanje potrajati do moje 35, mozda nikada i ne postanem mama. .

deeee si milena
kako onaj momak izvini
ja mislim da nije prirodno da ne zele u stvari ne znam. stacu ovde.
 

Back
Top