Smanjenje teritorije RS-a, i njeno izdvajanje iz BIH

???

  • Odvajanje RS-a, uz smanjenu teritoriju RS-a

  • Ovako kako je sad

  • Ne znam


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Trebao je, ali nije ga postavio ni za BL. Hrvatsko-muslimansku ofanzivu je zaustavio Arkan, kad je video da je vrag odneo šalu i da će Banja Luka pasti, jer nema ko da je brani. To je dalo vremena da se srpska vojska konsoliduje u liniju odbrane, a par meseci posle je došao Dejton i stao rat.
Veliko je pitanje šta bi dalje bilo jer je našu vojsku izjedala zlovolja, defetizam i rasulo u vojno-političkom vrhu. Dokaz tome je što je Karadžić ubrzo uklonio Mladića sa mesta načelnika generalštaba.

Kakav Arkan,taj je operisao samo po Slavoniji,Vukovaru i tamo gde je neshto moglo da se pokrade.Gde je bio "junak" da brani Knin ako je toliko hrabar?
 
Vestacke tvorevine su onda Slovenija, Hrvatska, Makedonija i Kosovo, zemlje koje nikada u svojoj istoriji (izuzev 41-45) nisu bile NEZAVISNE drzave, vec su bile "teritorije" u sastavu drugih drzava. Jedine dve NEZAVISNE drzave na prostoru SFRJ su bile Srbija i Crna Gora, dve Srpske drzave. Za vas koji ste ucili "povijest", a bezali sa casova istorije bi preporucio obnovu gradiva ;)
 
Republika Srpska je vestacka tvorevina, ona nije postojala pre 1992.

Tačno. RS jeste veštačka tvorevina, ali stvorena kao nužan odgovor na pokušaj da se BiH proglasi suverenom džamahirijom i sa sobom povuče ogroman broj Srba.

Meni, lično, se mnogo više sviđao onaj prvi naziv, Srpska Republika Bosna i Hercegovina. To je dokazivalo da pojam Bosna, kao i pojam Hercegovina, nije nešto što je strano Srbima, već nešto što su Srbi imenovali i naseljavali na većem delu te teritorije, što dokazuju i predratne zemljišne knjige.
 
Trebao je, ali nije ga postavio ni za BL. Hrvatsko-muslimansku ofanzivu je zaustavio Arkan, kad je video da je vrag odneo šalu i da će Banja Luka pasti, jer nema ko da je brani. To je dalo vremena da se srpska vojska konsoliduje u liniju odbrane, a par meseci posle je došao Dejton i stao rat.
Veliko je pitanje šta bi dalje bilo jer je našu vojsku izjedala zlovolja, defetizam i rasulo u vojno-političkom vrhu. Dokaz tome je što je Karadžić ubrzo uklonio Mladića sa mesta načelnika generalštaba.

jel ti iskreno vjeruješ u ovo što pišeš o arkanu ???

:shock::shock::shock:
 
Posećivao sam hrvatske i bosanske forume, stekao sam utisak da bi mnogo muslimana pristalo na izdvajanje RS-a iz BIH, ali da to ne bude 49% BIH nego 30% ili manje od 30%.
Šta mislite, da li je to bolje rešenje, ako bi ga muslimani prihvatili, ili ovakva BIH?

Sto bi Srbe interesovalo sto zele drugi , Republika Srpska je tolika kolika je (i nije tolika zato sto su to hteli hrvati i li Bosnjaci). Kada se odvajaju od nas da uzmu deo Srbima , kada se mi odvajamo od nekoga opet da uzmu deo od Srba pa sta smo mi neki debili .

Primedba : trebao si da stavis jos jedno logicno pitanje u anketi ili da se odvoji ovolika kolika je. Ovako ne postoji opcija za koju bih dao svoj glas. Kao trik pitanje .

I da dodam ja sam za izdvajanje onolike kolika je ni pedlja manje, sto ce se na kraju i desiti.
 
Poslednja izmena:
Pričali mi ljudi iz tih krajeva. Ja sam u to vreme bio na drugom ratištu. Ako oni lažu, lažem i ja.

Eno pasus o Arkanu u BiH i link ka kompletnom tekstu.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Odmah po ulasku u Erdut Arkan i njegovi ljudi zauzeli su lokalnu vinariju, bivšu kasarnu i u njoj organizovali Centar za specijalnu obuku dobrovoljaca SAO Istočna Slavonija, Baranja zapadni Srem. Iz Centra u Erdutu SDG se povukla tek 1995. godine pošto je potpisan sporazum o reintegraciji te oblasti u Republiku Hrvatsku.

Pošto je rat u Slavoniji završen, Arkan je sa svojim "tigrovima" proleća 1992. godine otišao put Bosne i Hercegovine. Sa svojim ljudima upada u Bijeljinu i ruši već formiranu muslimansku vlast. Đeneral SDG Borislav Pelević svedoči da tom prilikom nije poginuo niti jedan civil, niti je i jedna radnja opljačkana. Srbi iz Bijeljine potvrđuju Pelevićeve navode. "Operacija Bijeljina" ostaće zapamćena i po prijateljskim poljupcima i srdačnim zagrljajima Arkana sa Biljanom Plavšić i muslimanskim liderom Fikretom Abdićem.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://arhiva.glas-javnosti.co.yu/arhiva/2000/02/05/srpski/F00020401.shtm

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Znam da nije tema al vidim da ste pominjali i da ima nedoumica.
 
Evo i ovo o Arkanu i Banjaluci izvor je B92 i svedok Haskog suda.

--------------------------------------------------------------------------
Arkanovi "Tigrovi" i DB Srbije sprečili pad Banjaluke
17. april 2003.
Broj komentara: 8
Pošaljite komentar

Zaštićeni svedok Tužilaštva, osoba sa oznakom B129, koja je u sudnici
predstavljena kao bivša saradnica Željka Ražnatovića Arkana, izjavila je da je oko 200 Arkanovih "Tigrova" učestvovalo u "operaciji Banjaluka", 1995. godine, te da su u Bosnu upućeni sa zadatkom da spreče pad grada, pošto su se snage VSR razbežale, javlja izveštač RTV B92 iz Haga Ljubica Gojgić. Tom operacijom komandovao je, prema rečima svedokinje, visoki oficir DB-a Radojica Rajo Božović, kome su pripadnici SDG-a bili podređeni. Svedokinja je u sredu izjavila da su arkanovci za ovu operaciju od DB-a Srbije dobili između 3 i 4 miliona maraka. U odbrani Banjaluke učestvovao je, prema navodima svedokinje, i Borislav Pelević, danas poslanik u skupštini Srbije. Svedokinja B129 ispričala je i da su iste godine, po nalogu DB-a Srbije
Tigrovi, ovoga puta podređeni oficiru DB-a Vasi Mijoviću, imali zadatak da na planini Treskavici, blizu Sarajeva, preseku komunikacije oko tog grada. Tom prilikom "Tigrovi" su, prema svedočenju svedokinje B129 najpre mučili a potom i ubili većinu zarobljenih Muslimana.

Zbog težeg kvara tehnike u Haškom tribunalu, veći deo rasprave, uključujući i unakrsno ispitivanje Slobodana Miloševića, održan je bez prisustva novinara i javnosti, kao i bez mogućnosti televizijskog prenosa. U Tribunalu u četvrtak počinje destodnevna pauza zbog uskršnjih praznika, a suđenje se nastavlja u ponedeljak 28. aprila. Sudsko veće produžilo je za dodatna 54 radna dana rok za završetak izvođenja svih dokaza Tužilaštva protiv Slobodana Miloševića, ali je Tužilaštvo već najavilo da to produženje neće biti dovoljno, te da će timu Karle del Ponte biti potrebno još najmanje nekoliko meseci da okonča izvođenje dokaza protiv Miloševića. Ilustracije radi, samo za dokazivanje krivice bivšeg predsednika Jugoslavije za događaje u Sarajevu i Srebrenici, Tužilaštvu će, prema najavama, biti potrebno oko dva meseca.


http://www.b92.net/info/komentari.php?nav_id=106359
 
Da se izdvoji, ali uz proširenje, tj. vraćanje vekovnih srpskih teritorija.

Prvo, da se koridor proširi na Brčko i Orašje, radi funkcionalnosti i bolje kompaktnosti teritorije.
Drugo, da se vrate Drvar, kao jedan od najsrpskijih bosanskih gradova, zatim kupreška visoravan, Sarajevo (leva obala Miljacke), Mostar (leva obala Neretve) i još po nešto.

dobro kaže Nikolić, kada govori o izdvajanju RS i RSK iz okvira sadašnjih država.
ako se Srbima dopusti i stimuliše povratak na svoje teritorije, oni će sami da se bore za samostalnost;-)
RS- samo čeka trenutak
RSK- prvo povratak, pa ostalo...;)
 
Nije to bio njegov dogovor sa Pentagonom, vec sa Slobodanom Milosevicem koji mu je i predao RSK povlaceci raketne sisteme, oficirski sastava i dobrovoljce pred Oluju i Bljesak. Taj isti Milosevic je upozorio Tudjmana da ce Vojska SRJ intervenisati protiv Hrvatske napadnu li Banja Luku, a svi znamo da se tada ni u Zagrebu nebi zaustavili.


E jesi smiješan... Kakva nam je vojska bila u govore "oslobođene" teritorije.

Glas za drugu opciju...
 
Ah, ta famozna tema : "Zashto nije pala Banjaluka?"

Chuo sam i to da je to zato shto su Amerikanci smatrali da bi josh preko milion izbeglica ugushilo Srbiju.
I to da je to zato shto je Sloba pripretio ulaskom Srbije u rat. I to da je to zato shto se radilo o dogovoru njih dvojice.

Ako bih bash morao da biram izmedju te tri opcije, rekao bih da je rech o trecoj. Jednostavno je mnogo toga smrdelo u tom ratu.

Druga opcija mi deluje malo neverovatno, jer, koliko sam chuo, ta vojska je i stvarana za rat protiv Srbije. Mislim, ne znam koliko bi uspeha imali u tom ratu, ali obzirom na svrhu stvaranja te vojske i na seriju uspeha, te samim tim i visok moral, chisto sumnjam da su se u to vreme neshto preterano bojali Srbije.

Medjutim, najverovatnija mi je jedna sasvim chetvrta opcija. Da je to naprosto zato shto je Tudjman smatrao da Miloshevic nece hteti da sedne za pregovarachki sto, ukoliko bi pala Banjaluka. A Hrvatska nije bash uzhivala u tom ratu, da se blago izrazim, i bilo im je dosta svega toga. A i sam Franjo nije zheleo delove BiH bash po svaku cenu. Mislim da je on nakon svega toga bio vishe nego zadovoljan samim padom Knina.
Mada nema sumnje da je pochetkom rata i on mashtao o proshirenim hrvatskim granicama, ipak, kad je video kako sve to izgleda u praksi, smanjio mu se apetit.
 
Poslednja izmena:
Tudjman je izdao bosanske Hrvate i prodao ih na isti nachin na koji je Sloba izdao i prodao krajishke Srbe.
Ceo rat je bio samo predstava da se njih dvojica utvrde u Zagrebu/Beogradu a sve je to dogovoreno josh u Karadjordjevu 1991.,..uz neke korekcije u hodu
.

izdao bosansku posavinu i mjenjao za onaj hercegovački krš....
trebalo je osigurati zaleđe moru,
kako bi se kasnije cijela obala bolje prodala...

sve je to samo posao.


:mad:
 
Ne lupaj gluposti, ko pita i muslimane i hrvate, RS je 49% i ona ako se bude izdvajala izdvojit ce se u svojim granicama jer je to srpska zemlja. Sada ce balije koje su se nabile u Sarajevo i Zenicu da prisvajaju tudju zemlju jer eto oni kao mogu nesto da "ponude".

RS treba da se izdvoji ali nikako pripoji Srbiji, vec bude nezavisna drzava, sve dok Srbija ne bude vodila nacionalnu politiku. Ta degenericna tvorevina od drzave nece da stiti svoje gradjane na jugu zemlje, a kamoli da bi stala u zastitu interesa nekog drugog.

Jadni ste i bedni gradjani Srbije kad ste na vlast doveli dzelate svog naroda.:twisted:

ko i bre doveo.pa pola su iz vasu bosnu a druga polovina iz crnu goru.kad nadjes neki iz srbiju onda nam sapni.
pa da i mi posle sesto godina dobijemo nas politicar
 
izdao bosansku posavinu i mjenjao za onaj hercegovački krš....
trebalo je osigurati zaleđe moru,
kako bi se kasnije cijela obala bolje prodala...

sve je to samo posao.


:mad:

bole tudjmana k.rac i za slavoniju i za dalmatisko zaledje.taj je gledao da se sto vise nafatira u zagreb.a videlo smo i koliko je slobi bilo stalo do srpsku zemlju.taman kolko i za dzibuti
 
Slobodan Milosevic,Vojislav Kostunica,Cedomir Jovanovic,Velja Ilic.....................
Biraj.Koji ti se svidja? :mrgreen:

pa da.al sloba je sa cetinje kostunica je cisto srpsko prezime to svi znaju a ceda je ajd da ga ne vredjam a velja je komunista.ko sto vidis nijedan nije ni srbin a kamol iz srbiju.
ako si sluso slobine govore mogo si primetiti da iako je rodjen u srbiju ima crnogorski naglasak.
 
pa da.al sloba je sa cetinje kostunica je cisto srpsko prezime to svi znaju a ceda je ajd da ga ne vredjam a velja je komunista.ko sto vidis nijedan nije ni srbin a kamol iz srbiju.
ako si sluso slobine govore mogo si primetiti da iako je rodjen u srbiju ima crnogorski naglasak.


Slobić je iz Lijeve Rijeke, opština Kolašin. Onaj na Cetinje nije smio kročit' koliko li danas to smije Amfilohije Radović...

Armija BiH, zajedno sa Franjovim vojnicima, je dnevno zauzimala 14 km Republike Srpske, kad su stigli blizu Banja Luke Izetbegović im je naredio da stanu jer je stigla depeša iz Vašingtona u kojoj je pisalo da Amerika ne želi nove eskalacije, nove pogrome i nova ratna žarišta rat na Kosovu, Vojvodini i Sandzaku i da će, ukoliko ne stanu, biti bombardovani.
Ovo sam slušao neđe 2003-04 godine na RTS-u. K€njao je neki vaš akademik ili šta je već bio pojma nemam...
 

Back
Top