Slike i reportaže sa izložbi

Evo jedne slike malog bernandinca koji se prodavao i verovali ili ne kostao je samo 150e. Ne verujem da su tako jeftini. Pitao sam jednog decka koji je imao odraslog na izlozbi i rekao mi je da su im cene drasticno opale a da su devedesetih bili oko 1500maraka.
 

Prilozi

  • DSC00339.JPG
    DSC00339.JPG
    59,1 KB · Pregleda: 14
FCI 2
1. Cane Corso – TIMONIERE MARLO, O: Kennel Sangue Magnifica
2. Bernese Mountain Dog – CFLYING STAR FROM ORSINA’S LAND, O: Kallai Vince
3. Miniature Schnauzer Pepper&Salt – RINALDO RINALDINI DAI MEDICI, O: Takaro Zsolt
4. Dogo Argentino – ZEUS, O: Brankovic Dejan :) Ako nadjem neku slicicu postavicu
 
U " tom grmu cuci zeka" :;)
Rasa/pasmina- opet covekov interes.. da psi biraju, mislis da mu je bitno da je njegova rasa.. ma pas to ne mari.. mi (ljudi) napravili smo taj "metricki sistem pasmina"- ako se gleda po izvoru- svi ovi psi danas su "krs" ..(grozno zvuci al ajd sad tako da kazem) , u odnosu na izvor pasmine.
Ne vredi meni objasnjavati :) imam duboko urezana secanja i stavove formirane na iskustvu.. te nikako ne mogu da se pomirim sa time da covek odredjuje limite, mere i performanse potrebne za nekog psa... pas je ljubav u najlepsoj formi.. nekada ga prate i buve i ostale zavrzlame, ali mereno (eto jedino to da merim) ljubavlju koju mozes dobiti od jednog coveka- to bi morao biti neki covek-div emocijalni, neki lik sto ga empatija trese kao struja.. al to svaki pas ima- prirodno- i bez ultimatuma i bez granica i bez kompromisa, jer on se daje nesebicno, pa trebao on po "pravilima" imati ovakve ili onkave mere -on je nemerljiv i nije materijalno dobro.. pas je (kao i sve zivotinje ) pasivni pravni subjekt- i ne mozee se onda prema njemu odnositi kao prema objektu/imovini- kupovati i prodavati ga za neku sumu, ocenjivati ga i odredjivati da li je "kvalifikovan" za reprodukciju.. u tom slucaju zasto se ne sprovedu do kraja ti standardi- pa onda svi psi koji "ne odgovoraju merilima" budu sterilisani/kastrirani- te njihovi "vlasnici" ne mogu nastaviti da zaradjuju na njihovim stencima... :-(
To je vrzino kolo- ako vec postoje pravila- neka idu do kraja.. ovako sve je relativno i diskutabilno..

Slazem se sa svim tvojim postovima....pa i ovim. Imas skroz zdrav rezon. Zelela sam samo da te pozdravim.
 

Back
Top