Slike Australije i Okeanije

Sav sam bio uznemiren da li ce vam se svideti... :kuvar5: SI ti bese onaj sto si dobio vizu ? :metla: Kad cete na put? :)

Gde sam ono stao...

Pogledajte prilog 268770 Imamo galebove, koji se uglavnom deru i biju medjusobno i zickaju hranu od prolaznika...
Pogledajte prilog 268771 Oni su letece ptice...
Pogledajte prilog 268772Ovog poznajete, cisto da vas ne bije nostalgija, ima i golubova i vrabaca, i nekih cubastih gugutki.
Pogledajte prilog 268773 Ovog ne poznajem, ali smo se druzili jedno vece, taman da ilustrujemo da jedna od tezih stvari za nauciti u Australiji su pravila za parkiranje. Kad naucis lako je, mada neki vise vole da placaju kazne nego da misle o tome.
 
Pogledajte prilog 268777 Pogledajte prilog 268778

Melburn ima i grad :) mada je meni zanimljivije stogodisnje drvece od stogodisnjih zgrada... ima i palme ali ko ce slikati palme, svi slikaju palme, ima ih gde hoces...

Ustvari da ja ne mislim puno, trazite sta hocete da vidite, pa cu da stavim... Samo nemojte da trazite slike djubreta, musavih vozova, sugavih predgradja... to ne moze.

I hteo bih da dodam, sto nema veze s ovim, a ima veze s onim da sve sto kazu na televizor to nije istina, da ova krstarica isto laze. Prvo znam da sam imao vise onih zelenih kockica, koje su mi ocigledno bespravno oduzete, a onda su mi imputirali broj poruka, jer nema sanse da sam ja napisao hiljadu poruka, da jesam, to bi bilo bar po 5 minuta, sto bi znacilo da sam proveo bar 90 sati sedeci za ovim forumom, ne racunajuci sate citanja tudjih poruka... Ocu svoje sate nazad, da idem napolje da ih upotrebim za nesto pametnije :hehe:
 
Poslednja izmena:
Super slike! Jesu li sve tvoje?

Da li se Gorenje dole prodaje ili su ono neki fanovi dovukli :) ?

Kakav je ono pingvin, nije valjda da i toga ima?

I gde su papagaji koji lete po parkovima? Ili su oni samo u Sidneju, Pertu i severnije?
 
Poslednja izmena:
Sto volim kad hocu da obrisem slovo a ova godzila me vrati stranicu unazad pa moram ponovo da pisem.

Za zelje cestitke i pozdrave malo treba vremena da potrazim, ali hocu :) Doduse moguce da vise imam vise pojedinacnog drveca nego celih parkova. Mi se malo navikli na parkove, pa ih onako uzimamo zdravo za gotovo :)
Gorenje je izbacen na ulicu u godisnjem "Hard Rubbish Collection".
Jest slike su moje i sad i vase.
Pingvini dolaze na St. Kilda kej uvece (da spavaju valjda, nisam pitao sto dolaze :))
Inace se mogu videti u vecem broju (ali uz kupljenu kartu) na juznoj obali Phillip ostrva.
Papagaja ima svuda, ne lete samo po parkovima, ali imaju i oni svoje puteve koje ja ne poznajem :) Kad se skupe onako hiljadu na jedno drvo, ta dreka se moze samo doziveti ne i prepricati.
Nisam jos upoznao ove sto slete na ruku pa se slikaju, ali te namestaljke za slikanje ionako ne gotivim (vecina onih slika sa Australijskim zivotinjama su namestene - citaj platio si negde da se slikas - za potrebe marketinga). Zivotinje se druze s ljudima tamo gde su naviknute da ih ljudi hrane, a ja ne volim da ih hranim ovom nasom ljudskom hranu, nije zdravo :)
Ima parkova gde ih mozes hraniti hranom koju kupis tamo za njih, pa je to ok. Ali to mu onda vise dodje kao zoo vrt, samo sto nisu u kavezu.
Vidimo se opet kad spremim jos slika ;)
 
Poslednja izmena:
Pogledajte prilog 268981
Paramax, ovde idem da protrcim cesto.... zove se Karkarook Park. Poneo sam telefon jutros, da ti ga uslikam specijalno :)
Pogledajte prilog 268982
Jest da su centralni parkovi lepsi, ali s obzirom da sam proveo celu proslu deceniju radeci na relaciji Lion-Dorcol, jos uvek me ne vuce nostalgija za centrom grada. Ova sirina predgradja mi izuzetno prija, plus sve vise lici na divljinu nego na urban. Doduse Melburn je i u centru prilicno sirok, uporedjeno sa Beogradom, a zamisli tek koliko je sirok van centra. Plus ima predgradja gde treba samo da izadjes na ulicu i da imas osecaj da si u parku. Trava je u Ozu zuta cim kisa ne padne 10 dana, tako da je zima lepsa nego leto, a o prelaznim periodima da ne pricam. Onda je sve zeleno, sad je trava svuda vec seno, ali je pala kisa ovih dana pa krenula da se oporavlja. Za sad sve ove slike su iz Melburna i okoline, kako je Borca i Zuce Beograd, tako je i ovo sve Melburn.
Pogledajte prilog 268983 Ovde vidimo crnca koji suta loptu :) dok se tamo iza sprema neki rostilj. Elektricnih i gas rostilja ima svuda po gradu, pritisnes digmence i peces.
Pogledajte prilog 268984 Ova slomljena ljuljaska nije pravilo, slucajno se zadesila, decja igralista su uglavnom u dobrom stanju. Ovo je jedno od ruznijih.
 
Poslednja izmena:
Hvala opet za slike, ti samo stavljaj, mi sigurno gledamo, čak i ako ne komentarišemo :). Bilo bi lepo da ima neko like dugme :).

Za one roštilje po parkovima sam već čuo. Da li su to javni, potpuno besplatni?

Mislim da imaš smisla za fotografiju, ove mi ne liče baš na obične snapshot-ove... Na nekom drugom forumu sam pročitao da se po svadbi u Australiji zarađuje 2-5000 dolara, pa ako još nisi našao posao, možeš i to da probaš :).
 
Bresplatni su rostilji, nekad su malo prljavi ako ovi ispred tebe ne ociste :) Hvala za smisao, mada imam smisla ja i za komplikovanije poslove :) Dobro si obavesten za kintu po svadbi, samo slikanje svadbi ne sedi bas visoko na mojoj listi "sta bih mogao/voleo raditi". :malav:

Lici na Afriku, kako gde i kako kad, lici i na Aziju, a videcete kad dodjete da vidite da u mnogome lici i na Srbiju, ili Bosnu.
Jedino na sta nikako ne lici, i to potpisujem, ko god da je to izmislio je tezak lazov, ne lici na Evropu. Znas ono, sto u Srbiji zovu "Zapad", na kome je sve bolje :smeker: - "Melburn najvise lici na evropski grad". Nema slicnosti. Ne znam i sto izmisljaju da lice, dobar je i ovako. Valjda da bi se manje osecali kao seljaci :rostilj:
:slika:
Pogledajte prilog 269049 Pogledajte prilog 269050 Pogledajte prilog 269051 Pogledajte prilog 269052 Pogledajte prilog 269053
 
western-australia-kangaroo-beach.jpg
 
Lepo pise da ne diras cevape, nego parasfaltirani, dete sa asfalta, koji deo grada gadjas u Melburnu? (Kad vec nisi hteo reci u kom si delu Beograda, pa da ti dam poredjenje).:)
Danas sam se nesto mlatio po gradu do kasno, pa mi pade na pamet, ima delova gde mozda bas lici da zivis u gradu... ebiga, ne objasnjava mi se sad osecaj za filing, ali s obzirom koliko je selo ostala Australija, mozda bih bio spreman da nekim delovima Melburna javno priznam da onako malo ipak lice na pravi grad.... :mazi:
 

Back
Top