..::SLIKARSKI - umetnički - MATERIJALI::..

stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.
Hvala, Virgi! Baš si drug! Znači da krenem sa običnim vodenim bojama, na akvarel papiru, ok. Iskreno, nisam te skapirala kakve su to boje "Šminke"? Koje boje od tih "običnih" su naj? z:pozz

pa pitala si me za marku,
ja ti kazem koja je meni najbolja.

joooj... daj molim te, uzmi koje bilo,
nemoj samo neke plastichne dechije,
ostale ce sve posluziti svrsi.

i nemoj se toliko zamarati perifernim stvarima,
bitno je da radish, vezbash
mnogo je bitnije shta smo uradili , a ne chime..
pozz!!
 
Pomoc! :think: Treba mi jedan savet...Hocu da kupim momku stafelaj za rodjendan, pa ne znam za koji da se odlucim. :(
Ostavicu vam tri slike, pa mi samo dajte savet koji je najbolji i sta da gledam, sta je bitno i sta je najbolje..Hvalaaaaaaaa :D
 

Prilozi

  • stafelaj kofer.jpg
    stafelaj kofer.jpg
    35 KB · Pregleda: 17
  • Kofer-stafelaj.jpg
    Kofer-stafelaj.jpg
    19,5 KB · Pregleda: 16
  • stafelaj-tronozac-drveni.jpg
    stafelaj-tronozac-drveni.jpg
    8,1 KB · Pregleda: 15
Pomoc! :think: Treba mi jedan savet...Hocu da kupim momku stafelaj za rodjendan, pa ne znam za koji da se odlucim. :(
Ostavicu vam tri slike, pa mi samo dajte savet koji je najbolji i sta da gledam, sta je bitno i sta je najbolje..Hvalaaaaaaaa :D


Ako ces ti da budes model, gledaj da bude sto funkcionalniji! Sigurno ne bi zelela da provedes par sati u istoj pozi!!! :D
Zato glasam za najskuplji!!!! :whistling:
Nije lako biti MUZA!! :cool:
 
@ hippy girl
Ja imam stafelaj tronozac,bas onakav kao sto si ti nakacila treci po redu,i nije mi se pokazao najbolje.
1.Nestabilan je
2.Drzac platna mi se cesto pomera,tj. pada dole
3.Sraf koji drzi nogice,i drzac platna zajedno istrosio se (otisao je navoj).
4.Platno se klati levo-desno jer nije dobro fiksirano.

A jel on ima vec neki stafelaj,ili je bez stafelaja?

Da li je uopste imao stafelaj?

Ako ima neki stafelaj,i ti mu kupis neki losi,nece raditi na njemu.
A tvoja zelja je da mu se stafelaj svidi,i da ga obradujes.:D

Jel znas kaki se stafelaj njemu svidja?Da i slusaj onaj unutrasnji glas koji ti govori,sta da radis.:D
Svaki put kada sam ga slusao dobro sam prosao,a kada nisam obicno sam se razocarao.
 
na koji shtafelaj tronozac misslite? nadam se da ne na onaj poljski
stafelaj5a.jpg

ja kuci imam tronozas i odlichan je, super stabilan!

moj je slichan ovome i odlichan je , nije prevelik, ne zauzima dosta prostora, a opet je stabilan
pre par godina sam ga platila oko 2500, ali uzimali smo na veliko tako da ne znam koja je u stvari realna cena

stafelaj1.jpg
 
od stafelaja koji su na slici ne valja aman bas ni jedan osim ovog zadnjeg sto je postavila virginija tako da ucini decku uslugu i ne kupuj mu ni jedan od gore navedenih.
stafelaj mora da bude cvrst ,stabilan i dovoljno veliki da mozes staviti i neko vece platno a ovi gore su katastrofa licno sam se uverio.

Naj jeftinija platna po meri mozete kupiti u art zoni.
 
Molio bih nekoga da mi kaže na kom sajtu Interneta se mogu naručiti slikarske boje "Senelije" profesionalnog kvaliteta, koliko košta jedna garnitura od 12-14 boja sa veličinom tubice od oko 40 ml zajedno sa poštarinom. Stanujem u beogradskom području.
Drugo pitanje: Da li je terpentin u "Talentu", u Rajićevoj ulici u Beogradu stvarno prečišćen, kako tvrdi prodavačica? Po oštrom mirisu ne bih rekao. Hvala unapred
 
@ Girlicious
Pa posto su boje Vitex akrilne?
I jel ima neki internet shop da prodaje boje tog proizvodjaca?
Ja koristim MAGI-WAP akrilne.Dosta su jeftine oko 100 dindzi 60 ml. tuba.

E da posto se akrilne brzo suse,a slikanje je spora,i meditativna aktivnost boje odose osuse se.
E sad ima jedna super paleta koju sam video u jednoj knjizi o slikanju akrilnima.
Paleta je plasticna sa poklopcem koji dobro dihtuje,i sa sundjerom na kome se postavljaju boje,i mesaju.Znaci kada zastanete,ili pravite pauzu poklopite paletu,i boje ostanu sveze.
acrylic-palette.jpg


Jel neko zna da ima da se kupi,ili naruci ovaka paleta kod nas.
 
A.Jankovic, cena sennelier-a ti se kreće od oko 600 do oko 2000din u najboljem slučaju i u zavisnosti od pigmenta. Za te pare možeš bolje da prođeš, jeste sennelier dobra marka ali ima kvalitetnijih za iste pare. Kod nas nema da se kupe profi, pa bi morao preko neta da naručuješ. Nisu mi sad pri ruci linkovi, ali guglaj mislim da je najisplativije da ih naručiš iz nemačke. Računaj na poštarinu od oko 30ak evra + carinu. Talensovi, kao i svi drugi (tehnički) terpentini koji se prodaju imaju oštar miris bili prečišćeni ili ne. Pravi terpentin, tj. terpentinsko ulje retko gde ima da se nabavi, skupo je ali je najbolje da se ono upotrebljava, bar kod profi radova.
 
A to sa sipcima se meni desavalo na mom sajtu.A znam da se desavalo jos na nekoliko.Nemaju pametnja posla(mafija).

A sto se tice oxe kod njih kupujem u prodavnici.
Ali bi mi se svidjalo da imaju i cenovnik.

Jes najbolje uzimati u inostranstvu,ali carina.
Ja hocu da kupim papirnu knjigu Natural way to draw,lakse mi citati kada legnem.
Ali neznam kako je stanje sada stanje sa Amazonom posto se pre zalili na njih.
I kakvo je stanje sa stvarima kada se naruce,pre se desavalo da nestanu na putu,tj. neko u carini(nasoj) pokupi sta mu treba iz paketa.Sramota.
 
stanje
Zatvorena za pisanje odgovora.

Back
Top