SKROZ NOVA, A OPET STARA TEMA

Ja sam ucinila korak dalje, verila sam se, ali ne prestajem da se pitam jesam li pogresila? Da li sam stekla dovoljno iskustva da postanem (kada treba) nesto sto nikako nisam - tolerantna, prilagodljiva i smela osoba? :-? Kako vreme prolazi samo se nadam da nisam jedina koju te misli saplicu u zivotu i da ce uskoro ta tiranija prestati, a i drzim se DalajLaminog saveta, budi verena bar 6 meseci pre udaje ;)
 
mislim da je najgori status quo, kada nisi zadovoljna a samo cekas da se stvari same dovedu u red. veza ti je ostala blokirana u nekoj etapi, ne smes napred sa njim, a plasis se raskida. sta ako...on nije pravi, sta ako nisi zrela, zaljubis se u nekog drugog i patis zbog toga? pa nista, ne mozes da sazris ako si stalno u istoj poziciji, nisi nesrecna ali nisi ni srecna, samo izbegavas rizik. da li je bolje staviti tacku na kvalitetnu vezu zbog strahova od eventualnog neuspeha ili preuzeti rizik da nakon potpisivanja papira situacija evoluira u nesto sto ne zelis? sta ako ostavis sadasnjeg momka a onaj u koga si se zaljubila resi da te ostavi nakon deset dana? - postoji i rizik da u sred avanture dodjes do zakljucka da je tvoj sadasnji momak osoba koju zelis pored sebe, a stvari ne mogu da se vrate unazad. nista, preziveces i jedno i drugo i trece a sazrevanje cesto ide kroz patnju. sledeci put ces znati sta ti je bitnije, sigurnost, strast, zaljubljenost ili nesto cetvrto.
 
tanjasmesko:
Caoo!!!
Nisam htela da upropastim vec temu Kriza 30-ih..a tamo sam se zapitala :Kako znati da je on taj pravi?
Moj slucaj je da sam u vezi preko sest godina i ne mogu, ne smem da se odlucim za korak dalje..Decko me je vec tri puta pitao da ucinimo neki korak napred-od veridbe, preko zivota zajedno do toga udaj se za mene..ali ja ne smem..JAKO se plasim!! Sta ako napravim gresku? Necu samo meni uciniti lose, vec i deci..koja bi naravno dosla u medjuvremenu..Sta je to sto mladic treba da ima da bi rekli:da, taj je!
Mislim..znam, ljubav, pa ona postoji, mada sam se pitala da li je to sada vec vise ljubav prijatelja, jer se toliko poznajemo..ili je kriterijum strast? Ili je postovanje, strpljivost, toplina, paznja, razumevanje..A ja to sve imam u ovom mladicu..HM?
Sve mislim, gresim..sve mislim nije to to, nesto nedostaje..
Hej, nisam neodlucna osoba..pre dve god sam sve to htela, bez problema..ali naisli su porodicni problemi, pa u vezi..i tako me evo ovde..
ETo, mozda cete se smoriti..onda zatvarajte ovu temu..mozda je neko prolazio kroz slicno, a mozda ima i onih koji su se odvazili na taj korak..pa sada mogu reci vise
Ala si ti ono....svaka cast...
 
забављала сам се са дечком скоро 4,5 године
иако неке ствари од раније нису рашчишћене, које су се годинама провлачиле и стварале нам огормне проблеме у виду свађа, и пред свега тога почели смо пре пар месеци да живимо.
и наравно, разишли смо се.
на његову иницијативу, а и ја сам то прихватила.
једноставно није ишло. много смо се међусобно повређивали.
он је радио неке ствари које су ми сметале и због којих сам много приговарала и од свега тога (и његовог понашања и од свог) ми је било МУКА. мислим да је у последњих пар месеци изгубљен и сваки интерес, поготово његов за мене (неке од разлога знам, али главни не знам, а сад ме ни не занима).

нудио ми је брак, али му нисам веровала да то заиста жели, а и он је знао да то не желим, бар не сада.
и он вели, понудио сам јој брак, заједнички смо почели да живимо, ја сам и даље радио шта сам хтео, она је приговарала и ја сад више не могу и ајд ћао...
а да знате како ми је тешко... срце ми се распада....
колико ми је са једне стране ужасно тешко, са друге стране ми је олакшање.
 

Back
Top