SKINHEADS

Pa dobro, nisu baš apolitični, ali su oni istovremeno i fašisti i anarhisti. To se dobro odražava u njihovoj pesmi 'Tanz mit Laibach' kad kažu:
'...Mit Totalitarismus,
und mit Demokratie,
wir tanzen mit Faschismus,
und roter Anarchie...'

Upravo iz ove pesme je tvoj avatar.

Zorane, evo link:
 
ma dobre dushe...

Bryan-Freeman-skinhead150.jpg


skinheads3.jpg


skinhead-46482.jpg


skinhead.jpg


Skinhead.jpg


neo123tx.jpg


5e1845c3dda155e7cba14b6947bf1283.jpeg

Sve sama srca od ljudi...
 
DeteSunca:
Ove strofe ide ovako:

Sa totalitarizmom
i demokratijom
mi plesemo s fasizmom
i crvenom anarhijom

Nemam sad vremena da prevodim citavu pesmu, cim ugrabim vremena dobijas prevod.
Pa covece,ako malo bolje pogledas tekst...tu oni u stvari kritikuju svaki sistem. :-D .To su oni u svim intervjuima i izjavljivali.Iz cega si ti zakljucio da su fasisti. :confused: Totalitarizam se odnosi na komunizam,pominje se demoratija,fasizam,i crvena anarhija.A sve to ne mogu da budu u isto vreme,protumaci malo tekst
 
bo!:
Moze detaljnije objasnjenje bonehead-a??? Hvala!!!:D
U Britaniju stize veliki talas imigranata 70-ih uglavnom iz Azije i Afrike.Imigranti iskoriscavaju povlastice koje im daje Britanska vlada i oduzimaju fizicke poslove Britancima svojim jeftinim radom.U Britancima pocinje da se budi nacionalizam i sovinizam i tada ddolazi do najzesceg razdora u "Skinhead" pokretu.Pocinju zatim i prvi ekscesi.Grupa "Madness" se javno odrice svojih fanova,nacionalisticki orjentisanih skinsa,predvodjenih "Ian Stuart Donaldson-om" koji su na koncertima desnom rukom salutirali Zig Hajl.Na koncertima grupe "Sham 69" cesto dolazi do sukoba Oi Skinsa i Naci Skinsa(boneheada).Tada je raskol u "Skinhead" pokretu postao prevelik.Sa jedne strane su bili Oi Skinsi a sa druge strane Naci Skinsi.-bonehead-i...
 
B.A.L.:
Pa covece,ako malo bolje pogledas tekst...tu oni u stvari kritikuju svaki sistem. :-D .To su oni u svim intervjuima i izjavljivali.Iz cega si ti zakljucio da su fasisti. :confused: Totalitarizam se odnosi na komunizam,pominje se demoratija,fasizam,i crvena anarhija.A sve to ne mogu da budu u isto vreme,protumaci malo tekst
Protumačio sam ja i tekst i grupu. Zapravo konteks u kojem je stavljena ova strofa značio bi da se ismijavaju i gade od totalitarizma i demokratije, a da su im draži i fašizam i anarhija (mada su ova dva nepoveziva).
Ti misliš da ja Laibach shvatam kao naci-grupu, grešiš. Malo sam se izletio kad sam napisao da su oni desni (iskreno, to je bilo da tebe malo testiram :-D ;) ). Laibach je grupa koja iz sveka crpi neku snagu i filozofiju. Mada im je outfit čistokrvan nacistički.
I čisto da zadržim malo skepse oko njihovog političkog opredeljenja dajem jedan citat iz Wikipedije:
Laibach has frequently been accused of both far left and far right political stances due to their use of uniforms and totalitarian-style aesthetics and also due to the Wagnerian influence found in some of their music, notably the thunder in "Sympathy for the Devil (Time for a Change)" and releases such as Macbeth. Laibach always denied this strongly, pointing out that, as fascism needs a scapegoat, they had become their own scapegoat in the name of satire. Milan Fras, vocalist, is quoted as saying "We are fascists as much as Hitler was a painter" when confronted with such accusations.

Ne znam koliko ljudi zna da je Hitler zapravo bio slikar.... :D
 
@Dete Sunca--mnogo sto sta u Wikipediji i nije bas najtacnije napisano...ali nema veze.U svakom slucaju sto se Laibacha tice oni su apoliticni i kritikuju svaki sistem.Ljudi se uvek zeznu kad diskutuju o njima,isto kao u ovoj temi-povezuju "Skinhead" pokret sa nacistickim.:lol:
 

Back
Top