SKIATHOS ali stvarno!

Mislila sam da možda imaš neke zamerke na vili Fantazija. Skiatos, koliko sam videla, i nema neku veliku ponudu privatnog smeštaja, pa ako imaš još neke kriterijume po kojima biraš, izbor je dosta sužen. Prošle godine, na Tasosu, sam imala dosta više muke da izaberem smeštaj i nikako se nisam pokajala i toplo ga svima preporučujem.
Što se tiče Skiatosa, verujem da je lep što ću i imati prilike da vidim ali da li ću se vratiti ponovo ne znam jer toliko ima lepih mesta na ovom svetu koja bih želela da vidim tako da se ne bih vraćala dva puta na jedno isto mesto. Trudiću se da ga obiđem uzduž i popreko koliko mi dete bude dozvolilo. Veliki sam ljubitelj Grčke ali možda sledeće godine skoknem negde dalje.
 
Uspela sam da procitam, pa skoro sve, postove!! Zaista korisne informacije za sve koji su se odlucili za Skiatos.Unapred HVALA.Decko i ja smo se odlucili, najverovatnije, za vilu Fantasija samo me zanima jedna sitnica.
Da li ova vila ima p. parking ili ako nema da li u blizini postoji mesto gde se mozemo bez problema parkirati?
p.s. Pozdrav ma mobilnog i svaka cas na strpljenju i tako iscrpnim odgovorima.
 
agistros...probaj da udjes na booking posle prvog juna.:roll:....ovo je pravio neko u atini za celu grcku.dok je u volosu pravi haos-do kraja maja nece da mi prime rezervacije za trocifreni broj automobila jer se ne zna da li ce biti promena po pitanju jos jedne kompanije i broja polazaka kao i satnice.(nemam nameru nikoga da zaebavam...)poslao sam im e-mail sa spiskom i fino su odgovorili: " ok....ali nista ne ptvrdjujemo do kraja maja". jer u volosu NE ZNAJU sigurno koliko polazaka i u koliko sati ce imati brod od 09.06.2009 ps.ni prosle godine nije radio "booking" kad se uslo u sezonu. u sustini,ovo ide na ruku nasim turistima...jer ce verovatno pojeftiniti karte posle praznika(09.06)-tako mi bar rekose....

Ne mislim ja nista nedolicno, na bookingu izlazi raspored polazaka iz Volosa, i za avgust, e sad da li ce to i biti polasci...?

Za Tamaru, ako ste obilazili Tasos i plaze, ne vidim zasto bi bilo drugacije na Skiathosu, dete od godinu i po dana je ok, ali za organizovane roditelje, jer nije zgodno na Skiathosu vracati se u apartman non stop. Obzirom da ste smesteni u gradu moracete do plaze kolima. Ja najvise volim severnu stranu ostrva, daleko od toga da nesto fali juznoj strani, na veliki broj plaza prilaz je strm, pa ce dete morati malo da se nosi...
 
Poslednja izmena:
http://www.skymap.gr/map.asp?ElementID=36157 kada se otvori ovaj link,vidi se "plakes" sto je "cosak" stare luke i grada. "vukuci misem" kartu ili krecuci se uz pomoc strelica na karti...ivicom obale dolazi se do "health center' a ispod njega je ulica Elhnikis Antistaseos i tacno gde pise ime ulice u nastavku imena je i vila fantasia sa desne strane u zelenilu.malo na dole je i ulica g.moraitou kojom za 5-6 min dodjete u papadiamantis(centar).na drugu stranu,lepo pise "to megali ammos,ring road,bus station)... nije bas najstrucnije ali eto trudim se sa ciljem da sto vise nasih turista upozna skiathos.idem na skiatos za vikend 15 ili 21 marta,pa ako neko hoce da ga upoznam sa ostrvom.....no problemo:ok: ps. samo da dodam da me upravo zvao prijatelj Chris www.christakisstudios.com i obavestio da ce na danasnja 3 e-mail upita iz srbije odgovoriti ovako: www.skiatostravel.com. niti ima ...eoma je blizu vile fantasia(80-ak metara)....
 
Za Tamaru, ako ste obilazili Tasos i plaze, ne vidim zasto bi bilo drugacije na Skiathosu, dete od godinu i po dana je ok, ali za organizovane roditelje, jer nije zgodno na Skiathosu vracati se u apartman non stop. Obzirom da ste smesteni u gradu moracete do plaze kolima. Ja najvise volim severnu stranu ostrva, daleko od toga da nesto fali juznoj strani, na veliki broj plaza prilaz je strm, pa ce dete morati malo da se nosi...

Kad je beba bila manja lakše je bilo "rukovati" sa njom, a sada hoda, ne zadržava se na jednom mestu ni 5 min. I ja sam za to da po ceo dan blejiš po plažama, pre podne jedna, pa odeš na klopu, piće, popodne druga a ne da se stalno vraćaš u apartman, ali moj muž misli da dete treba da spava na miru u krevetu. U stvari on to zbog sebe :D
A i teška je a traži samo da je mama nosi.
 
Kad je beba bila manja lakše je bilo "rukovati" sa njom, a sada hoda, ne zadržava se na jednom mestu ni 5 min. I ja sam za to da po ceo dan blejiš po plažama, pre podne jedna, pa odeš na klopu, piće, popodne druga a ne da se stalno vraćaš u apartman, ali moj muž misli da dete treba da spava na miru u krevetu. U stvari on to zbog sebe :D
A i teška je a traži samo da je mama nosi.

Skiathos je idealan za promenu plaza, taverna, pa druga plaza ili do grada, a dobar je i nocni zivot u gradu:manikir:......jedino roditelji koji zbog deteta svaki cas trckaju do apartmana treba da zaobidju Skiathos dok im dete ne poraste
 
Pozdrav svim ljubiteljima skijatosa.

Danas smo uplatili smestaj u sudiju vile Lydija na plazi Megali Ammos.

Da li je neko vec imao iskustva sa ovim smestajem, kvalitet, udaljenost do grada itd?

Hvala unapred.

Ne znam za smestaj, plaza Megali Ammos je iza grada, grad nije daleko, nekoliko km, zavisi od dela plaze, ona se suzava kako se udaljavate od grada, a taj deo je i lepsi, sto se same plaze tice nisam pozeleo da se okupam na istoj, onako, ispod asfaltnog puta je, mislim da su sve plaze bolje od Megali Ammosa, ali to mu dodje kao gradska plaza, iako zapravo nije u gradu vec iza istog
 
Pozdrav svim ljubiteljima skijatosa.

Danas smo uplatili smestaj u sudiju vile Lydija na plazi Megali Ammos.

Da li je neko vec imao iskustva sa ovim smestajem, kvalitet, udaljenost do grada itd?

Hvala unapred.
niste pogresili....,smestaj je ok...kao i lokacija. sajt vlasnika: www.fengeros.gr za plazu vam, je lepo objasnio "agistros"..udaljenost do grada je 10-ak minuta peske a do bus stanice 5- min...
 
Poslednja izmena:
Agistros i mobilni hvala na info.

Juce jesmo uplatili, ali danas idemo da zamenimo za hotel Orsa koji je relativno u centru.
Posto je u pitanju medeni mesec, presudio je pogled sa terse. :)
Eh ta romantika.
Mislim da nismo pogresili. Neko ima iskustva sa ovim hotelom?

Pitanja za mobilnog : iznajmili bi qvad - cetvorotockas, da li neke rena a car agencije radi i to?
Za izlete na skopelos i lalariju treba samo da vas nadjemo u kaficu u luci sa srpskom zastavom.
Ako sam to dobro negde procitao?
Vidimo se pocetkom jula.
 
Pokusala sam rezervaciju preko linka koji je ostavio mobilini ali nesto nece ili ja nisam nesto dobro odradila. U svakom slucaju, zvala sam Sporades travel da oni urade rezervaciju i njihove reci su bile "is'nt open yet" (inace, veoma su ljubazni), i rekli su mi da pozovem sledece nedelje.
Pridruzujem se predhodnom pitanju, i jos nesto-kada se uradi rezervacija sta dalje?Da li se karte placaju odmah ( i kako se onda preuzimaju) ili kada stignete u Volos?
Nemojte zameriti na kolicini pitanja:roll:, ali malo je komplikovano, narociti za one koji to rade prvi put. Unapred hvala!
 
Agistros i mobilni hvala na info.

Juce jesmo uplatili, ali danas idemo da zamenimo za hotel Orsa koji je relativno u centru.
Posto je u pitanju medeni mesec, presudio je pogled sa terse. :)
Eh ta romantika.
Mislim da nismo pogresili. Neko ima iskustva sa ovim hotelom?

Pitanja za mobilnog : iznajmili bi qvad - cetvorotockas, da li neke rena a car agencije radi i to?
Za izlete na skopelos i lalariju treba samo da vas nadjemo u kaficu u luci sa srpskom zastavom.
Ako sam to dobro negde procitao?
Vidimo se pocetkom jula.
mislim,da sam vam odgovorio...:)vidimo se na skiatosu....
 
Pokusala sam rezervaciju preko linka koji je ostavio mobilini ali nesto nece ili ja nisam nesto dobro odradila. U svakom slucaju, zvala sam Sporades travel da oni urade rezervaciju i njihove reci su bile "is'nt open yet" (inace, veoma su ljubazni), i rekli su mi da pozovem sledece nedelje.
Pridruzujem se predhodnom pitanju, i jos nesto-kada se uradi rezervacija sta dalje?Da li se karte placaju odmah ( i kako se onda preuzimaju) ili kada stignete u Volos?
Nemojte zameriti na kolicini pitanja:roll:, ali malo je komplikovano, narociti za one koji to rade prvi put. Unapred hvala!
ako nista ne uradite...posaljite mi reg.table i ime vozaca-no problemo...:ok:
 
Da li neko mozda "mobilni", moze da preporuci, smestaj na Skijatosu koji je pogodan za boravak sa bebom, znaci da je neka lepa plaza blizu smestaja, a smestaj korektan i cist sa kuhinjom. Misljenje o beltsios hotelu. I koliko sati opustene voznje je potrebno kolima do Volosa, jer kako sam procitao situacija sa trajektom je nepredvidiva sto se polazaka tice? Hvala
 
Leto je tu...sto rece Velja...jos malo
Mozda preterujem(o) sa ovoliko informacija i slika...sa jedne strane treba biti upucen,,,sa druge strane lepo je nesto videti nepripremljen...
uzivajte u voznji (severozapadna strana ostrva), a i muzicki predlozak se lepo uklapa - "Wish you were here", Pink Floyd
 
Poslednja izmena:

Back
Top