SKIATHOS ali stvarno!

Ne znam sta je to.Verovatno je neki stranac krstio tako svoju vilu.Jer dolazeci iz centra kukunariesa prema parkingu,sa kog se odvaja put za bananu....zadnji smestaji-objekti su na 150- 200m od tog skretanja(mislim da je zadnji "vilage restoran",inace i vlasnik "blue horizont").Moguce je i da se izdaje...ali ne postoji na lokalnim sajtovima na skiatosu.
 
Ne znam sta je to.Verovatno je neki stranac krstio tako svoju vilu.Jer dolazeci iz centra kukunariesa prema parkingu,sa kog se odvaja put za bananu....zadnji smestaji-objekti su na 150- 200m od tog skretanja(mislim da je zadnji "vilage restoran",inace i vlasnik "blue horizont").Moguce je i da se izdaje...ali ne postoji na lokalnim sajtovima na skiatosu.

Hvala, i ja mislim da je privatna vila. Sigurno je poznato...nije pored asfaltnog dela puta, nego kada se krene zemljanim putem ka Banani, prodje se skretanje za Ambelakiu i izadje na vrh brda, kod maslinjaka, tu dosta ljudi ostavlja automobile, ta kuca je tu, na vrhu tog brda, nanize se put spusta za Bananu.
 
Online booking kompanije Hellenic Seaways
http://www.hellenicseaways.gr/index.asp?a_id=219
cene za prvu polovinu maja 2009. (ne izbacuje cene za drugu polovinu maja, jun i nadalje) - nema smanjenja cene za sada, sto znaci 1 karta za odraslu osobu trajektom, na palubi, jedan smer, staje 19.5 evra, dok je sediste A klase trajektom 39 evra za 1 smer. Prevoz automobila <4.5 trajektom kosta 67 evra, 1 smer. Gliser 1 smer, odrasla osoba, 33 evra (auto ne moze). Povratna karta x2, za sve.
 
Poslednja izmena:
zanimljivo je....da na zvanicnom sajtu seawaysa stoji obavestenje o pojeftinjenju karata u startu 25% a najavljuje se i do 40%. u razgovoru sa njihovim office u atini...ostavise mi da shvatim "izmedju redova"... inace,sam za prvomajske praznike u solunu,volosu i skiatosu pa cu maximalno da "iscackam" koliko ce pojeftini,od kada i da li ce uopste da pojeftine :roll:
 
za sve vas koji ste trazili da vidite ovaj smestaj(snimak) od prosle godine.inace,trenutno nema niti jednu rezervaciju niti ga neko izdaje a nalazi se na extra lokaciji-80m od mega marketa,50m bus stanica,150m od centra grada.ali.....vlasnik je tvrdoglav a neko jos vise :think:
 
pozdrav mobilnom i jedno pitanje sta je na kraju bilo sa cenom ferobroda,jeli pojeftinio?
Veljo smekeru...u subotu sam u volosu i imacu "poluzvanicnu" informaciju od Mpartzopoulosa-Sporades Travel i sta ce biti sa cenama karti od 5 juna(za njih-pocetak sezone).takodje,znacemo gde cemo da pijemo kafu(pivo) na skiatosu i kojim danom ce ici onaj extra izlet(samo za Skiatos Travel)-Skiatos-Lalaria-KatoGeorgi(Pelion)-krug oko ostrva-Tsugria-Skiatos.
 
Zbog odredjenih okolnosti ja necu ici na Skijatos :sad2:...dakle ako neko zeli da mu ustupim aranzman Skijatos vila Fantazija neka mi posalje mejl na naxy84@hotmail.com polazak je 15.7.2009..aranzman je za 2 osobe u apartmanu ..placena je samo rezervacija oko 18000 hiljada i to u nasoj agenciji ... a polazak je 15.7.2009. ..inace je cena bila oko 360 e po osobi sa sve trajektom i prevozom i smestajem ,10 nocenja , jer sam to vec rezervisala u martu..ostavite mi broj moba u mejlu ...hvala svima na ovom forumu...i lep provod svima koji idu!
 
meni se sviđaju i ovi snimci koji pokazuju malo realnije stanje
nije baš sve bajka
da......mislis,verovatno za ovaj uspon do ova dva smestaja...ali bez uzvisenja..nema ni dobrog pogleda.inace,je snimano potpuno van sezone pa se vidi i nered,gradjevinski radovi i slicno.Inace...evo me od popodne na skiatosu krcatom bugarskim turistima.iz radoznalosti u luci volos izbrojah 18 bugarskih automobila...ali sam na skiatosu ostao bez teksta.bugarski turisti na sve strane.dalje...makedonski carinici su mi pregledali auto sa 1.5m udaljenosti sa maskama na licu i rukavicama.a policajac na pasosima...nosi samo rukavicu na ruci kojom uzima pasos.sve zbog ovog gripa...grci se bas nasmejase na njihovoj carini...ovde u najavama dnevnika nema ni reci o nekoj epidemiji.pre sporta,u dbevniku bude reportaza,ali u granicama svakodnevnog.I jos nesto....cemu sam se zista smejao., desetine puta sam cuo u grckoj na tv,od obicnih ljudi,politicara ..da je grcka zemlja prvak u lazima.Tacno.Danas mi rekose,da ce karte za brod pojeftiniti od 5 maja sa 19.5 evra po osobi na 18 evra.dok ce za auto pasti cena sa 67 evra na 64 evra.Upitah i za zvanicno obavestenje sa sajta....kazu,cekamo jun,da vidimo kakva ce sezona biti.NEVEROVATNI SU!!!!!!!!
 
Procitao «Grcka ostrva» od Lorensa Darela (delimicno putopis, donekle autobiografsko delo), preporucujem. Darel je na vecini ostrva boravio pre 50-ak godina, knjiga je objavljena 1978. Postoji poglavlje o Skijatosu, Skopelosu i Skirosu. On pise:
«Sama ostrva izgledaju nekako poput sirotana – recimo sirotana bajronovskih gusara, ali dobro uhranjenih i imucnih sirotana, buduci da su sva tri iznenadjujuce zelena...Geoloska dijagnoza bila bi ova: preobrazene slojevite stene sa veoma prostranim supljinama krecnjaka i obiljem svezih izvora...Obala duz koje se ova tri gusara prikradaju, nezahvalna je i ne pruza dobit, to je obala Eubeje (ostrvo Evia, prim.), na njoj je malo pristanista i jos manje svetionika, a kanal je pun vetra isto koliko i neki veliki bubanj...Na ovoj varljivo lenoj obali, vetrovi i vode su unistili Kserksa i njegovu dzinovsku flotu od 400 brodova...Nedavna istorija tih triju mesta na neki je nacin izmesana sa masovnom grcko-turskom razmenom stanovnistva 20-ih godina...
Ovde voda, kiparisi i hladovina ponovo pruzaju osecaj punoce i mira, posebno na Skijatosu, lepotici ove grupe, ciji glavni grad na uzvisenju jasno odvaja pristaniste poput mons veneris, njegove zaslepljujuce bele kuce, sagradjene kao od kockica secera, njegov lavirint osmehnutih crkava... Sva ova grcka ostrva su zasuta majusnim crkvama, neke od njih su sasvim neobicne u svom vijugavom izoblicenom vizantinizmu... Vlada sicilijanska rasipnost, uobicajeno je da se bastenska vrata ostave odskrinuta tako da stranac moze da zaviri i da se divi onome sto ugleda...
Neko je tvrdio da su sljive sa ovog ostrva (Skijatos, prim.) na svetskom glasu, ali ja nisam mogao da ih nadjem, ni na drvecu ni u jelovniku taverne i tako sam zakljucio da su sve izvezene u Atinu. S druge strane, bilo je izvrsnih maslina i divnih badema u velikim kolicinama...
Nazvana je i «Borova sisarka» (plaza Kukunaries, prim.), a ja sam imao srecu da je vidim pre nego sto je bilo ko otkrio. Sada je na njoj podignut mali hotel. U stara vremena, tokom suncane sezone, podizali su se mali privremeni zakloni, grubo uredjeni poput taverni ili mesta za rucavanje i obezbedjivali muziku i bajnu seljacku mastiku – cednu i bez prefinjenosti. Ko god je hteo, mogao je uvece da plese u taktu bubnja i violine, dok se mesec uzdizao nad mirnim vodama. Ocigledno su nastale promene, iako sam bio odusevljen kako ovo cudesno mesto hvale neki mladi posetioci koji su nedavno proveli leto na ovom malom ostrvu...»
Da ne bi bilo problema sa autorskim pravima, izdavac je Karpos, prevodilac Sonja Vasiljevic, pa neka ovo shvate kao malu reklamu.
 

Back
Top