SITNI KOLAČI

Moram i ovde Unchi još jednom da kažem da je od samog pogleda na sve one kutije prepune predivih kolača zastao mi dah.Lepo se odmori, zaista si zaslužila i sve sve pohvale.Sjajna si.:super::super::super::super:
 
Poslednja izmena:
vera hvala puno...nekada to bude krem koju je kuvan na pari - zavisi sta naruce...ali mnogi najvise vole slatku pavlaku pa ja dodam neku aromu unutra ili malo visnjevace ili tako nesto..jako lepo izgledaju i cokoladne korpice koje se pune slatkom pavlakom pa odozgo stavim kandirane tresnje. njih pravim u vreme Bozica i Nove godine i stavljam zelene i crvene kandirane tresnje - zenama je to jako slatko i uvek se razgrabe...:)
 
Šta da kažem osim da ste nadmašile same sebe.Svaka vam čast!
evo i nešto malo mojih kolača...

picture.php
 
vera hvala puno...nekada to bude krem koju je kuvan na pari - zavisi sta naruce...ali mnogi najvise vole slatku pavlaku pa ja dodam neku aromu unutra ili malo visnjevace ili tako nesto..jako lepo izgledaju i cokoladne korpice koje se pune slatkom pavlakom pa odozgo stavim kandirane tresnje. njih pravim u vreme Bozica i Nove godine i stavljam zelene i crvene kandirane tresnje - zenama je to jako slatko i uvek se razgrabe...:)

Gde mogu da se kupe kandirane trešnje?
 
Da li neko ima recept za minjone, ali sto slicnije onima iz poslasticarnice sa onom secernom glayurom odozgo, bas pravi minjoni... ???
Ja imam nekako sa cokoladom odozgo al nikako da proturim deci da je to to?
 
slogi, evo idem da napravim pa ce veceras i slicica i recept:D

stefanelli divni su kolaci..sto volim ove sa bananicama..mmm...omiljeni slatkis su mi coko bananice...ma sve torte bih dala za njih (ionako ne volim torte):D:D
 
ja inace nisam nikada jela te prave minjone tj secam se da sam jednom probala pa da mi se nije svidelo bila sam mala..posle toga i nisam a skoro sam ostavila jedan link, ne znam jesu li to pravi?
 
Poslednja izmena:
jos nisam probala da ih napravima ali ovako po receptu cini mi se da je to ono sto se pravi po poslasticarnicama (to su moji omiljeni kolaci) i samo cekam da nadjem malo vremena pa da probam to da napravim. Nasla sam na coolinarici jos nekoliko recepata pa cu malo da kombinujem
 
Gde mogu da se kupe kandirane trešnje?

ima, da, na Kaleniću, a imaš i suve kandirane na tezgama gde se prodaju ti sitni proizvodi na meru, lešnjaci, bademi, orasi.... onako suve ko brusnice, zavisi da li ti to treba, a one u teglicama za koktele ima, pored zelenih i crvenih, i plavih, ja videla pre neki dan... super su.
 
E kako sam ja glupa za ove snikers kocke,to je nečuveno...Pravila sam ih milion puta,i uvek bile super...I milion i prvi put nisu mi uspele,i posle toga nikada više...Ili su bivale tako tvrde da je trebalo motornom testerom da se seku,ili su bile tako mekane,da nije bilo šanse da se ičim iseku,no da se jedu kašičicom....A recept je vrlo sličan ovom tvom Una...

I onda su snikers kocke,zajedno sa belim bajaderama otišle u legendu.Sada se samo prepričava kako sam ih nekada pravila i kako su bile dooobre...Ali ja ne mogu da pravim nešto,i računam da će od toga biti kg kolača,a kada dođe do sečenja,ja ne mogu da ih isečem.

I baš mi je zao zbog obe vrste,jer su odlične za prodaju,izdašne,specifičnog ukusa...Ali neće me,pa to ti je...:(
 

Back
Top