sirenje cirilice

Neca_:
Sramno je da neko cija je osnova cirilica tako govori o svojoj azbuci.Ne secam se da je bilo koji Kinez rekao da koristi latinicu !!!!!!Posebno ne da to rade intelektualci !!!!!
Sta bi recimo rekli oni koji pricaju svahili jezikom?
Nauci se ti prvo svoje tradicije pa se onda baci na Coca -colu
Izvini, ali meni nije osnova ćirilica! Prvo sam naučio latinicu i to mi je pismo i sada osnova! Naročito što je koristi i cijeli civilizirani svijet 8-)
 
A sta ces ti kod necivilozavinih Srba ,sto malo ne prosetas na neki forum "civilizovane" Evrope i sveta?ili se mozda jos nisi dovoljno civilizovao pa te ne primaju iako se svesrdno trudis da ti latinica bude jedino pismo koje znas?
A ako si vec ovde u poseti ne pljuj po domacinu ,jer to ne rade "civilizovani" zar ne?
 
Ja ne znam u koji je analiticar trip upao ali on nije ovako pisao pre godinu dana. ni pre 6 meseci. Ne znam sta mu je... :roll:
...
nije pisao ni ijekavski, nije koristio ni hrvatske reci... nesto pokusava da dokaze... samo ne znam sta
 
commodore:
Ja ne znam u koji je analiticar trip upao ali on nije ovako pisao pre godinu dana. ni pre 6 meseci. Ne znam sta mu je... :roll:
...
nije pisao ni ijekavski, nije koristio ni hrvatske reci... nesto pokusava da dokaze... samo ne znam sta

Dragi commodore, oduvijek sam koristio ijekavicu.....Problem je što se neke moje izjave potpuno pogrešno tumače od strane fanatika.... :shock: :shock:
 
commodore:
Ja ne znam u koji je analiticar trip upao ali on nije ovako pisao pre godinu dana. ni pre 6 meseci. Ne znam sta mu je... :roll:
...
nije pisao ni ijekavski, nije koristio ni hrvatske reci... nesto pokusava da dokaze... samo ne znam sta

није трип... само му повремено "скочи Туђман у крви"... :lol: :lol: :lol:
 
Бл:
СРБИН ПИШЕ СРБСКИ
А СРПИН СРПСКИ

Имо сам прилику да ово и проверим још док сам у школу ишао...
Написао ја на вежбанци из Србског ''....за Србски језик'' и следећи пут кад сам је добио назад видим стоји оно Србски како сам га и оставио а видим да је мало слово од имена и презимена исправљено у велико...
Што је доказ да је исправно писати СРБСКИ...

Постоји и етимолошки правопис...
 
за Аналитичара

У реду је што пишеш латиницом зато што си тако научен, али логика "писаћу латиницом зато што је користе сви цивилизовани народи" је удворичка.

Као што је неко већ навео, коришћење латинице ти не олакшава комуникацију са другим народима који користе латиницу. Само латинично писмо варира од народа до народа, а када погледаш неки текст (рецимо шведски) слова су ти позната, смисао не можеш ни да наслутиш, а о изговору и да не говоримо!

Ћирилица је наше културно наслеђе. Ако би је занемарили, или се одрекли ње (потпуно неоправдано) изгубили бисмо део своје културе. Тиме бисмо постали културно сиромашнији, никако богатији.

Лепота света је баш у разноликости - не покушавајмо да личимо на неког другог. Захваљујући разликама свет се развија. Да смо сви исти, живот би био досадан! У ствари, не би га ни било! Помисли на шта би овај форум личео када бисмо се сви у поптуности слагали по сваком питању.

Постоји мисао: Ако имате два пословна човека која се у свему слажу, један је сувишан!

П.С. Виспак ме је, на пример, поптуно разумео иако сам писао ћирилицом; ти ме разумеш, а разуме ме и vzeoy (или како се већ зове), иако је човек у Америци, колико сам укапирао, већ деценијама.
 
Autobus 88:
Имо сам прилику да ово и проверим још док сам у школу ишао...
Написао ја на вежбанци из Србског ''....за Србски језик'' и следећи пут кад сам је добио назад видим стоји оно Србски како сам га и оставио а видим да је мало слово од имена и презимена исправљено у велико...
Што је доказ да је исправно писати СРБСКИ...
ovaj....neeeee....to nije nikakav dokaz. :roll:
 
Колико се мени чини, тема је ћирилица.
Најлепше писмо на свету.
Најсавршеније и најлакше за наш језик.
ПОНАВЉАМ - за наш језик.
...
Њиме се не могу писати страни језици. Али наш... увек.
Никада она неће бити замењена неким другим писмом.
У нашем језику.
 
Autobus 88:
Имо сам прилику да ово и проверим још док сам у школу ишао...
Написао ја на вежбанци из Србског ''....за Србски језик'' и следећи пут кад сам је добио назад видим стоји оно Србски како сам га и оставио а видим да је мало слово од имена и презимена исправљено у велико...
Што је доказ да је исправно писати СРБСКИ...

Постоји и етимолошки правопис...
У припреми је нова ГРАМАТИКА И ПРАВОПИ СРБСКОГ ЈЕЗИКА, али све зависи од лобиста који се тамо појављују, већина је да се врате неке ствари пре вукове реформе.
 
commodore:
Колико се мени чини, тема је ћирилица.
Најлепше писмо на свету.
Најсавршеније и најлакше за наш језик.
ПОНАВЉАМ - за наш језик.
...
Њиме се не могу писати страни језици. Али наш... увек.
Никада она неће бити замењена неким другим писмом.
У нашем језику.
Не могу страни, али и то лепо изгледа:

ЈООО МАН ВОЦ АП
 
commodore:
Колико се мени чини, тема је ћирилица.
Најлепше писмо на свету.
Најсавршеније и најлакше за наш језик.
ПОНАВЉАМ - за наш језик.
...
Њиме се не могу писати страни језици. Али наш... увек.
Никада она неће бити замењена неким другим писмом.
У нашем језику.
Ali, pošto je priroda moga posla takva da intenzivno komuniciram i pišem na engleskom i njemačkom, koji se pišu latinicom, lakše mi je i da u Srpskom koristim latinsko pismo...Samo zato mi je draža latinica, iz praktičnih razloga...već sam počeo da zaboravljam pisana Đ,Č Š .... :sad: :sad: :sad: :sad: :sad: :sad:
 

Back
Top