Siptarski plan: Albanija do Nisa i Krusevca

Chedo Kokardic:
Postoji izuzetno opasan plan Šiptara, koji na prvi pogled možda zvuči nerazumno i bojim se da može da bude realizovan. Naime, po proglašenju nezavisnosti Kosmeta i usvajanju određenih zakona koji daju legitimitet državnosti i priznanja pojedinih država regiona, vlada Kosova će doneti odluku da podigne tužbu protiv Srbije (ne protiv Državne zajednice SCG), i zatraži ratnu odštetu u iznosu oko 100 milijardi dolara. Šiptarski lideri i planeri misle da Srbija neće moći da plati tu ratnu odštetu i, za uzvrat, predložiće dobijanje dela teritorije Srbije. Tražiće prostor juga Srbije, opštine Preševo, Bujanovac i Medveđu, prostor od Prokuplja do Niša, do sela Mramor i prirodne granice reke Nišava. Prema Vranju duž reke južna Morava, kao prirodne granice. Tražiće maksimum, da bi dobili minimum, koji se, pre svega, odnosi na prostor juga Srbije, zaključno sa opštinom Vranje. U njihovim planovima je jug Srbije, zajedno sa Kumanovom. To bi trebalo da čini prostor koji će predstavljati jednu veliku bescarinsku zonu, koju će koristiti mnogi zapadni činioci. Svi šiptarski biznismeni, počevši od onih u Velikom Trnovcu i dalje, intenzivno prave planove za poslovanje u toj bescarinskoj zoni.

Ethnic_albania.jpg

vidi kad ne zalaze na teritoriju moje buduce otcepljene Independent Republik of Torlak 8)
ko bi reko!

dodushe... mozda razgovaramo oko par kavadrata....
shto ne obelezi gradove, ovako nisam siguran...
 
Winston Smith:
Ко ти то каже? Турска ће ући кад-тад а и Македонија која има знатну шиптарску популацију је даље одмакла у придруживању ЕУ од Србије.
Дакле не може и јаре и паре. Ако хоћете у ЕУ онда морате да прихватите и Шиптаре.
Уосталом Србија ускоро добија нових 150.000 Шиптара из Европске Уније - у току су преговори о реадмисији.

Мислим да нису у питању шиптари, него већином цигани.
 
Winston Smith:
Ма ти немаш појма бре човече, а хтео би да дискутујеш. Турска је кандидат тек од 1999.
Глупо је уопште са тобом причати.
nisi me razumeo ili se ja isam bas precizno izrazio turska je tada potpisala "sporazum o stabilizaciji i aoscijaciji" a kao kandidat za clanstvo EU tj od kad je pocela proces pridruzivanja figirura zadnjih 20 godina jos pre formiranja EU tj u vreme dok je postojala EZ.
Nemoj se praviti blesav znas dobro sta sam hteo da kazem.
 
Winston Smith:
Ма ти причаш глупости.
Као дали су Македонији и Турској статус кандидата али их никада неће примити.
Ти бре живиш у царству снова дечко.
pa videces...Turska je kao sto sam ti par puta napisao figugurala kao kandidat za clanstvo jos u EZ pa nije bilo nista do toga pa onda je kod prvog prosirenja pa kod drugug i tako ce biti vecito.
Evo bas je juce diskutovano o mogucnost suspenzije clanstva Turske nisam siguran iz kog tacno razloga...
 
Winston Smith:
Ало бре дечко прекини да лупеташ, Турска је кандидат тек од 1999. године.
o ****** pa ti nisi normalan...koliko outa Srbine da ti pisem iste stvari?
1999 godine je potpisala "sporazum o asocijaciji i stabilizaciji" i postala ono sto se kaze "formalni kandidat" za ulazak...ali je bila u pregovorima da postane clanica jos pre uvodjenja takvog principa pristupanja jos za vreme dok je postojala Evropsa Zajednica tj pre 1993 godine.Takodje je figurirala kao moguci kandidat i kad je bilo prvo prosirenje i uvek je izvisila.
Procitaj sad ponovo sto sam napisao pa da me opet isto ne pitas.
Nije uvek trebao "sporazum o stabilizaciji i asocijacici" pa da budem kandidat u clansto on je tek uveden pred prijem desetorice....
 
Па?? И шта сада? Као дали су им статус кандидата, толико су преговарали али неће да их приме? Не глупирај се.
И Македонија и Бих и Косово ће ући јер ЕУ неће желети црне рупе на Балкану.
Зато ако сте за ЕУ онда сте и за Шиптаре у Србији и где год желе да се населе.
 

Back
Top