Sinastrija

ma u pravu si potpuno nego sam te nesto poodavno pitao na PP pa gledni malo da li cu te minuse moci da pretvorim u plus.
A nikako nisam sitnicar zar aspekt venera trigon jupiter u mom natalu ne znaci,,obilje*
 
mandrak-21:
ma u pravu si potpuno nego sam te nesto poodavno pitao na PP pa gledni malo da li cu te minuse moci da pretvorim u plus.
A nikako nisam sitnicar zar aspekt venera trigon jupiter u mom natalu ne znaci,,obilje*

Ne znam da li me pitas u vezi ljubavi ili para?:))
Mi uvek znamo i bez astrologije zasto smo ostali bez ljubavi naseg zivota, ali nekad smo nesvesni toga, i ne zelimo da priznamo sebi, pa tu istinu potiskujemo u podsvest, i nesto sto je nama tesko da promenimo o sebi, za to krivimo druge....i ne zelimo da priznamo da ne mozemo da promenimo druge, pa sta se desi desi...
ovde je neko bio seksualno stidljiv i zatvoren, mislim da je u vezi najveci problem sex, i zato sve puca...ili ti ili ona.....
tebi osma kuca pocinje u devici ....pa su tu uran i pluton u opoziciji sa merkurom i venerom, da nisi ti taj koji je previse sitnicario i nije umeo da se opusti i prepusti ?:)
ili ona....
ljudske predrasude ne mozes da promenis, ....mozda je nesto jako glupo srusilo sve, a glupost je ukorenjena u necijoj glavi...plus ti nemas pojma sta je to...vecina ljudi posebno nasih je mislim seksualno stidljiva u smislu da ne sme da kaze sve ili cak bilo sta sto im je na umu u vezi te stvari...a ljudi koji su otvoreni i smeju sve da kazu, od njih se bezi kao od kuge, jer "nisu normalni", "perverzni su' "losi"....balkanski primitivizam....ako zena otvoreno prica o seksu ona je automatski *****, a ako muskarac prica zeni on je onda seksualni manijak i perverznjak itd....
 
Šta mislite o ovom aspektu u uporednom horoskopu? Mišljenja su različita, pa me zanima šta ovdašnji poznavaoci astrologije misle o tome...Pomenuta konjukcija je egzaktna u stepen!
 
sta znaci "misljenja su razlicita"? sigurno ti nije neki "poznavalac" tvrdio da je ovo izrazito los aspekt.
zavisi kojim kucama vladaju tvoj mesec i njegovo sunce - to vas spaja, izmedju ostalog... tj. pored uskladjenosti koja sigurno postoji
 
U principu je dobar uporedni aspekat, ali to "u principu" ne objašnjava mnogo u konkretnom slučaju. Dobar pokazatelj, za početak, ali i jako mali deo priče.
 
krinka:
sta znaci "misljenja su razlicita"? sigurno ti nije neki "poznavalac" tvrdio da je ovo izrazito los aspekt.
zavisi kojim kucama vladaju tvoj mesec i njegovo sunce - to vas spaja, izmedju ostalog... tj. pored uskladjenosti koja sigurno postoji

"Mišljenja su različita" znači da neki "poznavaoci" tvrde da je aspekt odličan jer ukazuje na usklađen muško-ženski princip (Mesec kao žena, Sunce kao muškarac), a neki da aspekt ne valja jer su natusi preterano slični i da zapravo muški Mesec određuje kakvu partnerku želi a Sunce ono što je on sam, logično. Prema toj teoriji bolje je kad su u konjukciji muški Mesec i žensko Sunce.
Btw, moj Mesec vlada 12. poljem i delimično 11. poljem, a njegovo Sunce 8. i delimično 7. poljem...
 
dakle, tvoje sunce je vladar tvog asc-a (osim ako nemas ukljestenog lava u 12) i u konjunkciji je sa njegovim vladarem 7? ako je tako to je daleko licnije od konjunkcije sunce/mesec i znacilo bi da se ti svojim vladarem asc-a "uklapas" sa njegovim vladarom braka, sto je sjajno.
sledi pitanje u kakvim je aspektima u njegovom horoskopu vladar braka, i da li ti u sirem smislu imas srodnu sliku u svom horoskopu. ako on ima nepovoljne aspekte sa maleficima, moras ih imati i ti kako bi upotpunila sve to. i iz perspektive tvog horoskopa isto.
 
Mene ovo jako, jako zanima i žao mi je što je tema zamrla...Pročitala sam negdje da ovnove znaju dosta često privući rakovi ali da inače loše funkcioniramo kao kombinacija. Jedino ako imamo izuzetno dobre aspekte u ostatku karte. Inače padam na ovnove(mars mi je u ovnu) pa me sad zanima koje planete da gledam? Sve koje rade neki aspekt ili samo određene?na početku ove teme sam našla da treba gledati mars i veneru. Ja sam gledala njegov mars i moju veneru, na rastojanju su od 30(to je semisekstil?) ali čini mi se možda stupanj dva više, jel to svejedno semisekstil? :confused:I što on točno znači, samo da se seksualno dobro slažemo?Koja je razlika u odnosu n asekstil ili trigon? I još me jako zbunilo da li da sad gledam i svoj mars sa njegovom venrom?(oni inače u ovom slučaju ne rade aspekt ali kad bi ga radili?)I što se tiče asc njegov asc je u raku(meni je tu sunce i mjesec) kakva je to privlačnost?I kakva je ako mi samo poklapa mjesec a ne i sunce? I postoji li još nešto što može značiti fizičku privlačnost osim asc? :confused: :confused: :confused:
 
malla-malla:
Mene ovo jako, jako zanima i žao mi je što je tema zamrla...Pročitala sam negdje da ovnove znaju dosta često privući rakovi ali da inače loše funkcioniramo kao kombinacija. Jedino ako imamo izuzetno dobre aspekte u ostatku karte. Inače padam na ovnove(mars mi je u ovnu) pa me sad zanima koje planete da gledam? Sve koje rade neki aspekt ili samo određene?na početku ove teme sam našla da treba gledati mars i veneru. Ja sam gledala njegov mars i moju veneru, na rastojanju su od 30(to je semisekstil?) ali čini mi se možda stupanj dva više, jel to svejedno semisekstil? :confused:I što on točno znači, samo da se seksualno dobro slažemo?Koja je razlika u odnosu n asekstil ili trigon? I još me jako zbunilo da li da sad gledam i svoj mars sa njegovom venrom?(oni inače u ovom slučaju ne rade aspekt ali kad bi ga radili?)I što se tiče asc njegov asc je u raku(meni je tu sunce i mjesec) kakva je to privlačnost?I kakva je ako mi samo poklapa mjesec a ne i sunce? I postoji li još nešto što može značiti fizičku privlačnost osim asc? :confused: :confused: :confused:

Osim marsa i venere ,treba gledati i osmu kuću što se tiče strasti kao i petu.
Siguran pokazatelj ulaska u brak je ako vladar tvoje prve radi neki aspekt sa vladarem njegove sedme (i obrnuto).

Treba gledati i aspekte sunca i mjeseca.
 
Neko ce ti reci da ima sanse ublažiti negativne aspekte, a neko da nema!:)
Moj licni stav je da zamene energije nema.
A kako Uran 90 Venera?
Jel' to aspekt iz tvoje karte, ili si dala podatak iz sinastrije pa npr. tvoja Venera je u kvadratu sa njegovim Uranom?
 
sevilja:
Neko ce ti reci da ima sanse ublažiti negativne aspekte, a neko da nema!:)
Moj licni stav je da zamene energije nema.
A kako Uran 90 Venera?
Jel' to aspekt iz tvoje karte, ili si dala podatak iz sinastrije pa npr. tvoja Venera je u kvadratu sa njegovim Uranom?

u pitanju je natalna venera u ribama na 20 stepenu (njegova) 2008 prolazi tranzitni uran
i moja u blizancima (moja venera ima samo 90 sa mojim marsom sve ostalo vazdusni trigoni i konj) njegova venera ima konj sa njegovim jupiterom i mojim marsom u ribama nema ni jedan natalni kvadrat.. stvar je u tome da smo bliski jako bliski ali nema sanse da se vidimo pre 2008 kako da nas ovaj uran nekako preskoci .?.da li odloziti susret ili mozda to moze da predstavlja udaljenost (on je stranac) inace venere su nam u kvadratu ali sve ostalo je ok(moj stelijum u njegovoj 7) kada sam mislila na ublazavanje setila sam se saturna u 1. polju koji se ublazava tako da sve ponude i sve sto bi odmah odbili(saturn -odlaganje) ostavimo par dana da odlezi i tek onda odbijemo i tako "izbegnemo" losa delovanja .....ako sam zakomplikovala mogu ja to i jednostavnije :oops: :smile:
 
MENE CEKA sledece godine kvadtar saturn sa suncem (sve u blizancima) venerom ,merkurom i saturnom (stelijum u blizancima u 9 polju )u isto vreme saturn mi je u 12 polju hocu li preziveti?kazu patnja ja zaista ne mogu vise(imam mesec u vodoliji koji je opet mucio saturn i mars u ribama koji je uran sredjivao ) kako da zamenim energiju??cime ublaziti saturna?
 
Klikneš na Extended Chart Selection gde treba da označiš chart 1 i chart 2 (koje si prethodno unela u bazu) i onda klizačem pronađeš tamo gde piše Please select the type of chart you want: ... opciju Synastry chart.

Jel Ok ?
 
malla-malla:
Mene ovo jako, jako zanima i žao mi je što je tema zamrla...Pročitala sam negdje da ovnove znaju dosta često privući rakovi ali da inače loše funkcioniramo kao kombinacija. Jedino ako imamo izuzetno dobre aspekte u ostatku karte. Inače padam na ovnove(mars mi je u ovnu) pa me sad zanima koje planete da gledam? Sve koje rade neki aspekt ili samo određene?na početku ove teme sam našla da treba gledati mars i veneru. Ja sam gledala njegov mars i moju veneru, na rastojanju su od 30(to je semisekstil?) ali čini mi se možda stupanj dva više, jel to svejedno semisekstil? :confused:I što on točno znači, samo da se seksualno dobro slažemo?Koja je razlika u odnosu n asekstil ili trigon? I još me jako zbunilo da li da sad gledam i svoj mars sa njegovom venrom?(oni inače u ovom slučaju ne rade aspekt ali kad bi ga radili?)I što se tiče asc njegov asc je u raku(meni je tu sunce i mjesec) kakva je to privlačnost?I kakva je ako mi samo poklapa mjesec a ne i sunce? I postoji li još nešto što može značiti fizičku privlačnost osim asc? :confused: :confused: :confused:

Pa mislim da muske ovnove privlace vodenjakinje _ skorpije, racice, ribice, mislim zenske:)
ali da lose funkcionisu zajedno. Za zensku stranu ne znam, ali cini mi se da muske vatrene znakove privlace zenski vodeni znakovi, ali na duze staze se slabo slazu jer se ne razumeju, sad individualno neki par moze i da se slozi, sve zavisi od njihovih licnih natala , kako se medjusobno slazu.
 
astro_pile:
Pa mislim da muske ovnove privlace vodenjakinje _ skorpije, racice, ribice, mislim zenske:)
ali da lose funkcionisu zajedno. Za zensku stranu ne znam, ali cini mi se da muske vatrene znakove privlace zenski vodeni znakovi, ali na duze staze se slabo slazu jer se ne razumeju, sad individualno neki par moze i da se slozi, sve zavisi od njihovih licnih natala , kako se medjusobno slazu.
da baš to, ma privlače i nas muški vatreni, barem mene... :oops: ali opet mi ništa nije jasno kako se sve to gleda...evo npr.njegov mars i moje venera rade aspekt, ali njegova venera i moj mars ne, je li to bitno i na koji način?
 

Back
Top