Sinastrija

lyriza:
a posle bikova me privlace i skorpije...zasto Bebo? :)

hehehe
ne znam, cek da vidim:)

pa mars ti je singleton u karti, znaci vuce najvise energije, a mars je seks, takodje vladar skorpije u tradicionalnoj astrologiji a skorpija je znak seksa, i pluton vladar skorpije ti je u kontaktu sa venerom na DC
 
UranUranius:
Pisem samo o onome o cemu imam licna iskustva i sto sam proverio u praksi.
Na kraju cu postovati neke realne uporedne karte da ljudi vide kako to izgleda.

Ti ne treba da budes SATURN na ovom forumu.

JUPITER je tvoje mesto, pa nemoj da zivis ono sti ti je lakse vec ono sto treba.

Pozdrav.


Ok Venero...8-)
 
Vladari u tradicionalnoj astrologiji

SUNCE - LAV
MESEC - RAK
MERKUR [visi stepen URAN]- BLIZANCI,DEVICA
VENERA [visi stepen NEPTUN] - BIK , VAGA
MARS [visi stepen PLUTON] - OVAN, SKORPIJA
JUPITER - RIBE, STRELAC
SATURN - VODOLIJA, JARAC

pa posto ja nisam astrolog ja ovde vidim vezu, zasto mene privlace ovnovi, ako je po ovome pluton takodje i suvladar ovna, a ja imam plutona na DC, takodje i urana, privlace me ovnovi i vodolije, odnosno tako se lepe za mene i ja za njih, cak iako unapred i nemam pojma koji su znak...
ali lepe se i rakovi i ja za njih, ali device a DC mi je u Devici, i sve sto predstavlja devicu, kritike, sitnicarenje, detaljisanje, preteranu pedanteriju, zelju da se sve stavi u savrsen red itd...takve ljude ne podnosim, mada DC mi je na 18 stepenu , ako jeste, sto ne verujem jer mi je vreme rodjenja verovatno zaokruzeno na 'ceo broj" sto rade kod nas u bolnicama u srbiji....uzas...
18 stepen je stepen Device...to sigurno nije tacno, moje vreme rodjenja, mora da je neki minut vamo ili tamo
 
e bebo koliko je meni poznato tebe otprilike vole ljudi srodni tvojoj 11.kuci pa proveri 11.kucu i njenog vladara a nemoj kukati kako nasi lekari nemaju tacan sat i zaokruzuju pa nije toronto centar sveta bre!
 
mandrak-21:
e bebo koliko je meni poznato tebe otprilike vole ljudi srodni tvojoj 11.kuci pa proveri 11.kucu i njenog vladara a nemoj kukati kako nasi lekari nemaju tacan sat i zaokruzuju pa nije toronto centar sveta bre!

ko je rekao da je toronto centar sveta?
ja nisam
toronto je najveca selendra na svetu....i molim te ne imputiraj mi bilo sta sto ja nisam rekla...to najvise ne podnosim
 
Naravno da zaokruzuju, ja sam se rodila u beogradu i porodila jednom u beogradu,
i jedno u torontu...tako da znam...sreca je bila, da je bio ukljucen radio u trenutku kad se moj sin rodio pa sam cula u tom trenutku tacno vreme, tako da on ima tacno vreme u natalnoj karti..dok su oni u porodilistu ZAOKRUZILI
 
BikLav:
koliko je bilo odstupanje

1 minut
2:56 su zaokruzili na 2:55
ne kapiram zasto
kad pogledam vecina nas rodjenih u srbiji ima zaokruzeno vreme na 10-tine minuta
retko ko ima na 5
ja imam na 40
ali cisto sumnjam da sam rodjena tacno u 22:40, jer znam da zaokruzuju, ako su zaokruzivali kad se moj sin rodio, ko zna kako su zaokruzivali 20 godina ranije kad sam se ja rodila, boga pitaj....
dok mojoj cerki u torontu su napisali tacno vreme : 18:37
 
beba_toronto:
ko je rekao da je toronto centar sveta?
ja nisam
toronto je najveca selendra na svetu....i molim te ne imputiraj mi bilo sta sto ja nisam rekla...to najvise ne podnosim
smo sam se nasalio na racun nasih lekara i ovaj moj post je bio ironija jer je tacno da samo pogledaju na sat ako ga imaju i kazu 17 i 50......
 
sevilja:
Ljudi,bre,covek vas lepo zamolio da se ne rasplinjujete da bi mogao lepo da obradi temu!
Ajde,upropastite je! :evil:

pa ne vidim nesto da se tema obradjuje, a ja dajem svoje misljenje, pa ovo je diskusija zar ne...svi imamo razlicite ideje, mozemo zajedno razmenom da naucimo nesto vise:)
a on je izgeneralizovao , sad cemo da vidimo kako ce da razradi, ali nema ga...
u medjuvremenu cemo mi da dodajemo nasa iskustva sto da ne:))
a mozes i ti....a sta si ti sad ovde, saturn, mars, merkur, pluton, uran...
jok uran nisi sigurno:)))
 
ljudi,nisam mislila bukvalno,ali kod mnogih horoskopa muzeva i zena nasisla sam na puno opozicija i svi su u srecnom braku,naravno sve zavisi gde je opozicija u kojim kucama...Za biduceg muza ili zenu najbolje je pogledati da le se ta osoba vidi kroz vas natalni horoskop...To je najsigurnije,i to po sistemu kuca,vasa 7 je njegova ili njena prva.I tako u krug
 
beba_toronto:
pa ne vidim nesto da se tema obradjuje, a ja dajem svoje misljenje, pa ovo je diskusija zar ne...svi imamo razlicite ideje, mozemo zajedno razmenom da naucimo nesto vise:)
a on je izgeneralizovao , sad cemo da vidimo kako ce da razradi, ali nema ga...
u medjuvremenu cemo mi da dodajemo nasa iskustva sto da ne:))
a mozes i ti....a sta si ti sad ovde, saturn, mars, merkur, pluton, uran...
jok uran nisi sigurno:)))


Vidis Bebo,najbolje se uci kad se ide od opsteg ka posebnom!
Ovaj forum posecuju ljudi NEastroizi,sto znaci,mora se za pocetak,kako ti kazes ,generalizovati.
Bilo koja astroloska knjiga za pocetnike,upravo je takva:OPSTA!
Nekom ko ne zna ni osnove,nista ne znaci to sto ti ubacujes svoja iskustva koja su podhranjena nekim znanjem astrologije,kapiras li,zbunices pocetnika i glatko ga oterati od Astrologije.
Mislim da bi trebalo biti vise tema koje su upravo opste.Ja sam i pokusala pricom o kucama,imala sam ideju da tako obradim mnoge teme,ali nisam to uradila,upravo zbog tih upadica,koje odvuku temu u potpuno pograsnom smeru..Ajde,molim te,objasni mi,kakve veze sa sinastrijom imaju tvoji postovi na ovoj temi?????Mislim...
Ako si citala knjigu od Mila Dupora, ''Ne vjerujte,provjerite'',a covek je jedan od najvecih astrologa sa nasih prostora,uvideces i tu gomisli generalizacija,ali mora se odatle krenuti,pa se onda gradivo suzava,a znanje kristalise sve vise i vise do trenutka dok pojedinac nije u stanju sa sigurnoscu da tvrdi npr. gde osoba kojoj radi natal ima mladez.To je ujedno i tebi preporuka za ucenje Astrologije i ne samo astrologije!

Uostalom,covek je temu nazvao OSNOVI SINASTRIJE

A sto se tice mene kao predstavnika neke planete,budi bez brige,Uran mi je ODLICNO polozen!
 
E pa ja ovde nista ne vidim, covek je napisao nekoliko recenica i nema ga:)
ok cutim necu vise da kvarim temu:))
sevilja, jel mogu da vidim tvoju kartu?:)
ljubac tebi i ne srdi se, ja se samo zezam:)))
 
sevilja:
Vidis Bebo,najbolje se uci kad se ide od opsteg ka posebnom!
Ovaj forum posecuju ljudi NEastroizi,sto znaci,mora se za pocetak,kako ti kazes ,generalizovati.
Bilo koja astroloska knjiga za pocetnike,upravo je takva:OPSTA!
Nekom ko ne zna ni osnove,nista ne znaci to sto ti ubacujes svoja iskustva koja su podhranjena nekim znanjem astrologije,kapiras li,zbunices pocetnika i glatko ga oterati od Astrologije.
Mislim da bi trebalo biti vise tema koje su upravo opste.Ja sam i pokusala pricom o kucama,imala sam ideju da tako obradim mnoge teme,ali nisam to uradila,upravo zbog tih upadica,koje odvuku temu u potpuno pograsnom smeru..Ajde,molim te,objasni mi,kakve veze sa sinastrijom imaju tvoji postovi na ovoj temi?????Mislim...
Ako si citala knjigu od Mila Dupora, ''Ne vjerujte,provjerite'',a covek je jedan od najvecih astrologa sa nasih prostora,uvideces i tu gomisli generalizacija,ali mora se odatle krenuti,pa se onda gradivo suzava,a znanje kristalise sve vise i vise do trenutka dok pojedinac nije u stanju sa sigurnoscu da tvrdi npr. gde osoba kojoj radi natal ima mladez.To je ujedno i tebi preporuka za ucenje Astrologije i ne samo astrologije!

Uostalom,covek je temu nazvao OSNOVI SINASTRIJE

A sto se tice mene kao predstavnika neke planete,budi bez brige,Uran mi je ODLICNO polozen!

Da bi smo to skroz uopstili i priblizili ljudima dao sam neke ideje bossovima
da razmotre...u narednih mesec cekam odgovor...slicne ideje imamo..
 
beba_toronto:
gde je sinastrija?:)))
ja ne vidim nista vec 3 dana;)
Nisam doskora razmisljao o sinastriji ali .posto me ostavila ,ljubav mog zivota"poceo sam da se interesujem za nju i zavrnuo rukave i poceo sa proucavanjem.Razni autori razna razmisljanja i totalno sam zbunjen ne znam sta je pravo i koliku tezinu koji aspekt nosi.
Po jednom autoru za uspeh veze treba paznju fokusirati na negativne aspekte jer su oni ti koji ruse vezu i tu pomoci ljudima da savladaju te teskoce i prebrode krizu ako je moguce.Zasto idealne veze skoro pucaju iako nema teskih aspekata osim recimo mars kvadrat mesec?Pa osoba ciji je mars je duboko ranila dusu osobe meseca,i ovakao jako osetljiva nije mogla da oprosti to i ne zeli nazad.
A kako?
mozda obicna sala,doskocica,komentar,pogled na njenog druga drugaricu,ppsovka ili pak,neka perverzna zelja marsa koja se kosi sa principima meseca.... koju mesec ne moze da oprosti i pored svega dobrog sto uporeni horoskopi nose ta sitnica prekida sve.Naravno ovaj primer se odnosi samo na osobe kojima su bas te dve planete vladari ili pak jako istaknute i znacajne.
primer 2
moj merkur jesta na tvom asc i znaci da mogu uticati na neke segmente tvog zivota komnikaciju ideje...ali on pravi kvadrat sa tvojim vladarem mesecom u strelcu koji malo burnije reaguje i ne shvatajuci merkura pogresno protumaci nesto sto ovaj kaze i eto ti konflikta...a moj pluton pravi kvadrat sa tvojim mesecom....i td zato je savet da ukocimo tamo gde moze doci do problema.Nisi ti kriva sto si pogresno protumacila merkura jer ne mogu staviti smajlije u post ne znam zasto da sam to stavio ne bi ni reagovala...
Tema je jako dobra i trebalo bi ko god ima neki primer da saopsti
 
mandrak, svako ima dosta losih aspekata samo u svojoj natalnoj karti, pa ajde ti slozi da bude sve savrseno u sinastriji, kad na gomilu stavis cele 2 karte!!...a mi cak posvadjani i u losim odnosima prvo sami sa sobom:))...a neki i sa predsobljem i spajzom....
vidis tu ne smes bas da sitnicaris:))))))), inace ti niko nece biti dobar:)))
 
Ja sam volela matematiku, znaci tvoj pluton pravi kvadrat sa mojim mesecom, i moj pluton pravi kvadrat sa mojim mesecom....a minus plus minus daje plus:))))
vidis kad mi je pluton bio tacno na mesecu, totalno je eliminisao aspekt kvadrata plutona i meseca, jer je zastitio moj mesec, cim se udaljio aspekt se otvorio ponovo....
 
mandrak-21:
.i td zato je savet da ukocimo tamo gde moze doci do problema.Nisi ti kriva sto si pogresno protumacila merkura jer ne mogu staviti smajlije u post ne znam zasto da sam to stavio ne bi ni reagovala...
Tema je jako dobra i trebalo bi ko god ima neki primer da saopsti

da ok, mislim da si u pravu, a ja se taman zaletela...:lol::lol::lol::lol:
 

Back
Top