Sibirski haski

Ja imam haskija,belog sa braon..ima zelene oci...kakvog su rasta li sta?

inace,jedan celetov ortak svog haskija drzi leti u pokvarenom zamrzivacu:hahaha:retard:lol:

primetila sam samo da moj pas ne voli kisu:confused:...ali voli blato:neutral:
 
Evo i slicice
 

Prilozi

  • lara.jpg
    lara.jpg
    27,9 KB · Pregleda: 54
zdravo:.ja se izvinjavam ako sam mozda pogrijesio temu..naprosto znam sve na pamet o ovoj divnoj rasi..prvo sma uzeo po netu citao sve gdje sma god stigao o njima..eh sada me zanima ima li negdje da neko poklanja ili da se kupi do nekih 50 evri stence haskija..umirem od zelje da nabavim sebi maloh haskija..molim vas ako ima neko da mi pomogne...ako neko ima dat cu mu i e-mail da se dogovorimo..pozz

Hvala unaprijed....
 
Stvari koje morate znati ako želite Sibirskog Haskija
sta treba znati

Pobegulja
Haski nije pas koga drži mesto, tako da ih prati glas da vole da pobegnu, pa ih zbog toga uvek treba držati na povodcu uvek kada nisu u obezbeđenom prostoru. Retko se zaustavljaju kada su slobodni i to nekada može dovesti do toga da ih udare kola i da ih zauvek izgubite.

Kopanje
Sibirski Haski voli da kopa i da stalno nešto žvace, tako da se ne razlikuju od štenaca ostale rase. Ove njihove osobine će se videti u vašem dvorištu, na kauču, cipelama i ne samo tu, već na svim mestima do kojih imaju prilaz

Velika pažnja
Haski mora da ima ograđeno dvorište, pošto vole da istražuju sve što vide, čuju ili namirišu.Veoma su aktivna životinja, a iako su se pokazali kao dobri u stanovima, moraju imati bar neko dvorište, makar srednje veličine, za igru. Veoma vole društvo tako da iako nisu za stan, mogu ga lepo podneti ako im se posvećuje velika pažnja.

Bez drugih životinja
Sibirski Haski obožava decu, ali nisu obožavaoci “malih” životinja (morskog praseta, mačke, zeca, ptice..). Imaju lovački instinkt, pa i pored toga što nemaju nameru da ubiju neku životinju, ščepaće je i tako joj napraviti ozbiljne povrede. Zapamtite da osnovno ponašanje kada imate kuče u kući mora da se ispoštuje i sa Haskijem. Ne bi ga trebalo ostavljati sa bebom (ili baš malim detetom) samog i to nema nikakve veze sa vrstom pasa. Haskiji mogu da žive sa mačkom ako su kao štenci odrasli uz nju, ali ni tad ih nije mudro ostavljati same i ne bi im nikad trebalo verovati kada su mačke u pitanju.

Nije čuvar
Haski nikako nije pas za čuvanje, posebno zato što ne laje. Oni će uvek radosno dočekati novog prijatelja/uljeza i mahajući repom ga odvesti do plena. Oni će “pričati” sa vama, ali nikako neće lajati na drugu osobu ili na decu koja se igraju u vašem dvorištu.

Zavijanje
Ako ste imali Haskija u komšiliku onda znate kako ponekad može da počne da zavija... Kad je sam, pa bilo to i u sred noći, njegovo zajivanje može vas dovesti u konflikt sa celim komšilukom. To je jednostavno tako, i nema pravila kako sprečiti zavijanje.. Pa ako razmišljate o štenetu, spremite se i na ovo.

Pored svega što smo nabrojali, Haski je jedan neodoljiv pas i retko ko može ostati ravnodušan pored njegove lepote, umiljatosti i inteligencije. Zato vam i preporučujemo ovu rasu, ali budite spremni i na navedene mane.

ovo je preuzeto sa sajta www.sibirskihaski.info

ja sam now clan,zowem se DJordje i imam 13 godina.kao i svi ljudi koji vole zivotinje(а takvih je sve manje) i ja imam svog ljubimca haskija Loru koja sad ima 9 meseci.jako poznato svima je da su oni neodoljivo lepa rasa ali bas tad i nastaje problem.mnogi ljudi se odluce za tu rasu bas zbog njihove lepote a neznaju kakvi su oni u stvari.psi cuvari nisu nikako a narav im je takva da najcesce ne vole druge pse(naravno ne kod svih)ali umeju da budu jako agresivni.Coveka nikad ne bi ujeli osim ako ga bas maltretirate.vole da beze ali se uvek vracaju kuci osim ako ne daj boze im se ne dogodi nesto.
moraju imati ogradjeni prostor jer ako ga nemaju ,pobece a vi cete neprestano:worth::besna:
nadam se da sam vam bar malo pomogao da vise saznate o ovaj rasi.
pozz.!
 
Pozdrav svima. Ja sam Milos iz Nisa. Imam stene haskija star je 2 meseca.
Zove se Ogi. Muzjak crno-beli.Uzeo sam ga kada je imao oko 45 dana... Redovno ga vodim kod veterinara.
Mali je nenormalno zivahan i grize sve sto stigne,moje ruke narocito.Pa me interesuje kako da se postavim na samom pocetku.Kako da mu dam do znanja sta sme a sta ne sme da radi? Znam da je jos mali, ali bolje da pitam na vreme nego da posle imam muke sa njim :mrgreen: Pomoc i savet uvek dobrodosao.
 
Pozdrav svima. Ja sam Milos iz Nisa. Imam stene haskija star je 2 meseca.
Zove se Ogi. Muzjak crno-beli.Uzeo sam ga kada je imao oko 45 dana... Redovno ga vodim kod veterinara.
Mali je nenormalno zivahan i grize sve sto stigne,moje ruke narocito.Pa me interesuje kako da se postavim na samom pocetku.Kako da mu dam do znanja sta sme a sta ne sme da radi? Znam da je jos mali, ali bolje da pitam na vreme nego da posle imam muke sa njim :mrgreen: Pomoc i savet uvek dobrodosao.

udari ga po njuski novinom uvek kad te ugrize i kupi mu neke gumene igracke..
 
Pozdrav svima...oduvek sam zeleo da cuvm sibirskog haskija i obozavamtog psa ali samo je problem sto nigde u nisu ne mogu da nadjem da neko poklanja ili prodaje stence. Ako ima nekog takvog voleo bih muzijaka.....imam ogromno dvoriste tako da mu mesto ne bi nedostajalo i naravno ogradjeno je. Za sene mi nije potreban nikakav dokument zato sto ga ne bih cuvao za izlozbu vec bih ga cuvao kuci kao svog omiljenog ljubimca Pozzz svim ljubiteljima pasa i molim za pomoc.
 
cao drustvo , na ovom forumu sam nov , imam odgajivacnicu sibiraca i mnogo ih volim oni imaju definitivno svoje posebnosti ..... nadam se da ce mo se vise druziti u buducnosti , nikolini haski , sibirski haski sabac pozzzzzzz svima ...:per:
 
Moj sestric ima jedno pitanje u vezi Haskija. Da li su oni psi koji mogu da se postave kao zastitnici svog gazde? U prevodu, da li bi branili svog gazdu ukoliko bi on bio napadnut od strane drugog psa?
Hvala unapred ;)
 
Hvala najlepse na odgovoru :hvala:

Izvinjavam se sto se nisam setila da postavim ovo pitanje kada i prethodno, ali ako ti nije tesko molim te za jos ovaj odgovor.

Nas pas (Haski od 9 meseci) ima svoj pokriven boks i u njemu kucicu. Ona je takodje pokrivena, sagradjena od nekih belih laganih blokova, sa drvenim podom. On zivi u tom boksu i nema pristup u kucu.
Interesuje me koliko su ovo povoljni uslovi za njega, i do koje temperature (u minusu) je u redu da on bude u boksu a ne na nekom toplijem mestu.

Zahvaljujem se unapred na odgovoru.
 
Ne smeta im hladnoća, veći je problem vlaga, kad krene kiša u jesen ili proleće, kreću i oni da sline. Ne znam koliko je potrebno (izuzev zbog iskakanja) da i boks bude pokriven. I treba mu mnooogo fizičke aktivnosti, to su radni psi i najsrećniji su dok trče. Dakle, na biciklu kad vreme dozvoljava i u park!
 
Verovatno mu je bolje na -10 nego na +30.
Registruj se ovde:
http://www.sibirski-haski.in.rs/

Ne smeta im hladnoća, veći je problem vlaga, kad krene kiša u jesen ili proleće, kreću i oni da sline. Ne znam koliko je potrebno (izuzev zbog iskakanja) da i boks bude pokriven. I treba mu mnooogo fizičke aktivnosti, to su radni psi i najsrećniji su dok trče. Dakle, na biciklu kad vreme dozvoljava i u park!


Hvala vam puno na odgovorima :).
Utesili ste me u vezi hladnoce. A za vlagu sam se vec uverila. Imao je jesenas temperaturu i kijavicu.
Sto se tice aktivnosti, nadamo se da mu je pruzamo dovoljno.
 
Planiram da uzmem haskija,pa sam hteo da pitam da li mogu da ga drzim u boksu,posto mi dvoriste nije ogradjeno,a znam da vole da trce mnogo i da moze da se desi da pobegnu,ja bih ga setao stalno,i trcao sa njim koliko mogu! :roll:
I jos jedna stvar,imam vec jednog psa,pa ne znam da li ce se slagati,ali ako bude od malena sa njim valjda hoce??...ja se izvinjavam ako je vec bilo ovo pitanje.
 

Back
Top