SHVATANJE STVARNOSTI

:roll: Naime, ukoliko si Ti gordo uveren da je ono sto Ti mislis istina, ko ce Te razuveriti ?


da, ja sam uveren u to.
svako moze da se uveri obicnim amaterskim posmatranjem neba. sve sto treba da uradis je da skines paucinu sa ociju.


Umesto da raspredas samnom, ja Ti preporucujem da radi smirenja razmisljas o tajni strasnog casa smrt, o poslednjem sudu, o vecnim mukama, vecnom zivotu sa demonima.


o cemu ti laprdas?

Slusala sam od jednog primorca kako morski jez, koji je mala i po svemu beznacajna zivotinja, veoma cesto poucava ribare o tome kad ce more biti mirno a kad se sprema bura. Naime, kad jez predvidi da ce vetrovi uskomesati more, on se zavuce pod kakav poveci kamen, pa se uhvati za njega i tako se njise kao da je privezan za kotvu - ta tezina ga odrzava tako da ga talasi ne mogu lako povlaciti. Kada ribari ugledaju taj znak, jasno im je da treba da ocekuju duvanje silnih vetrova.


ja bih pre rekao da ribare poucava meteorologija i meteoroloski radari.
garantovano predvidjaju oluje.

nego, morski jez zivi u vodi.
sta rade ribare, rone dok ga nadju ili... ? kako ide to?

koji je tvoj problem?

 
Mnoge zivotinje osete dolazak vremenskih nepogoda ili katastrofa. Neki od marljivih ljudi su cak zapazili da kopneni jez u svom podzemnom gnezdu nacini dvostruke oduske, pa kad treba da dune severac, on zecepi severni otvor. 8-)
Mrav u toku leta sabira sebi hranu za zimu, i ne odgadja to zbog svoje lenjosti, posto, toboze, jos nisu naisle zimske tegobe; vec neprestanom brigom nagoni sebe na rad, sve dok u svoje riznice ne smesti dovoljno hrane.I ne cini to bezvoljno, vec uz nekako mudro domisljanje stara o tome da mu hrana moze trajati sto duze. I tako on svojim klestama svaku semenku cepa na dvoje, kako ne bi proklijala i i postala mu nekorisna za hranu. No, kad oseti da su semenke postale vlazne, on ih susi na vazduhu; i ne razastire i poh svakakvom vremenu, vec samo onda kad predoseti da ce potrajati vedro vreme. I nece se, naravno, desiti da vidis kisu kako lije iz oblaka, za sve vreme dok je mravlja zetva izlozena suncu i vazduhu . :roll:
 
Mnoge zivotinje osete dolazak vremenskih nepogoda ili katastrofa. Neki od marljivih ljudi su cak zapazili da kopneni jez u svom podzemnom gnezdu nacini dvostruke oduske, pa kad treba da dune severac, on zecepi severni otvor. 8-)

drago mi je da pricas sama sa sobom, ali posto te crkva nije naucila osnovnom ponasanju, evo da pokusam da ti objasnim

- ja pitam, ti odgovoris
- ti pitas, ja odgovorim.

skretanje teme i pricanje o neobaziranje na komentare sagovornika je nekulturno i primitivno.

morao sam ovo da ti kazem, posto to neces nauciti iz biblije.

dakle, u cilju "shvatanja stvarnosti" odgovori mi na moje komentare sa pocetka stranice.
 
I nece se, naravno, desiti da vidis kisu kako lije iz oblaka, za sve vreme dok je mravlja zetva izlozena suncu i vazduhu . :roll:

znači da mravi imaju duhovnog vođu,koji im diže moral i podučava ih o duhovnoj vrednosti života...ma da...
al super je ovaj sudar,nauka vs spiritualizam,samo što očigledno u ovom sukobu mišljenja niko nikog ne shvata i niko nikog ne razume...
 
drago mi je da pricas sama sa sobom, ali posto te crkva nije naucila osnovnom ponasanju, evo da pokusam da ti objasnim

- ja pitam, ti odgovoris
- ti pitas, ja odgovorim.

skretanje teme i pricanje o neobaziranje na komentare sagovornika je nekulturno i primitivno.

morao sam ovo da ti kazem, posto to neces nauciti iz biblije.

dakle, u cilju "shvatanja stvarnosti" odgovori mi na moje komentare sa pocetka stranice.

Ali ja ne zelim da razgovaram sa Tobom !8-)
 
svabov - ako setas plazom i ugledas cigle poredjane jedna na drugu - da li pomislis - prvo da su one nastale i tako poredjane hiljadugodisnjim zapljuskivanjem talasa ili - drugo da ih je neko stvorio, poredjao i tako ostavio ?
 
naucnici, sakali i svabovi...
postoji najnovija grana nauke koja se zove mikrobiologija i koja potvrdjuje teoriju misolovke > misolovka se sastoji od 5 elemenata i ako samo jedan nedostaje misolovka ne moze da radi
isto tako, celija koja se sastoji od mnogo elemenata ne moze da funkcionise bez samo jednog elementa.
sustina je da celijski elementi nisu mogli da cekaju ostale koji jos nisu formirani da onako polako (hiljade godina...), prodju svoj put evolucije
zivot je nastao odmah i tad, u nekoliko minuta, inace ga nikad ne bi ni bilo.
nauka koja je trebala da popuni sve rupe u teoriji evolucije, na kraju je pokopala.
pitanje je vremena kad ce neko (naucnik, tim ili...) reci : vreme je da iskljucimo MRTVACA sa aparata.
 
svabov - ako setas plazom i ugledas cigle poredjane jedna na drugu - da li pomislis - prvo da su one nastale i tako poredjane hiljadugodisnjim zapljuskivanjem talasa ili - drugo da ih je neko stvorio, poredjao i tako ostavio ?

A zamisli i cigle je neko pre toga stvorio. Pa nisu valjda, hiljadugodišnjim duvanjem vetra same od sebe stvorene.
 
postoje hiljade i hiljade primera...
ali ne vredi
do pre 4 godine ti si bio mala maca ateisticka u odnosu kakav sam ja bio
znam da ces se promeniti, ali ja se molim da se promenis na vreme...
Djavo iz Majstora i Margarite je rekao :
Covekov osnovni problem nije sto je smrtan - vec sto je tako nepredvidivo smrtan.

Zavrsicu sa stihom koji je napisan 1.000 godina pre Hrista :
Ko je izasao na nebo i opet sisao? Ko je skupio vetar u pregrsti svoje? Ko je svezao vode u plast svoj? Ko je utvrdio sve krajeve zemlje? Kako Mu je ime? I kako je ime Sinu Njegovom? Znas li?
Price Solomonove 30:4
 
Hm, ybt. ti očigledno slabo barataš materijom... još slabije kapiraš ono što drugi pišu... Božidar ima ciglanu negde? Primer ti je izuzetno glup, siguran sam da to što pokušavaš da kažeš možeš opisati malo boljim, logičnijim i pametnijim primerom.
 
znači da mravi imaju duhovnog vođu,koji im diže moral i podučava ih o duhovnoj vrednosti života...ma da...
al super je ovaj sudar,nauka vs spiritualizam,samo što očigledno u ovom sukobu mišljenja niko nikog ne shvata i niko nikog ne razume...
Mrav samo radi (bez greške) posao za koji je stvoren. Takoođe, svaki živi organizam na Zemlji besprekorno radi tačno zacrtani posao i svi zajeno, pa i čovek, čine jedan jedinstven živi sistem. Naglasak je samo da se to nije moglo samo od sebe i slučajno ukomponovati u tako savrenu harmoniju.
Koliko god su ateisti (bar ovi ovde na Forumu) ubeđeni da će nauka dokazati da je sve stvoreno samo od sebe i slučajno, vrlo brzo će se razočarati.
Ono što stvarno ne razumem kod ovih ateista je njihova nadmenost, koja naravno potiče od ubeđenja da su oni 100% u pravu, pa automatski prelaze na vređanje sagovornika, a prostačko ponašanje samo govori o njima. (Očekujem lavinu).
 
sve u svemiru, sve na zemlji...je nastalno slucajno i samo od sebe

naravno da nista nije stvoreno "slucajno"....
sve se stvaralo po strogim pravilima fizike i kvantne fizike.
to kreacionisticko "slucajno" najcesce pokazuju koliko barataju materijom.

ristob:
Koliko god su ateisti (bar ovi ovde na Forumu) ubeđeni da će nauka dokazati da je sve stvoreno samo od sebe i slučajno, vrlo brzo će se razočarati.

pogledaj odgovor iznad.
 
Ono što stvarno ne razumem kod ovih ateista je njihova nadmenost, koja naravno potiče od ubeđenja da su oni 100% u pravu, pa automatski prelaze na vređanje sagovornika, a prostačko ponašanje samo govori o njima. (Očekujem lavinu).

upravo je jedan od vernika i filozofa napravio incident pre neko vece i sluzio se recima, konstrukcijama i vrhunskim primitivizmom koje nikada nisi cuo od bilo kog ateiste.
 

Back
Top