Shopping u Americi

Pitam sta to narucuju sto ne moze ovdje da stigne, nego im trebaju posrednici u Evropi?

ok sad rzumela , tnx :)

ja mogu da vam kazem da sam ranije ( do pre godinu dana recimo ) probala preko x sajtova naruciti par komada garderobe ( namerno sam probala sa par komada da ne bi izaslo da me shiping troskovi kostaju vise od naloga) ali nisam uspevala . Od kad muz narucuje ( najcesce preko amazona ) oni mu daju i drugu opciju sto se adrese tice , valjda jer im je kartica sigurna bem li ga sta je , pa mi redovno isporucuju i ovde( ali samo preko njegove kartice, moju jos uvek ne fermaju :manikir: ) , ali dobro, mi smo ionako jedna nesigurna zona .
 
Na kraju, najbolje resenje je da se naruci ovde. Ima nekih sajtova gde ne isporucuju u Srbiju (jos uvek im pise Yugoslavia) jer kazu da su bili zrtve hakerskih prevara sa kradenim karticama. U pitanju je garderoba. Na kraju sam shvatila da je najbolje da se naruci ovde i da se uredno plati carina 10% i pdv. Shipping nije abnormalan. 10$ otprilike po komadu, e sad sta da se radi. Uglavnom sama cu da probam pa cu da vam napisem komentar kako sam prosla. Pozdrav i hvala svima.
 
U zavisnosti od vrste robe carinska stopa je veca i manja. Rekla sam 10% jer je konkretno za ovo sto mene zanima 10%. U svakom slucaju najbolje je naci posrednika da bi se izbegli ovi troskovi. Jer realno 30% nije malo da se plati na ceo iznos placen+shipping. Ali ako nema druge varijante bolje i da platite pa da dobijete sta zelite.
 
Pretragom neta slucajno sam naisla na zanimljiv sajt viaddress.com . Naime, rec je o stranici koja moze mnogo pomoci prilikom kupovine tj. narucivanja robe iz inostranstva, konkretno Amerike. Viaddress je u stvari posrednik izmedju kupca i raznih US sajtova (ebay,amazon isl.) i preko njih je moguce zaista mnogo ustedeti na postarini. Registracija je besplatna, pa ko voli nek izvoli :)
 
Znachi ne verujem, znachi oni nas bombardovali, Kosovo nam ukrali a vi vashim u znoju stechenim novcem pomazhete njihovu ekonomiju kojom finansiraju svoje krvave kampanje protiv neduzhnih ljudi, sram da vas bude. Btw dobio sam vizu, na proljetje palim u NY xD
 

Back
Top