Zabrana fotoshopa u Norveškoj

Zanimljivo da novosrbi na ovoj temi odjedanput podrzavaju jednu Norvesku i njene poteze. :mrgreen:

Obicno su do sada uvek podrzavali samo poteze smradnih briks clanica ili respubljike cecenije.
На Женама нема тих подела, погрешио си птф.
А и треба бити много ограничен и острашћен па не признати нешто што је добро.
 
U Norveškoj su doneli zakon koji kažnjava postavljanje fotoshopiranih fotografija ljudi, proizvoda jer time se stvara pogrešna slika o idealnom izgledu. Takve fotografije moraju imati oznaku da su izmenjene i doterane. Da se kod nas to desi, broj lepotana i lepotica bi se drastično smanjio :mrgreen: Ali poenta je u tome , da je krajnje vreme da se počne ceniti prirodni izgled sa svim svojim manama, vrlinama i da se malo pređe na pogled iznutra, tj suština a ne ambalaža...

Puno naznaka vec postoji.
Na reklamama za maskare jasno pise "snimljeno sa vestackim trepavicama radi ujednacenog izgleda".

Pristalica sam prirodnog izgleda, mislim da su dorade skupe i nepotrebne te da se na kraju zena oseca jos gore nego na pocetku kada shvati da nisu bile problem grudi, usi ili bore.

Mene vise brine potreba obicnih zena da se toliko bave svojim izgledom. Izmuckani mi dodju ti prioriteti.
 
U Norveškoj su doneli zakon koji kažnjava postavljanje fotoshopiranih fotografija ljudi, proizvoda jer time se stvara pogrešna slika o idealnom izgledu. Takve fotografije moraju imati oznaku da su izmenjene i doterane. Da se kod nas to desi, broj lepotana i lepotica bi se drastično smanjio :mrgreen: Ali poenta je u tome , da je krajnje vreme da se počne ceniti prirodni izgled sa svim svojim manama, vrlinama i da se malo pređe na pogled iznutra, tj suština a ne ambalaža...
Jao si ga predlagaču propisa kad ga se budu dočepale žene: “To je taj što hoće da mi se ova sitna borica vidi na 100km, drž ga!” :D
 
Jao si ga predlagaču propisa kad ga se budu dočepale žene: “To je taj što hoće da mi se ova sitna borica vidi na 100km, drž ga!” :D

Borice se obicno i ne vide.

Ja se ne razumem u fotografiju, ali mi se cini da te sitne linije po licu vise hvataju kamere nego obicno oko.
Oci su predodredjene da vide celinu i nisu toliko ostre.

Nego se klinke danas fotkaju po vascele dane i onda zure satima u te fotografije. To ja vidim kao problem.
Ta fotkanja radjaju narcisoidnost, sebicluk, ljubomoru, manje razvijaju druge hobije, manje se krecu i druze. I onda svaka nevidljiva linija ispada grdna muka jer kud ona tako savrsena da ima liniju.
Da imam curicu nikada joj ne bih govorila da je najlepsa na svetu, lepsa od drugarica itd itd...
 
Borice se obicno i ne vide.

Ja se ne razumem u fotografiju, ali mi se cini da te sitne linije po licu vise hvataju kamere nego obicno oko.
Oci su predodredjene da vide celinu i nisu toliko ostre.

Nego se klinke danas fotkaju po vascele dane i onda zure satima u te fotografije. To ja vidim kao problem.
Ta fotkanja radjaju narcisoidnost, sebicluk, ljubomoru, manje razvijaju druge hobije, manje se krecu i druze. I onda svaka nevidljiva linija ispada grdna muka jer kud ona tako savrsena da ima liniju.
Da imam curicu nikada joj ne bih govorila da je najlepsa na svetu, lepsa od drugarica itd itd...
Narcizam se pojavi prvi pa se onda usavršava, pre digitalnih kamera su za to služila ogledala.
 
Stari, dobri metodi. Hahahaha umreću

1714347141666.png
 
Narcizam se pojavi prvi pa se onda usavršava, pre digitalnih kamera su za to služila ogledala.

I da i ne, posteno govoreci.
Narcizma jeste vazda bilo ali su i klinci imali vise obaveza.
U starija vremena su radili, manjina je bila skolovana, vecina je krpila kraj sa krajem, svako malo vodjeni u rat, angazovani ovde i onde.

Potom smo dobili posleratno vreme pa su citali, listom bili upisivani u muzicke i slicne skole, visili su ispred zgrade, igrali fudbal i skakali lastis...pa je Marko sutirao bolje a Ana je skakala lepse i mi smo obradjivali da nismo najbolji, da nismo najlepsi.

Danasnji omladinci nikakvu obavezu nemaju, niti igraju fudbal, niti skacu lastis, citaju manje, treniraju slabije...i nemaju nikakvu svest da su Marko i Ana lepsi.
To sasavo samopouzdanje sto se izgleda tice je probilo plafon.
Ja ne znam.devojku koja je sebe smatrala lepom. Svaka je bila sramezljiva za nesto, danas kriticnost jednostavno nije slucaj, sto zbog vaspitanja, sto zbog tih kamera i gluposti.
Mi smo mozda bile suvise kriticne prema odrazu u ogledalu, ne sporim, tesko je naci meru i to kompanije dobro znaju pa udaraju u slabe tacke krhki i sujeti skloni zenski rod:).
 
I da i ne, posteno govoreci.
Narcizma jeste vazda bilo ali su i klinci imali vise obaveza.
U starija vremena su radili, manjina je bila skolovana, vecina je krpila kraj sa krajem, svako malo vodjeni u rat, angazovani ovde i onde.

Potom smo dobili posleratno vreme pa su citali, listom bili upisivani u muzicke i slicne skole, visili su ispred zgrade, igrali fudbal i skakali lastis...pa je Marko sutirao bolje a Ana je skakala lepse i mi smo obradjivali da nismo najbolji, da nismo najlepsi.

Danasnji omladinci nikakvu obavezu nemaju, niti igraju fudbal, niti skacu lastis, citaju manje, treniraju slabije...i nemaju nikakvu svest da su Marko i Ana lepsi.
To sasavo samopouzdanje sto se izgleda tice je probilo plafon.
Ja ne znam.devojku koja je sebe smatrala lepom. Svaka je bila sramezljiva za nesto, danas kriticnost jednostavno nije slucaj, sto zbog vaspitanja, sto zbog tih kamera i gluposti.
Mi smo mozda bile suvise kriticne prema odrazu u ogledalu, ne sporim, tesko je naci meru i to kompanije dobro znaju pa udaraju u slabe tacke krhki i sujeti skloni zenski rod:).
Izvini, ukoliko se pročita šta je nekada pisano uvek i na svim meridijanima su se svi slagali da je svaka nova generacija nekako gora od one prethodne, a ipak se napredovalo. Nema mesta pesimizmu, vremena se menjaju.
 
Ne, ne moras da naglasis u tom slucaju nije to u pitanju.

Evo jedan primer
Šta je „retuširanje ili druga manipulacija“?
„Retuširanje ili druga manipulacija“ označava izmene napravljene tokom ili nakon snimanja slike ili filma koje menjaju oblik tela, veličinu ili kožu osobe. Pošto pravilo takođe pominje „manipulaciju“, korišćenje filtera i sočiva koje menjaju pojavu osobe na fotografiji ili filmu takođe je obuhvaćeno zahtevom za označavanje.

Dakle, postoji obaveza označavanja retuširanih ili izmanipulisanih reklama kada izmene uzrokuju da telo osobe u reklami odstupi od stvarnosti.

Kompletna lista na
https://www.forbrukertilsynet.no/en...-guideline-on-labelling-retouched-advertising
Е, то је већ другачије него у уводно посту. Хвала на разјашњењу, мада ми све то звучи закашњело та ће са "АИ особама"? То није ретуширање, него потпуно измишљени "облик особе".
 
Pod izrazom fotoshop sam podrazumevala sve izmene koje su urađene na bilo koji način. I navela da je to u slučajevima kada nije naglašeno da je fotka pretrpela izmenu zarad reklame samim tim što sam pomenula proizvodi.Moraću sledeći put da budem bukvalno precizna da ne dolazi do pogrešnog tumačenja.
Мораћеш, јер измјена фотке и измјена особе на фотки не да није баш исто, него је нешто сасвим друго. ;)
 
Mislim da su ljudi zaista kreteni ako neko mora da im kaže da je 99% slika obrađeno, sa nekim filterima i slično.

Ako ti treba natpis da shvatiš da je ovo desno prerađena slika, onda ti imaš veći problem...

1714374423453.png
Очигледно јесте, али ко не зна особу на слици, како може знати да ли је неко упеглао да би изгедала као на фотки десно или је неко из спрдње нагрдио као на фотки лијево?
 
Очигледно јесте, али ко не зна особу на слици, како може знати да ли је неко упеглао да би изгедала као на фотки десно или је неко из спрдње нагрдио као на фотки лијево?

Tako što izgleda kao da je balzamovana na slici, pa onda sedneš i razmisliš "hm, koliko ja tačno znam ljudi da uživo izgledaju ovako?" i onda se setiš "hm, pa nikoga!". Eto, tako.

A znaš šta je još najbolje od svega? Ova Dara se pojavljuje u emisijama, svi znamo kako izgleda, ko je i šta je, a onda ona okači sliku na mreže ovu ovakvu i ima lupam 100.000 lajkova. Pa jel tu neko lud?
 
Tako što izgleda kao da je balzamovana na slici, pa onda sedneš i razmisliš "hm, koliko ja tačno znam ljudi da uživo izgledaju ovako?" i onda se setiš "hm, pa nikoga!". Eto, tako.

A znaš šta je još najbolje od svega? Ova Dara se pojavljuje u emisijama, svi znamo kako izgleda, ko je i šta je, a onda ona okači sliku na mreže ovu ovakvu i ima lupam 100.000 lajkova. Pa jel tu neko lud?
Да будем искрен, ево размишљам колико знам људи који изгледју као на фотки лијево... Па никога! :mrgreen:
Чак ми дјелује сасвим логично да у средини недостаје оригинал од ког је направљена и лијева и десна верзија. :lol:
 
Да будем искрен, ево размишљам колико знам људи који изгледју као на фотки лијево... Па никога! :mrgreen:
Чак ми дјелује сасвим логично да у средини недостаје оригинал од ког је направљена и лијева и десна верзија. :lol:

Pa, to i jeste poenta...

Evo, lično ne znam ko je ova, pronašao sam fotku na netu, pa mi kaži kad pogledaš ovo desno jel ti liči ovo na stvarnu osobu ili na neku AI kreaturu?

f2a41c8c79dbcf145bb2.jpeg
 

Back
Top