shadowrun 2063

bufla se prijavio kao dobrovoljac, nego nekako nestade u akciji ... gledam eventualni i da pribavim GM sa zmaj foruma, koji je iskusan u online RPG-u ...

videćemo ... ako baš bude tesno, onda ću ja da vodim ...
 
dan555:
Drago mi je što se vi ovde lepo igrate, prosto mi žao da pitam zašto ovo nije u podforumu Igre ili Video igre?


ovo NIJE video igra ... tako da tamo definitivno nema šta da traži, a pošto sumnjam, da bih u podforumu za normalne igre našla igrače za naučno fantastični RPG, onda sam mislila, da otvorim ovde tu temu.

inače nećemo ovde da igramo ... ovde se samo dogovaramo. nadam se, da ne smeta ... :D
 
Ne obazirite se na moje mišljenje, pa nisam ja mod.
Inače, valjda sve igrice (kako god ih zvali) imaju elemente fantastike ali po mom mišljenju nisu SF već su stvorile sopstveni svet računarskih igara.Zato mislim da im nije ovde mesto.Ali to je samo moje mišljenje.
Uostalom Mr Bufla je SF tim, ako on kaže da je OK onda je OK.

Shinanai, samo sam radoznao, da li čitaš SF?Zašto nam se na pridružiš i u ostalim temama?
 
dan555:
Shinanai, samo sam radoznao, da li čitaš SF?Zašto nam se na pridružiš i u ostalim temama?

zato što u stvari volim najviše cyberpunk ... i eventualo autostopera ... i ballard-a (najviše knjigu "crash") ...

ostavle pisce itd. i nepoznajem najbolje, tako da nemogu da se uključim u određene teme. :D

ali za cyberpunk-om sam stvarno bolesna ... prva ljubav mi je bila neuromancer od gibson-a. kad bi neko izmislio direktni priključak kompa u mozak, ja bi ga prva isprobala ...
 
Cao evo i "probao bih" GM-a. Nije da sam veteran sto se tice SR-a ali eto mogu da pokusam, mada ce mi trebati jedan konsultant da bi to moglo da funkcionise. Znaci ko zeli da igra samo nek stavi mali info o svom karakteru, ime prezime, kratku istoriju, i najosnovnije crte lika tipa jak, pametan i sl. Neke ljude sam vec sreo tako da ce mi biti drago da sa njima ponovo igram.

Sto se tice price mjesto desavanja radnje mozemo kasnije da odredimo, a u principu mislim da bi najbolje bilo da pripadate jednoj polutajnoj sluzbi koja je recimo neka detektivska organizacija ili tako nesto za unajmljivanje tako da se pocne manje vise skupa.

Eto za kockice ne znam kako cemo, al bi bilo dobro kad bi i to moglo mada i ne mora.
 
GM ĆE BITI IG+.

u svakom slučaju ću ja da vam objasnim kreiranje karaktera. prvo uzmite, i pređite "sprawl survival guide". evo vam link za skidanje:

http://rapidshare.de/users/K5OJV4

tu vam je detaljan opis sveta i svih bitnih stvari. od sredstava za plaćanje, preko zakona, do mogućnosti za izlazak i provod.
nemojte razmišljati o kojekakvim pravilima igre. to sve rešava GM. vi se orijentišite po sledećem u pravljenu karaktera, treba vam:

neki opasan streetname kao npr. "grim-reaper" ili "harlekin" ili "cleaner" ... nešto u tom smislu. koliko imate godina, šta upšte radite, detaljan opis izgleda sa svim prepoznatljivostima (ako imate sličicu, onda još bolje), ugradite obavezno koju interesantnu manu, i obavezno odradite dobru biografiju ... na odnosu te biografije možete sebi da podelite adekvatne skill-ove i atribute ...

znači ako igrate klasičnog lika iz nekog ganga, koji vozi motor i gnjavi gandžu - taj neće imati skill-ove za hackovanje ili sposobnosti da obija visoko obezbeđene zgrade.

inače nemate nikakva ograničenja u građenju karaktera - GM uvek može da napravi nešto jače, ako je potrebno.

ako vam trebaju dodatnje ideje za građenje karaktera, imate pod istim linkom shadowrun "rulebook 3rd edition". to neka vam služi samo kao orijentacija za sastavljanje sposobnosti, opreme, oružija i vozila - implanta u telu itd.
nemojte se opterećivati pripremanjem na sve moguće katastrofe, koje mogu da naiđu. samo bi vukli nepotrebno puno stvari sa sobom. :lol:

još jedna reč o rasama:

2010. godine je jedan shaman zvani "dancing coyote" probudio magiju u svetu. i sa tim uspavalu genetiku svih mogućih rasa u ljudima. tako da postoje trolovi, elfovi, patuljci, vampiri itd.
ta genetska mutacija se naziva meta-virusom. tako da elf, koji biva ujeden od vampira, može da postane elf-vampir itd. znači možete da pravite kombinacije rasa. samo neka vam ostane u svesti da npr. elf-vampir i dalje nemože da se kreće danju. znači uvek ima nekih mana u tim kombinacijama.
ali zato nepostoje 300 godina stari elfovi .. pošto su mutacije krenule tek 2010. godine, a mi smo u 2063., teško je da vam lik može imati 300 godina ili više ... ako je u godini 2010. imao 102 godine i postao elf, onda sad ima 165 godina itd. u tom smislu ...

and now - enjoy yourself and have fun creating your character. :D
 
ig+:
Cao evo i "probao bih" GM-a. Nije da sam veteran sto se tice SR-a ali eto mogu da pokusam, mada ce mi trebati jedan konsultant da bi to moglo da funkcionise. Znaci ko zeli da igra samo nek stavi mali info o svom karakteru, ime prezime, kratku istoriju, i najosnovnije crte lika tipa jak, pametan i sl. Neke ljude sam vec sreo tako da ce mi biti drago da sa njima ponovo igram.

Sto se tice price mjesto desavanja radnje mozemo kasnije da odredimo, a u principu mislim da bi najbolje bilo da pripadate jednoj polutajnoj sluzbi koja je recimo neka detektivska organizacija ili tako nesto za unajmljivanje tako da se pocne manje vise skupa.

Eto za kockice ne znam kako cemo, al bi bilo dobro kad bi i to moglo mada i ne mora.
Jedinu osobu koju si upoznao ovde je shinanai :)
Malo kasnije cu sastaviti lika mada mislim da ce biti axe wilding maniac
a116.gif
 
Ma znam je sa valhale dok sam bio wasted tamo :) nego evo neki linkovi koji mogu da nas uvedu takodje u pricu i za koje odranije znam i mislim da su cool. Evo ga link tu ima i karakter generator valjda i jos kojesta :) http://matrix.dumpshock.com/ meni najzanimljiviji info o oruzju http://matrix.dumpshock.com/raygun/firearms/navframe.html

Nadam se da ce i Kirgan da se pojavi, a sto se tice mog vodjenja znaci ako neko misli da moze bolje i da zna bolje nek se odma prijavi da ne bude kasnije da ja ne znam ;)
 

Back
Top