Sex u 19 veku

Prvo, u 19. veku su živeli u prednosti u odnosu na nas ( sem tehnologije, ništa se značajno nije dogodilo u svesti čoveka )
Drugo, vodom kojom su se prali ( neka je i 2 puta mesečno ) je zdravija nego voda danas.
Treće, koristili su domaće sapune
Četvrto, ti si unela u sebe toliko hemijskih preparata i ostalih hemijsih otrova ( kozmetika, hrana, voda ) da si prava mala Ariel fabrika na dve noge
za bondiku s ljubavlju
 
i plus kad neko nema struju, televizor, komp, igrice, a nema ni kafice, diskoteke i sl, ondak sa prvim mrakom mora da polezu svi a ustaju u cik zore. i ondak, duge mirne noci, covek mora da izmisli neke drustvene igrice :). i tako je nastala narodna knjizevonst, narodne umotvorine, pricane u grupi, vise generacija okupljeno oko ognjista. kolektivna kreativnost i masta.
 
i plus kad neko nema struju, televizor, komp, igrice, a nema ni kafice, diskoteke i sl, ondak sa prvim mrakom mora da polezu svi a ustaju u cik zore. i ondak, duge mirne noci, covek mora da izmisli neke drustvene igrice :). i tako je nastala narodna knjizevonst, narodne umotvorine, pricane u grupi, vise generacija okupljeno oko ognjista. kolektivna kreativnost i masta.

S tobom bih živeo i u 19. i u 119. veku.
 
i plus kad neko nema struju, televizor, komp, igrice, a nema ni kafice, diskoteke i sl, ondak sa prvim mrakom mora da polezu svi a ustaju u cik zore. i ondak, duge mirne noci, covek mora da izmisli neke drustvene igrice :). i tako je nastala narodna knjizevonst, narodne umotvorine, pricane u grupi, vise generacija okupljeno oko ognjista. kolektivna kreativnost i masta.

Jel to podrazumeva da su orgijali i eksperimentisali u seksu, i ako je u jednoj sobi spavalo po vise njih... Ili ovde iskljucivo govorimo o orgijama po dvorovima...
 
Sta ti je konkretno pricao...kako se od mirisa karakteristicnog za mindzu koja 2 meseca nije oprana onesvestio ili kako mu je bio zapusen nos ali se ipak ispovracao jer svasta se dole nakupi za 2 meseca . :neutral:

Izvinjavam se ako sam nekima izazvala nadrazaj za povracanje i zgadila seks ali ovaj Brajko izaziva
a zasto posmatras to iz danasnje perspaktive kada je najnormalnija stvar kupati se svaki dan (a i nije svima ako cemo iskreno,jos ima ljudi kolko volis koji bazde na kilometar i ispustaju svoje sta ja znam feromone i miris proslonedeljnih stroka u prolazu)....

mene je recimo uzasavalo uvek gledajuci istorijske filmove sto je sve predstavljeno iz danasnje perspektive - tela,kriterijumi lepote,pa cak i sminka...a sve da bi bio zadovoljen danasnji konzument istih...a stvarnost sto je bila potpuno drugacija,sto su ljudi bili mali zdepasti,zene punacke i sve samo ne opremljene najnovijom frizurom sa helou fesn ti vi i slicno to nema veze...

mislim da je slicna stvar i sa ovim...ljudi su verovatno smrdeli u nekim periodima manje u nekim vise ( sta ja znam kontam da su u rimu cak i oni siromasniji relativno redovno praktikovali odlazak u javna kupalista) i ja to uglavnom vezujem za mracne godine srednjeg veka ali u trenucima kada SVI smrde i imaju visemesecne naslage ne mogu da ne pomislim da se nisu bas toliko time opterecivali,zar ne? a i sve kad su morali da bore sa nepodnosljivim smradom imali su prakticna resenja, ko u tangu specifican polozaj glave koji imaju dok plesu :zper:

i da ne tupim dalje,ako su imali jos u ono vreme razna kontraceptivna sredstva (bila neka emisija na history valjda) za koje su koristili razne prirodne materijale, tesko da se nisu predavali seksualnijm perverzijama svake vrste....al ono...glavu stavljam da je tu bilo seksanja na sve strane,samo u zavisnosti od doba - manje ili vise javno :) pa ako se dobro secam casova istorije i celibat u katolickoj crkvi je valjda uveden jer su se popovi kresali sa kim su stigli...fazon oce gresila sam :zper: dodji sine sace cika da ti pomogne da speres ljagu sa svog imena!!!:per: i to u vreme kad su oni kao trebali da predstavljaju neke kao vrednosti hriscanskog nasledja i slicno :lol: a papini tajni prolazi vrveli od ljubavnica i ljubavnika :D

e bas je super tema inace :D
 
Orgije su organizovane još u staroj Grčkoj....Da ne pominjem da je tada bilo "tak normalno" imati i ženu i mlađanog ljubavnika (a pod "mlađan" podrazumevao se dečak od 15ak godina). Takođe su postojali sexualni robovi i robinje prodavani, kupovani i obučavani za pružanje sexualnih uživanja....Pa onda haremi arapskih careva (postoje od vajkada). Arapska žena za razliku od recimo čedne engleske deve iz 18. veka od malih nogu je učena kako da zadovolji svog muškarca. A ne ko Engleskinje koje su udavane kao što se prodaju konji i prve bračne noći doživljavale "otkrovenje".... Neko pomenu i Kama-sutru, pa onda Japanci i Kinezi imaju razvijenu likovnu umetnost specijalizovanu za crtanje polnog opštenja između muškaraca i žena, a i homosexualnih parova..... Hrišćanstvo je u srednjem veku donelo "iju, stidi se!" varijantu sexa...što im nije mnogo pomagalo (ko ne veruje nek čita Dekamerona).
Summa summarum, sexa je bilo i biće....u raznim oblicima i dezenima, i mi ne radimo ništa što naši preci nisu radili....izmislili toplu vodu nismo...samo više tupimo na zadatu temu...
 
a zasto posmatras to iz danasnje perspaktive kada je najnormalnija stvar kupati se svaki dan (a i nije svima ako cemo iskreno,jos ima ljudi kolko volis koji bazde na kilometar i ispustaju svoje sta ja znam feromone i miris proslonedeljnih stroka u prolazu)....

mene je recimo uzasavalo uvek gledajuci istorijske filmove sto je sve predstavljeno iz danasnje perspektive - tela,kriterijumi lepote,pa cak i sminka...a sve da bi bio zadovoljen danasnji konzument istih...a stvarnost sto je bila potpuno drugacija,sto su ljudi bili mali zdepasti,zene punacke i sve samo ne opremljene najnovijom frizurom sa helou fesn ti vi i slicno to nema veze...

mislim da je slicna stvar i sa ovim...ljudi su verovatno smrdeli u nekim periodima manje u nekim vise ( sta ja znam kontam da su u rimu cak i oni siromasniji relativno redovno praktikovali odlazak u javna kupalista) i ja to uglavnom vezujem za mracne godine srednjeg veka ali u trenucima kada SVI smrde i imaju visemesecne naslage ne mogu da ne pomislim da se nisu bas toliko time opterecivali,zar ne? a i sve kad su morali da bore sa nepodnosljivim smradom imali su prakticna resenja, ko u tangu specifican polozaj glave koji imaju dok plesu :zper:

i da ne tupim dalje,ako su imali jos u ono vreme razna kontraceptivna sredstva (bila neka emisija na history valjda) za koje su koristili razne prirodne materijale, tesko da se nisu predavali seksualnijm perverzijama svake vrste....al ono...glavu stavljam da je tu bilo seksanja na sve strane,samo u zavisnosti od doba - manje ili vise javno :) pa ako se dobro secam casova istorije i celibat u katolickoj crkvi je valjda uveden jer su se popovi kresali sa kim su stigli...fazon oce gresila sam :zper: dodji sine sace cika da ti pomogne da speres ljagu sa svog imena!!!:per: i to u vreme kad su oni kao trebali da predstavljaju neke kao vrednosti hriscanskog nasledja i slicno :lol: a papini tajni prolazi vrveli od ljubavnica i ljubavnika :D

e bas je super tema inace :D

:ok: ;) :D


Inace evo kako se moze izneti sopstveni stav bez nervoze koja cesto uhvati neistomisljenike :lol:
 
Ma ljudi dal ste vi bre normalni kakvo kupanje jednom nedeljno bio sam bre u Shoenbrunn-u ijao sta sam sve tamo cuo. Pa tada se kraljevska porodica (koja je najveci smaragd na svetu koristila kao slanik!!) nije tusirala. Bilo je verovanje da kada voda udje u organizam ona razdire organe i zato nisu to mnogo forsirali. Pa ybt Marija Terezija, koja je forsirala higijenu, je trazila od svoje dece da peru zube svakih 6 meseci!
 
Poslednja izmena:
da se tada jebalo - jebalo se, da je tada smdelo - smrdelo je, samo što tu činjenicu ne treba meriti aršinima 21. veka.
Niko normalan danas se ne bi **** s nekim ko ima higijenske navike iz 19. veka, ali verovatno ni ti iz 19. veka ne bi s nama iz 21.
 

Back
Top