Šestoro mrtvih u požaru u diskoteci “Kontrast” u Novom Sadu

Очекивана казна. Нови Сад је град који је продао душу аутономашима и комунистима, па сад плаћа последице. То кажем као неко ко је рођен и живи у овом граду.


Novi Sad je zapravo i bio izuzetno bezbedan grad nekada ranije, dok je imao svoju policiju.
A ne ove pačićeve debeljkoviće.


Tragedija je užasna.
I nema mesta političarenju.
Treba da odgovaraju svi, u nizu, od gradonačelnika, predsednika skupštine grada, načelnika pu, i inspekcijskih njuški.
O vlasniku da ne pričam.
 
Туга велика.
Прочитала сам, противпожарни апарат није прорадио. Можда нису умели да га употребе. Сетих се свих оних обука које нам организују на три године, спрдамо се док попуњавамо тест, а питање је да ли би половина нас умела да одради у паници то чему су нас научили. Не верујем да су деца побегла у тоалет, верујем да су се тамо затекли, и да нису могли касније да изађу.

Искрено саучешће породицама настрадалих.
 
Tragedija....saucesce porodicama nastradale dece,suvisno je naklapati o krivici i uzroku ove katastrofe,
nadam se da ce biti kaznjeni odgovorni za ovakav uzasan dogadjaj,nista ih ne moze vratiti roditeljima
ali barem da jednom pocne u ovoj banana drzavi da se postuje neki red i nekakvi standardi,da
svaka shusha radi sta i kako hoce a sve cesci su ovakvi ne mili dogadjaji,na zalost.
 
Кад сам чуо шта се десило у том градском Содому, који је од раније познат по томе да су избијали "спонтани пожари", јурњаве, туче, бомбе, курварства,... још више ми је драго што васпитавам своју децу на начин да се склањају зла, јер мудрост је склањати се од зла.
Али, немају сва деца родитеље, као што их нису имали ови страдалници и што их немају они који блеје на таквим местима.

Наш народ каже "ко се чува и Бог га чува" и то је једна кратка, али сажета мудрост настала из дугог и болног искуства многих генерација. Зато догађај треба да буде пример родитељима на шта да обрате пажњу, да праве корекцију у васпитању деце, да им усмеравају интересовања и пажњу на лепа, корисна и места која ће их духовно уздизати и изграђивати као боље људе, а да избегавају ове...мини Содоме и курварлуке у којима се врло често дешавају зле ствари.

Жао ми их је, али ово нека буде пример родитељима да телевизија и еуропске "вредности"(у које, нажалост, спада и тзв."ноћни провод" по таквим местима) нису добри васпитачи. Зато памет у главу.
 
MUP: Uzrok požara u diskoteci kablovi ispod bine

RTS, Tanjug | 02. 04. 2012. - 08:57h | Komentara: 11
Načelnik uprave za vanredne situacije Novi Sad Boško Pilipović rekao danas da je sklopljen mozaik i da su uzrok požara u diskoteci "Kontrast" u Novom Sadu najverovatnije kablovi ispod bine.

- Međutim, utvrdiće se vrlo brzo i da li su performansi doprineli da se požar brzo raširi", rekao je za RTS Pilipović koji je ponovio da je dojava o požaru kasnila 15 minuta.

Načelnik uprave za preventivu sektora za Vanredne situacije MUP-a Srbije Ivan Zarev rekao je da ne bi bilo žrtava da je u diskoteci "Kontrast" u Novom Sadu gde je u požaru poginulo šestoro mladih, bilo manje ljudi.

- Na jednom malom prostoru imali smo veliki broj ljudi. Da nije bilo tog broja ljudi mi danas ne bismo imali žrtve - rekao je Zarev.

On je naveo da postoji nekoliko parametara o određivanju broja ljudi u raznim prostorima i dodao da je, prema podacima, u diskoteci "Kontrast" bilo više od 300 ljudi i da se u takvoj situaciji moralo očekivati produženo vreme evakuacije.

Zarev je istakao i da je prema odredbama Zakona o zaštiti od požara vlasnik, odnosno korisnik objekta dužan da se stara o sprovođenju mera, a kontrolni inspekcijski organi da vrše proveru tih uslova i ukolio nešto ne odgovara zakonu predlažu odgovarajuće mere.
 
Devojka koja se ugušila u požaru bila najmlađi doktor nauka u istoriji fakulteta

AL -SP | 02. 04. 2012. - 12:57h 13:03h | Komentara: 32
Jedinica, đak generacije, student generacije, najmlađi doktor nauka u istoriji PMF-a, docent na Hemijskom fakuletu.... Sve to, u liku mlade Milene Dalmacije (28) odneo je dim nesrećne diskoteke “Kontrast”.


Milena Dalmacija bila je izuzetna osoba, student generacije, najmlađi doktor nauka u istoriji PMF-a, docent na Hemijskom fakuletu....
“Ljubim te” - napisala je majci u poslednjoj poruci koja je stigla ženi, skrhanoj od bola, patnje i neverice. Milena je bila jedino dete čuvenog novosadskog profesora, dr Bože Dalmacije i njegove žene, profesorke hemije u novosadskoj gimnaziji.
Mlada novinarka poginula u požaru: Tamara je bila vedra i pozitivna osoba

Moj brat je pokušavao da izađe, ali su vrata toaleta bila blokirana
Milena je uveče sa društvom izašla u grad. Roditelji su znali da je sa društvom izašla u “Kontrast”. Pošto se Milena ujutro nije pojavila u kući, krenuli su sa prijateljima do diskoteke, jer su čuli da je izbio požar. Tamo ih je sačekala strašna vest.

- Ništa nije slutilo da će se dogoditi tragedija. Izašla je sa većim društvom, bio je to sasvim običan izlazak. Drugari koji su izašli sa njom su mi javili strašnu vest, a moj stariji brat išao je da identifikuje telo – priča Milan Vasić, brat nastradale Milene Dalmacije ( 28).


Milan Vasić, brat nastradale Milene
Ceo dan iz porodične kuće Dalmacija, u Ulici Stepe Stepanovića 25 u Futogu, odjekivali su leleci nesrećnog oca i majke. Prijatelji i rodbina bezuspešmno su pokušavali da se nađu pri ruci neutešnim roditeljima. Milena Dalmacija biće, najverovatnije, sahranjena u utorak.

U požaru su poginuli Marina Aničić (25) iz Čuruga, Tamara Miladinović (25) iz Novog Sada, Marko Pavlović (29) iz Kragujevca, državljanin BiH sa prebivalištem u Novom Sadu Zoran Ignjatović (28) i Renato Vuković (21) iz Kikinde.
 
A nije to toliko u pitanju vec ovaj klub,uvek je bio problem, bila je bacena bomba,tuche,pucnjave, pa su se okrstale navijacke grupe sa bakljama tamo ( tad sam trebala da izadjem tamo mislim,a nisam ) pa pozari, ubistvo jedno je bilo u Kontrastu ako se ne varam, e da i bio je jako poznat po krvnickom obezbedjenju.Mislim,meni je Kontrast bio drugi omiljeni club u gradu i jako sam volela tamo da idem i jednom sam trebala ali nisam otisla i to veche obezbedjenje je prebilo jednog decka koji je cekao da udje u klub zato sto nije izgledao fensi, ili desilo mi se par puta kad sam htela da izadjem u Kontrast prodjem preko dana pored njega ono zatvoreno, policijska kola i stoji murija ispred, moja poznanica jedna je bila na podijumu kad je decko upucao svoju devojku jer je bio ljubomoran a usput je pucao i na konobara iz cista mira,to je bilo takvo mesto oduvek, i uvek bez obzira sta se desavalo je nastavljalo da radi,i da radi i da radi dok...eto
To je oduvek bio klub gde su se skupljali svi kriminalci u gradu

To je trebalo mnogo ranije da se zatvori.
 
Poslednja izmena:
Milena je ćerka univerzitetskog profesora i profesorice hemije iz gimnazije, inače sjajne, stroge, pravične žene.
Mnogo mi je žao.

Zbog svih.
I ne mogu više da pojmim da se to opet dešava u NS.
Ne znam šta je tu više u pitanju..
Najveća korupcija kod inspektora, loša karma, ne znam..

Nije karma vec:

Najveća korupcija kod inspektora..
zatim nemar, javasluk, halavost, bahatost, nepotizam, stranacka zaposljavanja, nestrucnost, ucene, mafijasluk, necovecnost

eto to je uzrok

evo i dokaza..vec danima slusamo kako je objekat kontrolisan od strane inspekcija

kad



Kontrast nije imao upotrebnu dozvolu

Objekat u kome je bila smeštena diskoteka "Kontrast" nije imao upotrebnu dozvolu sa stanovišta zaštite od požara, niti dozvolu za rad, izjavio je danas načelnik sektora za vanredne situacije MUP-a Srbije Predrag Marić.


http://www.021.rs/Novi-Sad/Hronika/Maric-Kontrast-nije-imao-dozvolu-za-rad.html

Dalje..kad su "vrsene redovne kontrole", kako rekose listom svi , od Gradonacelnika do Dacica, kako je moguce da

što bi moglo imati i veze sa kvarom instalacija ispod bine, napomenuo je Marić za RTV i ukazao da nijedan protivpožarni aparat u diskoteci nije radio.

Uhapseni vlasnik i dvojica zakupaca,
a i dalje se niko ne spominje iz inspekcija, a kamoli da bude uhapsen.
 
Poslednja izmena:
Mladi sportista zbog otkazanog meča ostao u Novom Sadu i ugušio se u požaru

Ekipa "Blica" | 02. 04. 2012. - 21:03h 11:36h | Foto: KAF Mamuti Kikinda | Komentara: 0
Renato Vuković (21) iz Kikinde, šesta žrtva jezive tragedije u novosadskoj diskoteci "Kontrast", kobnog dana je trebalo da bude u Sremskoj Mitrovici, na utakmici američkog fudbala kojeg je godinama trenirao. Međutim, zbog otkazivanja meča i želje da sa prijateljima proslavi položeni ispit, mladić je te večeri izašao u diskoteku.


Renato Vuković se ugušio u toaletu u prizemlju objekta, svega nekoliko metara udaljen od izlaza

Da tragedija bude veća Renato Vuković se ugušio u toaletu u prizemlju objekta, svega nekoliko metara udaljen od izlaza. Kako kažu njegovi saigrači, zbog toga što je pokušao da spase svoju devojku, zarobljenu u toaletu, a kada je video da je to nemoguće, bilo je kasno da se on spase.

Renato je sa saigračima iz Kluba američkog fudbala “Mamuti” iz Kikinde u subotu trebalo da bude na terenu, nakon čega bi otputovao u Šabac, kako bi vikend proveo kod cimera sa kojim studira.

Blokada puteva u Vojvodini i želja da sa prijateljima proslavi ispit koji je prethodne nedelje položio sa desetkom doveli su ga u diskoteku “Kontrast”.

Odličan student, planirao nastavak studija u Milanu
Renatov ujak Duško Miličić i tetka Svetlana Stari kazuju kako je ovaj sportista bio izvanredan student sa svim desetkama u indeksu .
- Završio je gimnaziju u Kikindi gde je bio odličan učenik, a sada i veoma dobar student. Imao je velike planove. Želeo je da ode u Milano na dalje studije - kažu neutešni rođaci.
- U svemu je bio izuzetan. Bio nam je ponos. Majka je znala da je Renato izašao u grad to veče, pa kad je u nedelju ujutro na televiziji čula za tragediju odmah ga je zvala telefonom, ali se on nije javljao. Odmah je autom otišla u Novi Sad, ali ga nije našla u stanu u kojem je živeo. Od njegovih drugova je saznala da se dete ugušilo u dimu, u toaletu – priča kroz suze Renatov ujak Duško Miličić.

Renatovi saigrači iz kluba nisu mogli da poveruju kada su čuli da je njihov prijatelj nastradao u požaru.

- Svi smo u šoku. Nikada se nismo suočili ni sa čim sličnim od kada je klub formiran. Zaista je jako teško naći reči u ovakvom trenutku. Ostaće upamćen kao veoma snažan, posvećen i odlučan igrač, lepo vaspitan čovek, uvek nasmejan i posvećen timu i saigračima. Izgubili smo prijatelja, saigrača, a pre svega brata. Čuli smo da je pokušao da spasi svoju devojku, koja je ostala zaglavljena u toaletu. Kada je video da ne može ništa da uradi, krenuo je ka izlazu. Na žalost, sa sekundom zakašnjenja - rekao je Mirko Jočić, predsednik kluba američkog fudbala “Mamuti”.

Srpska asocijacija američkog fudbala izrazila je najdublje saučešće porodici Vuković i saigračima preminulog Renata, a doneta je i odluka da svi mečevi narednog vikenda počnu sa minutom ćutanja “u znak poštovanja prerano otišlog oklopnika”.
 
MUP: Uzrok požara u diskoteci kablovi ispod bine

RTS, Tanjug | 02. 04. 2012. - 08:57h | Komentara: 11
Načelnik uprave za vanredne situacije Novi Sad Boško Pilipović rekao danas da je sklopljen mozaik i da su uzrok požara u diskoteci "Kontrast" u Novom Sadu najverovatnije kablovi ispod bine.

- Međutim, utvrdiće se vrlo brzo i da li su performansi doprineli da se požar brzo raširi", rekao je za RTS Pilipović koji je ponovio da je dojava o požaru kasnila 15 minuta.

Načelnik uprave za preventivu sektora za Vanredne situacije MUP-a Srbije Ivan Zarev rekao je da ne bi bilo žrtava da je u diskoteci "Kontrast" u Novom Sadu gde je u požaru poginulo šestoro mladih, bilo manje ljudi.

- Na jednom malom prostoru imali smo veliki broj ljudi. Da nije bilo tog broja ljudi mi danas ne bismo imali žrtve - rekao je Zarev.

On je naveo da postoji nekoliko parametara o određivanju broja ljudi u raznim prostorima i dodao da je, prema podacima, u diskoteci "Kontrast" bilo više od 300 ljudi i da se u takvoj situaciji moralo očekivati produženo vreme evakuacije.

Zarev je istakao i da je prema odredbama Zakona o zaštiti od požara vlasnik, odnosno korisnik objekta dužan da se stara o sprovođenju mera, a kontrolni inspekcijski organi da vrše proveru tih uslova i ukolio nešto ne odgovara zakonu predlažu odgovarajuće mere.

Ko je dozvolio ulazak više od predviđenog broja ljudi?
A jel ikad vršena provera
?
 
Vratila se po tašnu u diskoteku i poginula u požaru

| 03. 04. 2012. - 07:47h | Komentara: 40
Marina Aničić (25) iz Čuruga izašla je neposredno pre tragedije iz diskoteke "Kontrast" u kojoj se dogodio stravičan požar. Međutim, vratila se po torbicu koju je zaboravila na stolu i nije izbegla vatrenu stihiju, pričaju očevici.


Marinu Aničić je još tri ispita delilo od diplome Ekonomskog fakulteta
Marina je stanovala u Novom Sadu sa rođenim bratom Goranom, studirala je ekonomiju i do diplome su je delila još tri ispita.

Novinarku identifikovali na osnovu računa za mobilni

Mladi sportista zbog otkazanog meča ostao u Novom Sadu

Devojka koja se ugušila u požaru bila najmlađi doktor nauka

Pokušavao da izađe, ali su vrata bila blokirana
- Poslednji put sam je video u četvrtak, kada sam joj odneo neke stvari, koje joj je majka poslala. Ništa nije slutilo da ćemo tada poslednji put videti svoje dete – kaže Marinin otac Rade Aničić.

Njenom bratu Goranu vest o tragediji javila je Marinina drugarica, koja je ispričala kako se dogodila nesreća i da se Marina vratila u diskoteku.

- Pozvala me u 5.45 i rekla da Marina nije izašla iz diskoteke. Prvo je mislila da su se mimoišle, pa je dugo stajala ispred kluba i čekala da se raziđe gužve kako bi je ugledala - u neverici priča Goran Aničić.

Marić: "Kontrast" nije imao upotrebnu dozvolu

Objekat u kome je bila smeštena diskoteka "Kontrast" nije imao upotrebnu dozvolu sa stanovišta zaštite od požara, niti dozvolu za rad, izjavio je danas načelnik sektora za vanredne situacije MUP-a Srbije Predrag Marić.

U požaru u novosadskoj diskoteci poginulo šestoro mladih.

- Taj objekat ne samo da nije imao upotrebnu dozvolu sa stanovišta zaštite od požara, već uopšte nije imao upotrebnu dozvolu za rad - rekao je Marić u emisiji "Jedan na jedan" Televizije Vojvodina.
 
Renato nije hteo da ostavi Milenu!
CRNA HRONIKA, 06:00, 03.04.2012.

Pošalji e-mail
Odštampaj tekst
Nastradali Renato Vuković iz Kikinde i Milena Dalmacija iz Futoga bili su u ljubavnoj vezi poslednja tri meseca


NOVI SAD - Nastradali zajedno!
Renato Vuković iz Kikinde i Milena Dalmacija iz Futoga bili su u vezi tri meseca i mnogo su se voleli.

- Oni nisu mogli da zamisle život jedno bez drugog. Renato je mnogo voleo Milenu - rekao je za Kurir jedan od Renatovih prijatelja.
Prema njegovim rečima, Renato je trenirao američki fudbal za klub Mamuti iz Kikinde i bio je u odličnoj formi.

- Da je hteo da izađe sam iz kluba, u tome bi uspeo, ali on nije želeo da ostavi Milenu. Sigurno je pokušavao da je izvuče - priča naš sagovornik.
Trener Mamuta Mirko Jočić ističe da je Vuković bio mladić za primer i da ga je odgajila samohrana majka.

- Njegova majka Snežana imala je samo njega, posle ove tragedije potpuno je van sebe i za nju nema reči utehe. Nesrećna žena stalno ponavlja da će ići kod sina da ga čuva - kazao je Jočić.
 
Šta reći, osim da odgovorne idiote treba ponabijati na kočeve, i to neomašćene, onako polako i bolno. Jest' da to neće vratiti izgubljene mlade živote, ali će biti dobar primer nekim drugim idiotima koji imaju slične planove.

Pazi kad niko od odgovornih nije priveden na saslusanje, niko iz raznih inspekcija nigde nije dao ni javnu izjavu..nista
zasto niko od nadleznih , ako nije kriv,sebe ne opravda dokumentovano..ZASTO!? To su sluzbe koje za sve moraju imati dokumentaciju, zapisnike, sluzbene zabeleske i sl..

ZASTO NIKO NIJE DAO OSTAVKU..ZASTO

Bilans tragedije- uhapsen vlasnik, 2 zakupca i elektricar!
http://www.021.rs/Novi-Sad/Hronika/Bilans-tragedije-u-Kontrastu-cetvoro-uhapsenih.html


pa dalje

Prijave protiv Kontrasta zastarevale u sudu.i za ovo niko nije odgovoran!??????

http://www.021.rs/Novi-Sad/Vesti/Prijave-protiv-Kontrasta-zastarevale-u-sudu.html
 
Mnogo me smara jedna stvar: kada neko naglašava kako je N.S nekada bio bezbedan grad, a sada eto nije, jer bla, blaaa truć...Kakve veze ima što je naseljenost veća? Pa naseljenost je veća i u Nišu i Bg-u, u odnosu na ranije godine-to nisu krivi ljudi-nego politika...Siroti ljudi idu trbuhom za kruhom, studije, posao, etc...A kroz ovakve komentare uvek se prosejava mržnja ka ,,pridošlicama".
Žalosno je što su ljudi stradali. A za to je takođe odgovorna korumpirana vlast na nivou države, što i nije novi momenat-od kada znam za sebe...Sjaši Kurta da uzjaši Murta...
Uvek ista pesma-inspektori,panduri-podmitljiva kategorija, kao i sudstvo i štošta...
Meni nije simpa gradonačelnik NS-a, ali nije to njegova kivica da odgovara-kada je sve tako u državi. Onda neka se krene od glave ka repu.
Naravno ni jedan gazda lokala ne isteruje raju kada je krcato, za to je kriv gazda i svi iznad njega.
 
Mnogo me smara jedna stvar: kada neko naglašava kako je N.S nekada bio bezbedan grad, a sada eto nije, jer bla, blaaa truć...Kakve veze ima što je naseljenost veća? Pa naseljenost je veća i u Nišu i Bg-u, u odnosu na ranije godine-to nisu krivi ljudi-nego politika...Siroti ljudi idu trbuhom za kruhom, studije, posao, etc...A kroz ovakve komentare uvek se prosejava mržnja ka ,,pridošlicama".
Žalosno je što su ljudi stradali. A za to je takođe odgovorna korumpirana vlast na nivou države, što i nije novi momenat-od kada znam za sebe...Sjaši Kurta da uzjaši Murta...
Uvek ista pesma-inspektori,panduri-podmitljiva kategorija, kao i sudstvo i štošta...
Meni nije simpa gradonačelnik NS-a, ali nije to njegova kivica da odgovara-kada je sve tako u državi. Onda neka se krene od glave ka repu.
Naravno ni jedan gazda lokala ne isteruje raju kada je krcato, za to je kriv gazda i svi iznad njega.

B]
Meni nije simpa gradonačelnik NS-a, ali nije to njegova kivica da odgovara-kada je sve tako u državi

evo ti kao odgovor jedan pametan komentar citatelja Blica

inzenjer
Utorak, 03. 04. 2012. 18:44h
neregistrovan korisnik
ja sam arhitekta, inzenjer, radim i protivpozarne projekte u inostranstvu. ne mogu od tuge i neverice da citam vise ovo sve. nije mi samo jasno, (a jasno mi je da je u Srbiji postovanje zakona mislena imenica bas kad se radi o protivpozarnoj zastiti i da to kosta), zasto istog momenta gradonacelnik nije dao ostavku???? jer njegova uprava, ako se ne varam, ima objekat u gradu koji nema UPOTREBNU DOZVOLU!!! neko zaista treba da tuzi grad! sta to sve vredi porodicama i roditeljima koji su decu izgubili? saucesce i tuga. a zemlji Srbiji - sta reci? mi smo rekli dovoljno sto vise nismo tamo, a toliko smo dali da bude drugacije i bolje. ne znam vise da li imam snage uopste da citam vesti iz Srbije, jer ovo vise nije normalno. ne moze da se izdrzi. vi koji ste tamo... ne znam sta da kazem

kako sama kazes od glave prema repu..glava u ovom Gradu je Gradonacelnik.
pa neka bude za primer kako postupa civilizovan politicar
 
MARININ OTAC OPTUŽUJE: Lažu da su nam se deca ugušila, oni su izgoreli!
Trebalo je da se venča i da dobijem unuče, a pogledajte kakvu su mi je vratili, kaže otac Marine Aničić, stradale u požaru u diskoteci "Kontrast", dok u suzama pokazuje njeno vatrom sprženo telo u mrtvačkom sanduku




Porodična kuća Marine Aničić (25) u Čurugu kraj Novog Sada okovana je tugom. Mnogobrojna rodbina, prijatelji i poznanici dolaze da sa porodicom Aničić podele njihovu neizmernu tugu, bol i da se oproste od Marine, koja je svoj život tragično okončala u novosadskoj folkoteci “Kontrast”, sa još pet mladih ljudi.

Otac Rade očiju punih suza, nakon komemorativnog skupa koji je održan u Skupštinskoj sali Grada Novog Sada, kaže da je razočaran u život.

Umesto veselja, udaje i bebice, koju je očekivao od njegove Marine, on svoje dete ispraća u večnu kuću na seoskom groblju. Pita se zbog čega je to sve moralo da se desi i kaže da mu život više ni malo nije lak.



- Kažu da su nam se deca ugušila!? Što ne kažu istinu da su naša deca izgorela u toj šupi. Što ne objave njihove slike. Žao mi je što niko nije u prilici da vidi ono što smo mi videli u Institutu za sudsku medicinu, kada smo otišli da identifikujemo naše najmilije. Posle toga tek treba da se sudi krivcima za tragediju. Narod bi tada rekao da krivcima ne treba suditi, već da ih treba odmah ubiti. To je jedino što zaslužuju – plačnih očiju počinje priču Rade za Telegraf.rs, dodajući da je njegova ćerka trebalo da počne da radi.

Razočaranim glasom Marinin otac se pita šta su inspekcije radile, kada je “Kontrast” imao dozvolu za rad bez aparata za gašenje požara. On veruje da ovo nije poslednja tragedija koja je zadesila Novi Sad, zavivši mnoge porodice u crno i da je žalosno, ali veruje da će se slično opet ponoviti.



- U mojoj radnjici, koja je tri sa tri inspekcija me tera da ima toalet, toplu i hladnu vodu, da imam aparate za gašenje požara i oznaku da je zabranjeno pušenje. Kakav je to način da je u “Kontrastu” sve dozvoljeno!? – kaže otac studentkinje, dodajući da na jučerašnjoj komemoraciji ni sa kim nije pričao, niti im se bilo ko od čelnika grada i Pokrajine obratio.

Marina je bila student završne godine ekonomije. Do diplome joj je ostalo još samo tri ispita. Kao svršeni student nameravala je da svoju dugogodišnju vezu okonča brakom sa svojim dečkom koji je vojno lice.
 
Pa sad, ako gradonacelnik podnese ostavku, a u njegovoj nadleznosti je protivpozarna zastita, mislim da to nije od neke koristi.
Ako je moralan covek, makar ga i vecina predlozila, takav nam je sistem, on je taj , koji po bilo koju cenu, treba da istera ovo
na cistac. Cudne su te nadleznosti koje je Republika prenela na Vojvodinu ...... i lako se to da iscitati . I zaista, neke inspekcijske
sluzbe i ako su u istoj zgradi, nemaju nikakve veze sa Opstinskim odn., gradskim vlastima. Konacno, ako na Forumu ima pravnika,
oni to najbolje znaju. Inace, kazu da u inspekcijske sluzbe idu najgori ljudi, da "rade" samo ako im se nalozi - kao npr., sada, da
nemaju bas neku nadleznost , a mi toga postajemo svesni samo u ovakvim tragedijama.

Nadam se , da ce Novosadjani istrajati - te da ce krivci odgovarati . Sve izjave do sada, npr., da inspekcijske sluze krecu u inspekciju
odmah, te da nema protekcije, kako kaze Ministar Dacic , vredjaju zdrav razum i secanje na ove, tragicno preminule, mlade ljude i bojim
se, da je to sve sto ce se preduzeti od strane nadleznih....
 

Back
Top