Šestoro mrtvih u požaru u diskoteci “Kontrast” u Novom Sadu

Када се по граду лепе безбожнички плакати на којима је прецртан мртав човек који је страдао у монтираном процесу, онда мора да уследи казна, која нажалост погађа оне најнедужније. И мени је криво због овога што се десило, али морамо лечити узрок да би смо отклонили последицу. Браћо Срби, опаметимо се да се овакве ствари више не би дешавале, страдаћемо, окренули смо леђа Богу и Србији!
Svašta.Fašista priča o okretenju leđa Bogu i Srbiji.Imaš li ti grama mozga pa na ovakvoj temi postavljaš ovakve postove i politizuješ ovakvu tragediju.Kakve ti veze imaš sa Bogom?Pre bih rekao da imaš veze sa đavolom.Ne možeš mi ti nikako biti brat.
 
Poslednja izmena:
Pa sta si preduzela, a zivis u Novom Sadu, nakon nesrece u "Laundza"....pisla na Forumu.... jel se ti to sprdas?

Vrlo ti je ruzan komentar.
Sve stvari koje sam nabrojala ne zavise od mene i meni slicnih pojedinaca, vec od vlasti i drugih organa
Ja sam kao zena , majka i gradjanka Novog Sada mogla preduzeti ranije..tj, da pravilno vaspitavam svoju decu i da posteno radim svoj posao koji radim..
Mozda ti sad stavis prst na celo pa se upitas a zasto je to vazno...
razmisli..bolje nego da se nadgornjavas samnom
ili daj konkretan predlog posto si jako pametna
U ovom trenutku mogu da uradim jedino to sto i jesam- izneti svoj stav i prikljuciti se eventualnom okupljanju gradjana kako bi se izvrsio pritisak na vlasti da se ovakve nesrece nikada vise ne ponove
 
Svašta.Fašista priča o okretenju leđa Bogu i Srbiji.Imaš li ti grama mozga pa na ovakvoj temi postavljaš ovakve postove i politizuješ ovakvu tragediju.Kakve ti veze imaš sa Bogom?Pre bih rekao da imaš veze sa đavolom.Ne možeš mi ti nikako biti brat.

Ma lik je.. pazi nazvao sebe Ba'al, misli da je bog ili neko bozanstvo a ovde prica o okretanju ledja religiji i Bogu!!!
 
Ја, за разлику од вас, најискреније жалим за овим људима који су пали због туђе бахатости. А ви уопште не жалите за њима, већ жалите за собом и вашим удобним животом, јер знате да и вас овако нешто може задесити јер сносите део кривице због тога што је новосадска бужоазија оријентисана на разбијање Србије.

Ma lik je.. pazi nazvao sebe Ba'al, misli da je bog ili neko bozanstvo a ovde prica o okretanju ledja religiji i Bogu!!!

Само ти суди на основу имена... Моје корисничко име има везе са нечим другим.
 
Ја, за разлику од вас, најискреније жалим за овим људима који су пали због туђе бахатости. А ви уопште не жалите за њима, већ жалите за собом и вашим удобним животом, јер знате да и вас овако нешто може задесити јер сносите део кривице због тога што је новосадска бужоазија оријентисана на разбијање Србије.

Da je tebi zao suzdravao bi se od takvih komentara. Novosadska burzoazija odavno ne postoji jer su vlasnici grada iz Srbije, amim tim zasto se neki grad trudi da razbije samog sebe!? Dok je NS bio svoj grad ovakve stvari se nisu desavale, al jbbg ti mozda jesi iz NS-a al tesko da si imao sirom otvorene oci dok si u njemu rastao ili si jako mali da se secas pozornika po gradu koji su zaista vrsili svoj duznost, dve diskoteke u gradu, nenasilja...


Само ти суди на основу имена... Моје корисничко име има везе са нечим другим.

Ja vrlo dobro znam sta i ko je Ba'al...
 
Dogodilo se pre gotovo 12 sati...
Nije,valjda,da porodice još nisu obaveštene ?
Ne mogu da poverujem !

Ma lupaju, kada je onaj klinac izgoreo u ambasadi znali su odmah ko je, a cale mu je bio u BG u roku od odmah da ga identifikuje. Znao sam lika sa FTN foruma i nakon 2 sata sto je zapaljena amdasada znali su ime...

Ovo je samo sprdanje sa ljudima, kao ne znaju!!! Kako jebati ne znaju. Muskarce su odmah mogi da identifikuju jer 99% njih nosi novcanik u dzepu a nisu mogli da udju bez licne karte, devojke hajde i da im treba sat-dva. 10 sati ne, nema teorije!!!
 
Свих шест жртава трагичног пожара у новосадској дискотеци "Контраст" идентификовано је, изјавила је данас дежурни истражни судија Основног суда у Новом Саду Ана Стаменић. Портпаролка Основног суда у Новом Саду Биљана Лазић саопштила је да су идентификовани настрадали: Аничић Марина (1987), Миладиновић Тамара (1987), Дамаци Милена (1986), Игњатовић Зоран (1984), Павловић Марко (1983) и Вуковић Ренато (1991).

http://www.dnevnik.rs/hronika/identifikovane-sve-zrtve-pozara-u-diskoteci-kontrast
 
Vrlo ti je ruzan komentar.
Sve stvari koje sam nabrojala ne zavise od mene i meni slicnih pojedinaca, vec od vlasti i drugih organa
Ja sam kao zena , majka i gradjanka Novog Sada mogla preduzeti ranije..tj, da pravilno vaspitavam svoju decu i da posteno radim svoj posao koji radim..
Mozda ti sad stavis prst na celo pa se upitas a zasto je to vazno...
razmisli..bolje nego da se nadgornjavas samnom
ili daj konkretan predlog posto si jako pametna
U ovom trenutku mogu da uradim jedino to sto i jesam- izneti svoj stav i prikljuciti se eventualnom okupljanju gradjana kako bi se izvrsio pritisak na vlasti da se ovakve nesrece nikada vise ne ponove

Pa npr., mogla si javno da ukazes, pre nesrece, da Gradonacelnik i inspekcijske sluze, svoj posao ne obavljaju valjano.
Sigurna sam da znas milion rdjavih , a postavljenih cinovnika koji nisu strucni, a rade na vrlo odgovornim poslovima.
Radujem se da si pravilno vaspitala svoju decu i da posteno radis svoj posao, ali to se podrazumeva . Nemoj se prikljuciti
eventualnom okupljanju gradjana - nego okupi gradjane , pozivi TV i novinare, pravac kod Gradonacelnika i resi nesto ....
ili ce resenje biti Gradonacelnik iz neke druge stranke pa do sledece , nedaj Boze, tragedije....
Iskreno , nemam pojma ko je Gradonacelnik Novoga Sada i mozda mi se ucinilo da ti je vise problem to sto je on Gradonacelnik.
Ako sam lose protumacila tvoj post, imas moje IZVINJENJE.
 
Imam jako los predosecaj da poznajem neku nastradalu osobu, zasto nebitno, al ipak je osecaj prisutan..

Da; neko zna imena nastradalih!!?

Portparolka Osnovnog suda u Novom Sadu saopštila je da su identifikovani nastradali Marina Aničić (1987), Tamara Miladinović (1987), Milena Damaci (1986), Zoran Ignjatović (1984), Marko Pavlović (1983) i Renato Vuković (1991).
 
Jedna od stradalih u Kontrastu novinarka RTV Delta

Prva identifikovana žrtva tragedije u diskoteci "Kontrast" je novinarka RTV Delta Tamara Miladinović.

Tamara je imala svega 25 godina, a na ovoj televiziji je nakon završenih studija žurnalistike vodila zabavne i informativne emisije.
Indentiteti ostalih pet žrtava se i dalje ne saopštavaju, ali prema nezvaničnim informacijama, radi se o još tri mladića i dve devojke.
Radio 021 upućuje iskreno saučešće porodici naše nastradale koleginice.
 
Kao majka deteta koje takodje nocas bilo u izlasku u Novom Sadu (nije bio u Kontrastu, ali kako stvari stoje u NS, ocigledno je da "Laundz" i "Kontrast" vrlo lako mogu postati svi lokali..) izjavljujem iskreno saucesce roditeljima nastradale dece.
Dalje,
-smatram da gradonacelnik Igor Pavlicic pod hitno treba da podnese ostavku
- raspustiti tzv komunalnu policiju i preispitati rad svih inspekcijskih sluzbi u gradu, pohapsiti sve koji su nacinili propuste u radu
- preispitati kvalifikicije nadleznih "strucnih" kadrova i pohapsiti sve koji su na nezakonit nacin dosli do radnih mesta kao i one koji su im to omogucili
- pored 3 dana zalosti, uvesti vanredno stanje u gradu dok se odgovorni za tragediju ne pronadju

Jos su secanja sveza na zrtve iz "Laundza", kada je izgorelo osam mladih ljudi, medju njima rodjeni brat i sestra Pekic
Nije bilo odgovornih iz nadleznih sluzbi
Ako se i ova tragedija pusti da prodje kao prethodna , onda smo definitivno kao narod ovce za sisanje

Inspekcije kao i obicno,ne rade nista!!!Potrbna je kompletna smena vlasti i ispekcija nadleznih za ovo kao i drugih,Kao preduzetnik,upucen sam u to kako rade nadlezne inspekcije.Sve je moguce od papira zavrsiti jednom zelenom inostranom novcenicom.
Prijateljica mi je imala udes sa linijskim taxijem,sva sreca nije imala tezih posledica,ali je morala muku da muci jer ona nije imala zdravstvenu knjizicu,a taksi vozilo nije imalo osiguranje putnika u javnom prevozu.
Zbog ovog i ovm slicnih tragedija u toj Evropi o kojoj nam svi pricaju bi "stotine glava letelo",a videcemo sta ce uraditi ovi "nasi"!!!
Pa sta si preduzela, a zivis u Novom Sadu, nakon nesrece u "Laundza"....pisla na Forumu.... jel se ti to sprdas?

Mi smo samo sitne ribe u ovom moru plavom,jedino i sto mozemo je da pisemo po 4umima!!!
Sta se desava poljoprivrednicima koji su pre 2 dana krenuli da dignu glas protiv samovolje i prevare?
-Poslata je zandarmerija da ih spreci da dodju u Beograd!
Sta se desilo taxistima koji su pre par dana u NS pokusali da strajkuju?
-Poslata je policija da im napise kazne za ometanje sabracaja!
Sta se desava ostalima koji pokusaju da kazu nesto protiv vlasti?
-Nadju se u sukobu sa zakonom i dobiju prekrsajne prijave koje nisu ni malo jeftine!!!
Vreme ce pokazati sta ce se desiti i ko je odgovaran za ovo sto se desilo i da li ce odgovarati za to.
Vrlo ti je ruzan komentar.
Sve stvari koje sam nabrojala ne zavise od mene i meni slicnih pojedinaca, vec od vlasti i drugih organa
Ja sam kao zena , majka i gradjanka Novog Sada mogla preduzeti ranije..tj, da pravilno vaspitavam svoju decu i da posteno radim svoj posao koji radim..
Mozda ti sad stavis prst na celo pa se upitas a zasto je to vazno...
razmisli..bolje nego da se nadgornjavas samnom
ili daj konkretan predlog posto si jako pametna
U ovom trenutku mogu da uradim jedino to sto i jesam- izneti svoj stav i prikljuciti se eventualnom okupljanju gradjana kako bi se izvrsio pritisak na vlasti da se ovakve nesrece nikada vise ne ponove
Pokusati napraviti okupljanje po meni je nemoguce u vreme predizborne kampanje,ali u svakom slucaju i ako bude prikljucicu se!
Nek zlobne duse pisu prijave i kazne,ali dokle vise da stradaju mlade glave,dok se nekom tamo pune dzepove da progleda kroz prste!!!
Iskreno saucesce porodicama nastradalih!!! :(
 
kakav uzas.....a moja cerka se spremala sinoc da ide tamo...u poslednjem momntu su ona i njene drugarice preinacile da idu na neko drugo mesto
jadni mladi ljudi i njihovi roditelji....a meni kao da se nesto cini da je u kontrastu i pre par godina bilo nesto slicno...jako zalosno....trebalo bi da postoje neki zakonom odredjeni uslovi pod kojima se prave diskoteke i kafici...da postoje dva izlaza bar...da nema dugackih i uzanih hodnika....ovo nije prvi ovako tragican slucaj u NS :(
 
Molim sve da procitaju ovo:
"U tuznom Novom Sadu ce se
veceras u 19 casova ispred
Gradske kuce odrzati miran i tih
protest protiv nebrige, nemara,
korupcije i svih ostalih negativnih
pojava koje dave ovo
bolesno drustvo i ovaj jadan
narod. Ponecemo cvet i zapaliti
svecu za izgubljenu mladost Novog
Sada. Pokoj im dusi.
Molim sve da iskoriste FB, Tweeter
i sve druge nacine kako bi pozvali
sto vise Novosadjana da izadju
veceras pred Gradsku kucu. Hvala"
:(
 
Pa npr., mogla si javno da ukazes, pre nesrece, da Gradonacelnik i inspekcijske sluze, svoj posao ne obavljaju valjano.
Sigurna sam da znas milion rdjavih , a postavljenih cinovnika koji nisu strucni, a rade na vrlo odgovornim poslovima.
Radujem se da si pravilno vaspitala svoju decu i da posteno radis svoj posao, ali to se podrazumeva . Nemoj se prikljuciti
eventualnom okupljanju gradjana - nego okupi gradjane , pozivi TV i novinare, pravac kod Gradonacelnika i resi nesto ....
ili ce resenje biti Gradonacelnik iz neke druge stranke pa do sledece , nedaj Boze, tragedije....
Iskreno , nemam pojma ko je Gradonacelnik Novoga Sada i mozda mi se ucinilo da ti je vise problem to sto je on Gradonacelnik.
Ako sam lose protumacila tvoj post, imas moje IZVINJENJE.

Radujem se da si pravilno vaspitala svoju decu i da posteno radis svoj posao, ali to se podrazumeva

Da se to podrazumeva za sve gradjane, ovakve nesrece se ne bi ponavljale
tj da svako valjano radi svoj posao.
Pa npr., mogla si javno da ukazes, pre nesrece, da Gradonacelnik i inspekcijske sluze, svoj posao ne obavljaju valjano.
Sigurna sam da znas milion rdjavih , a postavljenih cinovnika koji nisu strucni, a rade na vrlo odgovornim poslovima.
Da li ti zaista verujes da je u Srbiji moguce ovakvim istupanjem i ukazivanjem promeniti nesto!? Riba smrdi od glave i zna se ko kontrolise rad inspekcijskih sluzbi. Najposle, ako te ne mrzi, vrati se na neke moje ranije postove..videces da jesam ukazivala, a i na kojim mestima na rad javnih sluzbi .I? Jel to nesto promenilo sto se jedna nezadovoljna gradjanka buni? Eno i dalje tih sluzbenika na svojim radnim mestima..niko ni trepn;o nije.

Ostavka gradonacelnika u svakoj normalnoj zemlji , bila bi u ovoj situaciji moralan i normalan cin. No videcemo, da li ce nas Gradonacelnik postupiti tako ili ce mu prioritet biti da se bavi predizbornim aktivnostima.
 
Opet velika tragedija skoro pa identična onoj od pre 4 godine u Laundžu i opet u Novom Sadu .

Slučajnosti ne postoje i ne verujem u njih . Da su tada kažnjeni oni koji je trebalo da budu kažnjeni , počevši od korumpiranih inspektora , gradonačelnika , ministra policije , raznih savetnika u vlasti skupljenih s koca i konopca poput i one mučenice Balaševićke i sličnih njoj , ova današnja tragedija se ne bi desila .

Ko je odgovoran pored već navedenih : pa vi dragi Novosađani , vi "savesni" ( gore jedna tako sebe nazva) koji ste i pre 4 godine odahnuli što vaša deca nisu nastradala ( ajde to je i normalno) , a niste se solidarisali sa nesrećnim roditeljima nastradale dece makar i organizovanim skupovima pred Vladom i Skupštinom dok se stvarni krivci ne kazne , a ne samo konobar i zakupac ...vama je bar lakše u malom gradu gde skoro svako svakog zna.

Šta je sa onim požarom u hotelu Putnik...istražiste li njega do kraja il' i tu maca pojela jezik ?

Napose , otkud smelost , obraz neću da spominjem jer njega znam da nemaju i onom Pavličiću i Dačiću i sličnim slinama da još jutros u cik zore pravdaju i štite vlasnike/a te nebezbedne rupetine da je sve bilo po propisu ...kome sve taj vlasnik/ci od svih njih puni buđelar i račune u stranim bankama da ga tako brzopotezno proglasiše nevinim i pored tih nevinih, izgubljenih, mladih života ?!

Sram vas bilo sve skupa da imate stida, srama i obraza i zapitajte se da li će u nekoj sledećoj sličnoj rupetini biti možda i vaša deca .
 
Đilas uputio saučešće gradonačelniku Novog Sada
Gradonačelnik Beograda Dragan Đilas uputio je saučešće gradonačelniku Novog Sada Igoru Pavličiću povodom nesreće koja se dogodila noćas kada je u požaru u diskoteci "Kontrast" nastradalo šest mladih ljudi.


"U ime Beogradjana i svoje lično ime upućujem vam najdublje saučešće zbog izgubljenih mladih života", navodi se u telegramu koji je gradonačelnik Beograda Dragan Đilas uputio gradonačelniku Novog Sada Igoru Pavličiću.
Ugašen požar u romskom naselju, nema povređenih
Ugašen požar na obali Dunava
Požar u Maršala Birjuzova
U požaru u diskoteci “Kontrast” u Novom Sadu, poginulo šest osoba koje su se, prema prvim informacijama, ugušile od dima. Oko 50 osoba na ispitivanju zbog izazivanja opšte opasnosti. U Novom Sadu će biti proglašena tri dana žalosti. Opširnije čitajte OVDE.


ovaj ružni majmun uputio saučešće stranačkom drugu????
pa je l ovaj mamlaz normalan?
 

Back
Top