Seroxat - kutak za iskustva

pozdrav svima..malo mi je lakse kada znam da ja nisam jedina sa ovim problemom..imala sam dosta neprijatnih situacija u zivotu, nasilje u porosici, razvod roditelja, smrt voljenog oca, promjena sredine, neuklapanje u sredinu, pa onda lose drustvo, droga, silovanje.bila sam zavisna i od KSALOLA- cudom lako sam se skinula.....svasta mi se izdesavalo..sa drogom sam zavrsila ima dosta vremena(heroin, marihuana) sada imam prelepog i pametnicu- sina, ali zivim u braku vec 5 godina gde sam bas nezadovoljna i nesrecna..ne volim ga ali nisam imala gde da odem, nisam imala podrsku majke i sestre, sto me je jako pogodilo.isterali su me kada mi je najvise bila potrebna pomoc I podrska....pa mi se sve to nakupljalo, to nezadovoljstvo..ne secam se kada sam se od srca smejala I radovala..nekako mi je sve naopako..jedino sto je lepo to je moj sin..mada sam cesto neraspolozena i nervozna..osecala sam kako mi se sve to nakuplja i bojala sam se da cu puci psihicki..i eto pre jedno pola godine desilo se..panicni napadi, panicni poremecaj...da opisem ukrato sta dozivljavam...pocne li malo da mi se vrti u glavi ili da se zagrcnem, ili malo teze disem..odmah se uspanicim, preliva me neka vrucina u citavom telu.nedavno smo bili do srbije, i dan pre toga ja sam mislila u glavi-kako cu putovati tako daleko , a sta ako mi bude lose a nausput ne bude nigde hitne pomoci...sutra dan kada samo krenuli ,vozimo se autom i put mi se pokazao tako teskim, nekako nerealnim, stiskalo me je u grudima, glava kao da ce da pukne, morali smo podhitno negde da stanemo, jer je samo kretanje bilo nepodn0sljivo... popila sam jedan diazepam, koji mi je prepisala doktorica i pokusavala samu sebe da smirim--bice sve uredu, nije ti nista, sad ce proci...nekako me je pustilo...ne mogu vam opisati taj osecaj bezizlaznoti, osecaj kao da cu da umrem, kao da cu da poludim...isti takav napad mi se javio i kada smo se vracali iz srbije...bilo mi je isto strasno lose kao i pre i zaboleo stomak i morala sam u wc...i jos jedan primer-ima ih odsta..kada cujem napr ta televiziji vremensku prognozu da ce biti vrucina +40 ja odma pomislim kako cu ja to izdrzati tu vrucinu, ocu li se ugusiti, ocu li moci disati...ili napr..kada kaze neko da mu je lose i meni odma pocinje da bude lose..ima dosta primera,,da ne nabrajam….u pocetku mi je doktor-psihijatar propisao- flunisan ujutro i diazepam 3x1, to sam pila skoro 3 meseca, malo mi je pomoglo, ali u zadnje vreme terapija je prestala da mi odgovara, diazepam mi je cesto izazivao ili nervozu ili strasnu pospanost, sva sam bila mlitava nizasta..citala sam da je to jedna od kontraindikacija...ai bojim se da ne ne navucem na diazepam, cak ponekad osetim da mi se ruke malo tresu-misici ako ga ne popijem...pre nekidan trazila sam drugu terapiju, i sada mi je propisan SEROXAT prvih nedelju dana ujutro po pola pa onda cijelu- dokotrica kaze da se u mnogim slucajevima dobro pokazao a uz to mi je dala benzodiazepam-tj, lexilium ujutro i uvece, a popodne po potrebi...sta mislite oc3e li mi biti lakse??? tako se grozno osecam, imam cesto osecaj da cu da poludim, odvaratna je ovo situacija...nekada sam bila normalna i sad odjdnom ovo..ja sam inace panicar...ponekad se mozda i bez razloga uspanicim...kada se puno iznerviram isti dan iloi sutra dan meni je lose...znaci nervoza ne dolazi u obzir nikako, IMA LI SANSE DA OPET UDEM NORMALNA???? znam da ne moze sve preko noci....tek sam juce pocela da pijem seroat..nesto imam osecaj da ce mi pomoci i nadam se..jer ova situacija je tako nepodnosljiva...samo se bojim jos neke zavisnosti, to mi nebi trebalo nikako...
Da li ste sada bolje? Sve sto ste opisali ,iste simptome imam i ja . Koje ludilo :) pijem seroxat evo peti dan. Isjreno tek danas sam bolje. Pocetni simptomi su mi bili vrtoglavica,napadi panični,kratak dah i td.
 
]Ja sam se obratila psihijatru,jer sam bila izuzetno nakupljena stresa ljubavnog porekla,taj stres je trajao 2 godine. Iscedjena kao krpa emotivno,fizicki,i psihicki,osecala sam:slabost,tugu,nezainteresovanost za zivot(nisam videla smisao-boze kako sam bila glupa,zar ne?),spavala po 12 sati, usamljenost, napade panike(e to je zaista uzasno),gubitak samopouzdanja, veliku nervozu i bes, imala sam svakodnevno visoke pritiske i puls nije silazio ispod 110,a stvar je pocela da se jako komplikuje sto sam posle toliko h spavanja, prestala da imam mogucnost za san,dakle hronicna nesanica(to je vrhunac!).
Doktokra mi je konstatovala DISTIMIJU(pocetnu fazu depresije) i preveliku ANKSIOZNOST i prepisla Seroxat ujutru prvih 15 dana po 10mg,posle po 20mg,plus bromazepam od 3mg uvece dok mi se san ne stabilizuje(naravno dala mi je jos saveta).
Prvi simptomi pri uzimanju Seroxata su mi bili: gubljenje apetita,drhtavica, vrtoglavica,i susenje usta.
To je proslo i bilo mi je bolje posle 3-4 nedelje. Preporodila sam se. Sve se dovelo u red. Pocela sam drugacije da razmisljam. Mudrije. Nisu me pogadjale stvari,ojacala sam.
Pokusala sam da posle 11-12 meseci smanjim dozu na 10 mg.kad je poceo pakao!
Vrtoglavica,glavobolja,kosmari, strujni udari ili elektrosokovi u mozgu,duz kicme,i u extremitetima,e to je najgore bilo! Ne daj boze nikom da to oseti. A to se najvise javljalo kad se krecem,hodam,pricam,a jako se povecavalo ako se uzbudim. I ja dalje nastavim da pijem po 20mg,jer sam se osecala jako neprijatno a morala sam da obavljam obaveze.
Inace,propratni efekat za vreme uzimanja Seroxata kod mene je bila gojaznost. Sklona gojenju,dobila 10 kg,sto je na moju tadasnju kilazu vec bilo previse. Pokusavala sam da drzim dijete,isla na kozm. tretmane,fizicki se aktivirala i NISTA! Nisam mogla da smrsam,nece kg-i dole i Bog!
E tu je sada dodatni problem nastao. Usla sam u zacarani krug. Moram da smrsam zbog zdravstenih razloga(hiperinsulinemia,policisticni jajnici, fibroadenoma u dojci,amenorea),a ne mogu dok ne prestanem da ga pijem skroz,a ako ga prestanem piti ili smanjim dozu,javice mi se oni jaki i odvratni trzaji i kosmari!
Javila sam se mojoj dr-ki sad u februaru. Rekla mi je-On sta je trebo da uradi uradio je,jer ipak je od jula 2009 proslo nemalo 2 godine.
Za skidalje sa leka mi je posavetovala 2 nedelje po pola,pa 2 nedelje svaki drugi dan po pola,i posle kraj. To je sve trebalo opet podneti. A MORAM JER NEMA KUD!
Ali hvala BOGU,ovaj put su mi se oni propratni efekti javili ali u manjoj kolicini. Mogli su se podneti(citaj morali).
Sada je proslo nedelju dana kako ga uopste nisam pila. Srecna sam! Uspela sam!
Javi mi se koji trzaj ali svakim danom sve redje i redje.Ona kaze da ce to trajati jos nedelju dana,znaci sveukupno 2 nedelje. Osecam se ispumpano,-2kg:) Jupiiiii:)
SAVET: Bavite se sportom,idite na jogu,citajte knjige, ne nervirajte se, druzite se, smejte se,ne dozvolite da posustanete,ne dajte na vas,VI STE UVEK SEBI NAJVAZNIJI!!!
MOLIM SVE LJUDE KOJI ZELE NEKA NAPISU SVOJA ISKUSTVA O KORISCENJU SEROXATA,DA POMOGNEMO DRUGIM LJUDIMA DA SE NE PLASE I DA NE ODUSTANU!
VELIKI POZZ ZA SVE
 

Back
Top