seks u godinama

seks u starosti?

  • Da

  • Ne

  • sokiran/na sam

  • neka radi ko sta hoce i kako moze


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
ne zelim ni da zamislim starce u ljubavi, ali kad su toliko zdravi da mogu da seksaju pa svaka cast odlicno nesto, hteo bih i ja, kao hulio iglesias i onaj iz buena vista social club matori 90+ god sto voli zene joj :)
 
Moram da priznam da mi je tema prilicno sokantna. Imam mnogo prijatelja penzionera, koji imaju zelju za seksom i to mi i otvoreno priznaju. Neki me cak preporucuju, kao dobru devojku, svojim unucima. Ipak, mislim da je to prilicno nemoralno, ako nisu u braku, kao i svaki drugi seks.
 
da li moderatori
misle da je ovo ogavna tema
pa jos i video
molim vas
zanimljivije ste zatvorili
jer su vam dosadne
ovo ej bas ljigavo

pa video necu ni da gledam. ali tema je dobra, svako ima pravo da seksuje, zasto da ne, niti je nemoralno ni ruzno ni nista, nego bas lepo nesto i svakom treba.

zasto mladi treba da misle da seks je rezervisan samo za njih?

mislis kad budes stara nece ti biti do orgazma?

moj otac ima 71 godinu, ima kao devojku i plus juri ribe po gradu, svaka mu cast eto. respekt.
 
ne nisam rekla to
nego video,koji nisam gledala jelte ali je dovoljno ovo sto se vidi
deluje bas ogavno meni
a ova paranormalna
je nenormalna definitivno
sa temam

a sto?

svasta i od tebe to je prirodno normalna stvar koja ocito nema veze sa godinama:)

ako ti je zbog estetike pa cuj onda se mnoge nebi smele seksati, nositi suknju ili farmerke ako ima jake ruke nikako majicu na bretele i najzad u bikiniu ne na Adu ma da najbolje je da nikako ne dolazi na ADU, jer ispada iz sablona

film je dobio nagradu u kanu a ovamo se prikazuje kao naucni materijal u oblasti gerontopsihijatrije prema tome ne shvatam sta si se tolko uzvrtila:)
 
a sto?

svasta i od tebe to je prirodno normalna stvar koja ocito nema veze sa godinama:)

ako ti je zbog estetike pa cuj onda se mnoge nebi smele seksati, nositi suknju ili farmerke ako ima jake ruke nikako majicu na bretele i najzad u bikiniu ne na Adu ma da najbolje je da nikako ne dolazi na ADU, jer ispada iz sablona

film je dobio nagradu u kanu a ovamo se prikazuje kao naucni materijal u oblasti gerontopsihijatrije prema tome ne shvatam sta si se tolko uzvrtila:)

pa eto ja sam gadljiva
eto
jel smem
jel mogu
jel imam pravo glasa
mog negativno navibriranog
 
Prosle godine sam prilikom skolovanja mi odgledala film wolke 9 po nasem je to oblak 9 ma da se meni vise svidja prevod deveti oblak.

Film opricava zivot jedne udate zene koja broji 66 godina, koja se upusta u sex avanturu sa covekom koji broji 70+ godina, film je poceo sa surovim seksom ona otisla kod njega jer mu je skracivala pantalone i te prilike je doslo do seksa:)

Naravno da se u filmu videlo skoro pa sve, film mi se dopao radjen je po principu da se nakon gledanja mozes upustiti u kontroverznu diskusiju, mnogi su osudjivali film "to nam bas nije trebalo danas" osudjivali su zenu jer se upustila u avanturu koju je ipak saopstila muzu i koji je sebi oduzeo zivot sto je sasvim normalna reakcija ako se uzme u obzir da je starenje u nasem drustvu nesto sasvim negativno, to se narocito vidi u komuniciranjem sa starim osobama gde mladi koriste komunikaciju kao da pricaju sa djetetom sto znaci zauzmu polozaj "starije osobe" iako to nisu!



e sad mi malo muka da razmišljam o staračkom seksu, ali mi se ti sve više dopadaš, bez zezanja.
:heart:
 
Odmah sam nasla film da skinem i jedva cekam da ga pogledam :)
Mislim da je lepo i normalno da i stari imaju sex.
Ali mislim da je malo ponizavajuce kad neko mora da ti omogucava nesto, kao ti mne mozes to te osobe, ili nemas svoju sobu...
Osecas se kao klinac opet, a nisi klinac...
To je tuzno i oduzima dostojanstvo.
Ne zanima me kako izgledaju njihova staracka tela, mislim da to ne treba da bude tema.
I mnogo mladi ljudi izgledaju grozno i deformisano, pa nista.
Mislim da nije u redu da se sad nesto gadimo.
Ko hoce da gleda, neka, ko nece, ne mora.
Meni se film gleda zbog fila i price, koju, nadam se ima...

Imaju ljudi pravo na sex.
 
nije to bas tako jednostavno...svako ima odredjenu ulogu u drustvu i ta uloga nam pruza odredjene privilegije, ali ujedno nam uskracuje dosta toga...kad recimo preuzmemo ulogu roditelja, da li cemo kao roditelji imati iste prilike za seks i isto tako opusteno imati isti, hoce li nase celokupno ponasanje biti isto tako bezbrizno, nehajno kao sto je to bilo nekad? da li roditelji mogu biti drugari sa svojom decom ili je mozda bolje da budu neka vrsta autoriteta? nemoguce je igrati adekvatno odredjenu ulogu i zadrzati sve ono sto tinejdzer moze...znaci uloga nas ogranicava, nuzna je, ali nam pruza i odredjenu moc i privilegije...
sta sad to znaci u odnosu na seksualnu aktivnost? Mozemo i treba da pruzamo sebi seksualnu satisfakciju u svakom dobu ali mora postojati razlika u nacinu kako cemo to raditi...zato je savrseno normalna reakcija da kazemo da podrzavamo seks bakutanera i dekutanera, ali kad nam se konkretno prikaze-naravno da cemo reci fuj!!!
(mada ima i seksi baba).

naravno nikako ne treba agresivno drustveno nametati odgovarajuce ponasanje u bilo kom dobu, niti treba suptilno manipulisati da bi se do takvog ponasanja doslo, vec treba formirati slozeno drustvo u kom su sto jasnije odredjena pozeljna ponasanja ali da je ujedno i sto vise dato “prostora za disanje”, za drugacije ponasanje, za eksperimentisanje, igranje...takva drustva su bogata, zrela, misleca...
 
Mozemo i treba da pruzamo sebi seksualnu satisfakciju u svakom dobu ali mora postojati razlika u nacinu kako cemo to raditi...zato je savrseno normalna reakcija da kazemo da podrzavamo seks bakutanera i dekutanera, ali kad nam se konkretno prikaze-naravno da cemo reci fuj!!!
(mada ima i seksi baba)..
Pa sto bi nam se prikazivalo?
I ne treba da nam se prikazuje, kao sto ne treba ni da mi se prikaze kako tinejdzeri od 16- 17 godina imaju sex.
To je njihova intima i necu ja da im virim u krevet da vidim sta se desava.
Moj tata ima 70 godina i nemam sta da mislim o tome ima li ili ne sex...
Ako ima, meni je drago sto je zdrav i sposoban...
Drugo me ne zanima.
Ali naravno da cu da mu ostavim privatnost i da mu ne upadam nocu u sobu, kao sto ni on meni ne upada...
 
Pa sto bi nam se prikazivalo?
I ne treba da nam se prikazuje, kao sto ne treba ni da mi se prikaze kako tinejdzeri od 16- 17 godina imaju sex.
To je njihova intima i necu ja da im virim u krevet da vidim sta se desava.
Moj tata ima 70 godina i nemam sta da mislim o tome ima li ili ne sex...
Ako ima, meni je drago sto je zdrav i sposoban...
Drugo me ne zanima.
Ali naravno da cu da mu ostavim privatnost i da mu ne upadam nocu u sobu, kao sto ni on meni ne upada...


mislio sam na reakciju na film.
a da li mislis da bi bilo u redu ako bi se po parkovima bakutaneri i dekutaneri strasno zvalavili kao tinejdzeri? umesto da setaju unuke, oni na klupici rade polupeting...
znaci samo sam mislio na nacin kako cemo da pricamo, da se ponasamo, i da praktikujemo javno ispoljavanje neznosti...mora da postoji neka razlika izmedju onoga sta je prihvatljivo javno pokazati(naglasavam javno, jer se seksualnost na neki nacin prikazuje i javno-ne mislim na sam seksualni cin) u raznim zivotnim dobima...
a sam seksualni cin je naravno rezervisan za intimu nase sobe i tu je sve dozvoljeno i ne treba da se covek ustrucava...
 
mislio sam na reakciju na film.
a da li mislis da bi bilo u redu ako bi se po parkovima bakutaneri i dekutaneri strasno zvalavili kao tinejdzeri? umesto da setaju unuke, oni na klupici rade polupeting...
znaci samo sam mislio na nacin kako cemo da pricamo, da se ponasamo, i da praktikujemo javno ispoljavanje neznosti...mora da postoji neka razlika izmedju onoga sta je prihvatljivo javno pokazati(naglasavam javno, jer se seksualnost na neki nacin prikazuje i javno-ne mislim na sam seksualni cin) u raznim zivotnim dobima...
a sam seksualni cin je naravno rezervisan za intimu nase sobe i tu je sve dozvoljeno i ne treba da se covek ustrucava...
Kao prvo, babe i dede se nece zvalaviti po parkiovima jer im ukus i godine to ne dozvoljavaju, ai nisu toliko napaljeni ko pubertetlije.
Ni sa se ne vatam po parkovima, pa sto bi oni to radili.
Ali da se poljube, pa cak i pljesnu po guzi u kuci, ili krugu prijatelja, meni je to sve ok. Sve sto bih dozvolila sebi, ili bilo kome srednjih godina.
 
Kao prvo, babe i dede se nece zvalaviti po parkiovima jer im ukus i godine to ne dozvoljavaju, ai nisu toliko napaljeni ko pubertetlije.
Ni sa se ne vatam po parkovima, pa sto bi oni to radili.
Ali da se poljube, pa cak i pljesnu po guzi u kuci, ili krugu prijatelja, meni je to sve ok. Sve sto bih dozvolila sebi, ili bilo kome srednjih godina.


opa svidja ti se spanking :)

sama si rekla ukus i godine im to ne dozvoljavaju...znaci ponasanje mora biti u skladu sa godinama...

ali slazem se sa tobom, ja sam za sto vecu slobodu u ponasanju u svakom dobu(ali sigurno postoje odredjena ogranicenja)...ja cak sebe zamisljam kao nekog ekscentrika, jer ako ekscentrici mogu pozitivno da nametnu svoju eksentricnost drustvu onda tokom celog zivota mogu da se maximalno slobodno ponasaju.
 
Ne mislim u sexu, aman, nego sam htela da kazem neko opusteno ponasanje u kuci i medju prijateljima, malo pipkanja i stipkanja, ne vatanje!
Niko nije nii rekao da treba bilo ko da se zajase na klupici u parku, ali se ljudi gade kad se dvoje starih poljubi idiskretno.
 

Back
Top