Šarplaninac

Sve sto si napisao je tacno ali post na koji si odgovorio je iz 2006. godine. Taj jadni pas je dosad sigurno vec uspavan ili ubijen na neki drugi nacin, kakva mu je vlasnica bila. I ja dodajem za sve one koji to nisu procitali na drugom mestu: pas NIKAD nije kriv! Pas je ono sto covek od njega napravi, bez obzira da li selekcijom da se stvori odredjena rasa ili dresurom pojedinacnog psa. Cak su i psi lutalice takvi kakvi jesu zato sto su ih ljudi takvim napravili. Narocito sa sarplanincima covek mora da bide obazriv jer je rasa po prirodi agresivna. Kao veterinarski tehnicar sam dolazila u situaciju da sarplanincu ne smem da pridjem da ga vakcinisem protiv besnila iako se u globalu ne bojim pasa, stavise, i vlasnik ga se pribojava a kad ga izvede u setnju, majke u naselju zatvaraju decu u kuce iako mu je stavio korpu.
 
Mura CAC i CACIB ženka na CACIB Jagodina 29.03.2008.

murail8.jpg


Pozdrav

Orlov Krš
 
najlepsa rasa na svetu je sar-planinac...
nije to sto je iz mojih krajeva ali ubedljivo je najlepsa i najbolja rasa, neko ce reci ovako npr za nemackog ovcara ili pit-bula ali retko koji pas moze da se meri s sar-planincem..posle leta pravim kuci i kupujem sarca da me cuva i pazi ;)..pozdrav za sve..
 
Cao svima.Imam jedan mali problem.Imam sarplaninca (7.5 meseci) i jako je nemiran.Stalno kad sam sa njim on skace na mene i ujeda za rukave ili za pantalone.Kad on to uradi ja ga malo udarim ili ga odgurnem od sebe.Ali kad ja to uradim on jos vise ujeda.Pa ako bi mogli da mi kazete sta da radim bio bih vam zahvalan!
 
Cao svima.Imam jedan mali problem.Imam sarplaninca (7.5 meseci) i jako je nemiran.Stalno kad sam sa njim on skace na mene i ujeda za rukave ili za pantalone.Kad on to uradi ja ga malo udarim ili ga odgurnem od sebe.Ali kad ja to uradim on jos vise ujeda.Pa ako bi mogli da mi kazete sta da radim bio bih vam zahvalan!

Pogledaj na temama Dresura i Kako naučiti štene da...

Laki, idi na www.molosserdogs.com i potraži ih ili malo proguglaj, sigurno ćeš naći nešto.
 
Moja drugarica zeli da kupi sarplaninca,pa je zanima kakve je naravi,kakav je prema deci,koliko dnevno treba vremena da se provodi sa njim,kakav je za dresuru(ono osnovno samo).....

Kao svaki drugi pas dobar je prema deci. Njemu je potrebna cvrsta ruka (sto malo koja zena ima :lol: , prema psu ) i dosta prostora. Ako dugo vremena provodi u boksu ili jos gore na lancu, onda ce postati jako ljut. Za dresuru i nije nesto lagan. Jako je dobar cuvar, po meni to mu je najveca vrlina.
 
Ja kada pustim moje sarplanince da se igraju,ponekad se ujedaju da je to strasno.Poneki put pocne i da cvili naravno ja ih naravno razdvojim.Mislim da to nije normalno ali sam negde procitao da se ne treba mesati kada se tako zakace.Evo i danas kada sam ih pustio isto:(.To bude nekih pet minuta maksimum i onda nastave da se igraju normalno.Da li treba nesto da preduzmem i sta?Jel se ovo i vama desavalo?
 
Ako su u pitanju štenci ili mladi psi to je normalno da se dešava. Naravno, treba se malo umešati kada počnu da preteruju. Ako su u pitanju stariji psi onda je to takodje normalno, ali nije dobro da ih tako puštaš zato što mogu opasno da povrede jedni druge.

Pozdrav
 
Ja kada pustim moje sarplanince da se igraju,ponekad se ujedaju da je to strasno.Poneki put pocne i da cvili naravno ja ih naravno razdvojim.Mislim da to nije normalno ali sam negde procitao da se ne treba mesati kada se tako zakace.Evo i danas kada sam ih pustio isto:(.To bude nekih pet minuta maksimum i onda nastave da se igraju normalno.Da li treba nesto da preduzmem i sta?Jel se ovo i vama desavalo?

Oba su muzijaci? :confused:
Pusti ih da oni to sami resavaju, kada konacno odrede ko je glavni, onda ce prestati, a ako su to uvek krvava klanja, ako su oba tvrdoglava i podjednako fizicki jaka, onda nema pomoci...
 

Back
Top