Sar pei

Najlepsi je bas moj Shar Pei

  • Crni

    glasova: 0 0,0%
  • Braon

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    0
  • Anketa je zatvorena .
I dalje može da smanji % verovatnoće da razvije tumore mlečnih žlezda, ako se dobro sećam, Nikoleta Novak je za 3. teranje pominjala možda oko 30-50%... Tek od petog teranja sama sterilizacija nema preventivnu funkciju.
 
P4262241-640.jpg
PA151936-640.jpg
P4262234-640.jpg
 
Ako se više neće uopšte pariti, iz zdravstvenih razloga bi je trebalo sterilisati.

Pametna si ti "devojcica":heart:

Kuje bi trebalo sterilisati ( po meni i pre prvog teranja) jer, ukoliko se ne sterilisu, dobice u 80% slucajeva ili karcinom dojke ili karcinom materice.
Kuje uglavnom umiru od toga. Kada sam se ja bavila izucavanjem pasa, odlucila se za bradatog, nisam znala dal cu musko jel zeMsko,
igrom slucaja naletela na genijalnu odgajivacicu , a koja mi je rekla da su muski gloopi ko qrtz ( a to znam i bez pasa:D), da su zenke
genijalne, lukave ko LJisice, pametne,prefrigane ( kao i sve zene:D), ali da je kod zenki bas to najveci problem, karcinom dojki i materice,.
ukoliko se ne sterilisu jer je kod zenki pasa to sve malo drugacije nego kod nas (ljudi) , taj uragan hormona zna da bude gadno opasan.

Da imam zenku ( a bice sledeca zenka) streilisala bih je i pre prvog teranja.
 
Pozdrav!
Pročitah dosta raznih komentara u vezi ove rase, pa želim da se priključim, jer čuvam kineskog šarpeja već 2 godine. Dosta predrasuda postoje o tome da su to nasilni i agresivni psi, sve zavisi od načina vaspitanja vlasnika i uloženog vremena da se pas nauči ponašanju. Od samog starta nisam imala problema sa vršenjem nužde u kući, izrazito inteligentni psi, sami po sebi čisti i pedantni da to obave napolju. Moj pas sam po sebi pokazuje izrazitu naklonost i druželjubivost kako sa psima, tako i sa ljudima. Velika je maza i dosta ume da voli, razdragan, veseo i spreman na igru. Mogu spavati dugo i izležavati se, uglavnom ispuštaju zvuke hrkanja zbog anatomije njuške. Savršeni psi za kućno čuvanje bez ikakvih problema pri dolasku gostiju ili njemu nekih stranih ljudi. Probleme mogu imati sa kožom, ušima i očima kako je već i pisano ovde. Moj pas se linja 2x godišnje, potrebno ga je četkati svakog dana, kupanje na 15 dana jer sami po sebi imaju specifičan miris, čišćenje ušiju po potrebi, ali može i na nedelju dana. Zahtevaju dosta uloženog vremena oko njih, jer im nabori mogu stvoriti veliki problem, kao i oči i uši ukoliko se ne tretira to kako treba. Potrebno je, takođe, sprovoditi i redovne preglede kod veterinara, čišćenje analne žlezde na 6 meseci, tablete protiv parazita i gljivica na 3 meseca, kao i zaštita od buva i krpelja (gel, ogrlice..) Svog psa hranim happy dog granulama, ali jede pored toga i dosta drugih namirnica (tuna, kuvana jaja,jogurt,šargarepa,pirinač,bareno meso,koske-nikako pileće,banana,jabuka..)Ono što ne sme da se daje jesu ručkovi sa zaprškama, luk, grožđe jer je toksično za bubrege, pasulj, grašak, kosti iz breskve i kajsije, mleko, kafa (što bi rekli čisto da proba😀) i još dosta toga..Preporučujem ovu rasu za čuvanje ko se dvoumi da li da ga uzme ili ne, potrebno je samo puuno ljubavi i strpljenja dok se ne isplati trud koji ste uložili u njega. Evo jedne sličice 🖐
20200815_125444.jpg
 
Čemu onda tvoje virtuelno prisustvo ovde na ovoj temi ako te ne zanima ova rasa ? Mišljenja su različita, možda si i ti nekome ružan i Bože moj, šta da se radi 🤷‍♀️😄

Тако је, мишљења су различита. Ово је форум и свако има право да га искаже.
Теби је леп, мени је ружан.
 
Pozdrav!
Pročitah dosta raznih komentara u vezi ove rase, pa želim da se priključim, jer čuvam kineskog šarpeja već 2 godine. Dosta predrasuda postoje o tome da su to nasilni i agresivni psi, sve zavisi od načina vaspitanja vlasnika i uloženog vremena da se pas nauči ponašanju. Od samog starta nisam imala problema sa vršenjem nužde u kući, izrazito inteligentni psi, sami po sebi čisti i pedantni da to obave napolju. Moj pas sam po sebi pokazuje izrazitu naklonost i druželjubivost kako sa psima, tako i sa ljudima. Velika je maza i dosta ume da voli, razdragan, veseo i spreman na igru. Mogu spavati dugo i izležavati se, uglavnom ispuštaju zvuke hrkanja zbog anatomije njuške. Savršeni psi za kućno čuvanje bez ikakvih problema pri dolasku gostiju ili njemu nekih stranih ljudi. Probleme mogu imati sa kožom, ušima i očima kako je već i pisano ovde. Moj pas se linja 2x godišnje, potrebno ga je četkati svakog dana, kupanje na 15 dana jer sami po sebi imaju specifičan miris, čišćenje ušiju po potrebi, ali može i na nedelju dana. Zahtevaju dosta uloženog vremena oko njih, jer im nabori mogu stvoriti veliki problem, kao i oči i uši ukoliko se ne tretira to kako treba. Potrebno je, takođe, sprovoditi i redovne preglede kod veterinara, čišćenje analne žlezde na 6 meseci, tablete protiv parazita i gljivica na 3 meseca, kao i zaštita od buva i krpelja (gel, ogrlice..) Svog psa hranim happy dog granulama, ali jede pored toga i dosta drugih namirnica (tuna, kuvana jaja,jogurt,šargarepa,pirinač,bareno meso,koske-nikako pileće,banana,jabuka..)Ono što ne sme da se daje jesu ručkovi sa zaprškama, luk, grožđe jer je toksično za bubrege, pasulj, grašak, kosti iz breskve i kajsije, mleko, kafa (što bi rekli čisto da proba😀) i još dosta toga..Preporučujem ovu rasu za čuvanje ko se dvoumi da li da ga uzme ili ne, potrebno je samo puuno ljubavi i strpljenja dok se ne isplati trud koji ste uložili u njega. Evo jedne sličice 🖐Pogledajte prilog 749794

Meni su ovi psi uzuzetno atraktivni jer su malo i neobicni. One koje sam sretala
nisu delovali druzeljubivo, nisu bili ni agresivni nego nekako ravnodusni, hladni,
nisu reagovali ni na mog psa, ali ni na moj pokusaj da ih pomilujem, kao da ne osecaju nista. Mozda bih mogla da ih uporedim sa rasom Chau-Chau koji se isto tako ponasaju,
rezervisano, hladno, nezainteresovano.
Ja za sebe nikada ne bih uzela tu rasu.
Problem je kod te rase negovanje koze koja zna da se upali jer je sve vise pasa
sa velikim naborima koze, ni za to ne bih imala strpljenja, a ni vremena.

Pas ne mora da ide na cedjenje tih analnih zlezda ( ovo sad nema nikakve veze
konkretno sa ovom rasom nego onako an zeneral), tu katastrofu imaju samo psi
koji se hrane hranom iz konzervi. Psu treba davati hrskavicu, ja svom dajem svakog dana
i kost i nikada nisam morala zbog toga kod veterinara.
 
Meni su ovi psi uzuzetno atraktivni jer su malo i neobicni. One koje sam sretala
nisu delovali druzeljubivo, nisu bili ni agresivni nego nekako ravnodusni, hladni,
nisu reagovali ni na mog psa, ali ni na moj pokusaj da ih pomilujem, kao da ne osecaju nista. Mozda bih mogla da ih uporedim sa rasom Chau-Chau koji se isto tako ponasaju,
rezervisano, hladno, nezainteresovano.
Ja za sebe nikada ne bih uzela tu rasu.
Problem je kod te rase negovanje koze koja zna da se upali jer je sve vise pasa
sa velikim naborima koze, ni za to ne bih imala strpljenja, a ni vremena.

Pas ne mora da ide na cedjenje tih analnih zlezda ( ovo sad nema nikakve veze
konkretno sa ovom rasom nego onako an zeneral), tu katastrofu imaju samo psi
koji se hrane hranom iz konzervi. Psu treba davati hrskavicu, ja svom dajem svakog dana
i kost i nikada nisam morala zbog toga kod veterinara.
Regulaciju pražnjenja sadržaja analnih kesica važna je redovna i normalna stolica. Regulacijom konzistencije stolice često se reši i problem pražnjenja analnih žlezdi. Potrebna je šetnja takođe, ali na svakih 6 meseci je poželjno odvesti psa kod veterinara zbog te žlezde, jer nekad i bez obzira na ishranu može taj sadržaj dovesti do infekcije, čak šta više meni je veterinar rekao da infekcije ušiju mogu da se jave jer je to sve nekako povezano lojnim žlezdama kod njih, ipak veterinari postoje da se pitaju za sve šta je potrebno. Što se tiče prvog dela vaše poruke, svaki pas naravno je različitog karaktera i svaki ima svoju specifičnost, ali smatram da ukoliko psa dok je u stadijumu štenca navikneš na druge pse, ljude i okolinu, mogu biti i druželjubivi i zainteresovani. Pas je kao dete koje usmeravaš, vaspitavaš i kreiraš ga u ličnost da izraste u skladu sa tim vaspitanjem i dovoljno je pametna životinja da to ne bude teško. Koju rasu vi čuvate ?
 
Regulaciju pražnjenja sadržaja analnih kesica važna je redovna i normalna stolica. Regulacijom konzistencije stolice često se reši i problem pražnjenja analnih žlezdi. Potrebna je šetnja takođe, ali na svakih 6 meseci je poželjno odvesti psa kod veterinara zbog te žlezde, jer nekad i bez obzira na ishranu može taj sadržaj dovesti do infekcije, čak šta više meni je veterinar rekao da infekcije ušiju mogu da se jave jer je to sve nekako povezano lojnim žlezdama kod njih, ipak veterinari postoje da se pitaju za sve šta je potrebno. Što se tiče prvog dela vaše poruke, svaki pas naravno je različitog karaktera i svaki ima svoju specifičnost, ali smatram da ukoliko psa dok je u stadijumu štenca navikneš na druge pse, ljude i okolinu, mogu biti i druželjubivi i zainteresovani. Pas je kao dete koje usmeravaš, vaspitavaš i kreiraš ga u ličnost da izraste u skladu sa tim vaspitanjem i dovoljno je pametna životinja da to ne bude teško. Koju rasu vi čuvate ?

Pretpostavljam da je tebi ovaj prelepi shar pei prvi pas pa si zato jako oprezna,
takva sam i ja bila sa svojim prvim psom, barem nekoliko godina.
Batali odlazenje veterinarima bez potrebe, zbog problema sa analnim zlezdama,
ako pas nema problem, nemoj nikako da ides jer uopste nije ni pozeljno da e
to bez potrebe istiskuje. Usi pregledjuj sama, ja to radim jednom nedeljno
jer moram jednom nedeljno i da ga cesljam ( dugodlak je pas u pitaju),
od ogjaivaca sam sve cula, naucila pa kod veterinara idem stvarno samo kad moram.

A
beardie-bande-2013.jpg
jedan od ovih ( crno beli, moj je Romeo)
 

Back
Top