Sar pei

Najlepsi je bas moj Shar Pei

  • Crni

    glasova: 0 0,0%
  • Braon

    glasova: 0 0,0%

  • Ukupno glasova
    0
  • Anketa je zatvorena .
A gde zivis ,jer to mora da se sto pre uradi ali kod Veterinara koji to zna i koji je to radio.U protivnom moze da oslepi ,jer sto vise raste kapak se sve vise uvce .
Sa 3-5 meseci dobar vet.moze da uradi i veoma uspesno zatezanje .To u slucaju da nije u pitanju treci kapak .
 
A da zaboravih za strah.
Mala je za sada ali sa 5 meseci pocni da je vodis po mestima gde ima ili ako u komsiluku ima neko psa a da nije agresivan .
Socijalizacija se mora uraditi -to mi tako zovemo ,do navrsene godine zivota ,jer zna posle biti ili agresivna ili i dalje plasljiva .
 
Veliki pozdrav za sve vlasnike i ljubitelje ove rase ,hteo sam da se pohvalim da sam od pre dva dana i ja i moja porodica ponosni vlasnik-ci jednog lepotana žute boje ,jako smo srećni što smo u prilici da imamo ovakvog psa jer sam u tu rasu zaljubljen od kako sam ga prvi put video na jednoj razglednici pre 15-tak godina , evo tek sada su se stvorili uslovi da nabavim jednog naboranka :-), trudio sam se da pročitam što više vaših postova i mogu vam reći da je zaista pomoglo ima dosta korisnih saveta koje čovek može da primeni u praksi .
Imao bih par pitanja na koje nisam uspeo da nađem odgovor i unapred se zahvaljujem svima na pomoći
1.Ne znam dali je noramalno da pas prilično hrče čak i kada ne spava nego onako leškari
2.Njuškica mu je vlažna pa se bojim da nije možda prehlađen (povezujem to sa hrkanjem)
3.Pije jako malo vode,kada smo ga doneli kući popio je možda 1 dcl i posle toga (evo već 2 dana ) jako malo ne znam jel to normalno hranim ga granulama,mlekom i hlebom?
4.Deluje mi prilično lenjo samo bi spavao ,ali ovako je normalan jede lepo i kada se probudi deluje veselo i želi da se igra a recimo juče je 2 sata popodne spavao kao dete
Rođen je 5 avgusta, očišćen dva puta od parazita, sinoć sam mu dao još jednu tableticu jer bi u subotu trebao na revakcinu ako imate još koji savet bio bi zahvalan
ps: za člana Neoboysha samo reči hvale toliko ljubavi i pažnje u poslednje vreme zaista je retko videti čak i prema ljudima a kamoli životinjama
Pokušavam da ubacim neku sliku ali mi ne ide ne znam jel mogućeuabciti sliku sa računara jer stalno mi nudi opciju kao da je postavim sa interneta (URL) ??
 
Cestitam na prinovi, to prvo. :) A slike je najbolje prvo ucitati na neki sajt tipa Tinypic, obavezno kliknuti na opciju resize i odabrati dimenziju da duza stranica ne prelazi 600px (dobro, moze i ona sledeca) pa preneti ceo link "embed for forums and message boards" ili tako nekako...
 
Evo nekoliko slika
35d3q87.jpg

fo0oq1.jpg

2gt6ot3.jpg
 
Poslednja izmena:
Sar pei su divni psi,brizni , pogotovo sa decom.... u kuci su pristoji i odlicni su za kucu ako ih redovno izvodis napolje i tako to.... a ako ne zelis da ih drzis u kuci,moras da mu obezbedis toplo i udobno i cisto bas zbog osetljivosti kozhe...
 
Za svaku zenku je individualno,u teranju 12-18-ti dan uobicajeno .Najsigurnije je uzeti bris i po njemu utvrditi orijentaciono kog dana ce od pocetka teranja biti najveca verovatnoca da ce se upariti.Bris uzimaju iskusni veterinari koji poznaju rasu ili neka ustanova ili osoba koja se bavi rasplodom .
 
Što se tice šar pei rase, mnogi ne znaju da postoje Amerčki šar pei koji je jako naboran, i kineski koji ima manje nabora ,nabori na glavi i vratu. Ja imam ovu rasu, muzjaka i zenku. Nikakvih problema nemju sa kozom i koznim bolestima, treba im veoma malo nege i pogodni su za držanje u stanu. Kupanje sa kukuruznim brasnom ponistavaju se mirisi. 80% stenadi su kupili osobe koje ih drže u stanu. Vise informacija mogu dati putem žaila...mirko.markovljev@gmail.com
 
Što se kože i kožnih bolesti tiče naravno da neće biti nikakvih problema ako se pas pre svega zdravo i kvalitetno hrani. ;) To važi i za neprijatne mirise, jer zdrav pei nema neprijatan miris.
 

Back
Top