Saobracajni fakultet?da ili ne?help!

Pa evo rekao ti je i ovaj lik pre mene :) . Naravno da jesu najtezi predmeti na prvoj godini ali ipak je matematika daleko teza i obimnija. Nivo ove fizike na saobracajnom je malo jaci od nivoa srednje ali ipak su to uglavnom te stvari. Pa ako nisi imala problema u srednjoj nece biti ni sada sigurno. Videces te likove iz fizike kakvi su. Profesor fizike je garant najveci predmet za sprdnju na faksu...uzasno je smesan 8) A njegova asistentkinja je opet prica za sebe. Mislim sta da ti kazem za zenu koja dodje na prve vezbe i kaze: "Sve sto ste culi o meni na ovom fakultetu od starijih je tacno".Mislim naravno da se folira ali bas izgleda i ponasa se kuckasto. Ne treba da te brine fizika, vecina ljudi je polozila do oktobra 2.
 
Mariah:
Maturant sam matematicke gimnazije i polako pocinje da me hvata panika na temu:"Sta da upisem,a da to ne bude PMF?".Malo sam istrazivala i ozbiljno pocela da se interesujem za Saobracajni fakultet.Zanima me vase misljenje uopste o tom faksu,i iskustvo(ako ga imate).Na primer,da li je tezak prijemni?kakva je konkurencija?vase misljenje o odseku za logistiku(i sta je to,zapravo)?,da li je,uopste to tezak fakultet i koliko je tesko naci posao?

Заобиђи мјесто факултета илити сајт и то у широком кругу! Најбоља ти је ствар, али убједљив најбоља да дођеш на факс код нас и да видиш како све то функционише. У великој си предности што завршаваш математичку гимназију. Није ми се дало читати све одговоре, па ти је мој најдобронамјернији савјет - ДОЂИ НА ФАКС да упознаш људе. Послушај свачије мишљење.

Што се логистике тиче... То није мој избор. Ја то овако видим: инжењер логистике ти је исто што и доктор опште праксе, односно, зна све, а не зна ништа. Разумјеш? Ниси специјализована у ни једној грани саобраћаја.

Ако си већ сад тврдо одлучила да ћеш на наш факс, онда се јави да ти дам све што сам радио да видиш шта те чека. Знаш за оно - слушај искуснијег (старијег)? Е моја ти је препорука да никог не слушаш ко ти прича да не идеш на предавања и да излазиш само на цијеле испите. НЕ! Ни за живу главу. Ја сам се скроз зај*. Тралалала...

Само се ти јави, па ћу ти ја све рећи и показати што те занима.
 
Pozdrav. Moram da se nadovezem na ovaj post. Ni moj izbor nije logistika, ali ne zato sto
taj smer ne valja, ili zato sto inzenjer logistike ne zna nista ili sto pomalo zna od svega. Nisam
se opredelio za logistiku jer mi se samo ne svidja ideja da provedem zivot integrisuci vidove
saobracaja u jedinstveni saobracajni sistem. Inace, Bjeli, uopste ti nisu na mestu komentari o
logistici. Bas si krajnje povrsan kada govorsi o tom smeru. Mislim ajde da si dao bilo kakav
smislen argument zasto logistika ne valja pa i da kazem mozda si u pravu. Medjutim kada vec
ne znas dovoljno o smeru preporucio bih ti i da ne govorsi onima koji bi tek trebalo da se
upoznaju sa ovim stvarima na taj nacin. Stvaras im odmah apatiju brate. Bezveze je sto ja
moram da ti pricam o izrazenoj vaznosti logistike u ovim vremenima kada je neophodno prostor
i vreme savladati na sto laksi, jeftiniji i brzi nacin. Ocigledno ti nije jasno da su tokovi robe ustvari
tokovi kapitala, a brzi, jednostavni, osmisljeni i planirani tokovi robe jesu jos veci izvor zarade
i vremena. To ti je upravo prica o sustini logistike i njenom cilju i poslu kao nauci koja proucava
i uspostavlja intermodalni transport (grubo receno naravno). Cim ti postane jasno da se logistika
bavi novim tehnickim i tehnoloskim resenjima, savremenim kombinovanim modelima saobracaja,
modelima integracije saobracaja, standardizacijom, unapredjenjem pretovara, itd... postace ti i
jasan smisao logistike i smisao posla njenih inzenjera, koji istina ne znaju o drumskom saobracaju dovoljno
dobro kao drumski inzenjeri, ali ipak znaju i jasno im je kako da ubrzaju, unaprede, olaksaju i
osiguraju tok robe putem na sto jednostavniji i preistupacniji nacin. Uostalom, ako ti ne mislis da
ove cinjenice nisu dovoljno dobre i vredne ozbiljne paznje i ozbiljnog proucavanja, nista onda...
ajde da se vratimo na zapregu, balon i volove...Ne mislim nista lose, vec ti kazem da se malo
informises pre nego kazes tako ozbiljne kritike. Uostalom, mozda se nekom bas dopadne logistika
a ti ga sputavas...bezveze je malo. Pozdrav.
 
Belgrader:
Што се логистике тиче... То није мој избор. Ја то овако видим: инжењер логистике ти је исто што и доктор опште праксе, односно, зна све, а не зна ништа. Разумјеш? Ниси специјализована у ни једној грани саобраћаја.

Ја сам овдје дао своје мишљење, а не нешто што би некоме служило као некакво упутство шта да упише. Да не би било да ја говорим да сам у праву... истина је, ја не знам чиме се све логистичари баве. Кад сам гледао неке емисије о превозу некаквих терета, увјек су се ту помињали логистичари. И јесте да сам чуо да је тај посао заиста тражен... Ипак, што се мог размишљања тиче, ја тај смјер никад не бих изабрао.

И сам сам рекао... нека цура дође на факс, нека погледа како то све изгледа, упозна професоре... па нек види. То је убједљиво најбоље.
 
hehehe...oprostite mi svi vi ali je meni ova tema prilichno smeshna...ali i draga...pola moje familije je zavrshilo saobracajni, mogu ti reci da nije lak, ali nije ni neshto extra tezak...ima svega,ali stolicu morash zagrejati. moj tata tamo predaje kao vanredni profesor bezbednost saobracaja u nekom 7/8 semestru, tako neshto, daleko, ali ti mogu reci da nimalo ne zavidim njegovim studentima. i ja se sad premishljam oko fakulteta ali prema saobracajnom imam averziju. da toga nije verovatno bih ga upisala. i btw po mom mishljenju najbolji smer je drumski, a najlakshi su telekomunikacije....mozda nisam u pravu, ali je to moje mishljenje
zelim ti puno srece ako odesh tamo, nije lako, ali te nece ni zarobiti da ne stizesh da spavash...nije tako crno...a i velika je verovatnoca da sve odradish u roku, posebno ako nemash problema sa matom statistikom, fiizikom i slichnim predmetima koji zadaju muke studentima sf
pozz saobracajcima od maje :)
 
Pa tacno, faks dozvoljava da barem odspavas i ujutru budes odmoran. Ali je isto tako divan preduslov za dobijanje cira na zeludcu :wink: .Sala naravno...Pozdrav Majo. Hoces reci da ti je tata cuveni Milan Vujanic, sef katedre za bezbednost saobracaja ili gresim :) :?:
 
Hehehehe...ne treba mi nista,hvala :wink: . Daleko sam ja jos od njih...imam jos prilicno. Ali, uglavnom, znam gde da te kontaktiram jednog dana hehe :wink: . U svakom slucaju, verujem da je lepo imati cika Vujanica za prijatelja. Ali za tetu Pantelic-Vujanic...treba puno zivaca i strpljenja slozices se 8) .
 
:oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
 
Kakve su mogućnosti zaposlenja nakon završenog saobraćajnog fakulteta(drumskog ili železničkog smera)? Zanimaju me prvenstveno iskustva ljudi koji su završili ovaj fakultet ili onih koji znaju neke slučajeve svojih prijatelja,poznanika sa završenim saobraćajnim fakultetom. Bez podrugljivih poruka,molim.
 
Evo, moj decko je zavrsio Saobracajni, i on i celo njegovo drustvo sa faksa ima posao u struci. Mada, konkretno njemu nije bilo lako da nadje posao. Po zavrsetku faksa konkurisao je na ne zna se koliko konkursa i nigde ga nisu primili. Posle 8 meseci jurenja raznih konkursa, zaposlio se u firmi zahvaljujuci najboljem drugu. Sad, za ostale znam da neki nisu radili u struci odmah po zavrsetku faksa, ali sada rade... Znam i da se vecina zaposlila preko nekoga, a iako je neko rekao da se nije zaposlio preko veze nisam sigurna da li je bas tako... Ali su se svi oni uvek drzali zajedno i gurali jedni druge, nalazili poslove jedni preko drugih... Sem mog decka, to su sve ljudi koji nisu iz Bg-a, ali osim mozda njih 2-3 svi su ostali u Bg-u i rade u struci...
Nadam se da ce ti ovo znaciti...

Pozdrav

P.S. Svi su sa drumskog smera.
 
a jel moze meni neko da kaze,kakve su sanse zaposlenja posle smera za vazdusni saobracaj i transport?i jel je mnogo teko da se upadne?

Sto se zaposlenja tice, mislim da ti mtreba bas jaka veza u Jatu ili gde god planirao da radis. :) A sto se tice upada, to je smer na koji se lakse upadne na budzet... Samo da odradis prijemni i budes medju prvih 300, i upao si... A prijemni nije tezak, bar ove godine nije bio.
 

Back
Top