Samoubistvo

Pa o tome pričam, previše krvi i svačega :D

A ne osporavaj Kobejna, on se roknuo kad je video da su od njega napravili mejnstrim zvezdu, a on je upravo od toga bežao. Dosta dobro objašnjeno u knjizi "Prodaja Pobunjenika", između ostalog.
Ја не оспоравам Кобејна због његовог дела (што се рокнуо), већ због његовог ''прилаза'' музици. Антипатична појава, и уопште га ''не миришем'' што се тиче његовог ''стила'', а од гранџ музике
сам увек готивио:

Под један - Pearl Jam

Под два (или на другом месту) - Soundgarden

Под три (бронзана медаља) - Alice in Chains
 
Pa znaš kako je on rekao, on nije pravio grandž nego su njegovoj muzici nalepili tu titulu. To je upravo ono, kontrakultura koja biva uvučena u krug mejnstrima, a ne svojevoljno već nasilno
 
Al ću se prospem ko p*čka, LOL!:lol:

skok.jpg


http://www.tarzanija.com/umri-muski/

VIP samoubice

Kurt Kobejn – sačmara u vugla
Virdžinija Vulf – „neuspešno ronjenje“
Salvador Aljende – samomasakrirao se kalašom, poklonom Fidela Kastra
Hanibal – trovanje
Kleopatra – namamila kobru da je ujede. Mislim, da kobra ujede nju, ne ona kobru.
Van Gog (Nažalost ne Đule) – pištolj u grudi
Majkl Hačins (INXS) – obesio se kaišem
Adolf Hitler – pištolj u usta (nezvanično)
Ernest Hemingvej – takođe
Vladimir Majakovski – jopet isto
Branko Ćopić – overio Savski most
 
Kod sečenja vena je problem što ih neki seku popreko pa sporo krvare i onde neko može da ih spreči.
Oni koji znaju i koji su odlučni ih seku uzduž, kao ova devojka.

Ne...za brze i efektivnije umiranje sece se aorta;)


Nisam videla ludju temu! Ali u principu to je danasnjica,jbg sve je vise ljudi koji "resenje " nalaze u zatvaranju ociju jer nisu u stanju da se izbore sa postojecim problemima. Svaki problem je resiv:cool:
 
Ne...za brze i efektivnije umiranje sece se aorta;)


Nisam videla ludju temu! Ali u principu to je danasnjica,jbg sve je vise ljudi koji "resenje " nalaze u zatvaranju ociju jer nisu u stanju da se izbore sa postojecim problemima. Svaki problem je resiv:cool:


Nije svaki problem resiv... Ne znam zasto ljudi to pricaju, ali nije...
 
Ne...za brze i efektivnije umiranje sece se aorta;)


Nisam videla ludju temu! Ali u principu to je danasnjica,jbg sve je vise ljudi koji "resenje " nalaze u zatvaranju ociju jer nisu u stanju da se izbore sa postojecim problemima. Svaki problem je resiv:cool:


Сецнеш каротиду,и за минут си на оном свету! :sad2:
 
iz ličnog iskustva kažem
da je istina da ljudi bar do neke 18 godine
nemaju realan pogled na smrt a i život
samoubistvo deluje privlačno i lako
jer prosto nemaš tu svest šta sve u životu imaš da izgubiš i propustiš
tako da strpite se malo
 
Nije svaki problem resiv... Ne znam zasto ljudi to pricaju, ali nije...

Nije svaki problem rešiv, jer da jeste ljudi ne bi umirali od bolesti ili povreda. Da li iko može da uopšte pojmi koliko patnje i bolova donose neizlečive bolesti ili povdere koje su praćene jakim bolovima???
SVI SE PROMENE KAD IH NEŠTO BOLI! A... kada bol traje godinama i kada joj nema leka ili ublaženja, ma koliko mi verovali u čuda i postali neopisiv teret ne samo našim najmilijim nego prvenstveno sami sebi... eeee...onda se nađu pametni da pametuju o nečijem kukavičluku ili bežanju od problema.
 
A ova knjiga "zašto se niste ubili" mi je i glupa malo, bukvalno ti poručuje da izmišljaš nekakav smisao života i tamo gde ga nema i da tražiš smisao po svaku cenu. Nekako mi veštački i preterano sve to zvuči, nerealno. Ja mislim da je bolje da čovek sebi prizna surovu realnost i da krene u borbu sa te tačke, nego da daje snagu problemu i pripisuje mu nekakav navodni smisao. Znači ako imaš dete bogalja priznaj sebi da imaš dete bogalja i gledaj ili da ga se otarasiš, ili priznaj sebi da ćeš se mučiti sa njim celog života i podji u borbu sa te tačke, ali posmatraj stvari kakve jesu - dete ti je bogalj i to jeste opterećenje, a ne da pridaješ situaciji nekakve nepostojeće značaje, da ti sama ta situacija bude cilj po sebi i smisao po sebi, da nadješ veštačku štaku smisla kojom ćeš lakše da podnosiš surovu realnost da ti je dete takvo kakvo jeste. A to baš propoveda ovaj Frankl, kao daje primer mladog čoveka koji umire i kao on je "lakše podneo smrt jer je našao smisao u svojoj patnji, to je poslednje herojstvo bla bla". Tražio ne tražio smisao umrećeš, umesto što tražiš dostojanstvo u propaloj situaciji gledaj da najbolje što možeš proživiš te dane ili se sam rokneš kako bi predupredio smrt. Ili se boriš do kraja, kako god. .
 

Back
Top