Samoubistvo iz Ljubavi

Urbani mit...

  • Da

  • Ne


Rezultati ankete su vidlјivi nakon glasanja.
Ljubav može da boli, jako...Ali život je isuviše vredan da bismo ga se tako lako odrekli. :|
Ubiti se zbog nekoga kome uopšte nije stalo do te ljubavi? :|
Za sve postoji rešenje.
A ako bi se dovoljno potrudili, videli bi da smrt nije jedini izlaz.
Meni je, iskreno, ponekad žao što sam traćila vreme i živce na nešto što nije moglo da se popravi ili nešto što nisam mogla da imam.
I mislim da ima mnogo većih muka i problema nego što su ljubavni.
Ništa, ali definitivno ništa nije vredno toga da neko digne ruku na sebe.
U redu je zbog ljubavi patiti, napiti se, plakati, vrištati, smršati :-), praviti budalu od sebe, ne spavati,...ali ubiti se... :|
(kiss za mog kuma :smile: )
 
Slazem se zelenooka, mislim da je vecina ljudi koja je digla ruku na sebe izsla iz okvira razumnog i to je ono sto sam sebi dozvolio da nazovem 'sprzenim mozgom', mozak u kratkom spoju, prevezan tako da vise ne radi funkciju i donosi zakljucke van normane logike - van dometa nas ostalih.

No sat je sam temom ljubavi - samoubistvo?
 
Violina Minone...violina.... Nisi ti to dobro prochitao...Bice da je bila optichka varka :)

12.gif


...mmm, violinaaa... e sad ću da odgudim nešto za moju kumu...:lol:

...a posle ću da se samoubijem... iz ljubavi... naravno...:lol:
 
Uf zaboravila sam da glasam.
Evo. :smile:
Neuzvraćena ljubav po meni može biti samo slab izgovor za samoubistvo.
Verujem da je problem mnogo dublji.
A na ucene samoubistvom sam brrrr alergična.
(nije tema ali sad mi je palo na pamet).
 
Kako god to glupavo zvučalo, osobe koje se ubijaju zbog ljubavi, to čine jer žele da -kazne- onog drugog.
Ne zbog toga što ne mogu ili ne žele dalje da žive.

To možda kažu ili ostave kao poruku, ali suština je ranjeni ego i želja da se onaj drugi nekako kazni, a kako bi agresivac izabrao da tu osobu ubije, depresivac bira da uništi sebe.

Naravno, u pozadini toga je sigurno neki poremećaj ličnosti, jer većini nas bude isto tako teško, jednako smo tužni, jadni i slomljeni, no ipak nađemo snage da nastavimo dalje i da nam vremenom bude sve bolje, dok se konačno ne izlečimo od izgubljene ili nesrećne ljubavi.
 
Dobro dosao Lave... he-he... na neke se uvek mze racunati da ispostuju... hvala.

Slazem se... no da li iko na kraju zaista i izvrsi to samoubistvo, ili samo prete?

:lol: Pozdrav Ivo. Kuglu ti dobro čuvam.

Tu bih već bio jako oprezan.
Te pretnje bih uvek shvatio ozbiljno i sa takvom osobom postupao krajnje pažljivo.
Probao bih da nekog od njenih prijatelja ili rodbine obavestim o tome i predložim odlazak kod stručne osobe.
Jer...nikad ne možeš biti siguran šta je u nečijoj glavi, a depresija je bolest koja se leči i to uspešno.
Stoga bih takve najave uvek shvatio ozbiljno i trudio se da reagujem, naravno ne pristankom na takvu ucenu, već kako objasnih.
 
U mom rodnom, vajnom i šlatkom gradiću, jedno vrijeme skoro postala moda da se, uslovno ili formalno rečeno, viđeniji momci koknu zbog svog, je li, voljenog bića. Zašto skidam kapu takvima? Zašto sam maltene usamljen u doživljaju tog poteza kao odvažnog?

Kukavičluk? Ma... koje stanje, naročito kukavičluk, ima neku poželjniju alternativu, alternativu koju bi okolina pozdravila kao pozitivniju? Kako samoubica može da bude kukavica? Čime on, mrtav, može da vaga ispravnost odluke? Nebitno.

Važnije je sledeće: Pasivnost nekih sredina, dojučerašnjih zabiti (ma, sad je sve globalno komformističko njesra, od Kolašina do Katara :)) u koje sporo prodiru trendovi, brendovi... enci fancy kurcobocije, očuvala je neke ranije, ljudskije vrijednosti... Ja sam (toliko puta) odvažno napuštao Forum, pa posle popao govance koje mi je baraba redovno servirao, da mi bude ukusnije :D Poslednji put, ako je za utjehu meni, zombiju, limunada je postavila peticiju za povratak, a lak sam na kiseline :)

Elem, hoću reći, dati riječ je još ponegdje nediskutabilno jasno „stanje svijesti”, aksiom nepodložan razvodnjavanju, odlaganjima, dovtiljivosti... nerijetko i inteligentnijem pristupu ozbiljnosti neke pojave koju tom datom riječju aminujemo kao nekakvu. Spadam u one koji vjeruju da se ljubav samo uz Filipsa sluša :D (za neupućenije u Trešnjića, ovaj je bio slijep, kao i ljubav što bi trebalo da je).

I, dogodi se prepoznavanje... fatalnost... osjećaj pripadanja koji možda ne artikulišemo svi na isti način, nazivamo istim imenom... ali, govore pogledi, pa i tijela (sve s organima :) da ih ne zaobiđemo)... Ko od nas nije bio u stanju da kao skery, recimo :P ne prolazi kroz faze patnje i grickanja noktitja... što nije tu, što nije kao prije... „Uspješne” raskide veze obezbjeđuje naša naglašenija sujeta i nekakav inat, 'ebem li ga šta li je... a to, nagalšavam da ja tako mislim, nema blage veze s hrabrošću. Samo smo dovoljno stoka da iznova i iznova pokušamo dalje... s nekim novim, boljim, ovakvim-onakvim... A smrtno sve listom, a be... Nema krštene urmašice koja će ti bez ce®emonije poslati sliku, pa sad odmah prijetim kako ću pravo s njima (ako ih kojim čudom dobijem) u Kurir :) K'o da su estradne zveri, političari koji nam domovine spašavaju, jednu po jednu... zaštićena v®sta...

I šta ako se nekom zalomilo da povjeruje da je svijet bolji nego je? I da je ta osoba zbog koje se ubio dobila koju dimenziju viška, sjajila i nezasluženom zvezdicom s neba? Šta ako se jutrima i jutrima hrveš s mišlju kojoj na kraju ne odoliš? Ako si rekao to je moj izbor, moj život, želim da u grobu budem kraj te osobe...

Ne znam... ko me može pratiti, kapira. Ne bih da se bavim nekrofilijom, pa samo njih koji su to uradili da konsultujem. Ne kocka se s ljubavlju, bar onom iskonskom. Jednom od najvažnijih stvari u životu. Rekoh i ostah živ, gubitnik, ja.

Da, ipsada da bi, NAROČITO NA FORUMU sad došlo do trenutnog pokolja :D:D:D:D:D kad bismo slijedili... hrabrost... nekih da dignu ruku na sebe.

Da, slagao sam. Poznavao sam i momka koji se skoro ubio zbog duga u kladionici. Ista geografska širina. Ista meta. No, neki drugi uplivi... Mene je mimoišlo... Nadam se, ne kao Gedu Gluperdu... ja na korzo počeo da izlazim u drugom srednje, i to trotoarom :)
 

Back
Top