Sahrana

1. Богољубље и родољубље
Православно богољубље и србско родољубље јесу предуслови постојања србског народа и његове богате и снажне Државе Србије. Без здраве хришћанске духовности није могуће здраво србско друштво.
Зашто је најславнији период србске историје био у време Светих Немањића? Само зато што су тада сви Срби били православно побожни. Тада су сви Срби без изузетка - од Владара до ратара и од радника до ратника - веровали у Бога Живог и Истинитог и управо зато су постали наши Свети Преци. Србија је тада била богата и снажна, берићетна и срећна, благообразна и благородна зато што је нису кварили безбожници и секташи.
Једно је сасвим сигурно: нисмо ми данас, на почетку XXI века, ни бољи ни паметнији од наших Светих србских Предака.
И зато, као што рече богољубиви и родољубиви Дучић: верујмо у Бога и верујмо у Србство!
 
die_happy:
Da li bi trebao da bude sahranjen u aleji velikana ili ne, mislim da i nije toliko bitno. Bitno je da bi trebalo, uz sve pocasti kako zasluzuje jedan bivsi predsednik i gradjanin ove zemlje, da bude sahranjen u Srbiji.Njegova porodica bi trebala naravno da bude prisutna, sto je uostalom ljudsko pravo svakoga od nas.

Ja se nikada nisam slagala sa njegovom politikom, kao ni mnogi od vas. Ali sta cemo sa MASOM ljudi koji su ga podrzavali do zadnjeg dana?!
Pa neko ga je birao punih deset godina. On je treca po redu popularna licnost u Srbiji. Ne moze se to zanemariti.

Dan zalosti vlada ne sme da proglasi, kao (sto verujem) nece dozvoliti da se sahrani u aleji velikana.
Bruka.
To da je on 3. najpopularnija licnost u Srbiji je izmisljotina CNNa, najbolji dokaz za to je ovaj forum!! A ja mislim da se to da lako proveriti u svakom drustvu, pa i u tvom!
 
3. Домаћински поредак
Ми, Срби, јесмо домаћински народ. То, пре свега, значи да све односе у свету схватамо, доживљавамо и уређујемо по домаћинском начелу које се најкраће и најсажетије може изразити речима: Бог је Домаћин света, христољубиви Владар је домаћин државе, побожни Србин је домаћин породице!
Србија не може да буде ни богата ни снажна без васпостављања и очувања домаћинског поретка у духовном, политичком, економском и породичном животу.
Нема богате и снажне Србије без реда и рада.
Нема реда ни рада без немилосрдног искоренивања свих облика криминала и безакоња.
Ми хоћемо да поштени рад буде награђиван богатим зарадама а ширење нереда сузбијано најоштријим казнама. Сви који покушавају да профитирају на штету народа и државе, морају бити најстроже кажњени.
 
Ljudi, nije Sloba tukao ni novinare,ni demonstrante,a ni ratovao to smo mi radili. Mi smo ga birali, pa je bio red i da ga trpimo. "Nije Sloba kriv, mi smo gov..!" Sta smo tada trazili to smo i dobili. Vidim ima ovde ljudi koji bi "jos jedan krug". Zar nije dosta, zavrtece nam se u glavi. Ja ga nisam volela, nisam ga ni mrzela (trudim se da ne mrzim nikoga), ne znam ni sama zasto ali mi je zao, sada necu imati koga da ne volim. Ne stvarno zao mi je , nekako smo se srodili za sve ove godine:)
 
Alekasandar2:
Pa vidis ima i "nas" Madjara na pravoj strani, onoj koja ce takve kao ti da sa vama farba zidove u crveno.

Dobro, nisam punokrvni, ali sta sad.
Ako si ti Madjar,ja sam Lájos Kossuth.
Ali sada mi je jasnija tvoja psihologija-dete iz mešovitog braka sa ozbiljnom krizom identiteta koju prikriva kroz velikosrpsku maniju.
 
DeteSunca:
To da je on 3. najpopularnija licnost u Srbiji je izmisljotina CNNa, najbolji dokaz za to je ovaj forum!! A ja mislim da se to da lako proveriti u svakom drustvu, pa i u tvom!
Odakle znas da je laz? Volela bih da mi to obrazlozis.
Nece ti sigurno biti tesko, posto se CNN ionako dosta nakenjao izmisljotina. Znaci, samo bih volela da argumentiras svoje misljenje.
I da mi odgovoris na pitanje : Ko je glasao i ko je birao Milosevica sve one godine?
 
die_happy:
Odakle znas da je laz? Volela bih da mi to obrazlozis.
Nece ti sigurno biti tesko, posto se CNN ionako dosta nakenjao izmisljotina. Znaci, samo bih volela da argumentiras svoje misljenje.
I da mi odgovoris na pitanje : Ko je glasao i ko je birao Milosevica sve one godine?
Upravo si sama sebi sve objasnila "one godine smo ga birali", sad vise ne! Obrazloziti mozes sama tako sto ces jednostavno obratiti paznju na price ljudi oko sebe, jer ce sad biti aktuelan! Ja verujem da ga nece puno zaliti.
Osim toga MLADIC se pominjao kao 3. najpopularnija licnost u Srbiji.
 
DeteSunca:
Lajos, je li?? Sta vama Madjarima nedostaje sad u ovoj zemlji? Sta vam fali u Srpskoj Vojvodini?

Meni nista, mada opet i nisam madjar.
A ni on. Gledaj kako lepo poznaje muski i zenski rod. madjari to ne poznaju jer u Madjraskom jeziku postji samo jedan rod
:0

Provaljen si liberalu nijedan:)
 
Alekasandar2:
Meni nista, mada opet i nisam madjar.
A ni on. Gledaj kako lepo poznaje muski i zenski rod. madjari to ne poznaju jer u Madjraskom jeziku postji samo jedan rod
:0

Provaljen si liberalu nijedan:)
Ja sam odrastao u Hrvatskoj i progovorio hrvatskosrpskim jezikom. A govorim madjarski i finski perfektno i mogu da ti držim časove ako ti zatreba (pošto si u Vojvodini...)
 
DeteSunca:
Upravo si sama sebi sve objasnila "one godine smo ga birali", sad vise ne! Obrazloziti mozes sama tako sto ces jednostavno obratiti paznju na price ljudi oko sebe, jer ce sad biti aktuelan! Ja verujem da ga nece puno zaliti.
Osim toga MLADIC se pominjao kao 3. najpopularnija licnost u Srbiji.

razlika izmedju popularne i najomiljenije osobe je velika.
Milosevic SIGURNO jos i sada ima svoje simpatizere, mozda ne u tvom i mom krugu poznanstava, ali sigurno medju gomilom onih matoraca, baba i deda...
Mada sa druge strane, ja bih mu sigurno dosla na sahranu. Bio je licnost i u Haagu je branio Srbiju.
Nije poput Biljane Plavsic priznavao krivicu, misleci da ce na taj nacin da sacuva svoju guzicu.

Milosevic se nasao u neobranom grozdju. Bio je obicna marioneta na politickoj sceni. Sve ovo sto se desilo na prostoru bivse Yu - desilo bi se kad tad.To je bio neizbezno! On se nasao na pogresnom mestu - u pogresno vreme. Ostao je dok brod kojim je upravljao nije potpuno potonuo i dok ga dosta njih nije proglasilo za jedinog krivca tog potonuca. Mozda je trebao da napusti brod prvi. Da se skloni sa scene kada su izbile prve demonstracije i da kaze : evo vam Srbija. Radite s njom sta hocete.
Koliko je bio inteligentan, toliko je u politici bio i glup i naivan.
Sada vidimo dokle je dogurao.
 
die_happy:
razlika izmedju popularne i najomiljenije osobe je velika.
Milosevic SIGURNO jos i sada ima svoje simpatizere, mozda ne u tvom i mom krugu poznanstava, ali sigurno medju gomilom onih matoraca, baba i deda...
Mada sa druge strane, ja bih mu sigurno dosla na sahranu. Bio je licnost i u Haagu je branio Srbiju.
Nije poput Biljane Plavsic priznavao krivicu, misleci da ce na taj nacin da sacuva svoju guzicu.

Milosevic se nasao u neobranom grozdju. Bio je obicna marioneta na politickoj sceni. Sve ovo sto se desilo na prostoru bivse Yu - desilo bi se kad tad.To je bio neizbezno! On se nasao na pogresnom mestu - u pogresno vreme. Ostao je dok brod kojim je upravljao nije potpuno potonuo i dok ga dosta njih nije proglasilo za jedinog krivca tog potonuca. Mozda je trebao da napusti brod prvi. Da se skloni sa scene kada su izbile prve demonstracije i da kaze : evo vam Srbija. Radite s njom sta hocete.
Koliko je bio inteligentan, toliko je u politici bio i glup i naivan.
Sada vidimo dokle je dogurao.
Mozes li mi samo napisati odakle si??? Zanimljivo mi je kako imamo opasno slicno misljenje o pomenutim optuzenicima! Ali glupost nije izgovor! Da je, kao sto si rekla, rekao: evo vam Srbija pa radite sta hocete, mozda bi danas imao ogroman krug fanaticnih podrzavalaca! Ali....
 
DeteSunca:
Mozes li mi samo napisati odakle si??? Zanimljivo mi je kako imamo opasno slicno misljenje o pomenutim optuzenicima! Ali glupost nije izgovor! Da je, kao sto si rekla, rekao: evo vam Srbija pa radite sta hocete, mozda bi danas imao ogroman krug fanaticnih podrzavalaca! Ali....

Vec neko vreme ne zivim u Srbiji, i celu situaciju posmatram malo sa strane. Razni mediji/televizije/stampa i slazem neke kockice.
Samo mi mojne pricas kako sam nekompetentna da komentarisem situaciju u zemlji, kada sam van nje. Toga sam se vec naslusala.
Moja misljenja zadrzavam. Tudja postujem.
 
die_happy:
Vec neko vreme ne zivim u Srbiji, i celu situaciju posmatram malo sa strane. Razni mediji/televizije/stampa i slazem neke kockice.
Samo mi mojne pricas kako sam nekompetentna da komentarisem situaciju u zemlji, kada sam van nje. Toga sam se vec naslusala.
Moja misljenja zadrzavam. Tudja postujem.
mislim da si dobro sagledala situaciju :wink:
 

Back
Top