S_K_I_J_A_NJ_E :)

Cao ,
pocetnik sam pa mi treba savet. Iso sam par puta na skijanje ( u fazi sam naprednog rekreativca), uglavnom samiznajmljivao skije ili pozajmljivo pa reko da kupim skije jer mislim da nastavim sa ovim sportom- extra je !!! Razmisljam se dal da kupim polovne skije ili nove ? Vidoh ponudu za polovne skije ELAN whistler 5.0 . koriscene cetiri sezone po ceni od 100eur. Ok, nisam ih jos licno pogledo al ne znam jel to ok cena ? nadjoh na www.skijanje.hr sledeci opis al za whistler 6 :
Elan Whistler 6 (Model 02/03 bio je klasificiran kao pleasure carve. Potpuno opravdano i pošteno klasificiranje. Lakoća izvođenja zavoja jednostavno imponira.Testirani model : 168 cm - r = 17 mSidecut : 110-71-94Dostupne visine : 152@13,4m - 160@15,1m - 168@17m - 176@18,9m.Whistler i Whisper su kodni nazivi za Elanovu skiju koja je bez imalo sumnje bila namijenjena rekreativnim skijašima i onima koji žele u skijanju prvenstveno uživati bez da ulažu previše snage ili energije te za one koji ne preferiraju velike brzine.Iako bi se prema dimenzijama neutralni promatrač lako dao zavarati širokim gabaritima spomenutih modela, on je ipak namijenjen pretežito stazama.
Snalazi se odlično na mekim uređenim stazama. Na ledu drži solidno, no treba imati na umu da joj rubnjaci nisu poput rubnjaka na vrhunskim race modelima pa se na tvrdim stazama relativno brzo istupe te mogu uzrokovati otežanu kontrolu skije.
Izvanredna za one koji žele početi skijati kratkim zavojima, jer skija sama ulazi u zavoje vodi vas bez velikog fizičkog napora.Idealna za one koji tek dolaze u svijet carvinga.
No oni kojima je fizička snaga karakteristika skijanja, te za one koji imaju veću masu te vole veće brzine, bojim se da je malo premekana te da će previše vibrirati.
Nema predugradnje za vez, pa vam je izbor neograničen. Plate nema, tek integrirana 5 mm plata uz koji bi još uvijek bilo dobro ugraditi neku platu ako preferirate veću stojeću visinu na skiji.
Za rekreativce, pogotovo za one koji na skijama žele ležerno voziti i imaju primarno hedonistički pristup ovo će biti jedan vrlo dobar odabir, jer je manje agresivne zavoje sa ovom skijom lakoća raditi.
No, za one koji od skije očekuju veliku preciznost, stabilnost pri agresivnijoj vožnji, možda da ipak potraže skiju iz viših kategorija.
Ako bi uzeo ove skije koristio bi ih 2 do 3 godine dok ne poboljšam tehniku. Ali mi treba savet na sta da obratim paznju kad budem otiso da ih licno pogledam, predpostavljam da je cena ok ili ? Molim za savet i hvala unapred ?
Pozdrav,
Kuce
 
Barem je Svindal prebacio preko 1000 bodova u ovoj cudnoj sezoni.

Ali jos nije gotovo, Raich je dobrim rezultatom danas ostao u utrci za globus. :confused: Svindal mora uzeti dosta bodova u veleslalomu. :mrgreen:
 
Evo svezih fotkica sa Zlatibora,

Zlatibor.jpg


Zlatibor-panorama.jpg


Zlatibor-smestaj.jpg


Hotel-Zlatibor.jpg




Nadam se da cemo skijati jos jednom ove sezone: Zlatibor fotkice
 
Cao ,
pocetnik sam pa mi treba savet. Iso sam par puta na skijanje ( u fazi sam naprednog rekreativca), uglavnom samiznajmljivao skije ili pozajmljivo pa reko da kupim skije jer mislim da nastavim sa ovim sportom- extra je !!! Razmisljam se dal da kupim polovne skije ili nove ? Vidoh ponudu za polovne skije ELAN whistler 5.0 . koriscene cetiri sezone po ceni od 100eur. Ok, nisam ih jos licno pogledo al ne znam jel to ok cena ? nadjoh na www.skijanje.hr sledeci opis al za whistler 6 :
Elan Whistler 6 (Model 02/03 bio je klasificiran kao pleasure carve. Potpuno opravdano i pošteno klasificiranje. Lakoća izvođenja zavoja jednostavno imponira.Testirani model : 168 cm - r = 17 mSidecut : 110-71-94Dostupne visine : 152@13,4m - 160@15,1m - 168@17m - 176@18,9m.Whistler i Whisper su kodni nazivi za Elanovu skiju koja je bez imalo sumnje bila namijenjena rekreativnim skijašima i onima koji žele u skijanju prvenstveno uživati bez da ulažu previše snage ili energije te za one koji ne preferiraju velike brzine.Iako bi se prema dimenzijama neutralni promatrač lako dao zavarati širokim gabaritima spomenutih modela, on je ipak namijenjen pretežito stazama.
Snalazi se odlično na mekim uređenim stazama. Na ledu drži solidno, no treba imati na umu da joj rubnjaci nisu poput rubnjaka na vrhunskim race modelima pa se na tvrdim stazama relativno brzo istupe te mogu uzrokovati otežanu kontrolu skije.
Izvanredna za one koji žele početi skijati kratkim zavojima, jer skija sama ulazi u zavoje vodi vas bez velikog fizičkog napora.Idealna za one koji tek dolaze u svijet carvinga.
No oni kojima je fizička snaga karakteristika skijanja, te za one koji imaju veću masu te vole veće brzine, bojim se da je malo premekana te da će previše vibrirati.
Nema predugradnje za vez, pa vam je izbor neograničen. Plate nema, tek integrirana 5 mm plata uz koji bi još uvijek bilo dobro ugraditi neku platu ako preferirate veću stojeću visinu na skiji.
Za rekreativce, pogotovo za one koji na skijama žele ležerno voziti i imaju primarno hedonistički pristup ovo će biti jedan vrlo dobar odabir, jer je manje agresivne zavoje sa ovom skijom lakoća raditi.
No, za one koji od skije očekuju veliku preciznost, stabilnost pri agresivnijoj vožnji, možda da ipak potraže skiju iz viših kategorija.
Ako bi uzeo ove skije koristio bi ih 2 do 3 godine dok ne poboljšam tehniku. Ali mi treba savet na sta da obratim paznju kad budem otiso da ih licno pogledam, predpostavljam da je cena ok ili ? Molim za savet i hvala unapred ?
Pozdrav,
Kuce

najbitnije su ti pancerice da su tvoje skije možeš i dalje da najmiš ponavljam kupi svoje pancerice.potraži malo po sajtovima ima ih ja sam u martu kupio DALBELLO pancerice jer je sada sva ta roba na popustu.
 
Nova sezona Alpskog skijanja osakacena je i pre starta!!!

Naime,Herman Majer,jedan od najvecih skijasa svih vremena odlucio je da zavrsi svoju prebogatu karijeru,ne rizikujuci nove povrede i svoje zdravlje generalno

Hermana je skijaski svet u Svetskom kupu prvi put video pred kraj sezone 1995/96,kada je vec debelo bio u trecoj deceniji zivota. Na te tri trke nije uspeo da se plasira u prvih 10.

U sezoni 1996/97 Herman je vec pokazao od cega je sacinjen pa je nakon skromnih rezultata u Veleslalomu usledila prva pobeda u Garmisu,u Super-G -ju. 1998 u potpunosti je pripala ovom momku. Osvojio je svoj prvi veliki kristalni globus,ostavivsi Siferera 500 bodova iza sebe.Male kristalne gobluse uzeo je za Super-G i Veleslalom dok je u spustu Siferer ipak bio bolji. 1999 Herman je treci,iza Kjusa i Omota a mali kristalni globus brani u Veleslalomu.
2000. i 2001. na sceni je apsolutna dominacija Herminatora!! Za preko 500 bodova ostavio je Omota 2000. a gotovo za 800 Eberhartera 2001. Covek je jednostavno bio par svetlosnih godina ispred svih. Naravno,u te dve sezone osvojio je 2 velika kristalna globusa i po dva za sve tri discipline u kojima je ucestvovao. U te dve sezone nanizao je neke 23 pobede,sto vecina skijasa ne moze u citavoj karijeri.
Kada se vec polako govorilo o rusenju svega sto su veliki Stenmark i Djirardeli postigli,Herman dozivljava uzasnu saobracajnu nesrecu u avgustu 2001. Od nje se nikada u potpunosti nece oporaviti :sad2: Olimpijsku sezonu 2002. morao je preskociti. Vratio se pocetkom 2003. i ubrzo osvojio Super-G u slavnom Kicbilu... skijaski svet jos jednom mu se klanjao
2004. Herman belezi novih 5 pobeda i uzima svoj poslednji veliki kristalni globus,sa samo 42 boda prednosti ispred sunarodnika Eberhartera. Pored velikog,kristalni globus u Super-G disciplini bice mu poslednji uspesi u Svetskom kupu. 2005. jos jednom uzima pobedu u Kicbilu a pored nje imace jos samo dve,pa je sezonu zavrsio kao treci,prepustivsi Svetski kup Bodiju Mileru.Te godine u Zeldenu uzima poslednju Veleslalomsku pobedu. 2006. Herman jos jednom pokorava Kicbil i zavrsava sezonu kao sesti,sa dve pobede. U Garmisu je uzeo svoju poslednju pobedu u Spustu 2007. i 2008. je jako los,sa samo dva podijuma.
30-og novembra 2008. u lejk Luizu Herman odnosi poslednju pobedu u Super-G -ju,i poslednju ukupno.

Herman je ucestvovao na dve Olimpijade,1998. u Naganu i 2006. u Sestrijereu. U Japanu je 13. februara doziveo neverovatan let a zatim i pad. Staza je na jednom mestu bila veoma ostra i Herman u punoj brzini gubi bilo kakav kontakt sa snegom i leti nekih 50 metara. Posto je jedan od najjacih ljudi koji su iakda vozili u Svetskom kupu,ustao je ugruvan i dao znak da je dobro... u finisu su do tog trenutka lica ljudi bila skamenjena!! Nakon samo 3 daan,Herman odnosi zlato u Super G -ju pobedivsi Kisa i Knausa. Nakon jos tri dana usledilo je novo zlato,u Veleslalomu a pobedjeni su Stefan Eberharter i njegov vecni rival u ovoj disciplini,Mihael fon Gruningen. 8 godina kasnije u Torinu,Herman zavrsava kao sesti u spustu,drugi u Super G -ju i kao treci u Veleslalomu,u jako tesnoj trci. Tada je vec imao 34 godine i znao je da je sa Olimpijadama zavrseno. Velika je zal za propustenom prilikom u Solt Lejku jer bi tamo bez ikakve sumnje bio favorit za sva tri zlata

Na Svetskim prvenstvima takodje je imao dosta uspeha. Osvojio je tri zlatne i ukupno sest medalja,mada je skor mogao biti i bolji s obzirom da je ucestvovao na 6 sampionata. Spust i Super G osvaja u Biver Kriku 1999. a Veleslalom u Bormiju 2005.


Sa 4 Velika kristalna globusa u Svetskom kupu Herman zaostaje samo za Markom Djirardelijem koji ima 5. Osvojio je 5 malih kristalnih globusa za Super G,3 za Veleslalom i 2 za Spust.
Ukupno 54 pobede u Svetskom kupu donose mu drugo mesto na vecnoj listi,iza Stenmarka a ispred Tombe. U omiljenom Sperveleslalomu imao ih je 24,u Spustu 15,Veleslalomu 14 a uzeo je i jednu kombinaciju 1998.
 
Poslednja izmena:
Prvo takmičenje ove godine - Zelden,ženski veleslalom:

1.Putiainen
2.Cetel
3.Karbon...posle prve vožnje imala je kamaru slobodnog prostora da ladno odšeta do prvog mesta ali je na kraju čak i srećno treća.
 

Back
Top