Rusija širi uticaj u Srbiji

nesposoban si prvo zato sto nemas zdravu percepciju

ne znas da razlikujes dobro od zla , lopova od postenog coveka, lazova od onog koji govori istinu, sposobnog od nesposobnog

jednostavno neuracunljiv si i ako si zakonski navodno normalan

i zato sto je toliki broj neuracunljivih nesposobnih neradnika u ovoj zemlji mi jesmo tu gde smo

jer tadic ne bi vladao ovom zemljom krao pljackao i upropastavao je , da u srbiji nema toliko neuracunljivih koji ne znaju da provale kad ih neko laze a kad govori istinu , i da li je taj neko sposoban da promeni nesto u ovoj zemlji na bolje ili ne.

zato nazadujemo , jer vi koji ste vecina ovde , smatrate da ste izborom tadica i demokrata uradili pozitivnu stvar a u stvari ste i nama i sebi napravili medvedju uslugu i zakopali nas na duze staze....

Nisam glasao za Tadica,ali bi veci dokaz neuracunljivosti bio da nam je Toma postao predsednik,i da su SRS,DSS ili SNS na vlasti,maneken je ipak bolji od neznalica... Srbija je nesposobna upravo zbog tih neznalica i njihovih prethodnika,Tadic mu tu dodje samo kao maneken koji nista ne radi i ne sme neznalicama da kaze u lice da su glupi...
 
MOSKVA - Davanjem kredita Srbiji, Rusija pokušava da proširi svoj uticaj u regionu, ocenjuje moskovski dnevnik "Izvestija".

Beograd, sa svoje strane, dodaje list, traži partnere sa većom količinom gotovog novca nego što ga ima Evrpska unija i partnere koji su sposobni da mu pomognu u vreme ekonomskog pada.

"Ruski zajam će doprineti jačanju njenog rastućeg uticaja u Srbiji, koja se oslanja na diplomatsku podršku Moskve u Savetu bezbednosti UN u svojim pokušajima da spreči odvajanje srpske pokrajine Kosovo", piše list.

"Izvestija" podseća da je prošle godine Gasprom kupio Naftnu industriju Srbije i složio se da sprovede gasovod Južni tok kroz Srbiju.

Dnevnik piše da je ministar ekonomije Srbije Mlađan Dinkić naveo da će ruski novac, kao i kineski biti dodatak sredstvima koje su dali Međunarodni monetarni fond i EU, a da je dobijanje kredita od Rusije i Kine deo strategije usmerene na traženje dodatnih partnera i izvora finansiranja u uslovima krize.

http://vesti.krstarica.com/?rubrika...ad8e1dcb3a0b7ac7f&dan=08&mesec=10&godina=2009

Rusija..uticaj..krediti..I sta reci posle ovoga sem, zbogom Evropo, i ne zaboravi nas nikada. Nemoj nas ostaviti u celjustima velikog medveda. Ako to uradis, to ti nikada necemo oprostiti, Evropo..zasto nam to radis, mozes li barem jednom u istoriji da budes pravedna i na nasoj strani? :sad2: Da li i vas, kao i mene, hvata beznadje?
 
Sta se desi kad te zagrli medved???
Taj lako ne ispusta iz kandzi.....
Propistacemo od miline i ruske privatizacije.....
Poenta tog kredita je da se nikada ne vrati...
Kao od zelenasa kad zajmis-jos si srecan ako te ostave na miru kada su ti oduzeli sve vredno....
Milina......
 
Nisam glasao za Tadica,ali bi veci dokaz neuracunljivosti bio da nam je Toma postao predsednik,i da su SRS,DSS ili SNS na vlasti,maneken je ipak bolji od neznalica... Srbija je nesposobna upravo zbog tih neznalica i njihovih prethodnika,Tadic mu tu dodje samo kao maneken koji nista ne radi i ne sme neznalicama da kaze u lice da su glupi...


koliko je bolji najbolje vidimo danas kad nam se sve u drzavi raspada pocev od privrede pa do budzeta.....

i vrhunac gluposti tvoje jeste sto tvrdis da bi sa opozicijom bilo gore.....

to samo pokazuje da si nespreman da priznas gresku, nedovoljno samokritican , i uveren da si ti najpametniji i ako svi ekonomski parametri pokazuju da si intelektualno neuracunljiv i da sobzirom da ne znas da izaberes , ti je potreban tutor ili namesnik. najzalosnije od svega jeste sto ne znas da se ucis na sopstvenim greskama nego istrajavas na sopstvenim glupostima do totalne propasti i naroda i drzave.
 
O cemu ti ? sa gasovoda ode na seksualne delikte,sta je sa tobom ?

nije odokativno, nego tacno , mada ne 100% vec vise kao projekcija. Sada placamo madjarima prenos,plus skladistenje,plus sto za svaku kalendarsku godinu,moramo da unapred potrazujemo kolicinu,ako ne potrosimo toliko,ne vraca nam se novac. A uvek moras uzeti vise,jer ne znas kakva ce zima biti...
Kada se izgradi juzni tok, nece nam niko naplacivati prenos,dakle tu je usteda,imacemo svoja spremista,i mi ce mo naplacivati drugima.

Taj primer za seksualne delikte ti je za onu 'uvek pomagali nikad dirali'

Ma slazem se ja sa tobom da gasovod nije losa stvar za Srbiju,(mada, jedva cekam da vidim cenu gasa,i konacnu godinu zavrsetka gasovoda,znajuci ove nove Putinove Ruse,mislim da ce se svi ovi koji vole DSS i Nenada Popovica neprijatno iznenaditi :)),samo kazem da me ne interesuje previse...
 
Sta se desi kad te zagrli medved???
Taj lako ne ispusta iz kandzi.....
Propistacemo od miline i ruske privatizacije.....
Poenta tog kredita je da se nikada ne vrati...
Kao od zelenasa kad zajmis-jos si srecan ako te ostave na miru kada su ti oduzeli sve vredno....
Milina......

pa sto tadic zajmi onda :sad2:

sto ne trcite ispred tadiceve rezidencije na dedinju da mu javite da ovo ni slucajno ne radi :besna:
 
Taj primer za seksualne delikte ti je za onu 'uvek pomagali nikad dirali'

Ma slazem se ja sa tobom da gasovod nije losa stvar za Srbiju,(mada, jedva cekam da vidim cenu gasa,i konacnu godinu zavrsetka gasovoda,znajuci ove nove Putinove Ruse,mislim da ce se svi ovi koji vole DSS i Nenada Popovica neprijatno iznenaditi :)),samo kazem da me ne interesuje previse...

Ma ja samo kazem,da su oni nas kroz isotiju uvek pomagali.
Pa sada su nam dali da je carina na nase proizvode 1% zar to nije pomoc ?


cuj losa stvar,to je mozda i najpozitivnija stvar koja nam se skoro desila. A cena ce kazem ti koliko biti niza.
 
koliko je bolji najbolje vidimo danas kad nam se sve u drzavi raspada pocev od privrede pa do budzeta.....

i vrhunac gluposti tvoje jeste sto tvrdis da bi sa opozicijom bilo gore.....

to samo pokazuje da si nespreman da priznas gresku, nedovoljno samokritican , i uveren da si ti najpametniji i ako svi ekonomski parametri pokazuju da si intelektualno neuracunljiv i da sobzirom da ne znas da izaberes , ti je potreban tutor ili namesnik. najzalosnije od svega jeste sto ne znas da se ucis na sopstvenim greskama nego istrajavas na sopstvenim glupostima do totalne propasti i naroda i drzave.

Pazi, stvar je u tome sto mogu da slusam sta opozicija nudi,pa da uporedim. LDP opozicija nudi razvaljivanje budzetskih parazita,i za nju mogu da kazem da mislim da bi bolje vodili budzet i finansije,zato cu i da glasam za njih. Ovi drugi uvek kritikuju manekena zato sto jos vise ne udovoljava budzetskim parazitima,tako da valjda,ako imam prosecnu inteligenciju,mogu da zamislim da bi oni bili jos gori od manekena...Po meni je to jednostavna logika...
 
Ma ja samo kazem,da su oni nas kroz isotiju uvek pomagali.
Pa sada su nam dali da je carina na nase proizvode 1% zar to nije pomoc ?


cuj losa stvar,to je mozda i najpozitivnija stvar koja nam se skoro desila. A cena ce kazem ti koliko biti niza.

Jeste,i EU nam je pomogla oko izvoza robe u njene drzave,jako je lepo da nas svi vole i podrzavaju...Mada,bilo bi lepo da su nam Braca dala iste uslove za gasni aranzman kao i Bugarima,ali dobro,nema veze...

A ne mozes sada da znas kolika ce biti cena gasa za 8 godina,do tada svasta moze da se desi...

a ovo da je nesto najpozitivnije...pa ne bih toliko preterivao...
 
Jeste,i EU nam je pomogla oko izvoza robe u njene drzave,jako je lepo da nas svi vole i podrzavaju...Mada,bilo bi lepo da su nam Braca dala iste uslove za gasni aranzman kao i Bugarima,ali dobro,nema veze...

A ne mozes sada da znas kolika ce biti cena gasa za 8 godina,do tada svasta moze da se desi...

a ovo da je nesto najpozitivnije...pa ne bih toliko preterivao...

Prvo eu nas je bombardovala 3 puta do sada.... u drugom svetskom i englezi i nemci. Dala nam je da izvozimo NEKE proizvode i u odredjenim KVOTAMA i to jeste pomoc. Ipak nije kao ovo sa 1% carina,ali je pomoc,hvala im.
Sto se tice sporazuma, ne daju oni nista,vec dogovaraju,pa sta skim dogovore,ipak bugari su malo u boljoj poziciji od nas,pa im je lakse i da pregovaraju.

Nisam ja ni rekao nominalnu cenu gasa,vec od onoga sto bi placali , 35% manje ce nas kostati kada bude zavrsen juzni tok.

znas neki bolji primer ?
 
Pazi, stvar je u tome sto mogu da slusam sta opozicija nudi,pa da uporedim. LDP opozicija nudi razvaljivanje budzetskih parazita,i za nju mogu da kazem da mislim da bi bolje vodili budzet i finansije,zato cu i da glasam za njih. Ovi drugi uvek kritikuju manekena zato sto jos vise ne udovoljava budzetskim parazitima,tako da valjda,ako imam prosecnu inteligenciju,mogu da zamislim da bi oni bili jos gori od manekena...Po meni je to jednostavna logika...

Kad smo kod budzeta- retka smo zemlja u kojoj se ne radi zavrsni racun budzeta niti nezavisna revizija istog... Dakle svasta moze da pise na papiru, a da nikada ne saznamo sta stvarno jeste tj. gde su pare otisle....oligarhija...
 
Jeste,i EU nam je pomogla oko izvoza robe u njene drzave,jako je lepo da nas svi vole i podrzavaju...

lol pa MI JEDNOSTRANO primenjujemo SSP i ukinuli smo carine na EU proizvode dok oni i dalje obracunavaju iste na nase.

Mada,bilo bi lepo da su nam Braca dala iste uslove za gasni aranzman kao i Bugarima,ali dobro,nema veze...

Pa Bugari sufinansiraju izgradnju gasovoda, zato nisu ni prodavali svoju naftnu industriju. Ko je nama kriv sto su nas zute bitange pokrale pa nemamo banke u dzepu.
 
:hahaha::hahaha::hahaha:
su-27 ukraina 80 rusija 450
su-24 ukraina 75 rusia 450 ....
:hahaha::hahaha::hahaha:
a o strateskim bombarderima,i ostalim da i ne govorim.

Zapravo prema izvoru koji sam naveo Su-24 321 Rusija, 230 Ukrajina
MiG-29 406 Rusija, Ukrajina 220.
Shto se tiche strateshkih bombardera, Tu-160 svih 16 komada su se nalazililo u Ukrajini(dali su ih Rusima zbog duga za gas). Shto se tiche recimo helikoptera Mi-26, 25 komada je trenutno u Ukrajini a samo 13 u Rusiji. No avijacija nije bitna, bitno je da Ukrajina ima 10000 tenkova i josh toliko borbenih oklopnih vozila. I ono najvazhnije, Dnjepropetrovsk je u Ukrajini a to je grad gde su se proizvodili svi sovjetski ICBMovi, medju njima i R36 Voyevoda(SS-18 Satan).
 
Zapravo prema izvoru koji sam naveo Su-24 321 Rusija, 230 Ukrajina
MiG-29 406 Rusija, Ukrajina 220.
Shto se tiche strateshkih bombardera, Tu-160 svih 16 komada su se nalazililo u Ukrajini(dali su ih Rusima zbog duga za gas). Shto se tiche recimo helikoptera Mi-26, 25 komada je trenutno u Ukrajini a samo 13 u Rusiji. No avijacija nije bitna, bitno je da Ukrajina ima 10000 tenkova i josh toliko borbenih oklopnih vozila. I ono najvazhnije, Dnjepropetrovsk je u Ukrajini a to je grad gde su se proizvodili svi sovjetski ICBMovi, medju njima i R36 Voyevoda(SS-18 Satan).

Nevalja ti izvor.... ni jedna jedina cifra nije tacna :)
a ovo za 10 000 tenkova je smejurija svoje vrste
 
Prvo eu nas je bombardovala 3 puta do sada.... u drugom svetskom i englezi i nemci. Dala nam je da izvozimo NEKE proizvode i u odredjenim KVOTAMA i to jeste pomoc. Ipak nije kao ovo sa 1% carina,ali je pomoc,hvala im.
Sto se tice sporazuma, ne daju oni nista,vec dogovaraju,pa sta skim dogovore,ipak bugari su malo u boljoj poziciji od nas,pa im je lakse i da pregovaraju.

Nisam ja ni rekao nominalnu cenu gasa,vec od onoga sto bi placali , 35% manje ce nas kostati kada bude zavrsen juzni tok.

znas neki bolji primer ?

Ako mislis za bolji primer prijateljstva,ne znam...Znam samo da sto se tice i vrednosti i tehnologije treba da budemonajzahvalniji 'zapadnim zlikovcima'.To mi je bitnije od nekakvog pomaganja u svemu i svacemu...A ako mislis na pozitivniji primer sta nam se desilo u poslednje vreme,ne znam sta podrazumevas pod 'poslednje vreme'...Recimo,npr,u poslednjih 10 godina....Zatvaranje one 4 banke domace banke,konacno otpustanje radnika 'Zastave',imam puno pozitivnih primera... A ako mislis pozitivni primeri spolja...Pa recimo svakodnevni pozivi da priznamo ono sto ne smem da kazem na forumu jer bih 'krsio ustavni poredak',pa bi me Don opet banovao...Ti pozivi su mi bitniji od gasovoda,jer nas time uce racionalnom i kulturnom ponasanju umesto guslanja...Ili sto su nas naterali da saljemo nase vodje u Hag...Uvek mi je nekako bitnija ta moralna strana od 'fizicke'
.... Ma ima solidan broj pozitivnih primera,samo sta vredi da ih sad ja sve nabrajam kad su ti moji pozitivni primeri za tebe i vecinu ljudi u Srbiji negativni primeri....

I u WW2 nije ni postojala EU,ti bas volis previse volis da uzimas istorijske primere za odnose u sadasnjosti.
 
Ako mislis za bolji primer prijateljstva,ne znam...Znam samo da sto se tice i vrednosti i tehnologije treba da budemonajzahvalniji 'zapadnim zlikovcima'.To mi je bitnije od nekakvog pomaganja u svemu i svacemu...A ako mislis na pozitivniji primer sta nam se desilo u poslednje vreme,ne znam sta podrazumevas pod 'poslednje vreme'...Recimo,npr,u poslednjih 10 godina....Zatvaranje one 4 banke domace banke,konacno otpustanje radnika 'Zastave',imam puno pozitivnih primera... A ako mislis pozitivni primeri spolja...Pa recimo svakodnevni pozivi da priznamo ono sto ne smem da kazem na forumu jer bih 'krsio ustavni poredak',pa bi me Don opet banovao...Ti pozivi su mi bitniji od gasovoda,jer nas time uce racionalnom i kulturnom ponasanju umesto guslanja...Ili sto su nas naterali da saljemo nase vodje u Hag...Uvek mi je nekako bitnija ta moralna strana od 'fizicke'
.... Ma ima solidan broj pozitivnih primera,samo sta vredi da ih sad ja sve nabrajam kad su ti moji pozitivni primeri za tebe i vecinu ljudi u Srbiji negativni primeri....

I u WW2 nije ni postojala EU,ti bas volis previse volis da uzimas istorijske primere za odnose u sadasnjosti.

:dontunderstand:
 

Back
Top